Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
heminka

ZGAGA W CIĄŻY - PROSZĘ POMÓŻCIE!!!!!!

Polecane posty

Witam! Jestem w 37 miesiącu ciąży. Do tej pory nie miałam żadnych problemów typowo \"ciążowych\" i nagle pojawiła się ta piekielna zgaga. Już nie wiem co robić:( W życiu czegoś takiego nie czułam:( Wolałabym już ból głowy od tego cholerstwa:( Nie mogę spać, nie mogę jeść , nie mogę pić:(Proszę pomóżcie!! Może któraś z was miałą podobny problem i jakoś sobie z tym poradziła? Pozdrawiam Was wszystkie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heminka Jakikolwiek zobojętniacz :), polecam z wodorotlenkami. Od 8 miesiąca miałam koszmarną zgagę, zwłaszcza w nocy, piłam Manti. Reni to CaCO3 i mnie jakoś mniej pomagało. Te leki praktycznie się nie wchłaniają a jeszcze bariera łożyskowa przecież jest. W pierwszym trymetrze lepiej nie stosować tych z jonami glinu, ale teraz pod koniec spokojnie możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mihalinnniia
tylko nie pij mleka -moja lekarka radziła mi w 3 trymestrze unikac nie będę się rozpisywała dlaczego -bo zaraz podniesie sie wrzask:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W szkole rodzenia
polecali jesc papaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAROLKA25
witam was. na początku ciąży też miałam zgage i uwierzcie nigdy w zyciu nie miałam nic gorszego. akurat pojechałam z mężem na wakacje w sierpniu i były to najgorsze wakacje w moim zyciu przez tą pieprzoną zgage. poszłąm do swojej doktorki i kazała mi żuć migdały cały czas az zgaga ustąpi. uwierz POMOGŁO!!!!!!!! Żadnych Renie nie stosuj to po pewnym czasie może szkodzić dzidzi a i unikaj ostrych posiłków i jedz powoli, nie połykaj powietrza. A narazie współczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz wszystko stosowalam (jeste w 36 tc). najbartdziej pomagaja mi migdaly, lezenie na lewym boku i jogurt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elisa35
Witam !Jestem w 37 tygodniu ciązy i mam zgagę od niedawna ,ale zgaga to normalna rzecz w tym stanie ,ale pieczenie języka !! czy ktoś ma też takie objawy tej zgagi??czekam na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam taka zgage ze jej nic pomoglo polozna mi powiedziala ze moja corcia bedzie miala wloski i faktycznie czupryna ze kucyki moglam wiazac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khashisu
Polecam kefir naturalny!! gdyby nie on to bym oszalała! Na mnie działa zdecydowanie dłużej niż mleko. Może dlatego że ma gęstszą konsystencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Mia
Ja ze zgagą walczyłam na wszystkie możliwe sposoby i domowe i leki. Rennie nie cierpię do dziś. Całe szczęście mój mały jest już poza brzuszkiem, bo bym zwariowała. Zgaga psuła mi dobry nastój. Ale znalazłam coś co na mnie super zadziałało. Będą na urlopie za granicą w aptece dostałam lek o nazwie Gaviscon. Po pierwsze w mig zadziałał. Po drugie jak się okazało to wszystkie mamy z UK go używają od kilkunastu lat, bo ma w sobie naturalne składniki! Widziałam, go już w osiedlowej aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w czasie ciazy po porstu jedz migdaly - podobno pomagaja. jednak jesli bedzie CI sie ten problem utrzymywal nadal po porodzie to szybko sie bedziesz musiala udac do specjalisty. bo to moze byc objaw powaznej chorpby. moge dac ci namiar na jednego: www.chirurgiakrakow.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi najbardziej pomaga kiszona kapusta (uwaga nie kwaszona). Chodzi o prawdziwa kiszona kapuste bez konserwantow. Natychmiastowa ulga, az nie wierzylam ze to mozliwe bo zgaga mnie meczy dzien i noc od 7 tc, a jestem teraz w 10 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abelarka
U mnie domowe sposoby się nie sprawdziły ale lekarz pozwolił mi z aptekowych leków brać Bioprazol bio max. Na opakowaniu jest, że trzeba branie skonsultować, więc wolałam się upewnić że akurat ja będę mogła. Lek bez recepty, ale mi pomógł bardzo. Brałam przez dwa tygodnie nadczo po jednej tabletce raz dziennie popijając połową szklanki wody. Problemy jak ręką odjął. Teraz czekam na maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mostarika
Kiedyś brałam ten Bioprazol ale w jakiejś innej wersji. Niestety znów jestem w ciąży i znów pojawiły się problemy zgagi do tego stopnia że spać nie mogę i większość nocy siedzę z ksiązkami ;/ Mam wizytę u lekarza w tym tygodniu to o ten Bio Max zapytam. Ten lek jest na receptę? Jak z kosztem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można brać Gaviscon, jest skuteczny i bezpieczny dla ciężarnych. Do tego niedrogi, bo w Melissie opakowanie 16 tabletek kosztuje tylko 9 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OE Bioprazol
