Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dziewuch

Nie mogę dopasować sobie stanika... / Pomocy!

Polecane posty

Gość dziewuch

Mam problemy z kupieniem stanika - nie chodzi tu o nieznajomość zasad, jakie obowiązują przy wyborze odpowiedniego, tylko że właśnie zgodnie z tymi zasadami nie mogę sobie dobrać takiego, co będzie na mnie dobrze leżał :/ Mam "szeroko rozstawione" piersi rozmiaru B - i zawsze albo fiszbina nie obejmuje całej piersi (pod pachami robią się wałki), albo obejmuje, ale wtedy mam pełno luzu w miseczkach. Może polecicie mi jakiś konkretny model z konkretnej firmy, który się sprawdza w takich przypadkach jak mój?

Gość driftes
ja mam podobne piersi tzn szereko rozstawione ale trochę wieksze- C/D. Kupuje polskie firmy bieliźniarskie średniaki i pasują mi... może na stanikomanii coś ciekawego Ci powiedzą, bardziej konkretnego??

Gość driftes
kupouję *staniki...*

Gość poszukiwana poszukiwana
aprobowalas triumpha ? takie najprostsze modele - albo bee dee

I już mamy odpowiedź: nie ma piersi rozmiaru B. Miska B będzie różnej wielkości zależnie od obwodu biustonosza: bardzo malutka w 60B czy w 70B, całkiem spora w 90B etc. A \"szeroko rozstawione piersi\" to są przeważnie piersi rozsmarowane - tak, rozsmarowane! - na klatce przez zły stanik. Jeśli chcesz dobrze dobrać biustonosz to zmierz się pod biustem bardzo ściśle i na wYdechu (bez powietrza), a w biuście luźno. Podaj wyniki - podpowiem rozmiar, producentów etc. :)

Gość driftes
to może mi dopomóż, bo nie wiem czy dobrze kupuję... pod biustem 72 w biuście 88. noszę 70D z braku 60DD. a piersi mam szeroko rozstawione ze względu na wadę postawy i dołek pomiędzy piersiami. W C większości mam wylatujące piesi z miseczek bokiem a w D bywa ciut luźno z przodu ale takjich nie kupuję za luźnych, a przynjamneij staram się ;-) Ale czy to D to nei za duża miska??

Gość Annnuszka
No właśnie: masz wytłumaczenie. Jeśli uważasz, że miska w 70B i w 75B jest tej samej wielkości to masz wyjaśnienie swojego problemu. To są staniki na zupełnie inne biusty, 75B jest na dziewczynę mającą pod biustem ok. 80-85 cm, a w biuście 89-91. 70B to 75-80 pod biustem i 84-86 w biuście. Nic dziwnego, że jeśli traktujesz je zamiennie, to w albo masz bułki, albo luzy. No i nieodpowiedni obwód też nie pomaga.

Gość driftes
to było do mnie?? ja mówię o 70 D albo 65 DD co jest bardzo trudne do kupienia

Drfites, dobrze myślisz, źle robisz - obwód 70 to granica przyzwoitości, a przy rozciągalności Triumphów bezsens. Staniki 65DD (angielskie) nie są nieosiągalne, możesz je kupić w polskich sklepach netowych jak Avocado (sklepy stacjonarne w Wawie i Poznaniu), Bellissima czy Intimo4you (stacjonarny w Krakowie), a najlepiej bezpośrednio u Anglików - jak dobrze poszukasz, to piękna Freya będzie kosztować tyle samo lub niewiele więcej co byle jaki Triumph. No, i zawsze możesz spróbować niedrogiej Melissy 65E :)

Gość nic podobnego
best _bra--> pomozesz mi dobrac odpowiedni stanik ?? podaj jakis kontakt do siebie...

Gość driftes
dzieki ja triumph nei kupuję tylko polskie firmy... a te są mneijsze w miskach niż triumph zdecydowanie a obwód mało rozciągliwy jest.. poszukam na necie tej melissy. pewnei na stanikomani są namiary na sklep??

Mają :) Ja też mam: www.melissa.com.pl Melissa sprzedaje tylko w necie - chyba dzięki temu gwarantują niskie ceny. A reszta polskich firm jest niestety równie rozciągliwa co Triumph, no, może Dalia się nieco wyłamuje i niektóre Comeximy - ale oni nie schodzą poniżej 70 w obwodzie :( A miski - zależy od modelu i firmy, ale raczej porównywalne z Triumphem, bo na Triumphowej tabelce się wzorują ;)

Mnie pomogły kiedyś tutaj dziewczyny. Też myślałam, że mam B, bo nią imponująco duże. I zawsze miałam ten problem. Miseczka nie obejmowała całej piersi, a czasem się z niej zsuwała przy jakiś gwałtownych ruchach. I co się okazało? Za mała miska. Teraz noszę 75 c i po prostu czuję się świetnie. Cała pierś w staniku, wszystko na swoim miejscu. Może czasem dobrze jest się zmierzyć i spróbować z innym rozmiarem:)

Gość 11111111111111111111111
a pomożecie mi? pod biustem mam 69, a w biuście 83-4.

