Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość anuszad

Dj na wesele

Polecane posty

Gość Szok szok
Faktycznie straszne, tylko jaki sens ma to forum jak tak. Jakies chore jestescie. Ja wybralam kucharki i zespol z fora i bylo super. Idiotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co djowi weselnemu dobra stronka jeśli nikt jej nie zobaczy? Po to są fora, żeby np dj mógł się pochwalić swoim portfolio. A to czy dobrze prowadzi przyjęcia nie jest zależne od tego czy ogłasza się na kafeterii :) Pozdrawiam, Dj na wesele Artur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djdamian
www.djdamian.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie będę się reklamował
No i zrobiło nam się forum DJów... Ok! Też jestem Djem i też tu zaglądam, żeby sprawdzić, czy gdzieś, ktoś (mam tu na myśli konkurencję) mnie nie obsmarował. Sprawdzam to forum, głównie dlatego, że jest dość wysoko wypozycjonowane i nie trzeba się logować, żeby dodać post - a to bardzo ułatwia życie tym, którzy chcą się reklamować, a także tym, którzy chcą "dołożyć" konkurencji (negatywnej opinii). Naprawdę wielu DJów tu trafia i to jest normalne. Za to nienormalne jest to, że owi DJe próbują tu reklamować swoje usługi i to na kilka sprytnych sposobów. Powiem więcej: to jest nawet śmieszne. To jak są przekonani, że ich chytry plan upolowania klienta na forum jest jedyny w swoim rodzaju. Ja po latach czytania postów DJów, którzy przychodzą i odchodzą, pokusiłbym się nawet o podzielenie ich taktyki na specjalne grupy: 1) Najlepsza: Podszywanie się pod zadowolonych klientów - np. "Moje wesele zagrał taki świetny DJ, że..." muszę go pochwalić na forum i to najlepiej od razu, jeszcze przed nocą poślubną, albo: "byłam na weselu, na którym grał taki DJ, że..." - kilka dni po weselu wciąż myślę tylko o tym jaki był świetny i nie wytrzymam, jeśli nie pochwalę go na przypadkowym forum". Ludzie słodzą sami sobie, wymieniają wszystkie możliwe zalety, opowiadają o szczegółach, cytują wypowiedzi rzekomych gości itd.. 2) Notoryczne udzielanie się i odpowiadanie na wszystkie pytania - Plus jest taki, że chociaż nikt się nie podaje za kogoś kim nie jest - wręcz bardzo chętnie DJe podpisują się pod każdym postem prawdziwym pseudonimem lub imieniem i nazwiskiem. Podstawa tej taktyki, to pokazywanie że interesują nas problemy innych forumowiczów, wyrażanie swojego zdania na każdy temat i podpieranie się zdobywanym przez lata (wątpliwym) doświadczeniem. Zawsze grzecznie i niby bezinteresownie - aczkolwiek bardzo ważne, żeby ich wypowiedzi (a raczej podpisów) wszędzie było pełno, bo może ktoś ich zapamięta? 3) Notoryczne, krótkie informacje z nazwą, stroną www i/lub danymi kontaktowymi - koniecznie poprzedzone gdzieś na początku postem, który mówi o tym, że najlepsi DJe się nie wypowiadają na forum, a jedynie mogą o sobie tylko przypominać - wystarczy przecież tylko adres strony internetowej i wszystko jasne! Rzeczywiście, trzeba przypominać! Bo skoro ludzie o nich zapomnieli, to najwyraźniej trzeba... Trzeba też przy okazji zaśmiecać każde forum na każdej stronie??? 4) Szczere autoreklamy - zdarzają się rzadko, zwykle spisane przez ludzi z małym doświadczenie i trochę przekolorowane, ale z góry wiadomo że to reklama, więc nikt się na nic nie nabierze. Najpiękniejsze w tej taktyce jest wyznawanie miłości muzyce i sztuce DJskiej, typu: "Muzyka to moje całe życie/sens mojego życia...", lub: "Kocham to co robię i dlatego jestem w tym dobry..." 5) Taktyka na zasadzie "poszukaj mnie w google" - DJ pisze posta (często nawet sensownego), twierdzi że, że jest tak dobry, że nie musi się reklamować na forum i nie poda danych kontaktowych, ale zostawia kilka śladów, po których można go bez problemu znaleźć w internecie. Że niby taki tajemniczy i niedostępny.. Ja Wam żadnego śladu po sobie nie zostawię, więc próżno mnie szukać, a to czy jestem dobrym DJem/Wodzirejem/Prezenterem - pozostawiam do oceny moim klientom. Swoją drogą jestem ciekawy, jaką taktykę reklamowania się na forum internetowym jeszcze wymyślą w najbliższej przyszłości... Może będą się podawać za swoich własnych managerów, albo będą próbowali złapać klienta na litość? Nie wiem. Mam nadzieję że po prostu przestaną się reklamować, a nowych klientów zaczną zdobywać starając się podczas swojej pracy za konsolą. No i na koniec jeszcze pozwolę sobie na 2 morały: Do Narzeczonych: Omijajcie szerokim łukiem DJów, których jakiekolwiek dane kontaktowe są na takim forum jak to. Może i pojedyncze przypadki rzeczywiście stanowić będą wyjątek od tej reguły, ale 95% postów na tym forum zostało napisanych przez DJów lub na ich zlecenie. Jak ktoś Was okłamuje już na samym początku, to chyba nie wróży nic dobrego..? Popytajcie znajomych, przyjaciół, rodzinę - z pewnością ktoś Wam kogoś poleci, lub o kimś opowie, ale nie bierzcie nikogo stąd. Unikajcie DJów grających na co dzień w klubach! Jaki dobry DJ będzie grał za 150-200zł w klubie całą noc, jeśli za wesele kasuje 2000,- i więcej? Unikajcie DJów radiowych, bo do grania wesel się nie nadają. Z resztą, sami spróbujcie włączyć sobie np. radio złote przeboje i przy tym zatańczyć, albo zareagować entuzjastycznie na grobowy ton głosu spikera... Pamiętajcie, że nie każdy kto ma sprzęt od razu staje się DJem. Wiem, że nie ułatwiam Wam wyboru, ale lepsza gorzka prawda, niż słodkie opowiastki ludzi bez doświadczenia, których naczytaliście się mnóstwo do tej pory ;] Do DJów: Ludzie! Nie róbcie z narzeczonych idiotów! To naprawdę widać po poście, że ktoś sam sobie wystawił pozytywną opinie. Pamiętajcie, że to jest forum dla kobiet, a jeśli kobieta już pochwali jakiegoś DJa na forum, to z pewnością będzie to takie forum, w którym dużo się udziela i jest z nim związana od dłuższego czasu (do tego pewnie ukryte), a nie pierwsze lepsze, na którym gości. (a widać to po nick'u, którego nawet wyszukiwarka google nie zna). Powiem tak! Moi klienci wystawiają mi opinie na mojej stronie internetowej, a jak ktoś proponuje, że pochwali mnie na jakimś forum, to błagam żeby tego nie robił, bo taki wpis na ogólnodostępnym forum to dla dobrego, doświadczonego DJa po prostu wstyd. Nikt, kto profesjonalnie zajmuje się obsługą wesel nie musi się tu reklamować... Dbajcie proszę, o dobre imię dolnośląskich DJów weselnych, bo to przez Was mamy opinię buraków i kanciarzy... Tyle ode mnie! Pozdrawiam wszystkich, którym chciało się to czytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tia...
Wiele kolego napisałeś, zgadzam się tylko z tym że nie warto się reklamować na forum gdyż zaraz Cię konkurencja o jedzie i tyle. Też jak zacząłem zamieszczać ogłoszenia to tak myślałem a po tygodniu wyszło. Zaluje i więcej tego nie zrobię. Niestety nie wszędzie moderator chce wykasować posty. Nie wiąże się to z treścią tylko z tym jaki poziom osiąga forum gdy pisze na nim nieuczciwa konkurencja. Zamieszczając swoje ogłoszenie myślałem bardziej o poszerzeniu horyzontów. Chociaż pisałem też kilka razy na oferuj i jak widzę temat" DJ na wesele, ze sprzętem do 800 zł lub 1000 to mi ręce opadają. Zdarzają się tacy co za 600 nawet zagrają. Inaczej to sobie wyobrażałem. .. Będę w dalszym ciągu walczył z moderatorem o usuniecie moich postów reklamowych na innych forach bo szkoda słów na poziom kultury biznesowej Polaków. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpnionna
Ja mam dj z polecenia koleżanki. Bierze 1900 zł za jedną noc, poleciła, bardzo zachwalała, sama obejrzałam materiały i nam się spodobał dlatego podpisaliśmy umowę. Pomimo ceny, która troszkę jest wysoka jak dla nas i pomimo braku informacji na forach o nim. Szukałam by poznać opinie szerszego grona osób. Ale ani śladu jednak. Owszem jest strona, ale na forach żadnych się nie pojawił. Może teraz widzę, że to nawet lepiej:) jestem przed weselem jeszcze, ale ok po nie będę wypisywała po forach jaki był dobry:) może rzeczywiście byłaby to antyreklama :) i macie rację ja udzielam się na forum typowo weselnym regionalnym swojego miasta, tutaj raczej nie zaglądam pod stałym nickiem. Może tam coś napomknę kogo miałam:). Mam nadzieję, że będę zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dee Jay z doświadczeniem
Fantastyczny elaborat ! Ale wtrącę że ten radiowy - to nie ten głos z Trójki beznamiętny czy obojętny ... ale ktoś z Radiowym RODOWODEM często potrafi szybko i elegancko ZWAŻYĆ SŁOWA i wybrnąć dyplomatycznie z najtrudniejszej sytuacji. TAK to czasem jest trudne... z resztą tej długiej wypowiedzi się ogólnie zgadzam. Na radio czy inne media trzeba sobie zasłużyć umiejętnościami. I TERAZ DO WAS DROGIE PANIE ... google , google i jeszcze raz google... własna strona a na niej częste opinie - ale nie pisane podobnym tonem i językiem, choć plagiatów "odczuć" trudno uniknąć. Nie zawsze ten pierwszy wyskakujący wynik jest godny uwagi, zerkajcie i sprawdzajcie te z drugiej nawet strony (w dużych miastach szczególnie). PRZED WAMI TRUDNA DECYZJA ! Nie dajcie się zmanipulować. SPOTKANIE z ewentualnym kandydatem dużo może wyjaśnić ... jak umie rzucić "UROKI" na was to znaczy że się raczej nadaje ...ALE jeden warunek musi liczyć się z waszym zdaniem i opinią ... Niech się też wykaże . Ja co prawda nie zdradzam wszystkiego przed podpisaniem umowy, ale ogólny obraz nakreślam dość precyzyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie będę się reklamował
Musze przyznać, że jestem pod wrażeniem ;) Spodziewałem się , że oberwie mi się od wszystkich reklamujących się tu DJów, ale widzę, że jest nadzieja na to, że poziom tego forum jednak się poprawi.. To dobrze :) Co do ceny w wysokości 1900,- zł, to wcale nie jest tak tragicznie. Jeśli ktoś jest dobry,ma doświadczenie i porządny sprzęt, cena w granicach 2000,-zł to norma ogólnokrajowa. Ja kasuję za samo wesele może i troszkę więcej, ale jeszcze nikt mi nigdy nie powiedział, że żałuje wydanych pieniędzy, a czasem zdarza się, że i dostaję nawet "górkę". A ludzie, którzy grają wesela za 1000,-zł... Cóż.. Zawsze tacy byli, są i będą. Większość z nich to totalni amatorzy, którzy albo zaczynają grać wesela, albo zepsuli już ich tyle, że nikt ich nie chce za normalną stawkę. Jakość musi iść w parze z ceną i to w każdej branży, więc jeśli ktoś chce zaoszczędzić na oprawie muzycznej - proszę bardzo! Być może trafi na młodego zdolnego DJa, który nie zepsuje mu wesela, ale w większości przypadków sami wiecie jak jest ;] Ok! Nie truję więcej ;) Pozdrawiam wszystkich dobrych i rzetelnych DJów! (Wybaczcie, że się nie podpiszę, ale byłbym totalnym hipokrytą ;P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość worek kartofli
najlepszy to sąsiad co na harmoszce gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko nie Dj Gromek!!!!!!!!!!!
