Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

biała orchidea

chcialabym mieszkać w WARSZAWIE....jak tam się żyje?

Polecane posty

Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aveee
Mieszkam pod Warszawą, ale dojeżdżałam do liceum i teraz na studia. Kiedyś mieszkałam tam pół roku u babci i szczerze odradzam. Mogłabym tam osiąść tylko gdybym miała nóż na gardle, czyli np nie mogła znaleźć pracy. Warszawa to zlepek całej Polski, zaryzykowałabym stwierdzenie, że ponad połowa to różnej maści karierowicze i/lub buraki.Jeśli odpowiada Ci wyścig szczurów, to z pewnością się odnajdziesz. Tu będziesz tylko jedną z tłumu i paradoksalnie, pomimo tylu ludzi wokół, będziesz tak naprawdę samotna. Poza tym wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Ja bym np. chętnie zamieszkała bliżej morza czy gór :) Nie lubię tego miasta, poza paroma miejscami jak np. Krakowskie Przedmieście, Starówka, czy niektóre parki nie ma w ogóle żadnego uroku. Tłum ludzi wylewający się na ulice z tramwajów, pociągów... Ale co kto lubi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiczaaaa
Jak to jak, fajnie. Tylko problemem są te niebotyczne ceny za wynajem mieszkań więc, wiadomo że najlepiej to rozejrzeć się za czymś swoim. Ja to bez zastanowienia sprzedałam swoje mieszkanie i kupiłam własnościowe mieszkanie w inwestycji amabudu na tarchominie. I bardzo jestem zadowolona, z tej decyzji bo sama jestem sobie sterem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek_D
Mi się udało w dobrej cenie znaleźć mieszkanie na osiedlu Marina Mokotów. Jak na tę lokalizację to stawki uważam, że są całkiem przystępne. Osiedle zostało zaprojektowane w sposób ergonomiczny przez znanego architekta i powstało tzw. Miasto w mieście, bardzo wygodne z punktu widzenia lokatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igaa80
A tu masz rację. Po co kupować mieszkanie w takim miejscu, gdzie trzeba dziennie tracić 2, 3 godziny na dojazd. Lepiej poszukać jakieś fajnej lokalizacji, jak na przykład osiedle ostródzka. Fajna okolica, wszędzie pełno sklepów, dobra komunikacja i co najważniejsze – dużo taniej niż na przykład w centrum czy na mokotowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenekt
Mieszkanie mam kupione na Duracza, na Bielanach. Teraz tylko czekam na odbiór, prace już ruszyły. Inwestycja jest od Grupo Lar – www.grupolar.pl/nowe-bielany-2 . Firma już trochę mieszkań w WWA oddała do użytku, choćby na Tarchominie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karebski
Jeśli mam coś konkretnego sugerować to Radzymin, Akacjowa Aleja, bo zdecydowanie warto. Nie dla Warszawy z wielu względów. Może kiedyś to była atrakcja, ale teraz? Tylko koszty, zero profitów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hagart
Mogę polecić firmę Grupo Lar. Oni mi pomogli w zdobyciu mojego pierwszego mieszkania. Kupowałem z żoną lokal na Tarchominie (tu więcej o lokalizacji - www.grupolar.pl/bliski-tarchomin ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grty66
Sprawdziłem wielu deweloperów i z pełną świadomością mogę polecić firmę Nexity. Dotychczasowy kontakt z ich przedstawicielem oceniam bardzo pozytywnie, a w najbliższy piątek wybieram się do nich na dni otwarte na Woli, na Jana Kazimierza. Znowu mają super ofertę i fajne mieszkania w super cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalinda2
Mi się żyj***ardzo dobre. Wiele osób narzeka na Warszawę ale sama jestem zdania,że miasto daj***ardzo duże możliwości i o wiele łatwiej jest znaleźć tam satysfakcjonującą posadkę niż w innych miejscowościach w kraju. Sama czuję się zawodowo spełniona. Polecam zainteresować się raczej mieszkaniem nowym. W samej Warszawie sporo się buduje tak wiec wybór nowych mieszkań jest spory. Na stronie: http://www.vivainvest.pl/ - jest bardzo wygodna wyszukiwarka tak więc można je sobie wszystkie przejrzeć. Polecam Bielany. Jest stamtąd dobry dojazd a samo osiedle bardzo ładne oraz nowoczesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karebski
Nie twierdzę, że Warszawa nie daje możliwości - pewnie że daje, ale co z tego, skoro koszty są tutaj kosmiczne? Właśnie dlatego wybrałem Radzymin - super standard, a można normalnie przy średnich zarobkach żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stagnaa
wiesz co chyba standardowo mieszkałam kiedyś w Wawie, wiadomo pęd wiekszy, ale też więcej atrakcji - teraz mieszkam w Krakowie i stwierdzam że lepiej mi się tu żyje - jest troche spokojniej :) Jak byś chciał to obczaj sobie tutaj mieszkania w Wawie http://www.mapanieruchomosci.pl/mieszkania/warszawa/1/1/ poza tym zawsze można kupić coś pod Wawą z dobrym połączeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnijaMiri
Igaa80 – osiedle ostródzka jest bardzo fajne. Dziś byliśmy z mężem oglądać mieszkania. Właśnie bardzo poważnie zastanawiamy się nad zakupem, bo pasuje nam lokalizacja i cena też jest atrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osiedle ostrodzka to taka sama warszawa jak Wyszków. Tam już psy dupa szczekają, nie wspominając o tym ze nie ma przedszkoli, szkoły i nie wiadomo dlaczego nie ma podziemnych garaży tylko jak za komuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja najchętniej nie ruszałabym się z mieszkania ,są tłumy tłumy które tratują,kiedyś nie było tak ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta Pawnek
My mieszkamy w Warszawie - wolę mieć blisko do miasta, niż być na dojeździe. Mieszkanie mamy na Bielanach, osiedle Neosky. Kupiliśmy mieszkanie gotowe do zamieszkania, z wyposażeniem, garaż mieliśmy za darmo (możliwe że jeszcze mają taką promocję). Mieszkanie łapało się do MDM, bardzo ładna okolica. Sory, ale na dojazd i stanie w korach pod Wawą to ja się nie piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizgoz
Jak na Białołęce nie ma szkoły, ani przedszkoli to nie znasz Warszawy – mówię do osoby wyżej. Trudno, żeby mieć szkołę za oknem – szczerze powiem, że to nie jest nawet dobre wyjście. Co do garażu podziemnego na ostródzkiej, to: http://www.osiedleostrodzka.pl/index.php#opis_inwestycji – najpierw poczytaj, potem pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzankoski
Marta Pawnek - jaka cena za metr? Nie mogę znaleźć w necie. Co oznacza z wyposażeniem? Masz na myśli stan surowy zamknięty czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta Pawnek
6500 zł za metr, w promocji, z MDM. Można inaczej załatwić temat - bo za darmo dają też garaż, albo wyposażenie mieszkania, więc wybierasz co dokładnie chcesz. Tylko że ta promocja obowiązuje teraz - nie mam pojęcia do kiedy konkretnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania mosik
Zdecydowanie bardziej odpowiada nam mieszkanie poza miastem, znacznie lepsze warunki. Generalnie pokazujecie za 6500 w promocji, a mamy w Radzyminie za 4500 mieszkania w takim samym standardzie. Czy jest sens na 50 metrach dopłacać 100 tysięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warszawa pzrede wszystkim jest bardzo malym miastem, choc na skale polski chyba najwiekszym. Jak sie zyje? Beznadziejnie, infrastruktura do bani, nie potrafia projektowac osiedli wraz z infratsruktura. Ludzie sie nie usmiechaja , pogoda kiepska. Jedyna zaleta ze jest w miare tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta Pawnek
Ania, z całym szacunkiem, ale w Markach bywają takie korki, że szok, więc do komfortu tutaj daleko. Ja wolę więcej zapłacić, a przynajmniej mieszkać w samym mieście i nie tracić po 2h dziennie na dojazdy. Szkoda życia. A osiedle Neosky jest po prostu piękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miazgas
Ja zdecydowałem się wraz z żoną na Osiedle Ostródzka. Właśnie wyżej było opisywane. Trafiliśmy jeszcze na tę promocję 3 pokoje w cenie 2, więc spoko. Tak oglądałem przed zakupem plany mieszkań i można je super zaaranżować. Akurat mi się podobają mieszkania w stylu nowoczesnym, więc w tym kierunku będziemy działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkałam w Warszawie 2 lata i stanowczo nie, ja chce być zdrowa psychicznie - ten strach pośpiech jest dramatyczny , ludzie nie mają czasu usiąść sobie spokojnie z kawą na tarasie i zjeść kwałek ciacha i pogadać czy przejść się do lasu na spacer.... dramat! Ja lubię spokój i ciszę, naturę, mieszkam nad morzem w 3mieście, - na obrzeżach nigdzie się nie spieszę, ludzie są uprzejmi i można pogadać. Korki w Gdańsku są prawda, ale ja przemieszczam się raczej po godzinach szczytu więc mam spokój. Dzieje się dużo 3miasto to spora aglomeracja, 3 główne miasta i stado mniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydownaie odradzam, kiedys tam mieszkalam, ale jednak zdecydowałam się na kupno dzialki tutaj www.dzialki-szczecin.com i budowe wlasnego domu, nie zaluje, wrecz przeciwnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maskoteks
Przenieśliśmy się do Radzymina dlatego, że mogliśmy stare mieszkanie w Wawie zamienić na nowe w Radzyminie. Co więcej nawet sam dojazd do pracy zajmujemy mi mniej - wcześniej jeździłem z jednej strony Wawy na drugą. Nie obawiajcie się podejmować takie decyzje. Nam one odmieniły życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogo i ludzie fałszywi, chamscy. Odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maskoteks
Tylko gotowe, istniejące osiedla, a nie coś, co ma dopiero kiedyś powstać. To osiedle w Radzyminie jest bardzo ładne, ma wysoki standard. Warto tam mieszkać, a rzeczywiście ze stawkami w Wawie powariowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×