11111111111111111111111, przymierz 65C, a jeśli pod biustem nie zmierzyłaś się super ciasno to i 60DD nie zaszkodzi spróbować (marki angielskie i Avocado).

Gość 11111111111111111111111
z tego co widzę to avocado nie ma swojego butiku na śląsku :( szkoda :(

Ale zawsze możesz kupić przez internet - w sklepach polskich masz 10 dni na zwrot, w angielskich chyba miesiąc :)

Gość a jaki ja mam rozmiar
Pod biustem 98 cm, w biuście 93 cm i tez mam biust rozsmarowany :)

Gość a jaki ja mam rozmiar
pod biustem mialo byc 78 cm :) :P

A czy pod biustem zmierzyłaś się naprawdę ciasno i bez powietrza w płucach? Jeśli tak, to markach brytyjskich i naszym Avocado możesz spróbować na początek 75D, ale to jeśli jesteś bardzo koścista. Przy odrobinie \"otulinki\" na żebrach należy raczej celować w 70DD (sama mam 77-78 pod biustem i zdarza mi się nawet 65 nosić ;) ). W Melissie także proponowałabym zacząć od 70E, a Triumphach, Samancie, Gai, Konradzie i innych markach polskich 70F. Pamiętaj o dobrym zgarnięciu piersi spod pach do misek, najlepiej w lekkim pochyleniu. A przymierzając nowy stanik zerkaj tutaj: http://besame.blox.pl/2007/02/Stanikowo-poradnikowo.html A jeśli coś nie będzie pasować (tabelki sobie, a biusty sobie niestety),to pamiętaj, że zamawiając inne rozmiary i zmieniając obwód należy przeliczyć miseczkę :)

pod biustem (ściśle) 76 cm, biust 99 cm - w porywach do 100 (mierzone luźno, bez biustonosza) wiem, że 80 D jest za mały, 75 DD i 75 E (właściwie to to samo) jest za mały a 75 F jest za..duży tzn. fiszbina zewn.jest po pachami ;) a przód nie obejmuje całej piersi..jak się schylam to \"wylatają\" no nie moge dobrać za nic

Atunia, zapomnij o obwodach 80 i 75 - obwód stanika nie może być w żadnym wypadku szerszy niż Twój obwód pod biustem zmierzony ciasno i bez powietrza. Co więcej powinien być węższy, o co najmniej 5 cm. Polecam przymierzać: - w markach angielskich i Avocado 70FF - w Melissie 70H/J (granica miseczek) - 70HH w Comeximie Pamiętaj, że często po pewnym czasie noszenia dobrego stanika piersi wracają na swoje miejsce i obwód może się nieco zmniejszyć a w biuście przybyć, więc nie szalej z zakupami na początku ;)

best bra, to znowu ja, czyi porażka pod względem stanikowym :P a czy w zwykłych sklepach można kupić jakieś dobre staniki? przypominam moje wymiary - pod biustem 76, w biuście 93... u mnie oprócz triumpha jest Samanta (to co cichopek reklamuje), Szame (z Biłgoraja), atlantic, esotique, co do reszty to się nie orientuję, ale jakieś polskie firmy w małych sklepiczkach. miałam kiedyś stanik z Szame, zapinany z przodu i mi się rozwaliło zapięcie :( nie wiecie gdzie mogę coś takiego dokupić? no i co z tych firm mogłoby być dobre dla mnie? biust mam na boki, próbowałam masaży, ale tylko nabawiłam się jakiś zgrubień (idę jutro z tym do gina :( ) myślę o jakimś nowym staniku, cena do 60 zł, najlepiej czarny...

Gość ja też poproszęęęę
Mam 76 pod biustem a w biuscie ok.88-89 Jaki powinnam nosić rozmiar? Piersi rozsmarowane :P

Gość ja o ile dobrze pamiętam
pod biustem mam koło 65, na totalnym wydechu, w biuście, koło 83, też chyba mam biust rozsmarowany, bo zawsze wydawał mi się mały :P Ale jak miałam stanik, naszej jakiś polski, o obwodzie 70 to myślałam, ze umrę. Chyba miseczki były za małe, bo wszystko mi wychodziło, stanik się zsuwał, przesuwał, nie mogłam czasami aż złapać tchu, normalnie okropnie się czułam więc nie wyobrażam sobie, jak mogłabym chodzić w obwodzie 65 a tym bardziej 60... I kompletnie nie wiem co zrobić

no właśnie, niby należy zagarnąć piersi do środka z zewnątrz :/ ale jak mam blisko rozstawione miseczki, to i tak część piersi mi zostanie na zewnątrz, czego bym nie zrobiła :(

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować