Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama Anna 24

DOBROSŁAWA imię dla córeczki, co sądzicie? jakie skojarzenia?

Polecane posty

Gość gość
"gość wczoraj "Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać"? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrosława, nie znam ani jednej, ale fajnie brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie brzmi strasznie poważnie i tak mało kobieco. Nie podoba mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZnawcaTematu
Skojarzenie mam jedno: dziecko ma poy****a matkę, która braki w inteligencji i braki w poczuciu własnej wartości chce nadrabiać jakimś durnym imieniem dla córki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mi się od razu te matki z tym skojarzyły. Niezbyt mądre, chcą nadrobić niby imieniem, tak samo jak mama Waneski myśli, że jak da tak córce na imię to od razu na salony się dostanie. Nie wiem, żeby te imiona chociaż ładne były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
P******e matki to tutaj sie odzywaja. Jak mozna tak mowic o imionach dzieci? Nic dziwnego, ze dzieci tak sie wysmiewaja. Matki sie dowartosciowuja ponizajac inne imiona. Jakas patologia sie wlasnie wypowiedziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krytykuja imiona mniej spotykane, zeby poczuc sie lepiej, ze dały dzieciom na imie Zuzia, Hania, Zosia, Jakubek lub Mateuszek, a okazało sie, ze imion tych jak psow na ich wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się Dobrosława bardzo nie podoba. A jestem w trakcie wybierania imienia dla córki i na pewno to nie będzie Zuzia, Hania itp. Forum jet po to by wyrazić opinie, imię się podoba albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda tylko niektorzy nie wydaja opini na temat imienia, a raczej przypisuja jakies pseudo psychosocjologiczne teorie o ludziach. Potem te teorie przekazuja dzieciom, a nastepnie ostregaja innych, zeby nie nadawali tak czy inaczej na imie, bo dzieci sie beda smiały tylko zapominaja dodac, ze to ich dzieci sie beda smiały, bo tak je wychowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5:40 i 12:15 Nie wypowiadaja sie na temat imion tylko matek. Takie pseudointelektualisty to zawsze patologia. Dobrosława to ładne i tradycyjne polskie imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Makaron z biedry dobrusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, jak dla wszystkich imion "odmęskich" - rodzice chcą syna, rodzi się dziewczynka, i potem musi nosić takie nie wiadomo co bezpłciowe :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle imion co ma odpowiedniki meskie np Gabriela- Gabriel, Maria- Marian, Marcela- Marcel, Jan-Janina, wiekszosc imion ma dwie wersje. Dobrosława mi sie podoba, ale masz racje niektore te imiona od meskich nie sa zbyt ciekawe np. Oliwia, Gabriela, Marcela, Aleksandra a juz szczegolnie Wiktoria brrr... Pewnie dlatego podoba mi sie Dobrosława poniewaz meski odpowiednik jest mało uzywany w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie to jest imie klasyczne i same superlatywy reprezentuje soba wiec nie wiem jak mozna tak pozytywne imie tak dołowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrusia, dlugie zdrobnienie. Znalam dwie, jedna serdeczna przyjaciolka z liceum, druga male dziecko. Brak krotkiego zdrobnienia widze jako wade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bóg cię opuścił? Mnie się podoba Pamela lsmena Klaudia Miranda Amanda Nikola. To są ładne imiona a nie jakies wsiockie dobrusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Własnie dzieci tej baby, Pamele, Nikole itd beda sie wysmiewac z imion waszych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brzydkie, ten sam ciężki kaliber co władysława czy zdzisława... zdrobnienia go nie ratują, przeciwnie, z imienia dla ciotki klotki robią imię dla chomika :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:06 Jest wiele innych zdrobnien. Dusia, Sława. Imie jest na tyle długie, ze mozna sobie tworzyc wiele form- moim zdaniem wielki plus wszystkich długich imion, nie tylko Dobrosławy. Aleksandra, Mirosława, Antonina wszystkie maja wiele mozliwosci ograniczonych tylko wyobraznia rodzicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:09 Akurat Dobrosława i inne dwuczłonowe imiona to sa szlacheckie i krolewskie imiona. Twoje Pamele, Ismeny i Nikole sa dla prostaczkow w ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem za imionami, które daje się rzadziej ale nie przepadam osobiście za staromodnymi. Mi się podoba Liwia, Blanka, Bianka, Lea, Emma, Mia, Anastazja, Gaja,Ida, Inka, Zoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez jestem za mało nadawanymi imionami i nie zalezy mi czy to staropolskie czy inne. Nie lubie tylko skrotow innych imion uzywanych samodzielnie. Podoba mi sie oprocz Dobrosławy, Nawojka czy Tomiła, ale tez Astrid, Ingrid, Dagmara, Kasandra, Ariadna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Też lubię takie proste, krótkie imiona jak wymieniłaś, czy jak Iga, Nina, Stella, Klara, Olga, Greta... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektorym sie podobaja Dobrosławy, a innym Klementynki i wszystko jest w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj Dla mnie to jest imie klasyczne i same superlatywy reprezentuje soba wiec nie wiem jak mozna tak pozytywne imie tak dołowac. X Masz tak na imię, to co masz zrobić, musisz sobie chwalić.Jednym się podoba innym nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam tak na imie, ale nie czuje potrzeby pomniejszania wartosci i piekna innych imion, zeby sie dowartosciowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A zgrubienie jakie od tego ? Dobr**** ? Dobrze ruchha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha, nawet wygwiazdkowało Dobroooche :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:17 - patrzcie ją :D Odezwała się 'hrabinia' :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×