Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
aga2805

czy studia informatyczne dla kobiety do dobry wybor??

Polecane posty

zaczynam od tego roku informatyke.. Gdy okazalo sie ze dostalam sie na ten kierunek bardzo sie cieszylam.. Z durgiej strony jednak obawiam sie poniewaz jesteem po ogolniaku po klasie o profilu biologiczno chemicznym. Takze podstawy takiej prawdziwiej informatyki mam dosc niewielkie. Z drugiej strony znowu wyczytalam gdzies w necie ze kobiety sa dyskryminowane w tym zawodzie. Co myslicie na ten temat? czekam na wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli dostalas sie na takie
studia to znaczy ze powinnas sobie poradzic:) a jak bedziesz dobra to nikt nie bedzie cie dyskryminowal;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiesz słowa czytanego
Nie przejmuj się brakami w informatyce. Zdążysz je nadrobić. Musisz natomiast być dobra z matmy, bo na informatyce to podstawa. A ta informatyka na polibudzie czy uniwerku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
według mnie dobry wybór, sama zastanawiam sie nad jakims fakultetem z tej dziedziny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx256
a ja mam takie pytanie- czy informatyka jest trudna do studiowania? duzo sie trzeba uczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zasadzie na Akademii:-) Generalnie matma nigdy nie stanowiła dla mnie problemu. Statystyka którą miałam na pierwszym roku Rolnictwa także wydała mi sie bardzo prosta. A co do rolnictwa to skończyłam pierwszy rok i zrezygnowałam, to nie jest to co chciałabym w życiu robić:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazde studia sa trudne na swój sposob, jestem na to zywym przykladem studiuje zarzadzanie a jestem humanistka i dla mnie jest okropnie ciezko. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łomajgod
jak ktoś jest dobry z matematyki i fizyki, to sobie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx256
ja studiuje wlasnie zarzadzanie i wydaje mi sie to tak banalnie proste, ze az szkoda slow.. nic nie robie i mam same 4 i 5..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiesz słowa czytanego
Na jakiej Akademii? To oczywiście zależy od szkoły, ale nie licz, że matma będzie na poziomie statystyki z rolnictwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje, mnie niestety nie jest tak łatwo, matematyka nigdy nie była moja mocna strona, i własnie z nia mam problem, czeka mnie jeszcze statystyka w nastepnym semestrze na sama mysl drżę z przerażenia. Zastanawiam sie nad zmiana kierunku, ale ciagle łudze sie ze moze jednak dam rade przezwyciężyć swoje słabosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulcia542635
ja skończyłam ogólniak, dział biol chem, a potem studiowałam inforrmę szczerze powiedziawszy żałuję, bo nie jestem dobrym informatykiem, mam podstawy wszystkiego a nic dobrze studia przeszłam, nie było tak źle, ale jeśli ktoś nie ma hopla na punkcie informy to szkoda iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Wiem wiem, chodziło mi o to że \"chwytam\"matmę i rzeczy z nią związane. To co potrafię do tej pory zrobić z komputerem (a uważam że potrafię zrobić więcej od moich wszystkich rówieśniczek) to jest to do czego sama doszłam;-) CZyli jestem tzw samoukiem. I jescze mam takie pytanie: Czy na tych studiach dużo jest rzeczy do wkuwania na pamięć jak leci?? Bo w przedmiotach które nie były logiczne dla mnie tylko takie \"na pamięć\" (tj historia, biologia, geografia) nigdy nie byłam zbyt dobra. Po prostu nie umiem uczyć się na pamięć. No a chemia, matma.. pestka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
