Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ciekawskaaaaaaa

czy da się wyleczyć zespół suchego oka?

Polecane posty

Gość kwestia_gustu
no właśnie w większości bardzo podobne - suchość, dyskomfort, zaczerwienienie, podrażnienie. Nie będę się rozpisywał, wygooglujcie sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na czym dokładnie polega zespół suchego oka? Jakie są objawy? Często odczuwam pieczenie i kłucie w oczach. Widzę rozmazany obraz. Czy to znaczy, że mam tę przypadłość, czy to tylko zmęczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygląda na to, że masz zespół suchego oka. Polecałabym zapisać się do lekarza na konsultacje. Jest kilka metod przeciwdziałania zespołowi suchego oka. Lekarza musi Cię najpierw zbadać, żeby dobrać najodpowiedniejsza metodę działania. Jeżeli pracujesz przy komputerze, to musisz zadbać o odpowiednie warunki pracy. Na pewno trzeba dać oczom odpocząć, przynajmniej na kilka minut w ciągu godziny trzeba odejść od komputera, pomrugać, popatrzeć w odległy punkt. Poza tym dobrze jest też używać nawilżacza powietrza w pomieszczeniu , w którym pracujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zacznij od używania kropli nawilżających, najlepiej bez konserwantów. To powinno w miarę pomóc, a przynajmniej złagodzić objawy ZSO. Natomiast na pewno powinnaś udać się na badania do lekarza, żeby stwierdzić przyczynę dolegliwości. Być może będzie konieczna inna forma leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej i najłatwiej jest używać kropli. Sama używam Starazolinu i jestem super zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasstazja
Witam.Mam na sprzedaż krople Restasis - krople na przewlekły zespół suchego oka, cena duzo niższa niż oryginalnie mam 3 opakowania, 60 jest w jednym pudełku - normalna cena 800-750 zł.Ja mogę sprzedać za 500 zł.Przy zakupie 2 lub 3 opakowań cena jest jeszcze niższa. Zapraszam na maila, lub też podaje numer telefonu: + 48 530 120 231 - , preferuj***ardziej wiadomości, gdyż jestem za granicą teraz, wiec prosze wpisać 48 przed numerem. Wysyłka jest natychmiastowa. Pomagają na zespoł suchego oka, odczuwanie suchości oczu. By zobaczyć resultaty trzeba stosować 5-6 miesięcy krople. W razie pytań zapraszam, proszę pisać i wiadomości tutaj i na komórkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto wybrać się na wizytę do specjalisty, ale są też dostępne krople bez recepty, np. Starazolin hydrobalance, które świetnie radzą sobie z problemem suchych oczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też mam tą dolegliwość, regularnie używam kropli hialeye free complex, jak raro zakroplę to nam spokój do wieczora, bez tego było by ciękżko w pracy wytrzymać bo cały dzień przed komputerem spędzam, z działania jestem zadowolony tym bardziej że i z soczewkami można używać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ostatnio natrafiłam na krople Starazolin i są naprawdę świetne ;) niwelują pieczenie i ból oczu, nawilzaja mega! no i są wszędzie dostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palinka001
jeśli wiecie jak to leczyć to myślę ,że jest szansa. odpowiednie krople mogą rzeczywiście pomóc. Zespół suchego oka https://eapteka.pl/blog-porady/zespol-suchego-oka-jak-leczyc/ to na prawdę nic przyjemnego, trzeba temu przeciwdziałać jak najszybciej się da dla zdrowia naszych oczu. Z odpowiednią wiedzą jesteśmy w stanie wcześnie zlikwidować takie objawy i zapobiegać innym bardziej przykrym dolegliwościom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko ma swoją przyczynę. Wiadomo jak ktoś pracuje cały dzień przy komputerze i w sumie pracuje wzrokiem to powinien o niego dbać. Ja byłam ostatnio w Centrum Medycyny Profilaktycznej na badaniu wzroku i okazało się, że problemem jest także moja wada, która się powiększyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne wada tez ma znaczenie przy dolegliwosciach oczu, ja osobiscie nie poszlam do lekarza i leczylam sie sama metoda prob i bledow ;p i w sumie pomogly mi zwykle krople z drogerii o nazwie Starazolin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gornik77
mi po korekcie wzroku oczy zrobiły się bardzo suche, codziennie zakraplam hialaye free, jest to na pewno miej uciążliwe niż noszenie okularów i szkieł, traktuję to jako codzienną rutynę, krople są wydajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaPalina
Dokładnie! Też zdecydowanie wolę nawet profilaktycznie zastosować krople po pracy, niż potem bujać się z okularami. Tym bardziej, że jako kierowca oczy mi się męczą niemiłosiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam duże problemy z suchoscią oka i jednak stwierdziłam ze lepiej bedzie przesiąść sie na okulary. Tylko tutaj zawsze też pozostaje kwestia dobrze dobranych szkieł okularowych i oprawek. Ale udało mi sie to dokładnie tutaj http://www.szajna.pl Od razu macie tez podaną listę salonów gdzie mozecie je zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojemu tacie okulistka w dniu dzisiejszym powiedziała to samo. Światłowstręt i piekące oczy trzeba nawilżać. To jest właśnie zespół suchego oka.Kupiła tacie starazolin i będę regularnie wkraplać, myślę, że przyniesie mu to dużą ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam ten niebieski starazolin, przy upałach ciągle mamy klime w pracy i powiem szczerze, że i ja miałam naprawdę przesuszone i przemęczone oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mnie dopadło, a zawsze myślałam, że to dotyka tyko dziadków. Teraz mam okulary przeciwsłoneczne i cztery razy dziennie zakraplam krople, wspomnione przez mojego przedmówcę. Podobno powinno mi pomóc uporać się z przesuszeniem i podrażnieniem oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój tata jest cukrzykiem i przyznaję, że miewa kłopoty z wysuszonymi oczami. Regularnie odwiedza swojego okulistę i robi badania profilaktyczne. Jeśli zaczyna mieć światłowstręt i co chwilę mruga kupuję mu starazolin hydrobalance. Wtedy jest mu dużo lepie, po kilku dniach przechodzi i wszystko wraca do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda osoby z cukrzycą powinny dbać o swoje oczy i regularnie odwiedzać okulistę. Ja tylko raz miałam objawy sugerujące o tym, że mam do czynienia z zespołem suchego oka. Faktycznie starazolin okazał się bardzo dobrym rozwiązaniem, tylko musiałam pamiętać o regularności. Wtedy oczy nie bolały i nie były przemęczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika9032
Najpierw trzeba sprawdzić, co powoduje zespół suchego oka, bo mogą być oczywiście tego różne przyczyny, a potem trzeba to leczyć. U mnie zespół suchego oka okazał się być objawem nużycy, która powstaje poprzez pasożyta - nużeńca na naszej skórze. Na szczęście szybko udało mi się to wyleczyć. Jestem zdrowa. A o pasożycie możecie przeczytać na stronie Centrum Walki z Nużeńcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaF

U mnie na razie wystarczają krople nawilżające. Kupuję takie: https://www.doz.pl/apteka/p129307-DOZ_PRODUCT_Oviso_krople_do_oczu_nawilzajace_10_ml Działają bardzo dobrze i są niedrogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara

Parę lat temu miałam zespół suchego oka.  Wszystko przez soczewki kontaktowe. Kiedy w końcu dobrali mi odpowiednie w Centre de la Vision i zaczęłam się wspomagać nawilżającymi kroplami (również dobranymi przez okulistę), problem przestał mnie dotyczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda

AnkaF - obczaj ten Oviso intensywnie nawilżające. Mają więcej hialuronianu sodu, czyli mocniej nawilżają. Jeżeli spędzasz sporo czasu przed monitorem to będzie mega wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annna

Sposób radzenia sobie z zespołem suchego oka jest naprawdę wiele. Jeżeli jest to aż tak uciążliwe, to możliwe rozwiazania zabiegowe - stosuje  się terapię z wykorzystaniem intensywnego światła. Takie zabiegi przeprowadzają na pewno w Vidium Medica w Warszawie. W Krakowie też chyba są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika

Rok temu przez prawie dwa miesiące cierpiałam na straszliwą suchość oka. Nic nie pomagało - nawet najdroższe krople polecane przez farmaceutę w aptece. Kiedy sytuacja stała się nie do zniesienia poszłam w końcu do okulisty w Centre de la Vision pomógł. Dostałam jakieś specjalistyczne krople i praktycznie od razu poczułam ulgę! Niepotrzebnie tylko eksperymentowałam na własną rękę. Polecam to centrum okulistyki - bardzo dobrzy specjaliści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kratka

Dobrać właściwe krople to podstawa. Bardzo dobre są intensywnie nawilżające oviso z doz.pl Wczesniej próbowałam różnych, ale nie nawilżały tak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qince

Suche oko jest już na zawsze. Można polepszyć sytuację poprzez systematyczne zakrapanie oczów. Nawet gdy jest dobrze.Niekompetentna okulistka i to prywatna złe krople mi przepisywała i nie dopatrzyła się u mnie że z suchego oka zdarła mi się aż rogówka. Zmieniłam okulistkę i ta zregenerowała mi tą rogówkę specjalnym lekiem na te rzeczy w ciągu dwóch miesięcy. Zakrapiam Xedrenio. Bardzo dobry lek.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gretta_

Da się podleczyć. Problem suchego oka jest częstą przypadłością. Niezależnie od wieku.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×