Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kropla_rosy

Mój chomik nic nie je,tylko wszystko chowa.Co robić?

Polecane posty

Jest mały i chudziutki,chciałabym,żeby przytył,ale nie da się,bo je może kilka ziarenek dziennie :( Wszystko,nawet to co najbardziej lubi,napycha do torebek a potem chowa pod trocinami.Co parę dni wyciągam stamtąd góry karmy.Jak go tego oduczyć,żeby zaczął normalne jeść??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe :D nie oduczysz go tego :D wszystkie chomiki tak robią :D on je w nocy jak Ty śpisz :D wię nie martw się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli je to naprawdę minimalnie ,bo wyciągam stamtąd ogromne ilości.Jak jeszcze nie był u mnie to w ogóle nie robił zapasów,może dlatego,że rzadziej dostawał jedzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ty dopiero na to
żeby przytył dawaj mu gotowanego kurczaka, ser żółty, śmietanę itp. mój uwielbia:) a że magazynuje to normalne, najważniejsze to maksymalnie mu jedzenie urozmaicac, to będzie jadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proponuje zmiast
śmietany - naturalny jogurt. Zdrowszy i bezpieczniejszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boję się mu dawać coś innego bo zawsze dotąd jadł tylko karmę,czy mu to nie zaszkodzi?Jak dostanie biegunki albo nawet zdechnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ty dopiero na to
to wprowadzaj nowe pokarmy stopniowo, bo faktycznie może zaszkodzić. A że jadł tylko karmę to nie najlepiej- jedzenie powinno być bardzo urozmaicone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak zrobię.A jak dużo chomik może przytyć żeby nie było to dla niego niezdrowe?zresztą jemu nadwaga raczej nie grozi,ma za dużo ruchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ergot
Zima jest, chlopak magazynuje zywnosc. Niestety jakas wielka reka mu co kilkadni te magazyny pladruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój chomik ostatnio ma ADHD. Nie je, nie śpi i ciągle biega, skacze, chowa się, przewraca na grzbiet (!!!). Może faza księżyca mu nie sprzyja? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ma łakomego hamstera...
musisz go denerwować i pewnie za to cię nie lubi i ukrywa jedzenie :D wez go wymasuj i zbudój mu jakiś tor wyścigowy puzniej wsadz w zdalnie sterowany samochód i i niech jedzie w piiizdu :D zobaczysz jak wysiadzie to będzie zadowolony i łakomy na kukurydzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jest na mnie zły i nawet się z tym nie kryje,bo co noc zabieram mu kołowrotek,bo tak hałasuje,że nie mogę spać.Zawsze wtedy mnie gryzie i może dlatego też robi strajk głodowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cha, cha, te gryzonie mają naprawdę małe mózgi. Nie rozumiem na przykład biegania w kołowrotku. Mi by się nudziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kiedys mi skubaniec przegryzł kabel od netu :O i chyba przez 2 tygodnie nie mialam netu :O przyjechali "fachowcy" i nie wiedzieli co jest grane :D stwierdzili ze cos z kablem i trzeba wymienic :O no i kabel przezarty...ale nic nie powiedzieli...moze pomysleli ze mialam mysz w domu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aja myślę,że coś tam jednak kapują.Jak kiedyś wróciłam do domu to wisiał pod sufitem i strasznie smutno wyglądał,chyba czuł się samotny.Jak go wzięłam na ręce to od razu się ożywił :) W dzień śpi jak zabity ale jak tylko jak coś zaszeleści podonie jak torebka ze słonecznikiem,od razu wychodzi z chałupki i włazi na kraty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotty
Może faktycznie nie dawaj biedakowi samej karmy. Moje chomiki jadły prawie wszystko - mięso, owoce, warzywa, chleb, sery, latem mlecz lub trawka z łąki, piły mleko itp. Oczywiście trzeba uważać, bo niektóe produkty mogą być dla chomików niewskazane lub wręcz trujące. W jakim wielu jest Twój chomiczek? Moje dopiero na starośc tyły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkurza mnie jak ktoś kto mówi, że się martwi o zwierze, ze go kocha to boi się że \"zdechnie\". Chyba tylko w języku polskim zwierzęta \"zdychają\". One umierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co za różnica jak mówię,ważne jak sie w stosunku do niego zachowuję.On i tak tego nie słyszy :P Nie wiem dokładnie ile on ma,chyba niewiele ponad 2 miesiące.A może to jakaś taka mała rasa i już nie urośnie ani nie przytyje?Może tak być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też ma ADHD, jak chyba wszystkie Roborowskiego:) Biega od jednej ściany do drugiej, wchodzi na miskę i z niej skacze, i potrafi tak 3-4 godziny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotty
Oj to malutki jest i ma mały żołądek, nie dziw się wiec, że mało je :) A może to chomik dżungarski? Zresztą zawsze można go pokazać wetowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×