Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Ludwikowi wystarczy 5 kropel by po godzinie czy dwóch zasypiał na stojąco...można dać 2x5kropel... ale każde dziecko reaguje inaczej, więc warto wcześniej spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja po 6 biega jak najęta :D A w ogóle to ciuś ciuś :P :P D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OJ współczuje tak dalekich podróży, a swoją drogą Cyna dlaczego pociągiem jedziecie? no i Karola dała nam niezły przepis na usypianie dzieci:P:P:P:P a Karolinka znowu cos podłapała, ma brzydki zielony katar no i kaszel, dałąm jej dzisiaj rano elofen i flawamed, i poszła do żłobka bo nie mam co z nią zrobić a mam kupę sprzątania:P jak do jutra nie będzie lepiej to wezwiemy naszego Pana doktora:) a tak w ogóle to nie moge dojść do ładu ze sprzątaniem, nie wiem za co sie chwycić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka --> Samochodu nie mamy. Poza tym mała nie wyrobi w foteliku i pasach dłużej niż 15 minut - przy super zabawianiu może 30min. kareczak --> A gdzie Ty te 12 godzin jedziesz? Kawał drogi jak po Polsce. Młoda dzisiaj nauczyła się mówić \"kawa\" - jak rano sobie robimy, to musi zawsze powąchać :D i \"tyci tyci\". Skubana - dałam jej kawałek domowego ciasta (pierwsze ciasto od roku!! żegnaj dieto!!), taki malutki, a ona na to \"tyci tyci\", z wyrzutem w głosie :D :D I łepetynkę sobie ciągle obija, a to w drzwiach się nie zmieści, a to się zagapi i na prostej wyłoży, a to na lwa próbuje wejść i spadnie :o Atakujemy kolejny bank. Lukas już nas spławił, dziś GetIn. Ech.. Nie wiecie może, ile minimum godzin snu na dobę powinny mieć nasze dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna nasza długo tez nie wysiedzie no chyba że jest śpiąca to od razu zasypia, mieliśmy jechać nad morze, no i oczywiście nie ma innej opcji żeby jechać noca, tzn wyjazd ok północy żeby na rano dotrzec to wtdy mała by spała, ale niestety musimy przełozyć na następny rok, ale wtdy już z dwoma maluchami pojedziemy:P co do snu to mi sie wydaję że chociaż te 12 h powinny nasze spać, Karolinka śpi ok 15 h razem z drzemkami w ciągu dnia:) Cyna no nieźle macie się z tymi bankami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Aaaaaaaaaa to ja już rozumiem wczesną drzemkę mojej Wiki. Zastanawiało mnie czemu ona wstaje o 8 i ok 10 -11 znowu idzie spać. A to przez ten Zyrtec! Daję jej 5 kropli o godz 8. Póxniej już nie ma drzemki tylko sen od 21. Moja przesypia ok 14 - 15 godzin razem z drzemką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to GetIn razem z Dombankiem (to ta sama grupa) odhaczone :( Jest malutka szansa, polegająca na tym, że z dyrektorem pogada znajomy pracujący w tym banku. Tyle że kredyt tylko w złotówkach - pożyczamy 230tys, spłacamy.. 700tys i raty po 2200zł. Masakra :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka nie doczytałaś może jak kiedys pytałam czy nie lepiej sprzedac tych mieszkań co macie i nie brac sobie takiego obciążenia finansowego na głowę? Bo te koszty to naprawde masakra!!! Ja polecam melisal w syropie na podróż z dzieckiem, szkoda, że nie wiedziałam o nim w drodze nad morze bo wyjechalismy na 2 samochody i siostra z rodziną jechali 10 godzin a my 15 z kilkunastoma postojami bo Mały darł się w niebogłosy prawie cały czas! A z powrotem spał po syropie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom --> doczytałam, ale wiesz, to trudna decyzja. Mieć 3 mieszkania a jedno, to jednak różnica. Jak Nat dorośnie to miałaby mieszkanie dla siebie, a tak to lipa, a nie sądzę żeby jej było łatwiej po studiach wziąć kredyt na kawalerkę ;) Dlatego szukamy innych opcji. I te inne opcje niestety nam się kończą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z drugiej strony odkładając 1000zł przez najbliższe 18 lat, zanim nasze pociechy pójdą na studia (pobożne życzenia rodziców ;-) a ciekawe czy dzieci będą chciały ;-)) to można odłożyc ponad 200 tyś. więc na mieszkanko by było:-) i nie trzeba pakowac się w straszne długi:-) I tu odezwał sie mój ścisły umysł hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wczoraj byłam u gina na przeglądzie;-) i po pierwsze okazało się, że jeśli poważnie zaczne myśleć o drugim dziecku to musze definitywnie zakończyć karmienie Szymusia :-( a po drugie to mam nadżerkę na szyjce i musze ją "wymrozić" i to podobno często po porodzie się dzieje, miałyście może? A ten zabieg kriochirurgii to spoko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom ja