Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Jesienna kobieta
Sława Przybylska - Pamiętasz, była jesień Pamiętasz, była jesień Mały hotel "Pod Różami", pokój numer osiem Staruszek portier z uśmiechem dał nam klucz Na schodach niecierpliwie Całowałeś po kryjomu moje włosy Czy więcej złotych liści było wtedy Czy twych pieszczot, miły Dzisiaj nie wiem już Odszedłeś potem nagle, drzwi otwarte Liść powiewem wiatru padł mi do nóg I wtedy zrozumiałam: to się kończy Pożegnania czas już przekroczyć próg Pamiętasz, była jesień Pokój numer osiem, korytarza mrok Już nigdy nie zapomnę hotelku "Pod Różami" Choć już minął rok Kochany, wróć do mnie, ja tęsknię za Tobą I niech rozstania, kochany, nie dzielą nas już Pociągi wstrzymać, niech więcej już listonosz Złych listów nie przynosi pod hotelik róż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janina. W
Mam ochote cos powiedziec... Ja jestem mloda wdowa, bo nie mam jeszcze 50 lat... Ale mam przyjaciela i od 6 lat mieszkamy razem... Moge to nazwac szczesliwym zwiazkiem... Ale, jest jedno ale z ktorym nie potrafie sie nikomu zwierzyc... Moze tu sie odnajde i przed wami otworze ... Ta Zlota jesien wydaje mi sie bardzo sympatyczna i otwarta dziewczyna... Lubie wspominac, czytac i gotowac... Mam 20 letniego syna, ktorego bardzo kocham. I przyszywana 5 letnia wnusie... narazie to tyle moich zwierzen;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesienna kobieta
Janini W ! Mila z Ciebie kolezanka, dziekuje za Twoje zwierzenia... Ogolnie wydajwac by sie moglo, ze jestes szczesliwa kobietka , gdyby nie to mlenkie "ale"... Poznajmy sie blizej, wtedy przegryziemy ren twardy orzech:) Pozdrawiam Cie milutko❤️ Ja tez wam moj sekret kiedys opisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolezanki kochane, mysle, ze na ten topik naprawde jaks magia przyciaga:-D Ciesze sie nawet bardzo, ze tyle nas pan odwiedilo i odwiedza... A teraz mam tez ochote sie troszke wyciszyc z ksiazka w reku:) Zakladam okulary i zmykam:) Wiersze magiczne, o czarownicach Maria Pawlikowska-Jasnorzewska Rada Pani Girard, czarownicy Musisz ulepić w piątek, we wrześniu, na nowiu, małą lalkę, podobną do twego kochanka. Zrobić jej usta z głogu, wprawić oczy sowie i tulić ja co wieczór i każdego ranka, by tamtemu - głupiemu - zdawało się czasem, że mu w sercu coś słodko, niepotrzebnie śpiewa, że go gonią ćmy jakieś z jedwabnym hałasem, i aby się opędzał i martwił, i gniewał, i by samotnie błądził aleją jesienną, na wpół jeszcze uparcie, na wpół nieprzytomnie - i tupiąc w suche liście malowane henną, myślał: \"diabli nadali! nie mogę zapomnieć!\" I aby poczuł w sercu tęsknotę i chandrę, by w chmurach z przerażeniem ujrzał sylfy nagie, w dziupli drzewnej nos dżina, w fajce - salamandrę - i wpadł prosto w drzwi twoje - wprost w różową magię... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mily topik
hahahaha ! az sie boje... Dziewczynkipodajcie mi namiary na n ate kwiatki , serduszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mily topik
Dziekuje musze pocwiczyc!!![usta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mily topik
nie wychodzijestem za nerwowa👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mily topik
Ufffff, jak mi goraco, ale sie udalo.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomalutku nie goraczkuj sie
Wszystkiego pomalu sie nauczysz :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mily topik
