Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

oj ja tez dlugo cierpialam z powodu dretwienia rak, w nocy nie moglam spac, teraz juz rzadko mi sie to zdarza, tak jak napisala Marzka dzidzius uciska jakis nerw i stad sie to bierze. moja mame np. przez cala ciaze bolala jedna pieta :D ja tez dzis kupilam kilka rzeczy dla malej, smoczek z nuka, bo z kolei o nim slyszalam super opinie, szczotke, grzebien, aspirator, niedrapki, myjke, gabke, pieluszki flanelowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są dzieciaczki co tolerują aventy, jeszcze inne nuki, albo timmoty tippe, a są i takie co w ogóle smoka nie ruszą. Także czasami bywa katorga w znalezieniu smoczka takiego uspokajającego jak i butelkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Eudaiomonia-> wszystkie jestesmy z Tobia! JA dzisiaj mialam ciezka noc. Nie dosc ze nie moglam zasnac, bo ja na prawy bok, to i Gracek na prawy i gzies jakby na plecy chcial mi wejsc, ja na lewy, on tez... w dodatku znowu leciala mi krew z nosa, mialam spokoj chyba z tydzien. Jak w koncu zasnelam to przebudzilam sie na siku, pozniej maz wstawal do pracy. pozniej siostrzeniec pukal mi w sciane, a na koniec zlapal mnie skurcz w dole brzucha. Lezalam z telefonem i zastanawialam sie czy dzwonic po meza, ale jakos na szczescie przeszlo. Wogole to dzisiaj czuje sie taka ogromna i ciezka. Chyba przez pogode. Aaaaaa... zapomnialabym!! Tesciowa pojechala!:) Wraca we wtorek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wróciłam z usg.Wszystko ok.Płci mi nie potwierdzili bo już jest tak ściśnięte,że nie widać co ma między nogami ale ja i tak wiem że to dziewczynka.:-) Jestem w 34 tc i 2 dni a wymiary są na 38 tc.Gdyby nie to ,że miałam regularne 28 dniowe cykle to bym się zastanawiała,czy termin jest dobrze obliczony.Waży 2850g a w niedzielę jak mi robili usg na porodówce to ważyła 2600g.Czyli za 5 dni przybyła 250g.Niezłe tempo.Lekarz powiedział ,że jak urodzę o czasie ,to na pewno będzie ponad 4 kg.Tak więc Alleluja i do przodu.Mam już wprawę bo podobno jak się rodzi duże dzieci ,to tak będzie przy każdej kolejnej donoszonej ciąży. Acha ,łożysko super,położenie głową w dół,a więc ufff....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanko czy jak wasza dzidzia wam glowa po pecherzxu uciska to zakluje was czasami bo jak moja sie rusza to czasami mnie kłuje pecherz hmm ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to karusia super ze wszystko w porzadku. Duza Twoja dziewczynka:) Viola-> mnie nieraz zakluje gdzies na dole, ale czy to akurat dziecko na pecherz uciska to nie wiem. Ja to bardziej odczuwam jakby mial zaraz wyjsc i nagle zrezygnowal. Sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamusie, córa miała dzisiaj swoje pierwsze zakończenie roku szkolnego, chyba byłam bardziej przejęta niż ona ale jestem dumna, bo mam wzorowego ucznia, pstrykałam foty jak odbierała dyplom i świadectwo ale coś kiepska się dzisiaj czuje i chyba pójde się położyć, przegiełam z tą szkołą tyle godz na nogach.... pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fotelik prawdopodonie jest delti grillo, bo tak by mi się cena zgadzała, czyli około 200-300 zł. Dobrany do koloru wózka. Co do reszty to już podawałam, ale dam ci jeszcze raz :) Waga i wymiary wózka: Gondola 36x82 cm spacerowka - 4,5 kg gondola 5 kg stelaz ok 10 kg Dodatki: (ja zamawiam tylko śpiworek) mozliowsc dokupienia parasolki w kolorze wozka - 59 pln , moskitiera 29 pln, folia przeciwdeszczowa 29 pln, spiwor do spacerowki na polarze - 89 pln Adaptery do fotelika są w cenie wózka. Tu jest strona internetowa: http://www.jedo.pl/ Naturalna blondynka, ja nie mam przekonania do quinny i mutsy, nawet ze względu na maleńką gondolwe. Podobają mi się kolory, ale te wózki są jakies takie małe. Nie zdecydowałabym się. Za cenę do 1700 to kupiłabym Implasta, x-landera, ten mój mi się wydaje fajny :) no i firma ogólnie znana :). Ja myślałam o komisie, ale potem stwierdziłam, że dla pierwszego malucha chciałabym coś nowego :) Wolę tańszy a nowy. Mi stopy puchną, pomaga mi masażer i sól Iwonicka, do kąpieli. A stopy, hmmm teraz obrączkę noszę tylko jak wychodzę, nawet jak siedze przy komputerze i ręke mam nisko to puchnie mi łapa. Co do porodu, to nawet sie nie będe wypowiadać, ale u mnie odsetek kobiet z nacinaniem krocza (pierworódki) jest stosunkowo niski, więc nie robią tego rutynowo. Gimelka, ty to maż z tymi nocami :D. U ciebie teściowa pojechała a u mnie rpzyjeżdza dzisiaj, chyba się położe wcześniej spać :P Karusia, to ty też masz smoka :D Nawet nie chcę wiedzieć ile mój Mikołaj waży :D. Hehehe. A to dobrze, że się w końcu obróciła, tak się martwiłaś, a tu cię maleństwo zaskoczyło mile :) A jak tam twoje dzieciaczki po zakończeniu roku? Viola ja nie wiem czy to głowka, raczej nie, bo moje dziecko nie lubi być chyba do góry nogami :D Ale też mnie kłuje czasamji, a teraz coraz częsciej :D Moniś no to tylko pogratulować małego zucha :D I dobrej uczennicy :D Ja dzisiaj jestem padnięta, a jeszcze muszę sprzątać. blehhh/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez dzisiaj sprzatam, zeby jutro miec wolne:) Praktycznie to juz mam wolne, bo wlasnie skonczylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn dziś odbierał dyplomy na środku sali gimnastycznej i gratulacje od dyrektora. 1.Za wzorowego ucznia 2.za zdobycie 1 miejsca w mitingu lekkoatletycznym 3.za zdobycie 3 miejsca drużynowo w zbijaka 4.za 100% frekwencje 5.za zajęcie 6 miejsca w Krakowie w międzynarodowym konkursie matematycznym Kangur w swojej kategorii wiekowej Ja też dostałam dyplom za zaangażowanie i działalność na rzecz szkoły:-) Puchnę z dumy ,ze mam takiego gościa w domu tym bardziej ,że większość czasu spędza sam w domu bo ja pracowałam i prawie zawsze moja rola kończyła się na sprawdzeniu lekcji.Cieszę się ,że jest taki obowiązkowy od małego.Skończył teraz 3 klasę a od 4 dzieci są podzielone do klas sportowych i zwykłych.On dostał się do klasy lekkoatletycznej i będzie maił 10 godzin wf tygodniowo ,ponieważ to klasa sportowa.Ale lepsze wyżycie się na bieżni,niż zamulanie przed kompem albo nieciekawe towarzystwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___chimerka___
Hej dziewczyny! Ja w ogole nie puchne i zadna czesc ciala mi nie dretwieje, ale pewnie wszystko przede mna, za to przytylam juz 10kg, ale nie widze tego po sobie. Karusia - faktycznie masz duza rozbieznosc pomiedzy wymiarami dziecka, a wiekiem ciazy wg daty ostatniego okresu. U mnie wg miesiaczki 32 tc, wg wymiarow 32 tc, wg wymiarow poszczegolnych glowka, brzuszek, kosc udowa 32 tc, wiec chyba nie moze byc inaczej:) Moj kochany Zuziak wazy 1900 gram:) Co do wozka to kupilam x-landera, a wlasciwie zamowilam bo z dostepnoscia fotelika jest koszmarny problem i czekam caly czas, a chce wziac calosc na jednej fakturze. Nie pamietam ceny, ale cos ok 1900 PLN. Minusem x-landera jest mala gondola, plusem duza spacerowka i bezpieczny fotelik. Wysylaja mnie na przymusowy macierzynski 05/08, na Slowacji w kodeksie jest, ze trzeba isc od 6-8 tyg. przed porodem, ale szef ma sie doszukac sytuacji wyjatkowych i mam nadzieje, ze sie na nią zalapie, bo chcialabym zostac w pracy przynajmniej 2 tyg dluzej. Znam siebie i wiem, ze takie siedzenie w domu totalnie mnie rozleniwi. Weekend spedzam w Polsce, ale bedzie pelen pracy, jedno mieszkanie musimy przygotowac dla nas, a wlasciwie dokonczyc pokoj dla Zuzi, a drugie pod wynajem, bo w niedziele gosc podpisuje umowe i sie wprowadza. Wreszcie Misiek wraca z Francji, i znowu trzeba Go bedzie mocno poprzytulac...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimelka, to pomóż i mi, bo mi się tak okropnie nie chce :D Karusia no to po raz kolejny gratuluję ci małego zdolnego człowieka i oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___chimerka___
Karusia - gratuluje sukcesow synka. Mam nadzieje, ze za pare lat my rowniez bedziemy puchly z dumy z naszych pociech:) A propos klas sportowych, uwazam, ze to rewelacyjny wybor! Z wyksztalcenia jestem filologiem i dopiero od sierpnia 2007 nie pracuje w zawodzie, wczesniej parę lat jako nauczyciel i musze przyznac, pracowalam w szkole sportowej, ze organizacja pracy mlodziezy z klas sportowych jest niesamowita. Mialam 4 klasistow z pilki recznej i chlopaki, rowniez przy 10 godz wf/tyg byli wzorowymi uczniami, pelnymi pasji, a przede wszystkim swietnie zorganizowanymi, nauka zawsze szla w parze z treningami, i na jednym jak i drugim polu odnosili sukcesy. Do tego moja szkola specjalizuje sie w plywaniu, a mlodziez z klas plywackich ma 20 godz zajec sportowych w tyg i wierzcie lub nie, ale to wlasnie ci uczniowie