Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dziewuch

Nie mogę dopasować sobie stanika... / Pomocy!

Polecane posty

Gość Mam jedno pytanie
cena wydaje się w miarę przystępna (jak widzę ceny w sklepach internetowych to się po prostu załamuję). jestem już trochę zdesperowana - dzisiaj założyłam swój nowy 70B po pierwszym praniu - o ile przed był ok, to teraz muszę zapinać go już na ostatnią haftkę ,a i tak zostaje sporo luzu ...

Panache inferno zostawiłabym na moment, gdy będziesz w miarę pewna rozmiaru - nie dość, że sama marka jest specyficzna (dość szerokie fiszbiny), to i model jest bardzo specjalny i nie każdemu pasuje ze względu na krój. Na początek najlepsze byłyby : - Freya Zeta, Millie, Arabella, Rio - Panache Daisy, Tango II (jest niedrogie cherry na allegro) albo samba (chyba powinno być w przyzwoitej cenie na Brastop. com - szukaj 30D) - Fantasie belle balcony Nie wiem czy te same egzemplarze krążą - nie śledzę tych rozmiarów :) Moim zdaniem z Gossardem ryzykujesz mniej niż z Inferno - ale w obu przypadkach poproś o dokładny rozmiar z metki.

Gość Mam jedno pytanie
Ok, może jednak pomyślę o tym Gossardzie, tym bardziej, że jest tańszy. Tango widziałam, ale zupełnie mi się nie podoba ... Problem w tym, że mój nowy stanik musi jeszcze spełniać pewne kryteria estetyczne - mój facet jest trochę "wyczulony" w tym względzie i lubi subtelną bieliznę. Gdyby zobaczył u mnie coś na miarę babcinego biustonosza to chyba wolałby osobiście zainwestować w moją nową stanikową garderobę :P Przeglądałam ofertę Melissy i ceny są bardzo przystępne, ale zupełnie nie podobają mi się fasony ... szerokie ramiączka, szerokie łączenia miseczek (nie cierpię tego, jestem tak skonstruowana, że szerokie łączenia bardzo niewygodnie mi o sobie przypominają). Freya z kolei jest droga i zupełnie mnie nie stać na taki wydatek ... Eh, ciężko jest, jak się ma suszę w portfelu i nietypowe wymagania :P

Nie, no wymagania masz typowe - każda z nas szuka stanika w idealnym rozmiarze, idealnym fasonie i jak najtańszego. A że każdej kobiecie podoba się co innego to i propozycje są różne :) Przejrzyj jeszcze Figleaves (rozmiar 30D) - Lepel i Pour Moi bywają tam niedrogie i ładne :)

Gość Mam jedno pytanie
ale tak przeglądam ofertę brastop i całkiem przyjemna sprawa. pozostaje uzbierać większą sumę, zamówić 3-4 staniki, żeby się opłacało i na jakiś czas byłby spokój. Best_bra - więc jak myślisz: Przy moich wymiarach należy mierzyć 65D, 65E i coś jeszcze, czy tylko te dwie opcje?

Myślę, że 65D i 60E na początek będą OK - tylko zajrzyj ewentualnie na biuściaste do wątku o rozciągliwcach i ścisliwcach. 65E z pewnością będzie za duże - pamietaj, że w anglikach masz D, DD i dopiero E. I dobrze kombinujesz, lepiej odłożyć i zainwestować w sklepie niż ryzykować na allegro, tym bardziej, że wybór masz większy, a i promocje/wyprzedaże będą się teraz mnożyć :)

Gość Mam jedno pytanie
Dzięki za pomoc, teraz przeglądałam ofertę tego drugiego sklepu i jestem pełna dobrych myśli na przyszłość :) Może jednak uda mi się kupić coś odpowiedniego dla mnie :) Pozdrawiam.

Gość brrabraa
best bra z ta jakoscia to pewnie masz racje, lepiej kupic jeden dwa lepisze. Ale rozmiar?? hmm... dotychczas nosilam A albo B ktore wydawalo mi sie za duze...