Witam, jestem tak wściekla, że muszę przestrzec Was przed DJ-em Gromkiem. Zdecydowaliśmy sie na dj-a nie z powodu oszczędności tylko z wyboru- chcięliśmy słyszeć oryginalne wersje piosenek- bo trudno o dobry zespół. P. Gromek natomiast grał jak tandetny zespół- włączał disco polo, choć w umowie zaznaczyliśmy, że ma nie grać!Nie przeczytał naszej playlisty, grał co chciał. Jest bezczelnym gościem, który ma gdzieś ustalenia i gra chyba na każdym weselu tę samą listę piosenek, bo nie chce mu się pracować. Był na tyle prostacki i niestosowny, że przez mikrofon bronił się przed gośćmi (po moich interwencjach i niezadowoleniu) robiąc idiotów z państwa młodych. Jednemu z gości opowiadał jak donosi na młodych dj-ów do zaiksu, których nie stać na obowiązkową opłatę i dlatego w internecie nie mogliśmy znaleźć innych dj-ów. Przestrzegam Was, bo muzyka jest najważniejsza na weselu i mimo wysokiej jakości pozostałych usług na naszym weselu- niesmak pozostał- niestety także u gości. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irenka.wa.wa
Po co pytac na tym forum widać gołym okiem jak dj-e tu sie udzielają. Chyba kryzys w branzy i niz demograficzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelka33
Ktos kto ma duzo wesel i wiele wiele lat jest w branzy na pewno trafia się tacy ze go pochwalą na forach, ale tylko czasami a nie nahalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek..,.,,
każdy dj to oszust i darmozjazd placić nawet 500zł za puszczanie płyt ??? tylko zespół !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgcvhgjvjhblihohk
dj nie gra !!!!!!!!!! 90% z tych baranów nawet nie kto to był L.Armstrong czy Swierzyński,o rozróżnianiu styli muzycznych nie wspomnę. dj puszcza tylko utwory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiaa
Ciekawe czy Ty baranie wiesz kim był Alan Freed...? Ha pewnie zaraz sprawdzisz i udasz wielkiego, mądrego! Wiekszość dj-ow ktorzy biora 800 zł za wesele, oraz zespoły za 2000 zł nie maja pojecia co znaczy fraza. Polecam sprawdzic lekturę. Najeżdzacie na siebie tempaki i na tych, co sie tu wypowiadają i podpisują ale sami z ukrycia nadajecie. Faszystowska konspiracja. Pewnie zaraz mnie objedziecie ale mam to gdzies, bo jesteści typowo Polscy, za 1zł, którą ma ktoś wiecej od Was byście dali D...py. Pozdrawiam, wiecej życzliwości, a dj z forum życzę wielu klientów oraz samych sukcesów. Reszte Sz.P z forum przepraszam za swoj język, ale ile mozna czytać tych znudzonych życiem idiotów, co potrafia komentować innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten temat to jakas zenada
Tiaa. Znudzony bezrobotny dj-u nie udzielaj bo nikogo nie obchodza zdania IDIOTÓW. Najlepiej brac firmy z polecenia a nie takie które na siłe próbuja przekonac o swoim "profesjonalizmie" Wiedzę i umiejetnosci muzyczne bez watpienia masz ponizej zera - szczeniaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowita.nowa
Tu powinni wypowiadac sie Pary Młode a nie jacys marni dj-e którzy nie maja wzięcia. Myslałam ze tu znajde jakies porady ale jak to czytam to tylko dj-e pisza swoje "madrości" A wyzywanie innych przez niektorych dj tylko swiadcza o braku kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salomeia
Witajcie, jeżeli chcecie Dj'a który rewelacyjnie w nowoczesnym stylu poprowadzi wasze wesele polecam Pana Bartka Kordasiewicza, bartek.kordasiewicz@wp.pl . Miałam wesele 7.07.12 i do dzisiejszego dnia wspominam jak było fajnie. Miałam akurat dużo młodych gości, ale mimo że była muzyka dość mocna to Bartek świetnie przeplatał ją z muzyką dla starszych osób. Po pierwszym tancu wszyscy goście zostali na parkiecie i tańczyli aż do kolacji ! :) Polecam !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha21,
A gdzie miałaś to wesele i w jakiej sali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie polecamy dj'a Jazz'a. (Krzysztof Michaluk) Zalety: Dobre pierwsze wrażenie przy podpisywaniu umowy i na tym się kończą zalety Wady: Zacznijmy od pierwszego tańca- pół utworu leciało na wyłączonym basie!!!! Co akurat w tym utworze miało kolosalne znaczenie. Dj Jazz potraktował nasze wesele jak imprezę w klubie, ubrał się w zwykłą koszulę i trampki (po zwróceniu mu uwagi stwierdził że gra tak na weselach od 5 lat i że taki ma standard). Taki ubiór jest niestosowny i lekceważący Parę Młodą i gości. Kolejną sprawą jest to że na spotkaniu przed weselem ustaliliśmy że DJ Jazz będzie grał wszystkie utwory które spisaliśmy, chcemy jeszcze dodać że były to dla nas ważne utwory. Zagrał z tego może z 20% . Grał przez praktycznie pół wesela wybrane przez siebie denne utwory przy których mało kto się