odnosili najlepsze wyniki dydaktyczne. Wiec raz jeszcze gratuluje wyboru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny!Ja mu nic nie podpowiadałam,bo chciałam żeby to był pierwszy samodzielny wybór ,a ponieważ Paweł lubi biegać i woli lekkaatletykę niż konkurencje drużynowe więc wybrał jak wybrał.Oni mieli wcześniej testy do poszczególnych klas ,zdał je pozytywnie,więc drogę miał otwartą.U niego w szkole są klasy niesportowe i sportowe dzielące sie na lekkąatletykę i piłkę ręczną.Tak jak pisałam woli indywidualne zmagania niż gry zespołowe stąd ta decyzja.Jak się wybiega to nie będą się go głupoty trzymały bo za rok będzie już nastolatkiem a to jak wiadomo trudny wiek więc dobrze ze będzie miał jakieś zajęcie.Do tego trenuje break bance więc jest rozciągnięty i dość wysportowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karusia ja ci powiem, że to ekstra sposób na młodych ludzi. Szczególnie potem czują się, że nie muszą z nikim rywalizować. :) Bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karusia-> ja tez dolaczam sie dla gratulacji! Nic tylko pozazdroscic. Dzwonilam dzis zapytac sie o wozek i powiedzieli mi, ze juz jest. Jutro pojedziemy odebrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naturalna blondynka - chciałam Ci powiedzieć że też tak miałam i znalazłam sie w szpiyalu . Ale ja miałam raczej taki paraliż ... nie wiem czy dretwiała CI też twarz - najgorsze to było właśnie to że tak jakby drętwiał mi mózg i wszystko z lewej ręki wylatywało ... ech lepiej nie wspominać - mnie skierowali na rezonans ale moja cioca na całe szczęście przy nim pracuje w szpitalu i totalnie mi odradziła jakiekolwiek naświetlanie póki co to było w 6 miesiącu . Więc powiedziała że już nic nie zmieni tych 3 miesięcy ! Ja czekam na koniec sierpnia i TK i rezonans i inne badziewne badania :o ech ale Tobie życze żeby Ci przeszło i to jak najszybciej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POZDRAWIAM CIE CIEPLUTKO :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że dzisiaj tu puściutko:) Pewnie wszystkie mamusie odpoczywają. Ja dziś pół dnia przespałam, nie mam siły na nic nawet nie odkurzyłam:( Muszę męża zagonić. Duszno strasznie jest że się źle czuję. No nic, miłej niedzieli wszystkim życzę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł Heloł :D Moi teściowie już pojechali. Spoko było. Zrobiliśmy dzisiaj zakupy w Ikea :D Hehehe dwie pościele dla Mikołaja, lampka nad jego łóżeczko w kształcie muszelki, maskotkę krokodyla, no i dużo rzeczy dla nas :). Udane zakupy, ale ja ledwo żyję. Tak mnie brzuch boloi. W ogóle chyba się zatrułam czymś, bo mam rewolucję żołądkową. Ehhh. cóż zrobić. Zostało już tylko dwa dni. Muszę się spakować na dwa miesiące, torba 120 l :D. Hehehe. No jakoś sobie poradzę :). Eudaimonia, o Tako jest mnóśtwo w necie. To są chyba najpopularniejsze wózki w kraju. Także chyba coś w nich jest. Ja już pisałam, dla mnie są za duże. Mało zgrabne. Ale mają swoich zwolenników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę dodzwonić się do męża :(. Dzisiaj w nocy koszmarnie bolał mnie brzuch i krzyże, tak jak przy okresie, Mikołaj mi się od rana nie rusza, mam skurcze co około 15-20 minut, nadal boli mnie brzuch. Siedze głupia i płączę. :( Jestem tu sama, nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrr
okokoko------a gdzie mąż? nie masz nikogo w poblizu? ciocia, wujek, siostra przyjaciólka, itd? nie denerwój się napewno wszystko ok, macica cwiczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrr
przeciez nie wierze że panikujesz:) uśmiechnij się !!! wez cos na bóle brzucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co mam wziąć na bóle brzucha? Panikuję, nie mam nikogo, mieszkam około 200 km od całej rodziny. Nic idę się myć i jadę sama do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrr
daj znać jak się czujesz:D wszystko jest ok zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o Boze oczko
kurcze odezwiuj sie, rozwolnienie, bol brzucha, skurcze co 15, 20 min....jezuuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o Boze oczko
napewno ja w szpitalu zatrzymali...oby wszystko bylo dobrze ten bol brzucha in rozwolnienie wczesniej i skurcze moga swiadczyc o przedwczesnym porodzie..oby nie.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×