Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość legitki studenckie

Jak to jest ze starymi legitymacjami studenckimi???

Polecane posty

Gość legitki studenckie

Niby po nowym roku maja byc te stre nieważne a mnie nikt nie kazał ich wymieniac.... studiuje zaocznie na wydziale prawa i administracji we Wrocławiu, studia uzupełniające magisterskie i nikt nam nie kazał ich wymieniac wie ktos cos na ten temat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamieszanie jest z tym ja tez nie wiem jak to w koncu jest...mam starą legitke na której pisze ze jest 50% zniżka do 26 roku zycia na podstawie odrebnych przepisow i wszyscy mowia, ze ona jest dalej ważńa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stare legitymacje
studenckie są ważne, ale nie w środkach komunikacji miejskiej, więc jak was złapie kanar, to będziecie płacić mandat za jeżdżenie bez ważnego dokumentu- 100zł. W innych miejscach mogą być ważne, nie orientuję się.🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba iść do dziekanatu i oni tam wszystko powiedzą,ja byłam ostatnio i okazało się że nie muszę też wymieniać,ale po czym oni to stwierdzili to nie pamiętam........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stare legitymacje
i jeszcze zależy, kiedy je miałaś wydane, bo są takie fioletowe, których wymieniać na razie nie trzeba: http://www.ztm.waw.pl/legitstud.php Ale wersja classic, w czarnej książeczce nadaje się do wyrzucenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stare legitymacje
Tak, tak samo jak połowa Polaków nie słyszała o wymianie dowodów:O Żyjecie na Marsie? Trąbią o tym w serwisach informacyjnych od połowy zeszłego roku, już od października miały być nowe legitymacje, ale nie wszystkie uczelnie dodrukowały te karty, więc wydłużyli termin do grudnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze się uchowa ktoś taki. No mi się przypomniało,właśnie o serii mówili w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legitki studenckie
ja miałam wydaną w pazdzierniku 2007 r i jest taka czarna i słyszałam, ze nie bedzie wazna jak ktos jezdzi pociągiem czy busem ale ze w miastach normalnie jest wazna:( no to juz nic nie wiem a mój dziekanat czynny tylko w tygodniu wiec nie pojde tam bo pracuje :( ludzie u mnie tez nic nie wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sedno sprawy
u nas na uczelni każą wymieniać. W sumie nalezało wymienic do konca 2007 roku. Ja swoją odebrałam wczoraj;)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
we Wrocławiu na uniwerku trzeba wymienic, idz do dziekanatu ze zdjeciem i to zalatw, koszt to chyba 5 czy 10 zł. Chyba, ze Twoim wydziale sa legitymacje elektroniczne, to wtedy jakies 2 dychy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legitki studenckie
hmmm tak sobie patrze na wzór legitki, która zachowuje waznosc i moja chyba jest taka tzn mam tylko jeden myślik ;) a ta co nie są wazne ma 3 przy opisie o ulgach za przejazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli macie napisane na niej, ze znizka obowiazuje do 26 roku zycia, to jest WAŻNA. jeszcze wczesniej byly takie, na ktorych nie bylo tego napisu, i to te wlasnie trzeba wymieniac, ale to dotyczy studentow starszych lat, bo mlodsi juz maja dobre. ja jestem na 5 roku i wlasnie musialam wymienic, chyba czwarty rok tez wymienial, a trzeci to juz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oni na tym uniwerku
to sami niewiedzą jak sie mają, ja sie niedawno pytalam, (koniec grudnia) to sie dopiero zastanawiali czy beda elektroniczne czy papierowe, a tez w sumie nie wiem czy musze wymieniać, juz nawet mi sie nie chce, bo za pol roku koncze studia :O zwisa mi te 2 zlote znizki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legitki studenckie
