Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bardzo prosze o porade

NAPISY NA OBRACZKE PO LACINIE

Polecane posty

Gość bardzo prosze o porade

witajcie! mam pytanie,czy ktos zna jakas strone z napisami na obraczke po lacinie? konkretnie interesuje mnie jak "zjednoczeni na wieki" czy wie ktos jak to jest po lacinie? bede wzdzieczna za podpowiedzi, mamy malo czasu a slub sie zbliza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amo te, ama me! - Kocham cię, kochaj mnie! Amor est vitae essentia. - Miłość jest istotą życia. Amor vincit omnia. - Miłość wszystko zwycięża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak będziesz szukała w necie łacinskich złotych myśli to uważaj na błędy, od których się tam roi. W łacinie czasownik (orzeczenie) zawsze musi być na końcu zdania, a więc nie: Amor vincit omnia tylko: Amor omnia vincit. Chętnie bym Ci pomogła w transformacji Twojego zdania, ale łacinę miałam 5 lat temu i wolę w tak ważnej sprawie życiowej (napis pozostanie przecież na obrączce na zawsze) nie ryzykować poełnienia błędu. Owocnego szukania i trafnego wyboru życzę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te lacinskie zwroty podawal mi znajomy co studiuje teologie i z lacina ma na co dzien do czynienia i rowniez go poprosilam o pomoc bo chcialam cos w tym jezyku a nie wiedzialam co ;), no ale ja nie znam w ogole tego jezyka wiec i nie jestem specem ;) My wzielismy ten ostatni zwrot bo bardzo nam przypadl do gustu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×