Piekny ❤️ Mgły i żurawie Maria Pawlikowska Jasnorzewska Pilnujcie, pilnujcie ostatnich dni lata, kiedy jeszcze zielone bije zegar chwile, w które się już nieżywy karmin gęsto wplata... Kobieto, włóż maskę i skrzydła motyle i biegaj, i szukaj trwożliwie, ciekawie w chińskim pawilonie i w szpalerów cieniu (a mgła się już wznosi... Żurawie!!! Żurawie!!!) - gdzie oczy wołające ciebie po imieniu? - Pilnujcie, pilnujcie ostatnich dni lata, gdy zielone wachlarze drzew migocą złotem. - O kobieto przecudna, kobieto bogata, szukaj za jaworami, za różanym płotem - pytaj się pawiookich wód w okrągłym stawie, gdy jęk wichru przepływa przez trzcin pióropusze (a mgła się już wznosi - Żurawie!! Żurwie!!) - gdzie usta, które miały całować twą duszę?? To dla pani co dala mi te buzki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mily topik
Jutro juz jesien :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mily topik
Dziekuje za mily wieczor... Jutro moze nauczycie mniejak sie meldowac na czarno :) Bo ja mam internet od miesiaca... NA dobranoc wysle wam bajke.... Bajka na dobranoc autor: Iva Daleko, na końcu tego świata, ktoś opowiada podnieconym głosem o raju na ziemi. Przedwczoraj ten ktoś wypił trzy duże piwa i udając, że musi wracać wywędrował z baru, w którym potężna kelnerka serwowała mu ten boski napój. Wyszedł na rozoraną kłamstwami drogę i stwierdził, że i on rzuci tu coś od siebie. Siadł na przydrożnym, omszałym kamieniu, stał się jego częścią i poczuł się cholernie ciężko. Zaczął opowiadać, mówił, zastanawiał się nad swoim życiem i nad wieczorem spędzonym w barze przy piwie i potężnej kelnerce. Chciał wstać i nie mógł, więc wypluł do końca swoje grzechy na kłamliwą drogę. Droga zaprowadziła go dalej, a on myślał o trzech piwach i dziewczynie, którą miała zastąpić kelnerka. I gdy stał teraz nad jej łóżkiem i opowiadał bajkę o nich, ona otworzyła oczy.... Nadzieja i tęsknota zaplątana wśród szarego dnia przypominała o spełnieniu, które niczym powiew rannego wiatru sprowadza na ziemię. Mężczyzna o twarzy zmęczonej smutkiem, ciężkim ruchem ręki odgarnął do tyłu potargane włosy i oczami pełnymi jeszcze snu spojrzał daleko; poza niebo i chmury, i wstające słońce. Miejsce obok ziębiło pustką. A więc skończył się czas i miejsce, znów pozostały trzy podstawowe wymiary życia. Niedaleko przecież trzeba iść, by dojść, gdy jest się znów tam, skąd się przyszło. Mrok powoli układał się na senne trawy, słońce znów czerwieniło niebo, które szarzało coraz szybciej. Oczekiwanie na spełnienie, które nie nadejdzie? Mężczyzna nerwowo zacisnął dłoń na włosach i poczuł ogarniającą pustkę, której już nie wypełni wzniosłym uczuciem nikt... Do zapamiętania zostały chwile, do zapamiętania zostały gesty, zapachy, słowa i wrażenia pełne drażniącego ciało dotyku. Nikt już nie przyjdzie, nikt nie ogarnie wzrokiem rozległej doliny i nie można będzie liczyć czasu od pożegnań do powrotów. Wszystko, co było, stało się, jest teraz niedotykalnym dotykiem, niewypowiedzianym słowem, przebrzmiałą muzyką, ciszą, przeszłością. Plecy mężczyzny poruszały się nerwowo, w spazmatycznym skurczu, dłonie zamknęły określoną przestrzeń twarzy – pustą i mokrą. Nie należy niczego żałować, nic wspominać, bo i tak wszystko zostało zapisane. Mężczyzna wstał, lekko obrócił głowę i popatrzył za oddalającą się częścią życia. Było w jego twarzy coś z radości i smutku, żal i przebaczenie, niemoc i wielka siła, zwątpienie i wiara. Ruszył dalej przed siebie, a z nim Jej część jego życia. Wiedział