ja zaczełam tam studia w tym roku na mgr uzupełniających i mam skonczone 24 lata , na legitce jest napisane ze do 26 roku życia....po co dawaliby nam legitki, które za 3 miesiące są niewazne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swoja droga, to jakas BZDURA ROKU, zebym w polowie ostatniego roku studiow musiala wymieniac legitymacje na nowa, prawie identyczna, tylko rozniaca sie jakims glupim napisem :P nie wiem, co za debil to wymyslil. mlodsze roczniki juz dostaja legitymacje elektroniczne, a my wymieniamy stare czarne tekturki na nowe czarne tekturki, na cholerne pol roku :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie - po co daja nam nowe legitki, ktore za chwile beda niewazne, bo sie poobraniamy za pare miesiecy???? zapytajcie w ministerstwie. maja tam za duzo wolnego czasu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legitki studenckie
eee ja patrzyłam na tej jednej stronce i podali wzór co trzeba wymienic i wzór co zachowuje waznosc z napisem ze do 26 roki itp wiec jest wazne i tyle ;) w poniedziałek normalnie jade na ulgowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po serii artykułów na temat elektronicznych legitymacji studenckich, które były opublikowane w niniejszym serwisie (por. poniżej), wypada też odnotować, że 31 grudnia 2007 roku mija termin ważności starych legitymacji studenckich, a od 1 stycznia 2008 roku będą obowiązywały wyłącznie dwa rodzaje legitymacji studenckich: papierowa i elektroniczna – według wzorów określonych w załącznikach nr 2 i nr 3 do rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 2 listopada 2006 r. w sprawie dokumentacji przebiegu studiów (Dz. U. Nr 224, poz. 1634). Oznacza to, że wszystkie papierowe legitymacje studenckie, w tym także te wydane przed 2002 r. zawierające nieaktualne wpisy o wysokości przysługującej 50% ulgi, do dnia 31 grudnia 2007 r. nadal pozostają ważnymi dokumentami poświadczającymi prawo studentów do korzystania z przysługujących im ulg ustawowych w aktualnym wymiarze i zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem na pierwszym roku i dostałam w październiku elektroniczną, starsze roczniki mają po sesji zdać stare legitki, po feriach dostanąnowe, też elektroniczne, ale zamieszanie z tym nieziemskie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oni na tym uniwerku
bo ta legitymacja to jest potrzebna w sumie tylko zeby miec jakies znizki tak? jak nie wymienie to nie bede miala nigdzie znizek i tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu mlodziez siedzi, wszyscy maja dobre nowe legitymacje, nie ma kto ze mna ponarzekac na bezsensowna wymiane ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oni na tym uniwerku
anyżówka na którym jesteś roku? ja też musze wymienić, ale za pol roku koncze studia, to nie ma nawet sensu, zreszta i tak dziekanat jest otwarty tylko w tygodniu a ja jestem na zaocznych i nie mam czasu przyjezdzac do wrocka w tygodniu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legitki studenckie
tez sie nie urwe w tygodniu do dziekanatu zeby sie zapytac a jak wysyłam maila to mnie szlag trafia bo łaskawie odpisują po 2 tyg:( ja jestem na mgr uzup. na 1 roku przegladałam ta ustawe i wydaje mi sie ze te legitki gdzie piszą ze do 26 roku zycia są nadal wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legitki studencie stare są ważne jesli jest na nich napisane PRZEJAZDY PKP ZE ZNIŻKĄ NA PODSTAWIE ODRĘBNYCH PRZEPISÓW A ŚRODKAMI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ ZE ZNIZKĄ 50 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejny raz to samo.... wazne sa plastiki i te kotre maja zapis \"poswiadcza uprawnienia do 50% ulgi przy przejazdach srodkami komunikacji miejskiej, a takze uprawnia do korzystania-do ukonczenia 26roku zycia- z ulgowych przejazdow srodkami publicznego transportu zbiorowego autobusowego i kolejowego na podstawie odrebnych przepisow\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do tego ze wymiejaja wam legitki na ost roku to wina uczelni odkat wyszlo rozporzadzenie minelo par elat i w tym czasie powinni to zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×