Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

czy luteinę podjęzykową mozna stosować dopochwowo?

Polecane posty

tak mi powiedział farmaceuta. sprobowałam najpierw pod język, ale nie idzie :( jest obrzydliwa. jestem w 5 tyg ciąży, czy stosowanie dopochwowe nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luteina jest dostępna także w formie globulek dopochwowych więc radzę by lekarz ci wypisał recepte na tą formę tabletek. W formie, ktora stosujesz luteina nie nadaje sie do stosowania dopochwowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzamm
nie to sa 2 zupelnie rozne luteiny pod jezyk jest tania a ta dopochwowa ponad 30 zł kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzamm
ja mialam dopochwowa w formie tabletek z tym ze tak jak pisalam wyzej-jest znacznie drozsza od podjezykowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można !!!!! Ja tak stosuję , tak mi kazal endokrynolog. Luteina w formie globulek dopochwowych jest dużo droższa niż luteina doustna. Lekarz powiedział, że szkoda przepłacać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
fakt - ta pod jezyk jest obrzydliwa. Skończyło sie na tym, że ssałam ile mogłam i połykałam . blehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzamm
zadzwon do gina i zapytaj w takim razie jak widzisz juz masz 2 wersje lekarzci powie własciwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzamm
poza tym one maja inne zastosowanie raczej dopochwowa jest na 100% na podtrzymanie ciazy a czy doustna dziala tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie stosuj zamiennie, jeżeli dostałaś podjęzykową to pewnie tą droga ma dostac się progesteron do organizmu, jezeli nie możesz brać luteiny poproś o duphaston, ja miałam zalecenie dostarczania progesteronu także dopochwowo i wtedy lekarz przepisał mi podjęzykową i kazał stosować dopochwowo, żebym nie musiała przepłacać ale nie zamiennie, tzn, nie że kazał brać coś do łykania a ja sobie zamieniłam sama i przyjmowałam dopochwowo. łykałam duphaston, dopochwowo stosowałam luteinę podjęzykową...matko alez zagmatwane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi też gin kazał przyjmować dopochwowo luteinę podjęzykową. żeby nie przepłacać. jeśli gin powie że masz tak zrobić to się nie obawiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarita ona ma brać podjęzykową i chce sama zmienić i stosować dopochwowo, to trochę niezgodne z zaleceniem lekarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej niech zadzwoni do swojego lekarza-tego który przepisał ten lek. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gin chciał mi przepisac ta dopochwowa, niestety mam mały kryzys finansowy, więc poprosiłam otą tańszą. w domku przegrzebałam net w poszukiwaniu info i znalazłam bardzo duzo dziewczyn które brały luteinę podjezykową dopochwwo ( za pozwoleniem lekarza). sama doszłam do wniosków ze zamiast brac pod jezyk i wymiotować kilka razy dziennie to wolę stosować dopochwowo-przynajmniej wiem ze dostarczam organizmowi progesteron. dzieki dziewczynki za pomoc :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam luteinę na podtrzymanie ciąży. Lekarz przepisał mi tę doustną i zalecił stosowac dopochwowo. Działanie ponoć jest takie samo, ale jest duża różnica w cenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuuga
ja stosowlalam ta podjezykowa dopochwowoo! lekarz powiedz ze jest sa one takie same , tylko dopochowa jest drozsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze jedno pytanko do tych które tak brały... mam wrazenie ze kiepsko mi sie ta luteina rozpuszcza, jak wkładałam kolejna porcję :P to -przepraszam za obrazowe szczegóły- na palcu zostały mi okruszki po poprzedniej dawce. wyczytałam ze w skład tej luteiny wchodzi też talk, czy nie ma on jakiegoś negatywnego wpływu na ścianki pochwy? bo chyba sie nie wchłonie? podobnie jak skrobia ziemniaczana. jak to u was było? bez kłopotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuuga
mi tez slabo sie rozpuszczala, zawzse zostawyly resztki po poprzedniej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Temat sprzed 7 lat przecież, dawno nieaktualny bo już dopochwowa jest refundowana i też kosztuje grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niby niektualny a ja właśnie mam z tym problem dostałam podjęzykową a mam stosować dopochwowo i nie jestem w ciąży więc nie ma refundacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Luteina dopochwowa jest refundowana i kosztuje 3,20 za 30 tabl. Ja taka biorę już prawie pół. Roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrowerty
U mnie też problemy z tym wchłanianiem. Przyjmuję luteinę dopochwowo i strasznie to kłopotliwe. Po jakimś czasie wypłuwa część na majtki...Ale jak czytam wasze komentarze, że podjęzykowa nawet do wymiotów doprowadza, to już pozostanę przy tej metodzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie nie zawsze jest refundowana to zalezy jak lekarz wypisze recepte. Moj ginekolog dawal mi refundowana a teraz po miesiecznym popycie w szpitalu dostalam recepte na 100% od lekarza ze szpitala, a musze brac jeszcze 3 dni, wiec za 6 tabletek musze zaplacic 60kilka zlotych.. Mam w domu ta podjezykowa kiedys zakupiona i chyba na te kilka dni sie zdecyduje na tamta dopochwowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×