Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

angina ropna-co zrobić zeby przestało tak cholernie boleć?

Polecane posty

nie mogę jesc, pić i spać. przelkniecie sliny jest tak bolesne ze juz nawet nie probuje, wypluwam ją. macie jakies patenty czym płukać gardło zeby sie szybciej wyleczyc? biorę antybiotyki ale nie pomagają na razie, nadal boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może płukanie naparem z szałwii? działa antyseptycznie i przyspiesza zdrowienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ból gardla (przeciwbakteryjne przy okazji) niezłe są strepsils intensive (biało-czerwone) do ssania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ullaala
ja zawsze każe sobie zapisac zastrzyki, działają szybciej niż tabletki, juz po drugie, trzeciej dawce można poczuć ulgę, na ból nic nie poradzisz... ja tez zawsze wymiękam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tantum verde w aerozolu
działa przeciwbólowo. Kosztuje ponad 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość racja zastrzyki są skuteczne
i szybko działają, pod warunkiem, że masz dobrze dobrany antybiotyk, mnie pomógł dopiero trzeci, przepisany przez laryngologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ullaala
tantum verde to za preproszeniem gówienko, na ropną nie pomoże... rozumiem cie bo tez mialam często i próbowałam wszystkiego, jak dla mnie to najlepszym sposobem są własnie zastrzyki żeby cholerstwo jak najszybciej zaczęlo znikać... Łykanie tabletek to dodatkowa męczarnia, współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bralam orofar na ból gardła i zero efektow, tak samo strepsils. pol godz temu moj kochany szef przyniosl mi jakis dentosept- wyciag z szałwi, rumianku i czegos tam jeszcze. chyba pojdę poplukac gardełko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez wypluwalam sline
gorąca woda z sola pomaga. trzeba płukas w tym gardło, a woda powinna być tak gorąca jak tylko można wytrzymać. na szklanke wody łyzeczka soli. lekarz mi powiedzial, ze to bardzo pomaga. mi nawert troche pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak z tymi zastrzykami? idzie sie do lekarza i mowi ze poprosze zastrzyki czy jak? bo mi przepisali dalacin c i metronidazol, a na goraczke pyralgine, na szczescie w czopkach, jedna tabletka mniej do przełkniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Masz angine, bierzesz antybiotyk i jestes w pracy? Totalna nieodpowiedzialnosc, powiklan sie nie boisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem w pracy.leze w łózku a szef po prostu podrzucił mi płyn do plukania gardla- po którym wymiotowalam juz kilka razy, skutkiem czego gardło boli mnie jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi szalwia zawsze pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ja tez wypluwam: mi w szpitalu powiedzieli ze nawet nie moge jesc dosyc ciepłych posilkow, nie mowiac juz o goracych. ewentualnie letnie. i zimno i goraco bardzo podraznia gardło, wiec zdziwiła mnie teoria lekarza który przy anginie każe płukać gardło bardzo gorącą wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są takie nowe tabletki Dolo - Angin, ze środkiem znieczulającym, kosztują około 14 zł, mi pomagają nawet przy ropnej. Trzymaj sie, też właśnie jestem chora więc wiem co czujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a skoro lekarz
ci zastrzykow nie przepisal to widocznie nie sa potrzebne. pewnie tabletki ci juz pomogly. ja mialam zastrzyki, ale mialam taka angine, ze az ropa mi spływała po dziąsłach!!! bleee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za rady. popłukałam troche gardło szałwią i juz powoli przechodzi. małpiszonek, mam nadzieje ze szybko wyzdrowiejesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja znam genialny przepis
na plukanke na angine!!! od mojej prababci, jak go znajde to napiosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panuje na Foru niewiedza!!!! Angina to paciorkowiec, który liże stawy a kąsa zastawki serca, z którą nie ma żartów!!!!! Jedyne postępowanie: do laboratorium medycznego zrobić wymaz z gardła na posiew i antybiogram. Z antybiogramem do dowolnego lekarza po receptę na adekwatny antybiotyk. Po wyleczeniu choroby stosować się do wskazówek na poniższej www zwłaszcza w temacie \"4 warunki determinujące zdrowie\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam anginę ropną,może nie tak ostrą,ale nie wiem co mogę jeść,a czego nie,POMÓŻCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CO MAM ZROBIC ZEBY TAK NIE BOLAŁO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja plukałam gardło ciepłą wodą z solą. Mnie pomogło szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy bardzo opuchniętym gardle i silnym bólu płukać gardło szałwią, wodą z solą, wodą z dodatkiem propolisu. Najlepiej jeśli propolis jest w formie mikstury. Będzie piekło ale pomaga. Zamiast pastylek używam propolisowych cukierków z dodatkiem miodu manuka, witaminy c. Mają specyficzny propolisowy posmak ale pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
woda zmieszana z wodą utlenioną. Koszt kuracji - jakieś 1,50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z anginą
ogórki kiszone, woda z cytryną i inne rzeczy z witaminą C, kapusta kiszona - nasz polskie specjały, oczywiście szałwia i rumianek też łagodzą ból. ZERO cukru, białej mąki bo to tylko pożywka dla naszych drożdży bo bakterie anginy to droźdże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy czytałam nie mogę jeść pić spać 5l temu miałam dokładnie to samo okazało się że miałam bakterię dostawałam zastrzyki, 2 dni i 2 noce płakałam z bólu wszyscy spali aja nie, płukałam woda z solą nic mi nie pomogło dopiero zastrzyki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi z trzy dni temu wyszło.. tak z dnia na dzień. Biorę antybiotyki i nic nie pomaga.. jak piję herbatę boli mnie całe gardlo. Jedyne co ostatnio jem to budyn. Jako jedyny nie podrażnia mi gardła... Do tego lekarz mi mówił że mam okropny przypadek anginy i wyszło mi coś na ustach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jest ciężko
Angina ropna, lewe przelykalem ślinę. Jeżeli nie masz na szybko żadnego leku polecam łyżkę miodu, rozpuszczac w buzi tak jak cukierka i przelykac. Albo dużo witaminy C, woda z cytryna, plusz itd. Jeżeli masz więcej czasu i czujesz się na siłach zrób wymaz z ust i pójdź z nim do lekarza jest to najlepsze co może być ponieważ lekarz dopasuje antybiotyk specjalnie pod Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura5447
Kupiłam w internecie urządzenie Sanity Simple już prawie pół roku temu i działa fajnie. Inhalacja jest szybka, ale też dokładna. W tym sensie, że lek dociera do płuc, nie osadza się gdzieś po drodze, bo wtedy taka terapia byłaby bez sensu. A niestety sporo inhalatorów wytwarza właśnie lipną mgiełkę, w której albo nie ma leku, albo jest na tyle duży, że zatrzymuje się na górze dróg oddechowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×