teraz, że Ona jest i pozostanie – na zawsze – w nim, za nim, obok niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie ta bajka wprawiła w jesienna melancholię :) Milutko sie topik rozkreca, z czego ciesze sie bardzo:) Bo jest w moim typie:-D Przepraszam , ze tak sie ulotnilam , ale jestem po chorobie i kaszel sie nasilil... Wypilam gorace mleczko z maslem i miodem, i jakby troszke mi sie polepszylo :) Jestem 56 letnia kobieta po przejsciach ... Mam kochanego przyjaciela Janusza .. . Kotke Mizie i pluszowego bardzo starego misia:-D Kocham poezie, wspomienia i dobre jedzenie... Pozdrawiam aszystkie magiczne kobitki i zycze przyjemnego wieczoru... Musze isc na kompromis:) Teraz moj Janusz bedzie okupowal komputer... tekst piosenki Jesienne róże - Mieczysław Fogg Jesienne róże Jesienne róże, róże smutne herbaciane Jesienne róże są jak usta twe kochane Drzewa w purpurze ostatni dają nam schron A serca biją jak dzwon, na jeden ton. Jesienne róże szepczą cicho o rozstaniu Jesienne róże mówią nam o pożegnaniu I w liści chmurze idziemy przez parku głusz Jesienne róże więdną już. Tak niedawno był maj, byliśmy tak szczęśliwi Uśmiechnięci i tkliwi, któż te dni znów ożywi. Chłodną rękę swą daj, spójrz mi w oczy i powiedz Czy mnie kochasz ja wiem, to jest złudą i snem. Jesienne róże... Ty nie kochasz mnie już tak jak dawniej to było Całą w uczuć swych siłą to się wczoraj skończyło Dzisiaj więdnie wśród róż nasza miłość gorąca Zanim zwiędnie jak kwiat pozwól odejść mi w świat Jesienne róże szepczą cicho o rozstaniu. http://evieta.blox.pl/resource/jesienne.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutna ta bajka dla doroslych... Ale jakże znajoma \" samo zycie\" Ja wam tez cos o sobie opowiem... Dlugo pracowalam w bibliotece i ten topik oddaje mi namiastke tej ciszy z ktora sie spotykalam... Haos i zamieszanie spotyka nas w zyciu realnym... Moze dlatego w wieku 56 lat potrzebuje troszke sie wyciszyc... Wychowalam 4 synow i czuje sie kobieta spelniona... Mam dobrego meza i 3 rozkosznych wnukow:) Często podróżujemy z mężem do ciekawych zaktkow Polski... I by utrzymac dobra kondycje biegamy 2 godziny tygodniowo:) Gotuje dosyc dobrze i pieke ciasto na kazdy weeked... Dzis upieklam ulubione ciasto jablkowe moich wnokow... Jutro nas odwiedza:) Pozdrawiam Was wszystkie milutko... Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda poszla sobie :) Do jutra Mila kolezanko spoj slodko:) A ja będę twym aniołem Śpij, zamnikj oczy śnij, śnij Śpij, zamknij oczy śnij, śnij. A ja będę twym aniołem, Twą radością, smutkiem żalem. Będę gwiazdą na twym niebie, Będę zawsze obok ciebie / *2 Jak wytłumaczyć tobie mam, Że jesteś wszystkim tym co mam. Tym co jest dobre i co złe, Uwież tak bardzo... Śpij, zamnikj oczy śnij, śnij Śpij, zamknij oczy śnij, śnij. A ja będę twym aniołem, Twą radością, smutkiem żalem. Będę gwiazdą na twym niebie, Będę zawsze obok ciebie / *3 Jak wytłumaczyć tobie mam, Że jesteś wszystkim tym co mam. Tym co jest dobre i co złe, Uwież tak bardzo... kocham cię /*2 A ja będę twym aniołem, Twą radością, smutkiem żalem. Będę gwiazdą na twym niebie, Będę zawsze obok ciebie / *2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekna piosenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się topik rozkręcił:) Aż miło:) Tylko coś autorka się nie pokazuje? Hmm...ja w porównaniu z Wami to jeszcze \"gówniara\" jestem, rzec można:D ...ale mam nadzieję, że znajdziemy wspólny język:) Miłego wieczoru życzę wszystkim🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekna piosenka
