Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jagoda 26

płatny urlop wychowawczy ??

Polecane posty

Kobitki mam pytanko . Moj mezczyzna byl dzisiaj w urzedzie miasta po dokumenty na urlop wychowawczy. Pani w urzedzie odpowiedziala, ze aby dostac platny urlop wychowawczy musze miec dochody na osobe kolo 500 zł, a jesli chce go dostac jako matka samotnie wychowujaca dziecko to musze przyniesc dokument swiadczacy o tym, ze ojciec dziecka zrzeka sie opieki nad nim .... troche to wszystko dziwne ... :-/ czy ktoraj z Was zalatwiala urlop i orientuje sie jak to wyglada i czy naprawde musze miec tak niskie dochody, zeby moc pozostac przez rok lub dwa z dzieckiem w domu?? przeciez to absurd !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety tak
urlop wychowawczy w wiekszosci przypadkow jest bez kasy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz miec nie wiecj niz (chyba)573 zl na osobe...a co do samotnego rodzicielstwa to ta babka w urzedzie sobie cos wymyslila...jezeli nie masz slubu to jestes traktowana jako matka samotnie wychowujaca dziecko i swoje dochody dzielisz na dwie osoby(Ty i dziecko)...zadnych swistkow o zrzeknieciu sie praw nie mozna rzadac!!!aaa i masz racje -chore to wszystko ale takie panstwo mamy i takich rzadzacych:(pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno-jezeli przysluguje Ci prawo do zasilku rodzinnego na dziecko to i o wychowawczy tez mozesz sie ubiegac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem moze tak
platny urlop wychowawczy nalezy sie w momencie gdy dochody w rodzinie nie przekraczaja 506zl na osobe. dodam ze maja byc to pobory twoejgo faceta, jego dochod netto (wg zaswiadczenia z urzedu skarbowego za 2005) dzieli sie wtedy na ilosc osob (tzn ty on i dzieko czyli 3) no i jesli to nie przekracza 506 to dostaniesz platny wychowawczy ale nie licz na wiele bo kwota to cos ok 400zl. no i jeszcze rodzinne mozesz dostac wtedy ale w sumie wszystko i tak razem daje nam bardzo bardzo malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie w takim razie jak zyja matki rzeczywiscie samotnie wychowujace swoje dziecko , majace prace, zarabiajace powiedzmy 1300 zł i chcace pozostac z dzidzią jakis czas w domku?? przeciez pracodawca nie wyplaca im wtedy zadnych pieniazkow... Wiec co?? musza odrazu wrocic do pracy ?? rany gdzie ja zyje ?? w jakim swiecie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co - chciałoby się
siedziec w domu na koszt podatników, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej jestem w podobnej sytuacji, we wrześniu urodzę dziecko, trochę macierzyńskiego i niestety będę musiała wracać do pracy.... To rzeczywiście dołujące i nie wyobrażam sobie jak będę mogła mojego kilkumiesięcznego bezbronnego dzieciątka zostawić w żłobku.... Proponuje ogólnonarodowy strajk matek!! I niech postulatem będzie płatny wychowawczy np. w wysokości 80 % pensji :))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pobiera sie z um wnioski o ustalenie prawa do zasilku i jeszcze kilka papierkow :-) ale w zaistanialej sytuacji to dla mnie nie ma znaczenia , bo i tak nic mnie nie przysluguje !! :-( wiec musze tylko zlozyc dokumenty o urlop u pracodawcy :-) no coz najwazniejsze, ze moge zostac z maluszkiem w domku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz... ale powinnaś się cieszyć, że przynajmniej możecie sobie na to pozwolić. To też rzadko spotykany luksus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahah
kreci was takie zebranie w MOPSie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona 173098
