Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
kamka1979

zakładanie ogrodu od podstaw

Polecane posty

Gość Wera

Dobry projekt to podstawa, warto skorzystać z usług profesjonalnego projektanta. Mnie np. doradził zakup jacuzzi ogrodowego zamiast zwykłego basenu i uważam to za rewelacyjny pomysł. Polecam gorąco model Eva od ePraktyk.pl, spełnia wszystkie moje wymagania 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Osobą w obrębie Elbląga w zakładaniu ogrodu z pewnością pomoże moja ulubiona firma ogrodnicza- www.greensky.com.pl. Nie projektują, ale tworzą cuda. Ja dałam Panu Sławomirowi wolną rękę i byłam baaaaardzo ucieszona z rezultatów! 🙂 Polecam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafel

Zaplanuj sobie ogród w wybranym stylu, np. japoński, romantyczny. Mnie sie podobają ogrody w stylu romantycznym, z dużymi latarniami w retro.  Bują roślinność, małe lampki solarne i oprawy uliczne LED: https://www.zarowkiledowe.com/lampy-uliczne-led. Plus jakaś fajna stylowa altana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin

Dla mnie skorzystanie z usług Gardenon z Suwałk też było znacznie lepszą opcją, niż sam miałbym wszytko robić. Przez zimę p. Magda tworzyła projekt, był czas na dopracowanie wszystkiego, a od wiosny realizacja. Spisali się super, a żona jaka zachwycona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hertac

Najlepiej zgłosić się do sprawdzonej firmy, która zajmie się założeniem naszego ogrodu. Jeżeli jesteście na etapie poszukiwań odpowiedniej firmy to polecam wam skontaktować się z https://aturi-ogrody.pl/ Ich siedziba znajduje się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgaS

Bardzo dobra firma w tym zakresie to Lukas Garden z Tenczynka www.lukas-garden.pl Wspaniale odczytali nasze potrzeby i stworzyli nam ogród idealny, dokładnie taki o jakim od dawna myśleliśmy a jednak brak nam było umiejętnosci i fachowej wiedzy by go stworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez kiedyś siedziałam przy tym programie to było aż śmieszne, bo co chwile się ten program do aranżacji ogrodu się zawieszał i włączał od nowa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja w swoim ogrodzie zdecydowałam się na postawienie pasieki. Teraz mam piękne kwiaty każdego roku i pyszny miód. Jeżeli też się nad tym zastanawiacie to polecam wam zapoznać się z ofertą firmy www.pszczelinka.pl Od nich zakupicie rzeczy potrzebne do postawienia pasieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artna

Jeżeli mieszkacie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego to polecam wam skontaktować się z firmą https://aturi-ogrody.pl/ Oni zajmują się zakładaniem ogrodów i mogę powiedzieć że wykonują naprawdę piękne ogrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Swoje zakupy zacząłem w sklepie maxgrowshop.pl/ ale to również z polecenia innych. Ogólnie jestem zadowolony, przesyłka dyskretna więc jak się tego obawiacie to tutaj sklep staje na wysokości zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgga

Zgadzam się, że projektowanie ogrodu lepiej oddać w ręce fachowców, no chyba że mamy wiedzę i talent ku temu. My nie mieliśmy, dlatego naszym ogrodem zajęła się firma www.planta.info.pl/ z Wielkopolski i świetnie się spisali. Pełen profesjonalizm i idealne odczytanie preferencji klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogród piękna sprawa, jeśli jest dobrze poprowadzony przez specjalistów. Też niedawno stałam przed podobnym problemem, co ty. Dlatego zdecydowałam się skorzystać z usług  https://ogrodyodadoz.pl/ którzy stanęli na wysokości zadania. Powiedziałam im czego oczekuję po moim ogrodzie a oni dotrzymali słowa i stworzyli mi mój własny raj 🙂 Szybko realizują usługę, doskonale wsłu...ą się w głos klienta. Zamontowali mi system nawadniający, który działa bez zarzutu i teraz ogród praktycznie sam o siebie dba 🙂 Do tego wiosną latem i jesienią cieszy oczy całą paletą barw i zapachów. Także polecam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena

Podstawa ogrodu to zdecydowanie ładny, zadbany trawnik. Bardzo fajne trawniki  rolki – a takie uważam za najlepsze- znajdziecie w Green Flor z Podlasia. Firma to dobrzy specjaliści w tym zakresie, gwarantuję, że trawnik od nich was zauroczy. Ja w każdym razie nie miałam nigdy piękniejszego trawnika, ten jest gęsty, zdrowy, mocny, ma ładną żywą zieleń. Nie muszę specjalnie przy nim chodzić, bo rośnie fajnie i nie ma chwastów. Dlatego warto wybierać trawniki od dobrych producentów, macie wtedy gwarancję, że trawnik spełni wasze oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam również swój 2 ogród. I wcale na początku nie jest potrzebne tyle linków do sklepów 😀. Przede wszystkim 4 rzeczy. 1. GLEBA jaka jest ważna jest jej struktura i pH. Oczywiście powinna być usunięta z zanieczyszczeń. Ta informacja uświadomić ci co musisz zrobić aby coś urosło i informuję wstępnie ile pieniędzy poświęcić musisz na swój wymarzony ogród. 2 sprawa OBSERWACJA terenu. Przede wszystkim jak świeci słońce w ciągu dnia. Pewne rośliny muszą mieć cień inne półcień a inne słońce. Nie ma sensu sądzić w cieniu roślin uwielbiajacych słońce. 3 RZECZ USTALENIE PO CO MI OGRÓD. Inne potrzeby będzie miał ogród tylko do wypoczynku a inne ogród warzywny dla rodziny, inne dla rodziny z dzieckiem a inne tylko dla dorosłych osób. Wtedy też ustalamy jakie elementy ogrodu potrzebuje np. Trawnik do piłki, piaskownice itd, miejsce dla sadu czy warzywnika, miejsce dla wypoczynku w cieniu,  wędzarnia i grilowosko, oczko wodne lub basen. 4. PLAN OGRODU. na tym etapie można już wstępnie zrobić zarys ogrodu. Wystarczy do tego kartka papieru i odpowiednia sklala! Pamiętać należy aby wszystko było w odpowiedniej skali. Jeśli chcesz posadzić tuje nie bierzesz pod uwagę wielkości aktualnej np 1 m a tej za 5 lat minimum. Na tym etapie myślimy jakie chcemy rośliny sprawdzamy ich wymagania czyli jaka gleba jakie miejace, wzrost oraz dopasowujemy sąsiadów czyli inne rośliny. Nie każda roślina, która nam się spodoba będzie do nas pasować. Ustalenie jaki styl ma mieć czy nowoczesny czy wiejski aby nie tworzyć śmiesznych połączeń.  

Kolejna ważna rzecz bardzo ważna moim zdaniem w tych czasach to odpowiedzieć sobie na pytanie jak będę zaopatrywal swój w ogród w niezbędne składniki. Tutaj przede wszystkim woda, opady coraz mniejsze warto pomyśleć i zbiornikach retencji wody lub studni. Jak ogród będzie zasilany, chemia czy natura, co by nie wybrać warto mieć kompostownik to takie serce ogrodu które tanim kosztem da nam składniki i poprawi strukturę gleby. Kupowanie warto zostawić na koniec kiedy już będziemy mieli podstawową wiedzę. Powodzienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się kolejne gorące lato i sama zastanawiam się nad kupieniem sobie do niego basenu ogrodowego. Wybudowanie basenu ogrodowego nie wchodzi w grę z uwagi na koszta ( i przy naszym polskim klimacie to raczej bym basenu u siebie w ogrodzie nie chciała). Basen chcę sobie kupić wiekszy bo będą z niego korzytały nie dzieci ale osoby dorosłe. No i zastanawiam się na dzień dzisiejszy bad basenem rozporowym:

https://www.dobrebaseny.pl/Baseny-rozporowe-okragle-INTEX-c278

I mam pytanie.Czy ktos moze korzysta na co dzien z basenu rozporowego? Jak Wam się taki basen sprawdza? Czy jest wygodny? Czy moze jednak wybrać stelażowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, chwasty i mech, ale podobno target ma środki, które sobie z tym radzą w 24 godziny. Zamierzam wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2020 o 22:59, Logi napisał:

Największą zmorą są chwasty na podjeździe...

Dzień dobry,
mogę polecić środek chwastobójczy Effect 24H, który może być stosowany na powierzchniach twardych, takich jak kostka brukowa, podjazdy czy chodniki, efekty widać już po dwóch dniach od aplikacji.
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
Konsultant marki Target.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje zarówno akcesoria do pielęgnacji jak i chemiczne środki do ogrodu za pośrednictwem sklepu www.skleprolnoprzemyslowy.abstore.pl i bardzo sobie chwalę. Mają duży wybór produktów, dobre ceny i zawsze realizacja zamówienia jest sprawna więc faktycznie jak ktoś będzie szukał dobrych produktów to wydaje mi się że warto tam zajrzeć. Poza tym mają też sporo różnych produktów w sprzedaży, na które wydaje mi się, że warto będzie zwrócić uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×