A jak wam sie podoba ta? Książe Mówił, że nie ma po co żyć Tłumaczył się, że nie ma nic Bo stracił dom i młodzieńcze sny Nie miał siły by opanować łzy Kolejny dzień nie cieszył Go I nie czekał na pierwszy promyk słońca Nie uśmiechał się, wciąż ocierał łzy Myślał jestem sam może jestem zły Był jak mgła Niewidzialny tajemniczy Był jak kruchy róży kwiat delikatny Był jak cichy wiatr Całkiem wolny lecz samotny Jak ocean bez dna nieszczęśliwy Mówił, że to nie jego świat Pragnął wrócić tam, gdzie się rodzi dusza Gdzie zostawił tą najważniejszą rzecz Wielką przyjaźń i miłość ponad śmierć Był jak mgła Niewidzialny tajemniczy Był jak kruchy róży kwiat delikatny Był jak cichy wiatr Całkiem wolny lecz samotny Jak ocean bez dna nieszczęśliwy Hey ye hey ye hey yea uua uua uua uua uua …… Był jak mgła Niewidzialny tajemniczy Był jak kruchy róży kwiat delikatny Był jak cichy wiatr Całkiem wolny lecz samotny Jak ocean bez dna nieszczęśliwy Więc dalej idź mój zagubiony Książe Szukaj szczęścia ja wiem, że odnajdziesz je I odzyskasz swe zagubione sny Bo nie jesteś sam i nie jesteś zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekna piosenka
Zagubiony Mówił, że nie ma po co żyć. Tłumaczył się, że nie ma nic, bo stracił dom i młodzieńcze sny. Nie miał siły by opanować łzy. Kolejny dzień nie cieszył Go, i nie czekał na pierwszy promyk słońca. Nie uśmiechał się wciąż ocierał łzy. Myślał "jestem sam, może jestem zły?" BYŁ JAK MGŁA, NIEWIDZIALNY, TAJEMNICZY. BYŁ JAK KRUCHY RÓŻY KWIAT, DELIKATNY. BYŁ JAK CICHY WIATR, CAŁKIEM WOLNY,LECZ SAMOTNY, JAK OCEAN BEZ DNA, NIESZCZĘŚLIWY. Mówił, że to nie jego świat. Pragnął wrócić tam, gdzie się rodzi dusza, gdzie zostawił tą najważniejszą rzecz. Wielką przyjaźń i miłość ponad śmierć..! BYŁ JAK MGŁA, NIEWIDZIALNY, TAJEMNICZY. BYŁ JAK KRUCHY RÓŻY KWIAT, DELIKATNY. BYŁ JAK CICHY WIATR, CAŁKIEM WOLNY,LECZ SAMOTNY, JAK OCEAN BEZ DNA, NIESZCZĘŚLIWY. Więc dalej idź, mój zagubiony książę. Szukaj szczęścia, ja wiem, że odnajdziesz je. I odzyskasz swe zagubione sny, Bo nie jesteś sam ... i nie jesteś zły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekna piosenka
te piosenki sa:)emuzyka.pl » teksty piosenek » Farba » Bo ja mam Ciebie tekst piosenki Bo ja mam Ciebie - Farba Bo ja mam Ciebie uuuuuuuuuuuuuuuuuuu 1.) Życie pędzi do przodu bez postoju na sen zostawiając marzenia w morzu gorzkich łez niema czasu na miłość zawsze musisz gdzieś biec ludzkie cienie bez twarzy jak okręty we mgle. W ciągłym lenku z dnia na dzień. 2.) A ja patrze na ciebie kiedy ty słodko śpisz wiesz gdy widze jak śpisz wiem, że mam po co żyć. J nikomu kariery zabijają by żyć a ja, ja mam ciebie cała reszta to nic. Ref: Bo ja, ja bez ciebie nie mam szans by tak przez cały czas wciąż do przodu iść pod wiatr, gonić świat. 3.) Ja bez ciebie nie mam szas by tak. Mówią ,że to nadzieja matką głupich miejsc powiedz dokąt ta droga zaprowadzi ich. Nauczyłaś mnie marzyć, wierzyć i silnym być. Pokazałaś kim jestem bym mógł sobą być. J kiedy patrze dziś na siebie i wiem, że ciężko jest potrafie żyć bo ja mam ciebie ty wiesz. Ref: Bo ja, ja bez ciebie nie mam szans by tak przez cały czas wciąż do przodu iść pod wiatr gonić świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekna piosenka
I co widze fajny topik to podrzucilem Cos fajnego:) Tak trzymac dziewczyny :classic_cool: Jacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×