Ale nie istnieje jedna miseczka A, B, C...etc. Miseczka o tej samej literce będzie rośnie wraz ze wzrostem obwodu, i np. 60F będzie malutkie, 80F bardzo spore. To po pierwsze. A po drugie miseczka to jest różnica między Twoim obwodem w biuście a OBWODEM STANIKA, który powinien być na Ciebie dobry (a nie między obwodem pod biustem), i dlatego np. miseczka w 75A będzie miała taką samą \"pojemność\" jak ta w 70C (są to staniki na podobny obwód w biuście, gdyby ich miseczki były nieprzemakalne to w obie wlałabyś tyle samo wody). Ale proporcje tych staników są zupełnie inne: miseczka liczona od węższego obwodu będzie głębsza i o węższej \"podstawie\", będzie więc lepiej zbierać i kształtować biust, a ciaśniejszy obwód będzie go lepiej podtrzymywał. Sama zobacz: http://tiny.pl/5kd8 http://tiny.pl/5z5w :)

czy mogłabyś best_bra powiedzieć jaki twoim zdaniem ja powinnam nosić rozmiar-moje wymiary to 70 pod biustem i 88 w biuście. bede bardzo wdzieczna.

Gość gbfdsf
a ja tez nie moge dobrac stanika, ale z tego względu że wszystkie mnie strasznie cisną w klatce.I dlatego kupuje za duże. Bo inaczej dobrać nie mogę :(

Majuna, zacznij od 65DD (30DD) w markach brytyjskich i w Avocado, a w Melissie od 65E. Gdyby obwód okazał się za luźny to sięgnij po ang. 60F (Avocado niedługo też powinno mieć takie rozmiary) ;) Gbfdsf, wymierz się jak stanikologia każe ;) Pod biustem ścisle i na wydechu, w biuście luźno - znajdziemy rozwiązanie :)

ja mam odwrotnie -nosze 70b lub c i są dla mnie za luźne.. niestety w wielu sklepach na 70\'tce rozmiarówka się kończy, a jak są jakieś węźsze to miseczka jakaś mała, dletgo pytam, bo chciała bym przez net zamowic, ale nie wiem jaką miseczkę..

Gość gbfdsf
BEST BRA, ja mam 75 pod biustem a w biuście 84...

Gość no to ladnie
hmm, to juz nie dziwie sie, ze nienawidze nosic stanikow :/ Z tego co tu piszecie wynika, ze mam zle dobrany rozmiar:( Pod biustem 71 cm a w biuscie 92 cm. Do tego jestem szczupła. Czyli jaki rozmiar mi wychodzi? Bo dotychczas nosilam 75 B/70 C.

gbfdsf, spróbuj 70B z marek polskich czy Triumpha, ale obawiam się, że obwód będzie za luźny, bo i Triumph, i firmy polskie używają nie najlepszych, bardzo rozciągliwych materiałów (ja mam pod biustem trochę więcej i Triumph 70 na mnie powiewa). Choć zawsze możesz trafić na jakiś solidniejszy model :) W markach angielskich i Avocado próbuj 70A, a w luźniejszych modelach 65D (powszechnie uwielbiana Freya Arabella na pewno jest rozciągliwcem i spokojnie możesz zacząć od 65). Tu jest wątek o rozciągliwości poszczególnych modeli: http://tiny.pl/jx2n ------------- no_to_ladnie, wyrzuć wszystko co ma obwód 70 czy większy - obwód stanika musi być sporo węższy niż Twój obwód pod biustem. Polecam mierzenie: - 65F w firmach angielskich i Avocado - 65G w Melissie Pamiętaj o dobrym zgarnianiu piersi spod pach do miseczek :)

Gość gbfdsf
BEST BRA, dziękuje. Tylko że problem polega na tym, że wszystkie staniki jakie miałam , czy to 75 czy nawet 80! strasznie cisną mnie w klate i jedyne o czym myślę to to żeby je zdjąć... A co dopiero 70 ktore mi doradzasz...

