Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KA_LEOSIA

MIKROGRUCZOLAK, I ZWIĄZANE Z NIM OSŁABIENIE ORGANIZMU

Polecane posty

WITAM!OD KILKU ŁADNYCH LAT WALCZĘ Z POTWORNYMI BÓLAMI I ZAWROTAMI GŁOWY, PRZY TYM TAKŻE Z DUZYM CIĄGŁYM OSŁABIENIEM. DŁUGO SZUKANO PRZYCZYNY MOICH DOLEGLIWOŚCI I WYMYŚLANO RÓŻNE...... DOKŁADNIE 4 TYG TEMU POSTANOWIŁAM ZROBIĆ BADANIE PROLAKTYNY I WSZYSTKO STAŁO SIĘ JASNE. POTEM POSZŁO JUŻ SZYBKO. DRUGIE BADANIE POZIOMU PROLAKTYNY, TRZECIE TEST Z MTC. WYSZEDŁ SZTYWNY, CZYLI NIE TAK JAK POWINIEN , PROLAKTYNA PO PODANIU TABLETKI UROSŁA BARDZO SŁABO. MOJA LEKARKA POWIEDZIAŁA ŻE REZONANS MAGNETYCZNY PRZYSADKI Z KONTRASTEM BEDZIE KROPKĄ NAD I POTRZEBNA DO DIAGNOZY. REZONANS ZROBIŁAM PÓŁTORA TYG. TEMU I OKAZAŁO SIĘ ŻE MAM 2MM OGNISKO ZAPALNE WIDOCZNE TYLKO W JEDNEJ PŁASZCZYŻNIE STRZAŁKOWEJ . JEST TO MAŁY MIKROGRUCZOLAK. IDĘ Z TYMI WYNIKAMI WE WTOREK DO LEKARZA I ROZPOCZNAM LECZENIE. POSTANOWIŁAM POPROSIĆ O DROGI LEK DOSTINEX, BO WIEM ŻE INNE MAJĄ OKROPNE SKUTKI UBOCZNE, NIE CHCĘ RYZYKOWAĆ..... MAM PYTANIE CZY KTOŚ Z WAS MA TAKIE SAME OBJAWY JAK JA. PODKREŚLĘ ŻE JESZCZE NIE ROZPOCZĘŁAM LECZENIA BO WIZYTA ZA 2 DNI. BARDZO ŻLE SIĘ CZUJĘ MAM POTWORNE OSŁABIENIE ORGANIZMU, PO PROSTU LECĘ Z NÓG KAWA TEŻ NIE POMAGA, TRZĘSĄ MI SIĘ NOGI , MAM UDERZENIA GORĄCA DO GŁOWY. CZY TO PRZEZ TĄ PROLAKTYNĘ? MAM MIESIĄCZKĘ REGURALNĄ , NIE MAM MLEKOTOKU ALE CZUJĘ SIĘ W CZASIE JEJ TRWANIA BARDZO OSŁABIONA TRZĘSĄ MI SIĘ NOGI I MAM POTWORNE ZAWROTY GŁOWY. NIE MOGĘ ABSOLUTNIE NORMALNIE ŻYĆ. CZY TO CIĄGŁE OSŁABIENIE , TEM CIAŁA 36,1 TO PRZEZ TĄ PROLAKTYNĘ? CZY KTÓRAŚ Z WAS MA TAKIE OBJAWY? JAK SOBIE Z NIMI RADZICIE. CZEKAM NA WIADOMOŚĆI, POZDRAWIAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że to osłabienie jest spowodowane niskim poziomem żelaza, ktore z kolei obniza się przez złą pracę tarczycy, ktora źle funkcjonuje z powodu niewydolności właśnie tej przysadki. Gruczolak chyba jest zbyt mały by mugł tak bardzo wpływać na samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aboabo
gdzies był wątek na kafeterii bardzo obszerny o gruczolakach przysadki, poszukaj sobie, wypowiadała się nawet przyszła pani doktór, ponoć dużo ludzi ma gruczolaki przysadki nawet o tym nie wiedząc także nie panikuj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGUHA1
WITAM ,NIGDY NIE SADZIŁAM ,ZE WOGÓLE COS TAKIEGO ISTNIEJE .PODWYSZSZONY POZIOM PROLAKTYNY,MLEKOTOK NIE WIADOMO Z KAD TO SIE BIERZE.Z WIZYTA U LEKARZA BYŁAM ,RECE OPADAJA ,MAM 32 LATA OD 3 LAT MAM MLEKOTOK ,ROBILAM PROLAKTYNE MAM 175 ,BROMERGAM BRALAM 7 MIESIECY,SZKODA PISAC JAK SIE PO TYM CZULAM,I JESTEM W KROPCE.NIKT NIE POTRAFI MNIE POKIEROWAC GDZIE SIE UDAC ,NIE CHVA MI DAC SKIEROWANIA NA REZON,MAGNETYCZNY PO USG PIERSI WYSZŁO ,ZE JEST JAKIES ZGRUBIENIE ALE TO NIC POWAZNEGO,SZKODA SŁOW,MOZE KTORAS Z WAS PODPOWIE GDZIE ZACZAC OD NOWA ,PODAM SWOJ E-MAIL.POZDRAWIAM AGUHA1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam Małe pytanko - czy z powodu dużej prolaktyny mialaś problemy ze skórą chodzi mi o trądzik?Czy pojawił Ci się na twarzy, szyi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coolnesss
mam pytanie.. a gdy ja mam prolaktynę powyżej 200.. to jest naprawdę źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłam rezonans okazało się że mam 4milimetry gruczolaka trafiłam do doktora Zielińskiego który stwierdził ze nic nie mam,co mam zrobić udać się jeszcze do innego lekarza ,czy osoba która opisywała mój rezonans mogła si ę pomylić,chciałabym w to wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka10176
Hej.. wiesz uważam że mógł się pomylić.. u mnie tak samo było... ale zaszłam do profesora Wołoczyńskiego.. i powiedział mi że każdemu takie coś wmawiają.. też miałam robiony rezonans pod koniec kwietnia.. a teraz jestem w trakcie zmiany lekarza i ustalenia leków na wyrównanie hormonów.. głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GO_spo_SIA
ka_leosia - a czemu wlasnie dostinex chcesz brac? ja mam gruczolaka na nadnerczy. boje sie ze dadza mi kortyzol i spuchne jak zaba w szybkim tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GO_spo_SIA
soory - na zaowazylam ze ten topik jest taki stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osa79
moja historia z hiperprolaktynemią i mikrogruczolakiem ciągnie się już od 10 lat ...leczyłam dostinexem wysoką prolaktynę=56000... podobno byłam wówczas bezpłodna... a jednak urodziłam bliźnięta...w wyniku zbyt późnego odstawienia leku jedno z dzieci ma ciężką wadę serca...teraz nie leczę gruczolaka tylko zażywam antykoncepcję...zupełnie nie pomaga na moje schorzenie a przy tym prolaktyna jest tak wysoka że powoduje ten cholerny trądzik różowaty i wyglądam jak truskaweczka.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k24
Niestosuję sie tabletek anty przy mikrogruczolaku!! Sama mam gruczolaka 3mm i u nnie tez powoduje potworne osłabienie i to ze czuję się ciąglę zmęczona..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dziewczyny zrobiłam rezonans i w opisie zasugerowano iż mogę mieć mikrogruczolaka 5 mm. Umówiłam się z neurologiem na konsultację ale chciałabym sobie zrobić badania hormonalne aby być przygotowaną na rozmowę... Nie wiem jakie hormony muszę zbadać w przychodni pielęgniarka też nie wie (napewno prolaktyna ale co jeszcze?). Będę bardzo wdzięczna - pozdrawiam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dziewczyny zrobiłam rezonans i w opisie zasugerowano iż mogę mieć mikrogruczolaka 5 mm. Umówiłam się z neurologiem na konsultację ale chciałabym sobie zrobić badania hormonalne aby być przygotowaną na rozmowę... Nie wiem jakie hormony muszę zbadać w przychodni pielęgniarka też nie wie (napewno prolaktyna ale co jeszcze?). Będę bardzo wdzięczna - pozdrawiam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Dobry lekarz i bez wyników stwierdzi czy jest czym się martwić. Mogłabyś zrobić dodatkowo ACTH, a najlepiej jej dobowy rytm. Robi się rano (na czczo) i wieczorem (tak ok. 22). Dobowy rytm pozwala ocenić czy w przysadce jest gruczolak, który wydziela ACTH. Wartość ACTH wieczorem powinna być co najmniej o połowę niższa niż rano. I jeszcze coś: dobrze by było gdybyś dostałą się do endokrynologa przed wizytą u neurologa, bo tak naprawdę przysadką (jeśli chodzi o hormony)to zajmuje się właśnie endokrynolog.Jeśli chodzi o prolaktynę, to aż tak bardzo się nie martw. Bo jeżeli guz wydziela tylko prolaktynę to leczy się go farmakologicznie. W przypadku innych guzów przysadki potrzebna jest interwencja chirurgiczna i ewentualne dalsze leczenie(tj. radioterapia i ciągła obserwacja przysadki). Bardzo dobry endokrynolog przyjmuje w Warszawie. Jak się zdecydujesz to podam Ci namiary na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miras143
mam pytanie mozesz mi podać jakieś namiary na tego lekarza w warszawie z góry dziękuje mój nr gg to 10616828

