Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy oni tacy są

Czy Niemcy są sympatyczni?

Polecane posty

Gość czy oni tacy są

Czy Niemcy są sympatyczni? Czy nie są zbyt uprzejmi w stosunku do osób innej narodowości? Jacy są naprawdę? Zapraszam do dyskusji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy od człowieka :P Od jego charakteru i nastawienia :P I dotyczy to nie tylko Niemców, ale także ludzi innych narodowości. Osobiście spotkałam się z samymi sympatycznymi Niemcami i z dużym poczuciem humoru:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy oni tacy są
Tylko proszę bez nienawiści:O Ona do niczego dobrego nie prowadzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy oni tacy są
A dlaczego ich nie lubicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak samo ...
Bo mój dziadek zginął przez nich na wojnie ... moj pradziadek trafil do obozu zaglady ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy oni tacy są
Ale to już przeszłość... Myślę, że tacy zwykli ludzie (społeczność niemiecka) wcale nie chcieli wojny i tych wszystkich okrucieństw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak samo ...
Jakby nie chcieli to by z tym walczyli, a nie biernie sie przygladali temu co robili ich zolnierze ... A WYPOWIEDZ TYPU ... ale to juz przeszlosc ... DLA OSOBY KTORA STRACILA 2 CZLONKOW RODZINY ... WYDAJE MI SIE BYC NIE NA MIESJCU ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy oni tacy są
Bo mi bardziej chodzi o współczesnych Niemców. Przepraszam jeśli Cię uraziłam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykre, że zginęli członkowie Twojej rodziny. Ale spójrz też na to z tej strony: Dlaczego ludzie, którzy żyją teraz mają odpowiadać za błędy i nienawiść swoich przodków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co jakieś uprzedzenia
narodowościowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuuuja
My nie mamy pamiętać, za to u nich pamięć coraz lepsza - Centrum wypędzonych,odszkodania za pozostawione mienie,powstawanie bojowek neonazistowskich - ja ich nie lubię - Niemiec pozostanie Niemcem,natury nie da się zmienić,jak u zwierzaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj przestańcie z tą przeszłośc
jest takie słowo jak przebaczenie, dobrze byłoby gdyby nie było ono pustym słowem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inny inaczej
"Dlaczego ludzie, którzy żyją teraz mają odpowiadać za błędy i nienawiść swoich przodków? " uważam że gdyby powtórzyła sie sytuacji II wojny z obecnym pokoleniem Niemców efekt byłby taki sam tzn mordowali by tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od wieków
były zatargi pomiedzy Niemcami i Polakami i tak będzie. Nigdy nie bedzie między naszymi narodami sympatii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polodniowy niemcy sa mili i ogolnie bardzo gadatliwi... na polnocy panuje zasada nie czyn drugiemu co Tobie nie mile (czyt. ja Ciebie nie zaczepiam wiec Ty mnie tez zostaw w spokoju)... nie znosza jak sie ich dotyka... jak sie w metrze kogos przez przypadek dotkniesz to nalezy przeprosic... ogolnie tutaj ludzie maja bardzo scisle okreslona strefe "bezpieczenstwa" ktorej nie nalezy przekraczac dla wlasnego dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frk-099
Dużo by o tym pisać... Nikt rozsądny nie wini Niemców, którzy nie mają wojennej przeszłości. Rzecz w tym, że Niemcy jako naród i państwo nie wykazują szczególnej woli aby wyrównać straty Polski. Ten niski poziom cywilizacyjny, jaki mamy to także ich wina. Robotnikom przymusowym wypłacono jakieś marne pieniądze i to z łaski, ile było zachodu aby to w ogóle zorganizować. No cóż, nikt nie chce płacić za błędy przodków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frk-099
A jeszcze powiedziałbym tak: nawet jeśli ofiary Niemiec i Niemców są przeczulone, niesprawiedliwe, nienawistne, chore umysłowo, to MAJĄ POWÓD. I Niemcy to powinni rozumieć. Gdy się było traktowanym jak niewolnik, albo insekt, to trudno to zapomnieć i być wolnym od lęków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uogólniam bo pytanie było ogól
po każdej zagarnicznej podróży mam większy uraz do Niemców, właśnie na zagranicznych wyjazdach wyłazi z nich prawdziwa ich mentalność "ja tu jestem najważniejszy i dla mnie jest cały kompleks hotelowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no, az tak zle z nimi to nie jest... ja znam wilu niemcow... owszem bywaja tacy co to mysla, ze sa pepkiem swiata i nalezy im sie chwala za to ze zyja, ale wielu jest normalnych, fajnych zabawnych... ale ich trzeba najpierw poznac... na pierwszy rzut sa wszyscy bardzo zamknieci w sobie... ale pozniej wiekszosc potrafi sie niezle rozkrecic... kiedys nienawidzilam niemcow.. teraz mam wsrod niemcow wielu super znajomych lub przyjaciol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venividivici
Jak świat światem Niemiec nigdy nie był Polakowi bratem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość he he he
nie przesadzajcie, po co te urazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam w niemczech duisburg i spotkalam bardzo sympatycznych ludzi\")ogolnie bardzo mi sie podoba w niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapytaj raczej - czy Niemcy są sympatyczni dla Polaków? Tak, ale czuje się pewien dystans. Są bardzo uprzejmi i zrównoważeni, nie unoszą się, często się uśmiechają. Niemniej mam wrażenie, że traktują mnie z pewną protekcjonalną wyższością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli mam uogólnić
to stwierdzam, że są sympatyczni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 15 lat mieszkam w Niemczech i wiem jedno.jak potrzebuje pomocy tak na szybko to niemiecka sasiadka zawsze gotowa pomoc.a z \"kolezankami\"z polski to roznie bywa.....bo zawsze mozna znalezc jakis wykret.ja tez stracilam dziadka w obozie.moja mama ojca nawet na oczy nie widziala. ludzie toz to przeszlosc...ale tak na serio to czas bylby najwyzszy z tymi stereotypami raz na zawsze skonczyc. a ilu z was wszystkich ktorzy tak zle oceniaja niemcow tych niemcow naprawde poznalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niemcy sa normalnymi ludzmi. Ja mieszkam juz dlugo w Niemczech i spotykam i sympatycznych i niesympatycznych. Ogolnie jednak stwierdzam, ze Niemcy sa o wiele bardziej uprzejmi niz Polacy. Nalezy wreszcie skonczyc zyc przeszloscia. Ludzie! Wojna skonczyla sie 62 lata temu! Dla tych co boja sie powtorki z przeszlosci - niemiecki narod stal sie po wojnie narodowosciowa mieszanka. Tyle jest tu obcokrajowcow, ze trudno spotkac Niemca z krwi i kosci. Gdyby tak ludzie pozbyli sie uprzedzen, byloby o wiele lepiej na tym swiecie! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×