Cisną? A nie fruwają po Tobie radośnie? Bo przy Twoich wymiarach nawet 75A jest za duże w misce i w obwodzie miska jest na co najmniej 87 cm w biuście), o jakimkolwiek 80 nie mówiąc. W złym rozmiarze fiszbiny nie leżą jak trzeba (są za szerokie), więc uciskają tkankę i myślę, że to to powoduje dyskomfort, który odbierasz jako ucisk. Zajrzyj jeszcze na tą stronę: http://besame.blox.pl/2007/02/Stanikowo-poradnikowo.html i spróbuj dokładniej zdefiniować problem.

Gość gbfdsf
nie, Best bra nie fruwają po mnie radośnie... to nie fiszbiny, tylko ucisk taki jak by Cie ktoś wsadził w gorset i sćiągnął maksymalnie

To naprawdę nie rozumiem. Mam 76-77 cm pod biustem (mierzone tak ciasno że oczy wychodzą ;) ), noszę często staniki z obwodem 65 i to w szerszych niż 70 jest mi niewygodnie (wbijają sie w różnych miejscach). Nie będę Cię na siłę przekonywać - po prostu przy najbliższych zakupach przymierz podane wyżej rozmiary, na początek zapinając biustonosz bez miseczek (odwróć miski do brzucha albo na plecy). Jeśli spokojnie dasz radę zapiąć taki stanik na zewnętrzną, pierwszą haftkę to jest OK - wtedy szukasz miseczek, pamiętając by dobrze zgarniać biust spod pach.

hmmm to moze ja :) mam 83 pod biustem i 99 w biuscie i uwazam ze jeszcze nigdy nie udalo mi sie kupic dobrego biustonosza zwlaszcza ze piersi mam dosc szeroko rozstawione :o

Rachatłukum, zapraszam do spróbowania 75E w brytyjczykach, Avocado i Melissie. W Comeximie szukaj 75F, a w Triumpach, Samancie, Felinie etc. 75G :)

No i właśnie dlatego masz \"szeroko rozstawione piersi\" - tak naprawdę są one rozprasowane przez za małe miseczki i za szeroki obwód :( Zobacz na Stanikomanii (zakładka biust tygodnia) że literek nie należy się bać (do obejrzenia np. 70J) i że dobry stanik pięknie kształtuje każdy biust :)

Gość vfddcfd
fajnie, że nagle wszystkie piersi są szeroko rozstawione przez źle dobrany stanik... BEST BRA niektórzy po prostu takie mają z natury rzeczy

Gość vfddcfd
i w dupie mam te pieprzone tabelki, wychdzi że co, niby mam 70 albo i mniej, tylko ze w taki to bym nawet nie weszła, bo by mi cycki wyskoczyły

Gość vfddcfd
70 A zapomniałam dodać

Gość martyninka
A mogłabyś mi poradzic jaki rozmiar staniczka będzie odpowiedi?W tej chwili nosze 80 B ale biust nie układa się zbyt dobrze. Mam pod biustem 83 a w biuście 100. Z góry bardzo dziękuje.

vfddcfd, nie zamierzam się sprzeczać. Tylko przypomnę, że zmieniając obwód przelicza się miseczki. Jeśli zamieniasz np. 75B na 70B to nie dziwię się, że Ci \"cycki wyskakują\" - miska jest dużo mniejsza. Przy obwodzie 70 miską o podobnej objętości do 75b jest 70D/E. Odpowiednikiem 75A będzie 70C ETC. - jak zgarniesz porządnie piersi spod pach to zobaczysz różnicę. I po co ta agresja? Owszem, bywają kobiety z naturalnie \"rozstrzelonym\" biustem, ale biorąc pod uwagę fakt, że 80% kobiet nosi staniki w złym rozmiarze, będę uparcie twierdzić, że w większości wypadków jest to jednak wina notorycznego rozpłaszczania. ------------ Martyninka, obwód 80 jest na Ciebie za lużny, a miska B przy tym obwodzie zdecydowanie za mała - ona jest na max 96 cm w biuście, więc pozostałe 4 cm siłą rzeczy gdzieś rozpłaszczasz. Polecam: - Triumph, Felina, Gaia, Samantha i inne marki polskie : próbuj 75G - marki angielskie i Avocado: 75E - Melissa 75E/F (granica miseczek, ale celowałabym w F) - Comexim: 75G

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować