Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość TINEJKA

Brama

Polecane posty

Przy wyborze bramy trzeba zwrócić uwagę na parę elementów, które pomogą nam w podjęciu decyzji. Najważniejszym aspektem będzie to, ile mamy miejsca na podjeździe. Jeżeli jest go sporo, możemy zdecydować się na bramę skrzydłową, która będzie otwierała się do wewnątrz. Jeżeli jednak więcej miejsca posiadamy wzdłuż ogrodzenia, najlepszym wyborem będzie brama przesuwna. Przy bramach przesuwnych warto też zwrócić uwagę na automatykę. Radzę wybrać pakiet brama + automatyka u sprawdzonego producenta, wtedy mamy pewność, że oba systemy będą ze sobą współgrały. Więcej o wyborze bram, możesz przeczytać w tym artykule http://www.ogradzamy.pl/inspiracje/wybieramy-brame-wjazdowa,278/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo nowoczesne bramy i ogrodzenia można znaleźć tutaj http://www.ogradzamy.com.pl Bardzo ładnie się prezentują i są naprawdę bardzo praktyczne. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berenikaaaa712
A co myślicie o bramach kutych? Tutaj http://efekt-metal.pl/galeria-realizacji/bramy-kute-i-ogrodzenia/ warto sobie zerknąć i zobaczyć jak one wyglądają. Moim zdaniem jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie,które nie tylko genialnie się prezentuje, ale również jest solidne. Jeśli jesteście na etapie wyboru bramy, to warto zastanowić się nad taką bramą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam i bramę i ogrodzenie od http://bojero.com.pl/, jest to brama uchylna, jestem zadowolona i z wyglądu i funkcjonalności, to naprawdę inwestycja na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam u siebie od kilku już miesięcy instalację z firmy www.bramex.pl i jestem zadowolony. Cena, montaż w porządku a mechanizm bramy nie szwankuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukiwałem nowej dobrej bramy, która mi się szybko nie popsuje. I znajomy polecił mi ten sklep www.artbud.pl. I jestem bardzo zadowolony z tego zakupy, a kontakt z obsługą bardzo dobry i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko do ogrodów. Jak wspominałem wcześniej wszystko zależy od tego ile miejsca posiadamy na podjeździe lub wzdłuż posesji. Skoro już jesteśmy w temacie bram, to chciałem również zagaić temat ich konserwacji, bo o tym często się zapomina, a proste zabiegi wydłużą sprawne działanie naszych bram. Polecam ten artykuł http://www.ogradzamy.pl/inspiracje/sposoby-na-konserwacje-bram,333/, zwięzła i merytoryczna wiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodova Pola
U nas świetnie sprawdza się system F&Home. Ostatnio nawet uruchomili nową stronę, www.fif.com.pl i jeszcze łatwiej można wszystko wyszukać, posprawdzać. Duży plus za rozwiązania modułowe, czyli nie trzeba od razu wszystkiego kupować, bo zawsze można dokupić w międzyczasie. My mamy ustawione sterowanie bramą wjazdową, roletami, ogrzewaniem i oświetleniem. Mega wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darekks
Akurat jeżeli chodzi o bramę garażową to zdecydowanie mogę polecić Ci rozwiązanie proponowane od producenta Hormann, a mianowicie Renomatic Light. Piękna brama, która dostępna jest w najmodniejszych wersjach kolorystycznych, pełne segmenty są opowiednio izolowane i ich grubość wynosi 42mm. Do tego w zestawie użyto napędu ProLift, który z tym modelem spełnia wszystkie wymagane normy eurpejskie i co również ważzne dla użytkowników objeta jest aż 10 letnia gwarancja. Nie będę się tutaj rozpisywał bo te informacje masz podane na stronie producenta. Jednak mogę Cię upewnić, że warto zwrócić na nia uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zobacz bramy, które oferuje ten producent bram - https://metpol-ogrodzenia.pl/ Polecam wyłącznie jakościowe rozwiązania. Zakładam, że podobnie jak inni, potrzebujecie bramy na lata, a nie rozwiązania na 12 miesięcy. I u nich właśnie macie takie bramy. Nie inwestujcie w byle co, bo będziecie tego żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wilczyk
Pytanie czy chodzi o bramę wjazdową czy o bramę do garażu. Brama wjazdowa to raczej poleciłbym od Wiśniowskiego ale do garażu to już Hormann. A napędy do obu bram lepiej brać od jednego producenta. I to tak, by można je sterować jednym pilotem. Na pewno rozwiązanie Hormanna ma taką możliwość. A nawet więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toder33
Również jestem podobnego zdania jeżeli chodzi o segmentową bramę garażową to tutaj Hormann wychodzi zdecydowanie na przeciw potrzebom klientów co do izolacji, wykonania, możliwości doboru koloru, czy też rodzaju przetłoczeń. A dla mnie jednym z najważniejszych aspektów była również długa bo w ich przypadku aż 10 letnia gwarancja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o bramę wjazdową to polecam tylko i wyłącznie sprawdzonych producentów, takich jak Betafence. Mają do wyboru bramy skrzydłowe i przesuwne, które można dopasować do paneli ogrodzeniowych. Plus, podpowiem, że warto przed zakupem zastanowić się jaki typ bramy potrzebujemy i odpowiedzieć sobie na pytania jak często będziemy z niej korzystać i ile miejsca wzdłuż bądź w głąb posesji posiadamy. Odsyłam do tego artykułu: https://www.ogradzamy.pl/realizacje/wybieramy-brame-wjazdowa,278/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trochę się naszukałam zanim znalazłam odpowiednią bramę garażową, która jest solidna i dobrze wygląda. Ostatecznie trafiłam na firmę www.rapi.com.pl z Warszawy, która posiada szeroką ofertę bram pochodzących od czołowych producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W razie czego bramy garażowe rolowane http://bramyrolowane.eu/ otworzysz sobie nawet po wystąpieniu awarii, czy zaniku energii. To było dla mnie kluczowe, bo jednak pełny dostęp do garażu jest ważny w każdych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renn

Bramę garażową marki Wiśniowski w niezłej cenie zamówiłem przez stronę safedoor.pl. Przyjechali zamontowali, wszystko chodzi okej, płynnie, lekko bez szarpania się przy otwieraniu – zamykaniu. Montują na terenie Krakowa i okolic, mają autoryzację na te bramy, wiedzą jak zainstalować taki system szybko i porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta

Dla mnie ogrodzenie wykonała firma PD Engineering. Profesjonaliści z dużym doświadczeniem. Pomogli mi dobrać materiał i wzór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rober
Dnia 31.12.2019 o 18:04, Gość Aneta napisał:

Dla mnie ogrodzenie wykonała firma PD Engineering. Profesjonaliści z dużym doświadczeniem. Pomogli mi dobrać materiał i wzór.

Bardzo solidnym i trwałym jest ogrodzenie modułowe joniec Składa się betonowych bloczków z których nadają się na słupki, podmurówkę a nawet lity mur. Rzecz w tym że bloczki są tak obrobione że wyglądają jak kamienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 
 
 
 
 

Bardzo solidnym i trwałym jest ogrodzenie modułowe. Składa się betonowych bloczków z których nadają się na słupki, podmurówkę a nawet lity mur. Rzecz w tym że bloczki są tak obrobione że wyglądają jak kamienne.

Jeżeli rozważacie mur, aby zapewnić sobie pełną prywatność na posesji, to polecam przyjrzeć się murkom gabionowym od Betafence, np. temu z linii Zenturo. Jest to lżejsze i moim zdaniem bardziej estetyczne rozwiązanie, które nie przytłoczy posesji, szczególnie tej mniejszej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wrócę do głównego wątku, czyli napędu do bramy. W tej dziedzinie najlepszym wyborem jest według mnie firma BFT. Jej siłowniki działają bardzo dobrze w różnych warunkach, a dzięki temu że mają zmienny moment obrotowy to wolniej się zużywają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2021 o 07:42, kistima napisał:

Ja natomiast wrócę do głównego wątku, czyli napędu do bramy. W tej dziedzinie najlepszym wyborem jest według mnie firma BFT. Jej siłowniki działają bardzo dobrze w różnych warunkach, a dzięki temu że mają zmienny moment obrotowy to wolniej się zużywają. 
@Kistima ja też u siebie mam automatykę z BFT. Zarówno w bramie wjazdowej jak i garażowej. Rzeczywiście sprawdza się bardzo dobrze. Nie znam się na parametrach dokładnie, ale działa u nas już długo bez żadnych awarii czy usterek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×