Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sokoli wzrok

za co nie lubicie anglii?

Polecane posty

Jedzenie nie jest za ciekawe. Ale smakuja mi np wszelkiego rodzaju deserki pycha:)) Za to chleb jest beznadziejny, nie ma to jak polskie drozdzowki rogaliki i chalka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam lubie ich wypieki .. zalezy tez o czym mowa, bo nie chodzi mi o ich najtanszy chleb i to jeszcze po przecenie hehe dla mnie muffiny i tylko muffiny za to kocham anglie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie maja dobre
trzeba tylko umiec znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem dlaczego wszyscy narzekaja na jedzenie pewnie nie gotujecie? ja gotuje wszystko ze swiezych produktow i mam wszystko bardzo smaczne. chleb z piekarni taki z pelnego przemialu lub pieczywo francuskie dobre sa:) poza tym mozna dostac przyprawy i produkty z calego swiata:) i to jest wlasnie super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie wiadomo ze niektore potrawy przyzadzone przez nich sa obrzydliwe ale nie mozna wszystkiego od razu skreslac im moga nie smakowac rownie dobrze falki bigosy golonka czy inne dziwne potrawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi, nie donosze ;) izasilva, chalke, nawet calkiem niezla kupuje w Waitrose i widzialam tez w M&S i w Tesco. Ale drozdzowek tez mi brakuje. Zgadzam sie z Siobhan, jak sie samemu gotuje to sie dobrze i smacznie je :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie siobhan ja tez nie narzekam na tutejsze zarcie, przypraw mnostwo mozna sprobowac roznych kuchni, wiekszosc marketow sprowadza jedzenie z calego swiata do wyboru do koloru..:) ja tez sama gotuje i przyznaje ze nie jedlismy tak dobrze jak tu z prostego powodu ze nie bylo nas na tak dobre jedzenie stac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym jeszcze ogromny wybor restauracji wszelakiej masci jaka tylko mozna sobie zamarzyc za niewielkie pieniadze w Pl kiepski wybor i ceny wyzsze niz tutaj (w dobrych restauracjach:) no i nie na temat pisze bo to jest raczej na temat za co lubie Uk heheh ale ja nie lubie malkontentctwa:))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sama gotuje . Na jedzenie nie narzekam ale czasami fajnie zjesc cos Polskiego. Jutro jade wlasnie do Polski to sobie przywioze co bede chciala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izasilva ale przeciez w UK mozna dostac cala mase polskich produktow - fakt nie jest to taki wybor jak w Polsce ale jak sie chce ugotowac po polsku to spoko mozna:))) osobiscie rzadko gotuje po polsku bo wole potrawy wloskie, hinduskie, hiszpanskie, meksykanskie i tajskie ale raz na jakis czas gotuje i na brak produktow nie narzekam:) do tego czesto kupuje bialy ser bo lubie go z dodatkami albo z nalesnikami mniam:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siobhan... :) jak mozesz wrzuc tu jakis przepis na hinduskie lub indyjskie danko.. kupilam ostatnio zestaw przypraw ale na tym sie skonczylo :D chetnie cos bym zrobila na razie gotowe na wynos probowalam i pychaa jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martik mam z 4 ksiazki - ostatnio maz nabyl nowa o curries i to nie tylko indyjskie ale tajskie i inne jakie curry to ma byc? delikatne, srednie, ostre? takie popularne w knajpach typu dhansak, korma, vindaloo, ceylon itp czy jakies bardziej oryginalne? z miesem, ryba, owocami morza? mam milion przepisow wiec sprecyzuj upodobania:)))) a jesli nie zdecydujesz sie to cie czyms zaskocze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martik polecam zwlaszcza \'50 great curries of india\' by Camellia Panjabi wyprobowalismy wiekszosc i wszystkie super - czesc dosc pracochlonna ale warto:) Jedno z moich ulubionych Jagniecina z morelami (jardaloo boti) - potrawa z mumbaju:)))) Na 4 osoby 100 g suszonych moreli 50 ml oleju (nie uzywaj oliwy z oliwek bo daje dziwne efekty w curries, najlepiej olej slonecznikowy) 2 cebule, bardzo drobno posiekane 1 cm kawalek swiezego imbiru 2 duze zabki czosnku 7.5 cm laska cynamonu 6 zielonych kardamonow 1 1/2 lyzeczki chilli w proszku 1/2 lyzeczki cumin (po polsku nie wiem jak jest ale to niewazne, zdaje sie ze kmin rzymski:) 2 pokrojone pomidory 700 g jagnieciny (stewning lamb) 3/4 lyzeczki garam masala 1/4 lyzeczki mielonego czarnego pieprzu sol 1 lyzeczka octu winnego 1 lyzeczka cukru Wykonanie: 1. Namoczyc morele w 200 ml wody z pol lyczeczki octu (ja kupuje takie ktorych nie trzeba moczyc - sainsburys ma niezly wybor :) ocet dodaje potem razem z nimi ale czesciej daje tamaryszek (tamarind - tak z pol lyzeczki rozpuszczony w malej ilosci wody:) 2. Rozgrzac olej w garnku lub glebokiej patelnii (najlepiej takiej non-stick z grubym dnem) i smazyc cebule 12 minut na malym ogniu (to jest sekret curries dlugie powolne smazenie cebuli az bedzie brozowawa i nieprzypalona i sie skaramelizuje to daje slodki super smak). dodac imbir i czosnek smazyc dalsze 3 minuty, nastepnie dodac cynamon i kardamon, po nastepnej minucie chilli i cumin i dobrze wymieszac. 