Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość masterkuk

kuchenka gazowa z ceramiczną płytą

Polecane posty

Gość masterkuk

Moja gazowa kuchenka z ceramiczną płytą doprowadza mnie do nerwicy. Nawet po ugotowaniu wody pozostawia na sobie ślady. Umycie jej i doprowadzenie płyty do jakiegoś zadawalającego stanu zajmuje mi sporo czasu. Kupiłam środek, którym się ją myje, a następnie poleruje. Wcale on nie zdaje egzaminu. Proszę poradżcie mi jak sobie ułatwić pracę z jej czyszczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masterkuk
czy nikt nie ma takiego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mastekuk
Bardzo dziękuje za odpowiedź, wielce pouczająca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam taka płytę,od niedawna, to fakt- trudna w utrzymaniu czystości,koleżanka ma mi kupić specjalny \"drapak\" jak zda egzamin to Ci powiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masterkuk
Dzięki.Będę cierpliwie czekała na poradę. Tylko czy ten drapak nie porysuje szkła? Ja obecnie myję środkiem o nazwie "Vitro Clen". Myje wspaniale, ale polerowanie po umyciu jest strasznie pracochłonne. Umyłabym w tym czasie dwa okna,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba elektryczna z płytą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam kuchenkę z płytą ceramiczną (elektryczną) i taki drapak był dodany do sprzętu. Zdaje rezultat, ale też trzeba się naszorować. No ja mam mniejszy problem, u mnie jakoś się nie brudzi ta płyta i najczęściej wystarczy tylko przetrzeć ją z odrobiną płynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mastekuk
Jak widzę niektórych bardzo dziwi fakt, że istnieje kuchenka gazowa pod zabudowę z płytą ceramiczną.Na domiar jest to polski produkt. Bardzo ładnie wygląda, ale nie wszystko co się świeci warte jest zakupu. Ja ją kupiłam z całością sprzętu i nie zastanawiałam się wtedy nad jej funkcjonalnością. Dzisiaj już wiem, że zrobiłam błąd. Może wypracuję jakąś metodę i pokocham jej mycie? W elektrycznej płycie nie ma zakamarków a tu, szkoda gadać. O przetarciu jakimś płynem nie ma mowy, zostaną tylko wstrętne zacieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idz do restauracji
olej to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie taka kuchenka, to bardzo dobry pomysł, zresztą takie kuchenki są ostatnio bardzo popularne, zazwyczaj wybiera się właśnie płytę ceramiczną. Bardzo duży wybór tego typu sprzętów maja na magicznej planecie - kupiłam sobie ostatnio mikrofalówkę u nich i miałam ochotę na płytę ceramiczną, bo ceny maja bardzo atrakcyjne, ale w sumie nie tak dawno zmienialiśmy sprzęty kuchenne, więc na razie dałam sobie spokój. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam o tym sklepie, taniej by mnie te zakupy AGD wyszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MATAMATA
A ja wycieram ja na wilgotno ściereczka viledy, potem poleruje na sucho drugą i nie uzywam żadnych chemikalii. Naprawdę polecam ten sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komoda
Ja używam środków do mycia okien np. clin. Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barakudha
Też się męczyłam z różnymi detergentami. Masakra. Na pewno lepiej zainwestować w bardziej profesjonalne środki, a przynajmniej skuteczne, a nie tyrać badziewiem z marketów. Też mam kuchenkę z płytkami ceramicznymi i używam SELE 620. Jeszcze mało kto o nim słyszał. To taki specjalny preparat, którego używają firmy sprzątające. Świetnie czyści i jest bardzo wygodny. To jest koncentrat, więc jest bardzo wydajny i na długo starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety i ja zrobiłam błąd z zakupem płyty ceramicznej gazowej mam firmy ,,Bosh" i środki do czyszczenia także miały być super,ale wyszła tragedia bo mycie to siwizna na mojej głowie już i wszystko widać każdą kropkę i pyłek,nie mówiąc o domyciu w zakamarkach,ruszta myję w zmywarce i są sliczne:)).Po co produkują jezeli jest to udręka dla gospodyń,które zamiast mieć ułatwienie mają tylko więcej siwych włosów ;) Jezeli ktoś ma cud sposób na czyszczenie płyty to błagam o poradę.Pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka_W_85
Ja na przykład mam Gazową Płytę Ceramiczną polskiej firmy Solgaz i jestem bardzo bardzo zadowolona...A mycie to wręcz przyjemność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna_Wroc78
Też mam GPC i powiem wam że świetna sprawa... Myje się bardzo łatwo (nawet ostatnio mąż przypalił mleko i się z tym uporał bez problemu). No a co najważniejsze - czuć oszczędność na rachunkach :) No a ten wygląd jest powalający, jak się chce mieć nowoczesną kuchnię, to przecież nie wyskoczymy ze starą gazówką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka739
Julka_W_85 właśnie zastanawiam się nad ta płyta?? warta polecenia?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bendek_P
Może przejrzyj sobie płyty jakie mają na stronie www.solgaz.eu . Ja już sobie upatrzyłem ten najmniejszy model na 2 palniki i chyba zamówię. Generalnie boję się ognia, mam złe doświadczenia, więc wolałbym, żeby go nie było u mnie w kuchni ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przetestowała GPC-4. Reeeweeeelaaaacja! Czyszczę skrobakiem i mleczkiem CIF - bezproblemowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam tą kuchenkę firmy solgaz od 3 dni i już ja porysowałam :( i dalej jest brudna i dalej nie wiem czym ja czyścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też korzystam z Solgazu. w porownaniu do zwyklej gazowki to czyszczenie jest istna przyjemnoscia. Wystarczy skrobak i przetarcie. Do tego nei ma tlustych osadow. Nic tylko kupowac - dobre, bo polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annn77
jak mozna nie umiec wyczyscic plyty ceramicznej? Moja mama ma ten solgaz chyba z 5 lat (ja niestety nie mam gazu) i radzi sobie i jest zadowolona. Bierze normalny ten żółty CIF, gombke donaczyn i raz dwa po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczuje, mnie strasznie drażni brud i wszelkiego rodzaju plamy na różnych powierzchniach. Kuchnia jest miejscem, w którym szczególnie lubie mieć porządek - wtedy chętnie w niej przebywam i moja rodzina cieszy sie ze smacznych obiadów. Ja ma płytę gazową ze stali nierdzewnej: https://www.maxelektro.pl/agd-do-zabudowy/plyty/gazowe/plyta-gazowa-kernau-kgh-6421-x-134.html i dostałam do niej gratis środek do czyszczenia - bardzo skutecznie usuwa plamy i kuchenkę łatwo jest mi utrzymać w czystości. Może poszukaj czegoś podobnego na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam pakiet: płyte, piekarnik i okap solgazu. jak na razie wszystko dziala bez zarzutu. polecam goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vitro Carey- środek do płyt ceramicznych zakupiłem w Saturnie i po kłopocie.Ja posiadam białą płytę ceramiczną bosch - czyszczenie doprowadziło mnie szału, do czasu zakupu Vitro./super zakup/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×