Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Goba, a może Maleństwo uciska? Ja czasem poczuję jak mi przyciśnie, aż zgagi dostaję tak mi się wszystko cofa. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmirka moja siedział w domu z dziadkami 4 lata a jak małą niecałe 3 ja poszłam do pracy i siedział bezemnie i powiem ci ze niejest typem jedynaczki-to zależy jak ja od małego ukształtujesz-a może teściowa z nią bedzie przez 3 lata a potem przedszkole?bo te dzisiejsz żlobki????????????? a robiłyście badania na hbs-na żółtaczke?bo mi ostatnio wymyślił a ja nadal nie zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maly glowa do gory i tez mnie cisnie na zoladek :-O nie mam apetytu w sumie na nic i tez zgaga zas powrocila chociaz dluugo mialam z nia spokoj ja mialam badanie na toxo w ciazy 3 razy ostatnie wlasnie przed wczoraj mi pobrali krew ale mam nadzieje ze wszystko ok :-) goba ciebie to nic nie rusza hihi moze po schodach troche pochodz slyszalam ze pomaga a jak nie to przyjedz do mnie u mnie jest jeszcze co posprzatac a mnie sie nie chce :-P...ty masz taki power ze szkoda zeby sie zmarnowal :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedobrze to mi jest często, czasem myślałam ze mi coś zaszkodziło ale to chyba nie to było. Może Tobie Goba też maluszek pobuszował w brzuszku i po naciskał różne organy i dlatego jest Ci niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goba ja mialam przedwczoraj na standartowej kontroli u gina pobrana krew ( dosc duzo) wlasnie na toxo i cos z tych watrobowych tez, mowil ze musi to robic bo w szpitalu wymagaja na szczescie ja za zadne badanie nie place wiec mi to obojetne co badaja i ciesze sie ze w sumie duzo tych roznych badan robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia schody pokonuje kilka razy dziennie-mieszkam na 2 niskim pietrze tescie na dole więc zaczynam od rana przedszkole,potem do psa resztki do sklepe do tesciowej czasem na pierdoły i troche się uzbiera i nadal nic może faktycznie zajrze w wasze brudne kąty:-)hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to pozazdrościć-ja za wszystko musze płacić ale nie narzekam jak trzeba to trzeba dla kuby w końcu-a na tą żółtaczke pójde w przyszłym tygodniu bo dzisiaj już zjadłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jako badania do porodu robiłam właśnie żółtaczkę i weneryczne. Wszystko oczywiście mam w porządku :p A ja w sumie nie jestem zwolenniczką wnuk + babcia = 3 lata i mój mąż tym bardziej, bo będzie strasznie rozpieszczona. To będzie ich pierwsza wnuczka więc... No i my mamy tutaj psa, nasz pies troszkę jest świrnięty i nie raz potrafił ugryźć domowników. Trochę się obawiamy, że pies będzie miał dostęp do Małej pod naszą nieobecność, bo teściowa troszkę go idealizuje, że jest grzeczny itd. To też jest dla nas ogromny argument. A mojej znajomej córcia jest w tym żłobku i Mała jak tam idzie to aż piszczy z radości, zaczęła się dużo szybciej rozwijać i w ogóle. Jasne, że chciałabym być z nią jak najdłużej w domku ale niestety z wypłaty męża to my nigdy się nie odbijemy, muszę zacząć zarabiać chociaż z 1000zł i już będzie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co racja to racja bo dziadki rozpieszczaja tu ci przyznam racje i z psem też-musicie uważać bo będzie zazdrosny jak się mała urodzi. a jak żłobek jest ok no to tylko trzymać za miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba w gazecie Mam dziecko jest artykuł jak bezpiecznie wywołać poród. Jeśli chcesz to Ci przytoczę kilka sposobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spacer!! Podczas chodzenia główka uciska szyjkę macicy, stymulując czynności skurczowe. Masuj brodawki sutkowe. To przyspiesza skurcze. Badania wykazały, że kobiety które robiły to przez 3h dziennie rzadziej rodziły po terminie. Czasem wystarczy kilkunastominutowy masaż codziennie. Głaszcz brzuszek. Głaskanie, dotykanie i masowanie brzucha pobudza skurcze macicy. Uprawiaj seks. Nasienie mężczyzny zawiera dużą ilość prostaglandyn - substancji, które przyspieszają dojrzewanie szyjki macicy oraz