Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mikkaa

ZEPTER naczynia -co sądzicie???

Polecane posty

Witam! Zastanawiam się nad kupieniem kompletu garnków firmy ZEPTER.Wyraźcie proszę Swoje opinie na temat tej firmy.A może Polecicie Mi inną markę - lepszą a tańszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedź na pytanie: Moja kuchnia jest średnich rozmiarów.Jeśli Wiesz to napisz Mi proszę czy warto inwestować w te naczynia.Są drogie ,ale słyszałam od koleżanek ,które ich używają że są warte swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
dla mnie bomba. Zero przebarwień, rączki sie nie nagrzewają, podwójne dno, chyba raz zdarzyło się że garnek był spalony - mąż uparl sie, ze w takich garnkach to na pewno udko bez tluszczu mozna podgrzać. ale garnek ładnie sie odczyscił. Ja korzystam z kuchenki elektrycznej. Faktycznie zajmują dużo miejsca wiec mam przeznaczoną calą wielką szufladę. Nie używam patelni, nie podchodiz mi. wolę tefala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno Berhoff jest porownywalny a duzo tanszy, a Fissler to zupelnie to samo i chyba tez tanszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre ale drogie jak cholera !!! Jest wiele tańszych odpowiedników - mam Berghoffa i spody trochę się odbarwiły - troszkę inna techologia ale wewnątrz garnek praktycznie nie do zdarcia - łatwo się czyści - dokonale się na nim robi sosy itp rzeczy. Jeśli miałbym kasę to pewnie ze względu na markę kupiłbym ZEPTERA - ale nie mam :( Choć na samych garnakch ZEPTERA nie da się - bo są jeszcze garnki żeliwne na których też można robić fajne potrawy np naleśniki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zepter
a jakie sa ceny zeptera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ceny produktów tej marki są rzeczywiście bardzo wysokie.Nie znam wszystkich,ponieważ narazie chciałam się zorientować co sądzą o nich inne internautki.Ale wiem,że np.patelnia z pokrywką i z zegarem to koszt (ok.800,00zł ), komplet 5-ciu nożyok.300,00) , natomiast cały zestaw w który wchodzą:4garnki,2półmiski,patelnia,cedzak i coś jeszcze-nie pamiętam to (ok.2500,00).Ja kupiłam sobie ściereczkę za 20,00zł , która może być wykożystywana do ścierania kurzu, mycia okien,karoserii auta...-jest ŚWIETNA!!!Widziałam,że na allegro jest dużo taniej niż w siedzibach ZEPTERA. Dużym plusem zakupu sprzętu ZEPTER jest możliwość wzięcia ich na raty(do 24 miesięcy)bez dodatkowych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1967
też mam garnki zeptera i wg mnie są swietne. Szczególnie podwujne dno jest zaletą bo nic się w nich raczej nie przypali a i doczyszczają sie ładnie. No i bardzo długo trzymaja ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobno podobno
ja też słyszałam że bardzo dobre i naprawdę warte swojej ceny. i o tej ściereczce też, dostałam ją w prezencie ale jeszcze nie wypróbowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre/złe
zepter- drogi jak jasny gwint, są tańsze odpowiedniki. Sama posiadam zestaw garnków z zeptera, właściwie gdybym sama miała tyle kasy wydać na gary to w życiu bym ich nie kupiła!!! Cena to jest jeden wielki minus są też plusy 1) jak się nauczysz, to możesz zacząć gotować bez tłuszczowo - ja tak robie (tylko odwraca mi to kolejność- na początek na bardzo rozgrzany gar wrzucam doprawione mięcho i dusze pod pokrywką chwile do puki nie wytopi się tłuszczyk i dopiero potem wrzucam cebulkę- kucharze chyba mnie zjedzą- ale ja nie czuje różnicy, a tłuszczyku jest mniej, bo tylko ten z mięska-piersi z kuraka mniam) 2) mam jeden zwykły gar, emaliowany kupiony w tesco za grosze, - i tu mam porównanie- zepter o dużo szybciej się nagrzewa. Niestety gotuję na gazie, i marze żeby się dorwać do kuchenki indukcyjnej- wtedy to będzie oszczędność!!! teraz nie ważne co gotuję i w jakiej wielkości w garze z zeptera- jak się zagotuje to musze dać na najmniejszy palnik i najmniejszy gaz- bo jak nie to kicha- jeszcze pozostaje ewentualność wyłączenia gazu na chwilę) A jeszcze a propos rzeczy na minus zeptera- to strasznie mnie zdrażniło jak mi powiedziano że te same gary mogę mieś z iluśtam procentowym upustem, ale: mam zorganizować pokaz dla (koniecznie) chyba 3 małżeństw (pary odpadają), a tych pokazów chyba ma być 3 – w d$#^#$pe mnie niech pocałują. Nienawidzę jak się mną ktoś wysługuje. Ale wiem że np. 2 lata temu te komplety w okolicach listopada były w przecenie – może to są przeceny sezonowe- popytaj znajomych – może się orientują. JA tak na marginesie jeśli by mnie ktoś pytał to taka ściereczka jak pisałaś że zakupiłaś to wg mnie wyrzucanie kasy w błoto- kupiłaś twoja sprawa. a i jest jeszcze 1 minus- na tych garach trza sie nauczyć gotować - jeśli masz gaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cena to jest minus, czy gotowanie takie rewelacyjne to nie wiem. Zajmują ogromną ilość miejsca. Co do gotowania nie widzę jakiejś ogromnej różnicy pomiędzy nimi a zwykłymi garami, fakt nie przypala się nic i nie odbrwia, nie łapią też tak osadu z gazu jak normalne garnki i rączki się nie nagrzewają. Poza tym mają jedną fajną rzecz którą lubię w nich to to że pokrywki nie trzeba odkładać na bok a da się ją oprzeć pomiędzy garnek a rączkę. Jednak ja, obiecałam sobie po ślubie, że zamiast Zeptera zakupię największy zestaw tefal ingenio, zajmują dużo mniej miejsca, możliwe jest też gotowanie bez tłuszczu, bo to wszystko jest w teflonie. I te odłączane rączki, dzięki którym można wsadzić jednen garnek w drugi. Co szczególnie ważne jest w mniejszych kuchniach. Jeśli miałabym ogromną ekstra kuchnie wybrałabym Zepter, ale mam małą i wybieram tefala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam tez taka rekawice
z mikrofibry. Dostalam za zrobienie pokazu. Sa ponoc takie same jak z Raipatu, tylko ze taki komplet w zepterze jest 2x tanszy niz w Raipat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawostka*
Mają rewelacyjne mleczko do czyszczenia naczyń. Zresztą płyn do naczyń też jest świetny. Nie niszczy rąk i jest bardzo wydajny, dobrze się pieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam. Polecam. Są świetne. A czy warte swej ceny??Nie wiem, jak dla kogo. Ja je mam kilkanaście lat i są bez zarzutu.Zmieniłam tylko termoregulatory w przykrywkach. Polecam. Odpowiedniki - mam i hoffnera i berghofa nie są tak dobre, ale jak Cie nie stać to też niezłe. Ja najwiecej używam patelni, ale mam taką z dwoma rączkami po bokach i ona jest spora. Ogólnie to mam 3 garnki i patelnię, wiec mam też sporo innych naczyń ale z zeptera jestem bardzo zadowolona.Jakbym miała polecić, to doradzę, że jeśli nie stać Cię na komplet, to kup jedno naczynie na początek(ja bym poleciła właśnie patelnię, ale tę z dwiema rączkami, bratowa moja ma mniejszą, z jedną rączką i używa jej mało). Generalnie polecam. Można nabyć na allegro, nieco taniej...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a terrazz jjaaa
Moja mama ma zestaw Zeptera, 4 czy 5 garnków,pokrywki w tym jedna pokrywa z termoregulatorem, patelnię , noże i inne rzeczy. Zaletą jest to, że coś się szybciej ugotuje, raczej nie rozgotuje, raczej nie przypali, a jeśli już to łatwo się zczyści. Duży + tej pokrywy, mówi kiedy już wyłączyć trzeba itd. Można przestawiać garnki za ucha, nic się człowiek nie poparzy. Ale np. wadą patelni jest to, że ciezko na niej naleśniki zrobić, ze to neprawda ze mozna smazyc na niej bez tluszczu, bo przywiera nieraz itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawostka*
Ja smażę naleśniki bez tłuszczu i sadzone tak samo. Nie wspominając już o mięsach. Ale ja stosuję zasadę , którą usłyszałam od p.\kuronia w audycji o gotowaniu. Patelnia /albo naczynie-obojętne-byle z Zeptera/ MUSI być dobrze nagrzana. Można to sprawdzić kropiąc lekko wodą nagrzaną patelnię. Jeśli z wody tworzą się już kulki /takie perełki/ to patelnia jest gotowa do smarzenia bez tłuszczu. Poza tym zaraz po wlaniu ciasta na taką patelnię nie należy ciasta odrywać na siłę. Z początku musi przywrzeć. Tak mówi p. Kuroń. Dopiero Należy odczekać aż samo ciasto zacznie odchodzić. Proszę się nie bać że się spali. Ono zacznie odchodzić dopiero gdy się białko zetnie w mięsie czy w cieście obojętne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maurycjusz
Witaj:) mam od kilku lat, dostałam od mamy- i powiem tylko- rewelacja jesli chodzi o oszczednosc energii w kuchence elektrycznej i z plyta indukcyjna- nagrzeje sie do odpowiedniej temperatury i nawet mozesz wylaczyc palnik, garnek bardzo dlugo trzyma cieplo. Przy smazeniu miesa- generalnie robie pol na pol- czyli- najpierw scinam mieso na "golym" garnku, bez tluszczu, potem podlewam woda i dodaje jednak troche tluszczu, aby byl smaczny sosik, oczywiscie wszelkie przyprawy, zmniejszam temperature palnika ,czekam na wzrost temperatury w garnku i potem wylaczam palnikk, a miesko samo sie dopieka. Myja sie bardzo latwo, nawet przypalone powierzchnie ( czasem mi sie zdarzy ,ze sie zapomni na czas przewrocic filet przy scinaniu poczatkowym Co jest bardzo wazne- generalnie nie potrzeba soli przy gotowaniu w tych garnkach, nawet przypraw typu vegeta - mieso zachowuje swoj naturalny, o wiele bardziej wyrazistszy smak;), wystarcza ziola, cebulka czy czosnek. OSobiscie korzystam z sredniego garnka z wkladka do gotowania warzyw na parze - i to jest strzal w dziesiatke ten zestaw!> Dolna czesc sluzy jako patelnia i sredni garnek albo jako typowa podstawa do gotowania warzyw na sitku nakladanym na wierzch. NA poczatek polecam ten zestawik, nie bedzie az tak koszmarnie drogi jak caly komplet, a spelni wiele funkcji. Warto rozpisac splate na raty. JAkby jeszcze jakies pytanka- to sluze odpowiedzia;) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ciekawostki
nie wiedziałam o tym. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniawielka
Ja właśnie kończę spłacać przedpłaty na zestaw naczyń z Zeptera. 2garnki, durszlak do gotowania na parze, pokrywa szybkiego gotowania, oraz 2 patelnie. Jeśli jesteście już doświadczonymi urzytkownikami tych naczyń to proszę podajcie przykładowy czas gotowania np. fasoli, flaków czy kolby kukurydzy pod pokrywą szybkiego gotowania! Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawostka*
Z tego co wiem , to te informacje są zawarte w instrukcji, którą otrzymasz z pokrywą.:) A szczegóły zna na pewno przedstawiciel,który sprzedał ten zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maurycjusz Jak gotujesz warzywa na parze?? Smaczne są? Mam garneek z durszlakiem+pateleczkę.Wogóle ich nie używam. Nienawidzę tego garnka i patelki.Mam żal do koleżanki przedstawicielki,że mnie na kupno namówiiła. Garnek duży ok.4 litry,patelka mała ,zamała ,aby usmaży naleśniki. Ogólnie zakup nieudany Mam garnki niemieckie ale nie wiem jakiej firmy ,bo przed laty wyrzuciłam pudełko i instrukcję.Te garnki kocham. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawostka*
Ja mam ten garnek i sobie chwalę. Do garnka wkładam mięso nakładam durszlak o kroje w plastry ziemniaki. Mam na jednym palniku i mięso i ziemniaki. Mięso robię we własnym sosie, nie podlewam żadnym tłuszczem ani wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniawielka
Jadłam zapiekankę zrobioną w tym garnku. Ziemniaki , cebula boczek, mięso marchewka, buraki- wszystko włożone do garnka . Po ok godź potrawa była gotowa. Mięso miękkie, warzywa nie rozgotowane- PYSZNE! Już się nie mogę doczekać kiedy i ja będę miała te naczynia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniawielka
Co do tej zapiekanki to do garnka każdy wkłada co chce- według uznania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smaczekk
Jeżlei mam byc szczera to nie jestem zadowolona z tych garnków. Nie bardzo wychodziło mi jedzenie w nich i nie używam ich czesto.Moja przyjaciółka natomiast poleca mi garnki philipiak.Ale nie wiem czy sie jeszcze zdecyduje po tym niewypalonym zakupie garnków Zeptera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak to nie wychodziło
? Możesz dokładniej jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamimo
moja mama pracuje tam juz 15 lat. te naczynia są na prawde świetne. mam 15 lat i sama gotuje w nich. ziemniaki po ugotowaniu z odrobinką wody i bez soli są smaczniejsze imają bardziej wyrazisty smak niż te normalnie gotowane. by smażyć trzeba po prostu dobrze nagrzać patelnie, nic więcej. warzywa gotowane na parze nie tracą smaku i aromatu. gotując w patelni królewskiej, naktórej moja mama na pokazach układa (zaczynając od dna po wierzch) kawałki kurczaka, pokrojone warzywa (marchewka, pietruszka), brokuły i kalafior oraz na sam wierzch układa połówki gruszki a na to kawałek czekolady. polecam! kurczak pachnie kurczakiem, warzywa warzywami, a gruszka smakuje cudownie (nie wsiąknęły w nią inne zapachy). po prostu coś genialnego. polecam wszystkim te garnki. na prawde warte sa swojej ceny. jesli zastanawiacie sie nad tanszymi zamiennikami nie róbcie tego. genialne są również w zepterze kosmetyki oraz ścierki. a przede wszystkim odświerzacz powietrza. w ciągu 1 h czyści powietzre w całymmieszkaniu. mam zwierzątko domowe od którego wręcz śmierdzi. odświerzacz działa tam po pół h dziennie i nic nie czuć. polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×