Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Some Bizarre

Niedobór magnezu-objawy

Polecane posty

Gość gość
Najlepszy magnez to cytrynian w proszku,rozpuścić w wodzie i taki roztwór pić.Miałam bardzo duże niedobory,po uzupełnieniu dużymi dawkami objawy przeszły całkowicie,polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morbidang80
Niemal po każdym większym wysiłku miałam skurcze: łydki, stopy, paskudna sprawa. A magnezu w żywności jest niestety mało, no i wypłukiwałam go kawą. Ze strony www.magneb6.pl dowiedziałam się, że swoje robi też stres. Od miesiąca zażywam suplement i faktycznie nieprzyjemne dolegliwości zdarzają się rzadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam niedobór magnezu. Skurcze mięśni to u mnie codzienność. Spotkałam się ostatnio z żywą solą magnezową, w której można brać kąpiele. Czy słyszałyście o niej ? Cena jest bardzo przystępna według mnie i osobiście wolałabym to niż branie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OSobiście biorę aptekapodsmokiem.pl/calcium-magnez-gal-96-kaps.html i jestem zadowolona. Bardzo dobry magnez, świetnie się wchłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośću
W radiu ciągle reklamowano chelaty nagnezu, czy o podobnej nazwie, jako najlepsze. Ja zaś z kolei czytałem ż dobra jest tzw. oliwa magnezowa. Rozcieńczyć z wodą (inaczej "poparzy") i wcierać w przedramiona. Tak podobno najlepiej. Nadmiar spłukać wodą jak sól po kąpieli w morzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośću
Prócz tego ewentualnie chlorek magnezu doustnie. Lub po prostu sól wzbogaconą magnezem. Bez substancji przeciwzbrylających. Bo niezdrowe. Zbrylanie to wina wilgoci i tyle. Niektóre formy magnezu powodują biegunki. Kiedyś podrzucę link jak dam radę znaleźć o tym artykuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośću
Przy czym upewnijcie się czy chlorek magnezu wolno doustnie, bo mi teraz wywiało to z głowy. Bo z tego co czytałem trzeba popić wodą a raczej rozcienczyć ale nie pamiętam proporcji. I małe dawki, bo przeczyszcza na zasadzie osmotycznej. Czyli jednocześnie odwadnia. I jest żółciopdny a tu trzeba uważać gdy kto ma problemy z drngami żółciowymi, wątrobą i trzustką, bo to w sumie połączone. Gugle też: chlorek magnezu doustnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krembba
Niedobór magnezu może być spowodowany stresem a objaw to typowe zmęczenie. Wiesz tak bywa, że ludzie ostatnio o siebie nie dbają. Jak masz objawy niedoboru to od razu sięgnij po lek http://www.magvit.com.pl/ nie suplement. Suple nie koniecznie zdają egzamin w dużym niedoborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam często skurcze po nocach właśnie w łydkach. Masakra jakaś nie mogłam przez to spać :/ Kupowałam tabletki z magnezem ale to nie pomagało albo po prostu ustawało na trochę i po jakimś czasie znowu było to samo. Później dowiedziałam się że jest coś takiego jak żel magnezowy(https://magvita.pl/zele-magnezowe/229-zel-zechsallsport.html?search_query=zechsallsport&results=2 ja używałam takiego ale w aptece też pewnie znajdziesz). Skurcze w łydkach minęły po jakimś tygodniu i potem już nie nawracały. Jeśli wciąż masz takie problemy to spróbuj na prawdę warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Slowmag, Magnefar, Neomag, Chelamag B 6, sole i żele magnezowe oraz inne magnezy potem mierzenia poziomu magnezu w tkankach itd. Miłej lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedobór magnezu możemy poznać po silnych bólach głowy, zawrotach, omdleniach, zaburzeniach snu, drżeniu i skurczach mięśni, zaburzeniach widzenia, pogorszeniu stanu włosów i paznokci i tak dalej. Tych objawów jest sporo, więc jeśli tylko coś zauważymy, to dla pewności lepiej wybrać się do lekarza. Tutaj macie też wszystko dokładnie wypisane w formie infografiki - https://www.doppelherz.pl/aktualnosci/pierwiastek-zycia-magnez/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość143567tomek
Jeśli się ma niedobór magnezu to warto trochę zmienić swój tryb życia. Tutaj ciekawy artykuł na ten temat: http://make-it.green/magnez-10-objawow-niedoboru/ Pod koniec artykułu jest też info o najskuteczniejszych sposobach uzupełnienia magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosiaa9832
Niedobór magnezu możecie uzupełniać sobie także za pomocą żelu magnezowego, który przy okazji bardzo fajnie działa na układy w naszym organizmie. Polecam stronę http://zechsal.pl/ gdzie taki żel jest dostępny i na tej stronie możecie też dowiedzieć się wielu innych, ciekawych informacji na jego temat. Moim zdaniem jest to super rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ćwiczę dużo na siłowni, jednak bardzo często łapią mnie skurcze i odczuwam ogólne zmęczenie. Zaczęłam pić regularnie wodę naturalną. Najbardziej smakuje mi zielona Piwniczanka :) Zawiera idealną proporcję wapnia i magnezu 2:1 w doskonale przyswajalnej formie. Już po parunastu dniach zauważyłam znaczną poprawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florianka35

Jeśli mamy duże niedobory magnezu to warto stosować leki które zmienią ten stan rzeczy. Osobiście mam dobre doświadczenia z Laktomag B6, stosowałam go u mojego maluszka, po tym jak lekarz zalecił. Można już od 1 roku życia więc jest bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka

Ja też z braku magnezu bywam okropnie rozdrażniona, mozna mnie byle bzdurą z równowagi wyprowadzić i jak przeoczę ten stan o zaraz dochodza do tego skurcze w nocy to już wiem że to brak magnezu. co jakis czas mnie to dopada ale po dobrej suplementacji mija na szczęście. do tej pory długo sie męczyłam zanim mijało, bylam w staie wziąć całe opakowanie magnezu żeby przeszło dopiero. ale ostatnio koleżanka mi dała na wypróbowanie kilka tabletek swojego preparatu i co mnie zaskoczyło po 5 tabletkach minęły mi skurcze , a wcześniej mimo magnezu męczyłam sie z ym do kilku tygodni zanim przeszły. I kupiłam to co ona mi dała i teraz już niezmiennie stosuje ten właśnie bo bardzo szybko widać po nim poprawę. Preparat nazywa sie Magnez Multi-Chelat , do kupienia w interecie w sklepie yango https://sklep.yango.pl/    Co ważne w nim jest 5 róznych związków magnezu i dodatkowe witaminy więc pewnie dlatego tak dobrze sie wchłania i szybko działa. ma też w składzie witamine D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi merytoryczne artykuły i np. nie wiedział, że nabiał znacznie utrudnia wchłanianie magnezu, ponieważ jest bogaty w wapń, który jest w równowadze z naszym nieszczęsnym magnezem to zapraszam tu 🙂 Oczywiście jeżeli ktoś by miał ochotę, nikogo              nie zmuszam http://nerwica.vegie.pl/uzupelnienie-niedoboru-magnezu.html 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi magnez naprawdę często ucieka imuszę się pilnować, jeśli widzę pierwsze objawy w postaci skurczu łydek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że hedyne w miare miarodajne badanie to magnez w erytrocytach, no i cieżko znaleźć laboratorium, które je wykona 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×