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enka ;(
nie będę oryginalna...też mam mikrogruczolaka, na rezonans czekam ale już po wynikach z PRL(3000) widać-że jest...nawet mój endo już mi przytaknął, zwłaszcza, że różnica pomiędzy wynikiem wstępnym a po godzinie nie była zbyt duża ;(((( oczywiście chodzę spietrana jak mało kto ;(( nie mogę przestać o tym myśleć..leki oczywiście po rezonansie więc póki co jestem na wstrzymaniu. Mam jednak pytanie...może się orientujecie czy mając to g... w przysadce dalej można intensywnie ćwiczyć? bo ja np lubię aktywnie spędzać czas...czy to aerobik, czy to step, czy rower...kurczę...bardzo by mi tego brakowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
A ja w końcu doczekałam się skierowania na rezonans przysadki,tzn głowy z ocena przysadki. Od poprzedniego wpisu mojego tutaj pojawiły się bóle głowy i zaburzenia widzenia (niedowidzenie połowicze dwuskrzydłowe i mroczki w polu widzenia). Nie mam typowych objawów hiperprolaktynemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yarkoo
Hej! Pozytywnie jestem zaskoczona efektami jakie daje terapia urządzeniem MagnetON MAX. Proste w użyciu, w ładnym nowoczesnym designie i z wszechstronnym działaniem leczniczym. Ja to kupowałam bo chciałam jakoś sobie poradzić z ciągłymi bólami głowy i pole magnetyczne spisuje się wyśmienicie, koi ból i sprawia, że już praktycznie o nim zapomniałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×