3. Dodac pomidory i gotowac dalsze 5 min (w zasadzie dusic:) Nastepnie dodac mieso (pokrojone w kawalki), garam masala, pieprz i gotowac mieszajac dalsze 5 minut. Dodac sol do smaku, dalej 200 ml wody i gotowac na wolnym ogniu az mieso zmieknie (jakies 45 minut mysle). jesli ciecz wyparuje dodac jeszcze 100 ml wody. 4. Kiedy mieso jest miekkie, dodac 1 lyzeczke octu winnego, cukier i odsaczone morele. Gotowac 10 min ciagle mieszajac:) Oczywiscie jemy z ryzem basmati, naan breadem (dobry ma asda) ; mozna dac tez chutney i rozne indyjskie pickles albo inne curries. Mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i zrobil nam sie kulinarny temat mmm uwielbiam gotowac:))) tak na marginesie - to nastepny plus UK- w Pl trudno wyprobowywac egzotyczne dania bo czesto brakuje skladnikow.tu jest wszystko o czym sie tylko pomysli.... re topic : anglie lubie tak sobie, 100 razy wole szkocje;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martik to powyzej to proste curry aha jak bedziesz gotowac basmati to dodaj troche kurkumy (turmeric powder) - daje i aromat i kolorek:))) daj znac jak wyszlo jak wyprobujesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ryzem juz eksperymentowalam tyle akurat wiem :):D myslalam o czym bardziej wymyslnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dobra kobietko :) ja osobiscie uwielbiam ostra kuchni, ale dla moj mezyczyzna juz nie :D wiec lepiej - srednio ostro i w zadnym wypadku nie owoce morza - jedyne co robie to czasem salatke z krewetek czego innego domownicy nie przelkna... moze byc z miesem lub rybami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki to masz madras - srednio ostry (ale to osobnicze w sumie:) Dla 6 osob Skladniki 120 g swiezego kokosa 8-12 suchych, czerwonych chilli (mozesz zmniejszyc jak sie obawiasz ze bedzie za ostre) 2.5 cm kawalek swiezego imbiru 6 zabkow czosnku 3 lyzeczki sproszkowanej papryki 3 lyzeczki sproszkowanej kolendry (coriander) 4 ziarenka pieprzu 2 liscie cynamonowe albo laurowe (bay leaves) 10 cm laska cynamonu 6 gozdzikow 1 lyzeczka cuminu (ale w ziarnach nie proszek) 1 lyzeczka maku (poppy seads) 1/2 lyzeczki nasion fennelu 3 lyzeczki oleju 2 duze posiekane cebule 1 kg stewing lamb 3 pokrojone pomidory (ja uzywam czasami takich w puszce, w calosci w soku) 1. Polowe kokosa pokroic na kawalki i odlozyc na bok. Pozostala czesc pokroic i zmiksowac w blenderze razem z 400 ml wody, przesaczyc i odlozyc uzyskane mleko kokosowe (ja osobiscie sobie ulatwiam i kupuje creamed coconut) 2. Z drugiej polowy kokosa (uzywam wiorkow), chilli, imbiru i czosnku i wody zrobic paste (w blenderze) 3. Rozgrzac olej i usmarzyc cebule na brazowo, dodac paste z pkt 2. i gotowac na malym ogniu przez 15 min dodajac 3 lyzki wody 4. Dodac mieso i przesmazyc przez 5 min na srednim ogniu, dodac pomidory i smazyc dalsze 5 min, posolic do smaku 5. Dodac 800 ml wody i gotowac bez przykrycia do miekkosci miesa (50-60 min). Dodac mleko kokosowe (albo creamed coconut rozrobiony z woda) , pogrzac pare minut i podawac:) smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec tak ja nie lubiu ;)) * sznurka do zapalania swiatla (bardziej to do muszli pasuje) ktory wisi jak sie wchodzi do kibla :| * brak gniazdka w WC * chleb z ktorego mozna zrobic kulke i wybic komus szybe *syf na ulicach *piwo (sikacz) *grube dziolchy ;))) Angoli lubie :) jak u mnie w east midlands to mili bardzo sa i sluza pomoca :) nie lubi polakow cwaniakow... ktory krowkom dupe myje a uwaza sie za pana :| Narazie to chyba tyle :) jak cos wleci do lba do dolacze ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poniedzialek
polacy najlepiej to umieja narzekac heheheheheheh:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrabia Von Zeppelin
nie lubie anglii, no szkocji, za to ze moj stary byl taki durny i zdezerterowal z wermachtu do armii jakies bzdyla andersa czy sosabowskiego, a ja w latach osiemdziesiatych nie moglem emigrowac do Vaterlandu ze wzgledu na pochodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie lubie za socjalizm, masonerie, masonskie symbole wszedzie w calej anglii, pedofilow, promowanie gejow w telewizji. tak to bardzo opiekuncze panstwo z tymi swoimi counsilami i uwierzcie mi, ze ten dom z counsilu nie jest a darmo, jest za to, zeby umiescic was najnizej w hierarchii spolecznej. anglia=orwell. hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość but i never met you yet
Dwa krany!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×