kurcze jeszcze miesiąc i konczy mi sie urlop macierzyński. Mąż namawia mnie żebym została w domu z dzieckiem jeszcze do czasu aż mały skońćzy roczek, zastanowiłam sie i powiedziałam oki. Zacząłam buszować po internecie na temat wychowawczego i dowiedziałam sie że może być on urlopem płatnym, więc poszłam zapytać do mopsu. I wiecie co wam powiem że w Polsce to kurwa jakieś tam pieniądze dostaja wszystkie te łachudry z ulicy które mają komornika na głowie, długi, ale mają na wódkę i papierochy. Dziś po dokumenty jakie trzeba wypełnić do tego urlopu oprócz mnie stała jeszcze jedna pani \"normalna\" a reszta.....szkoda gadać!!! Od jednej tej jakże BIEDNEJ!!! pani to do cholery czuć było alkohol. RANY!!!!! Co to za Państwo!!! Takim ludzią dawać zasiłki rodzienne czy coś tam, przecież to ja tych NIEROBÓW utrzymuję z moich podatków, a to pójdzie i wyda wszystko w monopolowym, zaś dla ludzi NORMALNYCH....powiedza Ci że ja kchcesz wychowywać dziecko to wychowuj ale pieniędzy od nas nie dostaniesz bo mamy za duże dochody. Pojebane to wszystko. Czy ktoś sięze mną zgadza?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominisia1980
zgadzam się ja jestem juz 3 miesiąc na urlopie wychowawczym.oczywiscie bezplatnym. w polsce chca zeby rodzic i wychowywac dzeci ale tutaj nie ma tak jak w innych panstwach. wystarczyłby dla kazdego kto jest na wychowawczym jakis zasilek nawet i to 500zl ale zeby bylo, a tak to poprostu jest tylko jedna wyplata i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIRTUKA
dochód netto czy brutto 506zł na osobę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o co chodzi z naciąganiem
podatników? Matka pracująca odkłada sobie składki na czas macierzyńskiego i wychowawczego również. Więc nie czepiajcie się, na całym świecie dostaje się kasę na dzieci, bo się należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka pracująca
inna strona medalu jest taka, że czasami po wychowawczym nie ma do czego wracać, przez rok, czy więcej nieobecności w pracy, pracodawca jakoś zapełnia "lukę" i matka po powrocie z reguły dostaje list pożegnalny i podsumowanie, że nie jest już firmie potrzebna, no i jest sama sobie winna, bo wybrała wychowywanie dziecka, zamiast pracy. DLa mnie to chore i szlak mnie trafia, ja tez już od miesiaca bujam sie pd pracy, bo musiałam wracać. Pracowałam niemal do końca ciąży i przez to wylądowałam w 34 tc w szpitalu, bo się nie oszczędzałam. Oczywiście podwyżka mnie ominęła, premia za półrocze także, bo nieobecnym sie nie daje :-o miłe to jak nie wiem. A wiem że w innej firmie, podobnej do naszej dziewczyny dostają wszystkie premie i podwyżki w czasie nieobecności, ba!!! nawet awanse na wyższe stanowiska. I mam sie cieszyc ?!!! Z czago? Pracuję od 10 lat i nie mogę pozwolić sobie na to, by wychować dziecko do roczku nawet :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nie masz ślubu a mimo to dziecko nosi nazwisko ojca to nie jesteś traktowana jako samotna matka. Żeby starać się o zasiłek dla matki samotnie wychowującej dziecko musisz dać dziecku swoje nazwisko lub mieć zasądzone alimenty:(( Prawo Polskie uznaje konkubinat więc mozecie się starać o zasiłek wychowawczy razem przedstawiając dochody które nie mogą przekraczać 503 czy 507 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o cholera jasna
to sie ladnie zdolowalam:( ja pierdole jakie to panstwo pojebane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dochód nie może przekraczać 504 zł na osobe.W lipcu składałam w pompie papiery o kolejny rok wychowawczego.Płakać sie chce jak widze tych wszystkich pijaków,który dostają kase za to,że nie chce im sie robić.Uczciwy człowiek ciężko pracuje,a jak sie decyduje na dziecko to dostaje marne pieniądze.A te nieroby robią dzieco za dzieckiem i tylko kase ściągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×