informatyka to dobry wybór pod warunkiem, że Cię jakaś jej gałąź pasjonuje. nikt nie potrzebuje ot takich informatyków z widza akademicką...specjaliści zarabiają grube tysiące i firmy się o nich zabijają. ale trzeba to lubić i mieć ochotę zgłębiać temat samemu, tak aby przynajmniej w jednej dziedzinie po studiach mieć dorobek. powinnaś się liczyć też z tym że będziesz musiała zacząć pracować jeszcze na studiach, bo to cenią pracodawcy. pracy trzeba w dobre skończenie informatyki włożyć dużo, ale opłaca się...pensje w pierwszych pracach wyspecjalizowanych informatyków zaczynają się od 3000 netto. co do samego zawodu to kobiety nie są w tym gorsze...o ile masz odrobinę wytrenowaną zdolność logiki będziesz lepsza od faceta ze względu na to ze kobiety są bardziej uporządkowane i systematyczne to dobrze sobie radzą. dodatkowo zawód jest wręcz genialny dla kobiet, bo nie muszą na czas ciąży czy opieki nad dzieckiem rezygnować z kariery, a tylko pracują trochę mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informatyczka jedna
co do dzieci to sie nie zgodze....nie mogę sobie wybaczyć mojego dziecka z żąbkami wbitymi w biurko.... kiedy ja musiałam robić zlecenia "na wczoraj"...zarwane noce.... bo dziecko to większe, a nie mniejsze wydatki.... a jak przestaniesz przyjmować zlecenia, to kilienci o to tobie zapomną i klops.... ja bym włąśnie z tego powodu ten zawód kobiecie odradzała, ja jestem twarda dość, ale moim koleżankom to się włos jeżyłna głowie, jak siedziałam przy kompie z dzieckiem na ręku.... zdecydowanie trzeba być pasjonatem, żeby się na coś takiego zgodzić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
infornatyka tak ale + drugi kierunek, informatykow tylko po informatyce jest bardzo duzo, teraz licza sie posiadajacy specjalistyczna wiedze z jakiejs dziedziny nie zwiazanej z info. poza tym trzeba byc na prawde dobrym zeby sie przebic, to musi byc twoja pasja i radze ci jakis dobry uniwerek a nie dziwna uczelnie- poziomy sa naprawde rozne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym powiedziala ze informa na polibudzie ma wyzszy poziom niz na univerku ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czemu nie? :) Ja odkąd pamiętam interesowałam się programowaniem, w gimnazjum nauczyłam się html'a i css'a, w liceum kilku języków programowania, mój brat jest programistą, wiec to chyba u nas rodzinne :P A teraz na studia idę na informatykę na UTH do Warszawy, na specjalność Inżynieria oprogramowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pine88
Informatyka to coraz popularniejszy kierunek wśród kobiet. Zwłaszcza, że jest zapotrzebowanie na takich pracowników. Studiować informatykę można na Akademii WSB http://rekrutacja.wsb.edu.pl/kierunek/informatyka gdzie jest wiele interesujących specjalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika80001
Sprawdź sobie na tej stronie http://www.wseiz.pl czy mają taki kierunek, bo miejsce jest ogólnie dość polecane i wiem, że coraz więcej osób decyduje się tam pojechać. Sama miałam w planach studia informatyczne, ale jestem zmuszona zrobić sobie przerwę. Może za jakiś czas wrócę do tego planu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość programista

Nie idż na informatykę. To nie jest zawód dla bab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wcale kończyć studiów aby być programistą. Ba - wielu rzeczy nie da się nauczyć na studiach z uwagi na to, ze często wiedza jest tam przestarzała oraz przekazywana przez osoby, które nie pracują na stałe w zawodzie ale jedynie na uczelni. Nauczysz się tam jedynie podstaw a i tak samodzienie musisz ogarnąć wszystko

Polecam kształcenie się samodzielnie - szczególnie, ze dział ten ma tendencje do rozwoju. Coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z pomocy informatycznej w opcji zdalnej.

Zerknij sobie na przykład tutaj https://itcenter.pl/oferta/zarzadzanie-systemem-informatycznym/administracja-siecia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, iurba napisał:

Polecam kształcenie się samodzielnie

Myślisz, że ona od 2007-go jeszcze się zastanawia?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×