Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaaaaaaaaaa

co na prezent? - ślub cywilny

Polecane posty

Gość kaaaaaaaaaa

napiszcie co dać na prezent w tym roku kolezanka ma ślub cywilny i bede świadkiem w przyszłym roku bedzie kościlny nie wiem co mam dac teraz na prezent i za ile go kupić tym bardziej ze w przyszłym roku bede na tym kościelnym i wtedy chce dac koperte z gotówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaaaaaaaaaa
nikt mi nic nie doradzi???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na cywilny
tylko kwiaty prezenty się daje na ślub Kościelny, a jak ktoś rodziela obie ceremonie w czasie no to trudno by oczekiwał od gości podwójnych prezentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b. maggie
Jakiś czas temu ja i mój chłopak byliśmy świadkami na cywilnym ślubie naszych przyjaciół. Kupiliśmy śliczną satynową pościel i kamasutrę;) rózniaca taka że żadnego przyjęcia wtedy nie było, świętowaliśmy tylko we czwórkę. Ale kościelnego już się nie doczekamy...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaZuzia
Chce odnowic temat, problem mam taki sam jak zalozycielka tematu czyli: beda swiadkowa na slubie cywilnym kolezazanki, slub koscielny ma niby byc dopiero za poltora roku. W zwiazku z tym dawac teraz jakis prezent??? no bo chyba cos wypada teraz dac???????? Kase(jak tak to ile>>>ide jeszcze z chlopakiem) a jak prezent, to pewnie ich uprzedzic i zapytac co by chcieli??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaZuzia
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaZuzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My zrobiliśmy podobnie jak Twoja koleżanka. W ogóle nie spodziewaliśmy sie prezentów i faktycznie w większości dostaliśmy kwiaty, ale do staliśmy też ładny zegar (od świadkow na pamiątkę), album na zdjecia (taki typowo ślubny :) ), grubąsną książkę z rzepisami na ciasta :) i mały parowar. Ja sie cieszyłam ze wszystkiego! Myślę, że tak jak ktoś tu pisał fajnie jest dać dwie filiżanki. Polecam też ramki na zdjęcia - to zawsze jakaś pamiątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaZuzia
Chce odnowic temat, problem mam taki sam jak zalozycielka tematu czyli: beda swiadkowa na slubie cywilnym kolezazanki, slub koscielny ma niby byc dopiero za poltora roku. W zwiazku z tym dawac teraz jakis prezent??? no bo chyba cos wypada teraz dac???????? Kase(jak tak to ile>>>ide jeszcze z chlopakiem) a jak prezent, to pewnie ich uprzedzic i zapytac co by chcieli?????????? myslalam o jakis pamiatkowych kieliszkach albo filizankach, a kase dopiero na koscielny co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeju jeju
ja wraz z narzeczonym dałam siostrze na ślub cywilny w prezencie 500 zł. koiścielny miał być po roku, minęlo już półtora i jakoś im sie widocznie nie spieszy. nie chciaąłm dawac im az tak duzo kasy bo uwazam ze cywilny to tylko rejestraca a nie slub, ale mialam takie przeczucie ze koscielnego to moge nie doczekac i na wszelki wypadek dalismy im wieksza sume...ale to moja siostra, kolezance bym tyle nie dala. kupila bym koc, posciel albo jakies naczynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co za dziwni ludzie w tym kraj
Jeśli mają w planach kościelny, to kup kwiaty i jakiś drobiazg, pościel, koc czy filiżanki. Jeśli jest przyjęcie to coś większego (oczywiście jeśli jesteś zaproszona). Pytanie natomiast do koleżanki, któa twierdzi, że cywilny to nie ślub. Czy jeśli szłabyś na wesele do młodych, którzy biorą tylko cywilny robią wielką fetę, bo już kościelnego nie planują, to co też poszłabyś z jakimś drobnym badziewiem bo to nie ślub dla ciebie? PS. Jeśli nie brałaś ślubu to żebys się nie zdziwiła. Bo znam kilka takich osob które tak mówiły. Ale potem życie się tak ułożyło, że ślubu kościelnego nie będą brały, tylko cywilny i nagle ten ślub \stał się ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie - wszystko zależy od tego czy państwo młodzi mają jeszcze w planach ślub kościelny. Jeśli tak - to na cywilny wystarczy piekny bukiet kwiatów. Natomiast w przeciwnym razie wypadało by już kupic jakiś prezent albo jak robi większość - podarować kopertę z pieniędzmi. Chyba, że państwo młodzi mają liste prezentów - wtedy sprawa jest znacznie łatwiejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styl girly
Według mnie dość dobrym pomysłem są różnego rodzaju vouchery,. To mozę być jakieś ekstremalne przeżycie dla dwojga skok na bungee czy lot balonem, kurs gotowania albo jakiś relaksujący pobyt w spa, na przykład w Głęboczku http://bit.ly/o0RqQG. Myślę, że ni ma takich nowożeńców, którzy by się nie ucieszyli z takie poślubnej, stylowej wycieczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ślub cywilny dobrze jest dac drobny prezent najlepiej praktyczny np. fajnym prezentem jest ceramiczny czajnik fajny model widziałam na stronie Firmy Savion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfubgvsa;c;an
Która sradzi, żeby poczekac z prawdziwym prezentem do kościelnego. A co jeśli kościelny nigdy nie dojdzie do skutku? Autorko, daj normalny prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szabdadada amore
kopertę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli pali papierosy polecam elegancki zestaw elektronicznych papierosów ze sklepu internetowego http://www.smoketech.com.pl Ja tam kupiłem taki zestaw mojej mamie na prezent urodzinowy i po 27 latach palenia i nie dających efektu próbach rzucenia tego nałogu w końcu się udało! Jestem zadowolony, bo wcześniej kolega kupił na allegro dużo tańszy zestaw, ale okazał się podróbką z chin bez gwarancji i szlak go trafił po 2 tygodniach. W tym sklepie są oryginalne produkty od Niemieckiego dostawcy. Już rok minął a fajki dalej działają.. Najlepsze w tym jest to, że z 400 zł jakie matka wydawała na papierochy teraz wydaje max, 50 zł na te olejki co trzeba uzupełniać w tych e-papierosach. Za zestaw 2 szt. zapłaciłem ok. 150 zł + przesyłka ( 10 zł ) i ten zakup praktycznie zwrócił się w nie całe 2 tygodnie. Serdecznie polecam oryginalny prezent. Mają tam teraz promocję - pakują gratis w super opakowania prezentowe! Pozdrawiam i polecam sklep internetowy SmokeTech - www.smoketech.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super pomysłem są vouchery. Ja polecam wejście do escape roomu New World 22. Super klimat i wspaniała okazja do sprawdzenia się w roli detektywa. Jest 0,5 roku na wykorzystanie więc młodzi wybiora się kiedy chcą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli robi za rok kościelny to na cywilny możesz dac coś skromnego np, drzewko szczescia, wino, kosz słodyczy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×