Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosiuniaaaaae

Palenie w piecu problem pomocy

Polecane posty

Gość gosiuniaaaaae

Kupiłam starszy dom ze straszym piecem eko kielar z dmuchowa Komfort czy tez sterownikiem jak sie to nazywa nie wiem dokładnie . I mam ogromne problemy z paleniem w piecu tem. jest albo zbyt wysoka albo zbyt niska Palimy węglem jak ustawić jednakowa tem . dmuchawę wyłaczamy ona tylko podnosi tem ,która i tak robi sie zbyt wysoka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiuniaaaaae
halo halo palacze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm napewno jest ustawienie temperatury do jakiej np. do jakiej chcecie zeby sie rozpalilo i powinno informowac o bierzacej jaka jest jak palicie jest tak?? teraz ale nieustawione??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiuniaaaaae
Tem ustawiona to 60 stopni a piec szalał do 110 dopiero jak sie połowa wegla wypaliła tem. spadła do 60 stopni . Palimy węglem zwykłym nie groszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm to poprostu za duzo sie rozgrzało pieca trzeba pilnować:) zeby wlasnie nie dochodziło do takich temperatur zeby Wam nie szczelił nie znam sie to moje zdanie na tyle co widziałam taki piec i jak mi tlumaczono oczywiscie moze faktycznie macie cos nie tak poustawiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmuchawa
powinna sama się wyłączać w pewnym momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym fachowca wezwała
poważna sprawa i wymaga naprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiuniaaaaae
Tak dmuchawa się wyłączyła ,ale temperatura długo utrzymywała sie na piecu . Zasypalismy cały piec węglem może dlatego nigdy nie paliliśmy w piecu nie mamy doświadczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiuniaaaaae
Pysiątko zrobilismy tak jak w obsłudze pieca pisało Gazet pozniej drzewo ,na drzewo cienka warstwa węgla jak tem. urosła do 45-50 stopni zasypalismy cały piec do górnych drzwiczek . I tem strasznie sie podniosła i utrzymywała sie tak az sie nei wypaliło połowę węgla z pieca pozniej zaczeła opadac . A może za ciepło jest na dworze .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zasypaliście piec do pełna, to znaczy, że palił się pełną mocą, co przy obecnej pogodzie jest grubą przesadą. Tak pali się w piecu podczas trzaskających mrozów. Dmuchawa nie odgrywa w tym przypadku tak doniosłej roli, jak termostat w piecu gazowym czy olejowym. Moc reguluje się głównie poprzez dozowanie węgla. Czasem należy dosypywać mniej, lecz częściej, by nie zgasło. Przypuszczam, że obecnie wystarczyłoby krótko \"przepalić\" niedużą ilością węgla raz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważna sprawa, Rozpoczynając ogrzewanie trzeba koniecznie uzupełnić poziom wody w instalacji CO, czyli odkręcić zawór wody do momentu przelania zbiornika wyrównawczego (dotyczy starszych instalacji, tzw. \"otwartych\")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobny problem
witam....kiedyś miałam podobny problem.....doszło do tego, że spalił się piec :-) pod obudową jest wełna mineralna a między nią listewki, które się zapaliły...ehhhh. przyczyna prozaiczna i bardzo prawdopodobna w Twoim przypadku - kiedy masz włączoną dmuchawę piec musi być absolutnie szczelnie zamknięty. u nas nie było kawałka "uszczelki" (taki jakby sznurek przy klapie gdzie wybiera się popiół). dmuchawa dawała powietrze, wyłączała się, ale powietrze dochodziło przez szczelinkę i rozdmuchiwał ogień na nowo. u nas teraz spokój - żadnych problemów. sprawdź tą szczelność :-) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiuniaaaaae
Mnitorku wiem ,że przesadziliśmy z ilością węgla ,ale postapiliśmy dokładnie tak jak w instrukcji pieca czyli podpałka drzewo węglel rozgrzać do temp. złotej i zasypac piec .Efekt tego był taki ,że przez 5 godzin piec palił się prawie żywy ogniem bylo cieplo owszem nawet bardzo ,ale wegel bardzo szybko się wypalił. Do dziewczyny powyżej szukam instalatora podejrzewam ,że coś z ta dmuchawa jest nie tak tzn. ciagle dmucha nie trzyma temp. Nie potrafimy palic w piecu macie moze jakies gotowe instruktarze jak palic ekonomicznie i skutecznie ? Bez użycia dmuchawy w tej chwili nie używamy sterownika tj.Komfort coś z tym jest nie tam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobny problem
raczej problem jest nie z dmuchawą jak już tylko ze sterownikiem, który powinien wyłączyć dmuchawę gdy woda osiągnie odpowiednią temperaturę. A próbowaliście palić bez dmuchawy, ale z załączonym sterownikiem i włączoną pompą? chodzi mi o palenie jak za starych czasów - dopływ powietrza reguluje siępoprzez otwieranie i zamykanie popielnika - tzn. rozpalasz przy otwartym, jak jest juz zamierzona temperatura to zamykasz całkowicie i kompletnie na amen. powinna się temp. przez jakiś czas utrzymać a potem powoli spadac - wtedy znow trzeba uchylić. ja wiem, że to dosyć niewygodne, ale w ten sposób sprawdzisz szczelność, czy pobiera gdzieś powietrze. Jeśli wezwiesz specjalistę to z pewnością stwierdzi ze pompa do wymiany, sterownik do wymiany itd. - słowem będziesz kilka stówek lżejsza..... Jak jest wszystko ok. i pali się z wentylatorem to można zasypać cały piec dobrym węglem i tak czy siak nie powinno się zagotować, a przy niewielkim zapotrzebowaniu na ciepło (nie ma przecież mrozów) to może się palić ten węgiel i palić. Zanim wezwiesz specjalistę sprawdź wszystko co możesz. może ustaw temp. na np. 40 stopni i nasyp węgiel (jeśli nasypiesz za mało to pompa będzie chodzić i chodzić i i tak nie uzyskasz takiej temp.). po wyłączeniu dmuchawy temp. powinna wzrosnąć o kilka stopni, maks chyba o 10. jeśli wzrośnie powyżej 20 stopni to znaczy że piec łapie powietrze jak nic. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tfg
ja przez dwa ostatnie lata paliłem węglem. teraz postanowiłem wypróbować ekogroszek. Cenowo chyba najbardziej opłaca się brać ze SmartTrans. Z tego co mi wiadomo przez cały miesiąc mają ciekawe promocje. Podsyłam dane kontaktowe -tel. 503 352 341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćooooo
ja nigdy nie miałem problemu z piecem. zawsze opalam węglę i zawsze kupuję go u zaufanej firmy SmartTrans. Mogę z czystym sumieniem polecieć ich działalność. W tym miesiącu z tego co mi wiadomo mają fajne promocje dla klientów. Ich numer 503 352 341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janwincent
Dzięki za info o promocji! Zadzwoniłem dzisiaj do SmartTrans i zaoferowali mi dobrej jakości węgiel w korzystnej cenie, także jestem bardzo zadowolony. Przeglądając ich ofertę natknąłem się na ekogroszek w rozsądnej cenie-ktoś wie jaka jest jego wydajność w porównaniu do węgla? bo szczerze mówiąc jestem laikiem w tych tematach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to widzę, że nie tylko ja zamawiam od smarttrans.net.pl :-) tak, oni teraz mają do końca listopada promocję akurat mają też na ekogroszek! opłaca się! A no i dowiozą wszędzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×