bawił.Oczepiny przebiegały również bez rewelacji. Dj ZAPOMNIAŁ o zabawach na oczepiny. Po zwróceniu uwagi starał się przeprowadzić zabawy ale już nikogo nie było na parkiecie!!!! Nie wspominając już o tym że w momencie podziękowań dla rodziców DJ JAZZ pomylił utwory i po niecałej minucie zagrał właściwy . Winamp ściągnięty z internetu zrobił by lepsze przejścia niż Pan Krzysztof. Przerwy między utworami które nie powinny mieć miejsca zdarzały się nagminnie- ludzie stali po kilkanaście sekund w oczekiwaniu na kolejną piosenkę. Dj był zmęczony, absolutnie o nic nie pytał i nie interesował się Parą Młodą jak również gośćmi. Nie wychodził do ludzi i nie zabawiał gości, stał połowę wieczoru na dworze paląc papierosa. Państwo Młodzi musieli z rodzicami zapraszać na parkiet. Chcemy jeszcze dodać że jeden z gości gra na weselach od 25 lat i również był zaskoczony i zawiedziony nie profesjonalizmem, brakiem właściwego ubioru i niewłaściwym prowadzeniem wesela. Po weselu zwróciliśmy uwagę Panu Krzysztofowi na wyżej wymienione kwestie.Dj Jazz zupełnie nie przejął się tym co mu powiedzieliśmy , co więcej wymachując nam przed nosem umową doszukiwał się kruczków w niej zawartych. Dzisiaj stwierdzamy że równie dobrze mogliśmy nagrać płytę i wypożyczyć sprzęt i wesele wyglądałoby tak samo jak obecnością Dj Jazza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiaa
a za jaka stawke grał? Kurcze nie wyobrażam sobie takich akcji. Skąd on jest. noo co za typ bezczlny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest z Poznania. Cwaniak do kwadratu- nie wspomnę już o tym że następnego dnia o 1 w nocy pisał swoje żale do nas o to że na jego stronie próbowaliśmy dodać o nim opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest z Poznania. Cwaniak do kwadratu- nie wspomnę już o tym że następnego dnia o 1 w nocy pisał swoje żale do nas o to że na jego stronie próbowaliśmy dodać o nim opinie. Poniżej jego strona. Dziwi mnie fakt że niby gra 5 lat a na jego stronie jest kilka opinii- filtruje i umieszcza tylko pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiaa
sam jestem dj, kiedys zamieściłem tu pare postów i nawet podpisałem sie ale zazdrość konkurencji jest straszna i szkoda czasu na takie fora. Niestety nie da sie zdyskwalifikować wszystkich pseudo dj -ów zwanych potocznie dejotami. Sam wim ile trzeba marketingu by pozyskać klientów. Jednak za mną stoi kilkanaście lat doświadczenia, referencje pisemne, sprzęt za kilkadziesia tys złotych na każdy weselu, co musi na siebie zarabiac wiec i jakość grania musi być super. Patrzyłem na stronę Pana dja i powiem tak nie rusza mnie jego sprzęt niby ledowy ale puszczony bez protokołu DMX 512, konsola taka sobie. U mnie nie do pomylenia. Podstawa u nas sa led bary, panele led oraz głowy wash xeos. Tylko niestety to kosztuje 3000 zł w wersji podstawowej Porażka i tylko Wam współczuć. Ile on wziął od Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirellaa.opole
Tia . Z tego co widze ty pseudo Dj,-u ze sam jedziedz po konkurencji i sam sobie piszesz posty pochwalne ty miernoto. Gdybyś był dobry nie bał bys sie konkurencji. Kiepski i zazdrosny z ciebie dj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dj Endrju
Kochani po co tak zaraz najeżdżać na wszystkich innych dj'i sa lepsi i gorsi jak w każdej dziedzinie życia. Wszystko zależy od was na co i kogo się zdecydujecie. Wiadomo ,że dobra zabawa zależy głownie od muzyki ale do tanga trzeba dwojga więc trzeba umieć dostosować się do towarzystwa. Co do list muzycznych które dostarczają Państwo Młodzi bywa róznie--czasem jest to super muzyka przy której będą bawic się wszyscy a czasem bywa odwrotnie. Trzeba zbadać psychologię gości biorących udział w zabawie i podjąć odpowiednie kroki muzyczne aby para Młoda i goście byli zadowoleni. Pozdrawiam Jeśli poszukujecie opcji Dj'a i Wodzireja na wesele. abc@organizacjaimprez.com Andrzej 660712812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astradamus
Witam Spróbujcie Państwo zapoznać się z ofertą Dj.Robo Dj.Bolero www.weselegram.pl Wielu osobą się podoba sposób prezentacji muzyki oraz prowadzenia zabaw choć są i tacy co mają inne zdanie na ten temat. Oczywiście to kwestia gustu ale zobaczyć,posłuchać zawsze można każdego.Ja osobiście Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy ma inny gust i inne wymagania. Według mojej opini flesh agency http://www.djnaimpreze.info jest firmą godną polecenia. Maciej Wilkanowski potrafi rozkręcić każdą imprezę. Był u mojej koleżanki na weselu, Wszyscy byli zachwyceni. Profesjonalizm w kazdym calu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×