Dziękuję za zaufanie dla naszego produktu. Bioprazol Bio Max jest to lek dostępny bez recepty, którego głównym składnikiem jest omeprazol. Skutecznie hamuje on wydzielanie kwasu żołądkowego. W okresie ciąży rozpoczęcie jego przyjmowania należy skonsultować z lekarze. Bioprazol zaleca się przyjmować jedną kapsułekę rano. Kapsułkę należy przyjmować przed jedzeniem (na czczo). Należy połykać kapsułki w całości, popijając połową szklanki wody. Nie należy przyjmować leku Bioprazol Bio Max przez okres dłuższy niż 14 dni bez konsultacji z lekarzem. Aby uzyskać więcej informacji o naszym produkcje zapraszam na naszą stronę http://www.bioprazolbio.pl/bioprazol-bio-max/ , a w razie dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji. Pozdrawiam, Online Ekspert Bioprazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bioprazol - najgorsze szajse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli moge pomóc to pomoge bo przechodze własnie tą okropną dolegliwośc. Brałam dos duzo lekow to na tarczyce to na podtrzymanie, a przed zajsciem w ciaze duzo leków na płodnosc. Wydaje mi soe ze zołądek odmówił posłuszeństwa. Tak wymiotowałam ze na końcu zauważylam nitki krwii w wymiotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz polecił mi Gaviscon i Dicoflor 60. Jak narazie jest nega ulga i moge zjesc cos bez odruchu wymiotnego. Oby juz tak zostało. Powidzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 34 tygodniu ciąży . zgaga to była moja zmora zarówno poranna jak i wieczorna.nic nie pomagało. Dopiero mój Pan dr polecił mi gaviscon w syropie. Totalna ulga-nie wiem dlaczego wcześniej nie zapytałam go o jakiś preparat. Fakt nie ma on super konsystencji i smaku ale działa naprawdę działa. Gorąco polecam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kończę już 33 tc i z tygodnia na tydzień te zgagi sa coraz gorsze. Pierwsze czułam w piątym miesiącu, ale jeszcze dawałam radę spać. A teraz? O spaniu nie ma mowy, a jak zasnę to i tak zaraz budzę sie wręcz z "wymiotami " (??) w przełyku, często muszę spać na siedząco chociaż ostatnio to mi już nic nie daje. I w ogóle jak miałam.tylko w nocy zgagi tak teraz mam i w dzien! I w ogóle mam.wrazenoe jakby mi jakiś robak chciał.wyjsc z przełyku.... wy też tak macie? Jak.ja jeszcze wytrzymam 1,5 miesiąca?! Kefiry mi nie pomagają, leków lekarze.nie chcą mi polecać, nie jem na noc, pije wodę bo po herbacie też mam pieczenie ze masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, im bliżej terminu porodu, tym zgaga będzie coraz to bardziej dokuczliwa. Warto też być świadomym tego, że trudno jest mówić o całkowitym uwolnieniu się od zgagi w czasie ciąży. Jednak istnieje kilka efektywnych sposobów na to, aby zmniejszyć te nieprzyjemnej dolegliwości. Przeczytajcie ten artykuł https://www.mamazone.pl/artykuly/ciaza-i-porod/ciaza/zdrowie/co-na-zgage-w-ciazy/ - tam jest dokładnie wszystkie opisane, wyjaśnione, a także wskazane są sposoby na to, jak złagodzić objawy zgagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Współczuję. Ja nigdy nie miałam zgagi a jak tylko zaszłam w ciążę to odrazu. Nawet jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży leżałam sobie i nagle pełnienie w przełyku. Śmiałam się do męża i mówię że chyba w ciszy jestem i zgaga już mnie pali. I okazało się że jestem w ciąży. Od samego początku zgaga okropna najgorzej było w nocy jak spałam , jak tylko się kładłam do łóżka. Jadłam rennie i migdały mi pomagały. Wstawałam w nocy i piłam mleko ale to była ulga na chwilę. Oczywiście dziecko miało duża czuprynę. Mówili właśnie, że jak jest zgaga to dziecko włosy ma......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Kaxi napisał:

Oh zgaga. Zgaga tak daje popalić ((( nic nie pomaga. Kefir .śmietaną. była. Soda .ranigast. itp. Mleko tez .co jeszcze może pomóc? ???((((

U mnie to samo. I to z dnia na dzień coraz gorzej. Od dziecka nie cierpię mleka ale wczoraj się w końcu napiłam i poczułam się lepiej. Słyszałam (ale nie próbowałam) że pomagają jeszcze migdały imbir picie rumianku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie. Sama nie miałam nigdy zgagi, w zasadzie nie wiedizalam co to jest. Ale ciąza mnie tego nauczyła. I mam wrażenie, że z dnia na dzień jest coraz gorzej jak brzuch rośnie.

Pomaga zmiana pozycji na boku, jak równeiż mleko. 

Z ziołowych środków refluxoherbs https://kredensziolowy.pl/produkt/refluxoherbs/ O tym piszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×