nasilają czynności skurczowe. W stanie podniecenia kobieta produkuje oksytocynę, która powoduje skurcze macicy. Pij napar z malin. Uelastycznia on mięśnie szyjki macicy, a także przygotowuje ją do rozwierania. Napar z liści powinnaś pić raz dziennie. Zjedz pikantną kolację. Ostry posiłek np. meksykańskie chili, może przyspieszyć poród.Pikantne przyprawy np chili lub pieprz kajeński stymulują macicę do skurczów. Palące danie popij rozgrzewającą herbatą z imbiru, cynamonu i goździków, która działa podobnie. NIE WOLNO!!!! zażywać środków przeczyszczających, brać gorących kąpieli, biegać i skakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście napisali, że zanim zastosujesz któryś z domowych sposobów musisz się skonsultować ze swoim ginem, możesz dopiero jak masz 40 tydz i ciąża jest prawidłowa itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje-musze się zastosować-a w sobote córka ma biegi i piknic więc bede miała bardzo długi spacer,co do seksu to mąż pomyśli ze mnie coś uderzyło bo od tak długiego czasu nic ze teraz to niewiem:-) o herbacie z liści malin słyszałam ale nie wiem gdzie to kupić a brodawek nie bede masować a brzuch masuje codziennie-w końcu głaskam synka nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja mam 2 tyg jeszcze-ciekawe jak to bedzie. podobno chłopców rodzi się wcześniej bo dziewczynki lubią siedzieć-w każdym razie moja córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie niby to wszystko ma pomagać ale ja też ciągle głaszczę się po brzuszku i jakoś się nie zaczęło. Ale biorę fenoterol :p Seks tak raz na 2 tyg mniej więcej, ale nie pozwalam mężowi do końca, i nie za głęboko, mam jakąś schizę, że może ją walnąć w czoło hihihi, brodawek nie mogę masować bo cieknie z nich jak nie wiem, łazić nie łażę bo robi mi się słabo i takie to właśnie porady. No ale przeczytałam to Ci napisałam ;) A co do tych liści to ponoć można je kupić w sklepach ze zdrową żywnością. To może chociaż najedz się pikantnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikantnego za bardzo nie lubie a pikantne podobno pobudza ale jelita -poprostu przeczyszcza organizm a u ciebie który tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczymy, kurcze mi się tak ciągnie jak cholera ta końcówka, szczególnie, że już mamy cztery Małe Forumki a jak pomyślę, to mam dopiero ost tydz ósmego miecha :( w sobotę się zacznie dziewiąty. tyle tylko, że cc będę miała koło połowy czerwca, więc już bliżej jak dalej, nie muszę czekać do końca. Bo do cc biorą termin nie z usg tylko z @, a ja z @ mam niby na 22 czerwca, wiec muszą to zrobić wcześniej. Dla mnie bomba, szybciej ją przytulę i wycałuję te małe pampuśne fałdki na nóżkach hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha 36 moja szwagierka brała do końca37 tygodnia feneterol i urodziła 10 dni przed terminem.a ty jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to masz plus z tym cc bo robią wcześniej a sn niestety czekasz kiedy szanowne dziecko bedzie chciało się pokazać światu.pozazdrościć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP....T C...IMIE karka81............Stalowa Wola............synek........01.06...39..x Ewcia24..............śląsk................synuś... ....02.06..38....Eryk aspira/31..........Rumia......................x......... ...03.06....27....x mierzejka/28........Nowy Dwór Maz.....córeczka....05.06..39.......x *Melania*/27..............Jasło.......synuś......05.06.. ...39...Mikołaj Bezire/21............Warszawa..........synek.......... 07.06...38.....Krystianek kirysek...........Bialystok.........synuś.........08.06. ....39...Tomaszek AnetkaG27.......Siedlce................córunia....10.06. ...26......Julcia surferek78/29.......Szczecin..............córeczka...12 .06....26.....x Milka/31...........Bremen.........coreczka.......12.0 6....37......Zosia Goba1/26......... Poznań....... synek..........13.06...........38. Kubuś malgonia80/27........okol. Kraków....synek.....13.06.....38.....Kubuś Surfitka/28...........Krakow/NY.....córeczka.........14. 06..38..Nina majka81/27............Szczecin.......córeczka...... 15.06....26..Zuzia abii/32..............Chorzów.................córka...... .16.06.....36....x masterek28/24.....Bielsko=Biała.........syn.......18 .06.....38..Franuś kasia78/29.............łódz..........córunia.........19. 06.....34...Jula Jotka79............Lublin............synek.......19.06.. .....37............x gosia29.................Mainz..................syn..... ...20.06......36....X karolinna7...........Wrocław..............syn........... 20.06.......36....X Demiluna..27..........Anglia.............syn........ ..21.06....34...Julian beja1981.......Toruń...........córcia........ .21.06...........35....Kinga katrina0408/30........Irlandia......x.....21.06 ...36.......x Alkatraz/28............Elbląg........córeczka.....23.06. ... ..35....Hania Perłakrynicy/32.......Pajęczno....synek....23.06........ .35....Mikołaj klakowska84..........Głogów..........córa..........27.0 6...33 Alicja Monika82...............Kraków.......córeczka......... 28.06......34..Anna Obca/24................Wołomin.....synek...28.06.08..... 36....Kubuś el-mir-ka/22..........Brzeg.......córeczka......29.0 6.......36...Kaja martusia 82/25....Deeping st.James.....córeczka......29.06....36..Julia oliwka100...........Wrocław........córcia....29.06...... 35.....Oliwia mala_mi27/30.........Szczecin....córeczka 09.07.......35....Hania guska***.............cork..........x.............13.06.. ......37.....x NASZE URODZONE DZIECI Nick--------D.P.-----P.D.P.-----DŁUGOŚĆ----WAGA-----IMIĘ ------PORÓD Iza_-------18.04------15.06-------43 --------1380-------Bartosz-------CC malinka***-9.05------21.06-------------------2300------- Emilka-----------SN przyszła 13.05---------28.05----51----------3480-----Eliasek--------- -CC Merana 23.05 -------5.06-----52-----------2700-----Aleksander------SN U mnie zaczął się 35 tydzień. Goba mój synek urodził się 17 dni po terminie. Wyglądał jak mały wąż zrzucający skórę. Łuszczyła mu się z całego ciałka. Bezpiecznie można już urodzić w 38 tygodniu. Wtedy ciąża uznawana jest za donoszoną. Ja chba za te 3 tygodnie spróbuję wywołać sobie poród bo szczerze mówiąc mam już dość. Krocze boli mnie tak że nawet nie mogę iść sobie na spacer. Zostaje siedzenie na tarasie. Ale też nie bezpośrednio na słońcu bo można dostać przebarwień na skórze. Ach drinki sobie zaserwowałyście. Ja też bym chciała. Zwłaszcza że stuknęła mi taka okrągła liczba a tu człowiek nawet toastu nie może wznieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goba moj syn wyklul sie 1 dzien po terminie a ja do konca bylam chodzie sporo spacerowalam jezdzilam autem ( maluchem po polskich dziurawych drogach) i wczesniej tez nie chcial wyjsc chyba musisz cierpliwie czekac czytalam gdzies ze robienie lewatywy przyspiesza skurcze no ale nie wiem czy to dobry pomysl :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała mi a dlczego czekali 17 dni?normalnie nie dłużej niż 14?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam fenoterol brać cały czas aż do cc. Żeby się nic nie zaczęło, chociaż jak dla mnie to mogłoby :p Właśnie sobie uświadomiłam, że po cholerę mam płacić za ten wymaz, jak przecież mam cc i dziecko nie będzie się tamtędy pchało hihihi. Ale ja jestem zakręcona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba daj troszkę energii bo muszę podłogę umyć i poprasować a nie chce mi się jak nie wiem.Albo lepiej przyjdź i mi pomóż, bo Ciebie rozpiera. I kurcze mam na coś ochotę a sama nie wiem na co nawet. Zjadłabym coś fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno. Ma któraś z Was może pożyczyć Harry Potter i insygnia śmierci?? Przeczytałam wszystkie poprzednie części i może powiecie, że to dla dzieci ale mnie się podobało. A szkoda mi kasy teraz na ten ostatni tom. Może macie w wersji elektronicznej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zjadłabym truskawki a daj adres już jade:-) ja właśnie sobie uświadomiłam że niemam co robić bo wszystko zrobione najwyżej znowu zjade odkurzaczem i pomyje naczynia-po co wsadzać do zmywarki jak jest mało nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×