miałam miałam zamrażaną nadżerkę po pierwszym porodzie. Zabieg sama trwa około 10 min, potem 6 tygodni dochodzi się do siebie tam na dole ;). Nic mi to nie przeszkodziło w drugiej ciąży i jej w donoszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki szczęśliwa mamo:-) umówiłam się na 18 sierpnia bo chce mieć to szybko z głowy a raczej z szyjki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna to tragedia z tymi kredytami, my jak dostaniemy z PKO BP to rata przez 8 lat 1000 zł potem 1600 i spłacamy coś ponad 500 tyś a bierzemy 250 tyś kredytu różnica masakryczna Karola a może być Fenistil w kroplach zamaist Zyrtecu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna ja jadę na Podkarpacie, koło Rzeszowa całą Polskę muszę przejechać hehehe My z mężem trochę się zastanawiamy nad wyjazdem z kraju na pare lat, z tego co się orientowaliśmy to zaronki duuuuuużo większe dla męża, tylko co ja będę tam robić :// chociaż z drugiej strony uczyć mi się też już nie chce, chciałabym spróbować czegoś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku jakas masakra z tymi kredytami! takie haracze banki zbierją że szok, a ja myślałam że nasz kredyt zabójczy tzn pożyczyliśmy 100 tys mamy oddać 160 tys, ale Cyna Wasz teraz przebił wszytko:P Cyna bo mjuz nie pamiętam czemu chcecie sie przeprowadzic nad morze?może warto poczekac az ten \"krysys\" minie i banki znowu zaczna dawać kredyty? a ze mnie sie leje pot ciurkiem:P Karola niby pół dn ia w żłobku ale ja nie jestem w stanie ruszyc palcem i sprzątanie idzie mozolnie:P może za godzinę zabiore sie za okna:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kareczka, zależy jak ifek zareaguje :P bo on aż tak mocnego działania niepożądanego w postaci senności nie daje... Najmocniejsze uboczne u nas pożądane daje klemastyna czyli stary dobry Clemastin :P :P :P :P A ja mam zapirnik w pracy że hej... dziś pierwszy łyk kawy o 14 udalo mi sie zrobić :( :( :( A ekspres włączyła o 8.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna ---> ja myślę, że wkład własny zmieniłby sprawę. Piszę to na własnej podstawie. Próbowaliście w BGŻ?? Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja odrazdzam BGŻ :P:P nam dwali nadzieję i na końcu podziękowali...zresztą Cyna juz chyba tam próbowała:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) Widzę że dragi dal dzieci na topie! Osobiście uważam to za przegięcie hehe Cyna współczuję z tym kredytem.Jak kredyty byly od reki to wszyscy psioczyli że mieszkania drogie nie biorąc pod uwagę warunków kredytowania.Ja mam 400tyś i oprocentowanie 1,6% we franku. Te czasy pewnie szybko nie wrócą. Dobry macie pomysł że im więcej mieszkań tym lepiej więc trzymam kciuki za kredyt!! Wojtek od czwartku mówi pięknie \"mama\" :) jestem taka rozklejona przez to że szok!! Teraz uczę go Tata :) Przytyłam już 1kg od początku i boję się że znów będe miała 25kg na plusie bo apetyt mi się poprawił i nudności przeszły.Powiedzcie kochane jak tu się ratować!!! Miłego upalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom --> Z tym odkładaniem, to trochę masz rację. Dużo jeszcze zależy od tego, jaka będzie inflacja, ceny itd. Ale przy takim zbójeckim kredycie jaki nam zaproponowano, to faktycznie lepiej odkładać chyba :o Co do nadżerki - też coś teraz mam. Mój gin powiedział, że trzeba to przez jakiś czas poobserwować, bo biorę tabletki Azalia (jednoskładnikowe) i dlatego organizm zachowuje się jak w ciąży, a w ciąży nadżerki się robią i potem znikają (zazwyczaj), więc nie wiadomo czy jest sens od razu szaleć z leczeniem bądź zabiegiem. Za 3 miesiące pójdę znowu, to zobaczymy. kareczka --> To niezła podróż.. Nie zazdroszczę. stelka --> Tyle że po kryzysie mieszkania pójdą w górę, na bank. Ech.. W sumie gdyby nie Nat, to by nam się nie spieszyło, a tak to nie dość że ciasno, to jeszcze nie chcemy jej przeprowadzać, kiedy już będzie miała kumpli na podwórku czy w przedszkolu. A jeszcze my pracujemy w domu, więc tym bardziej ciasno się zrobiło. elunia --> Wkładu własnego mamy ok 1/3 wartości kupowanego mieszkania.. Ja już nie wiem, ale podejrzewam 2 sprawy. Albo przy kryzysie wszystkim tak tych kredytów skąpią, albo jesteśmy na tajnej czarnej liście. Ponoć banki mają taką nieoficjalną listę zawodów, które uważają za niepewne - np. branża reklamowa. czytałam kiedyś o tym artykuł. A u nas jest tak, że ja mam umowę z wydawnictwem, M z telewizją, a umowy o dzieło i zlecenia od różnych instytucji kulturalnych (kina, stowrzyszenia promujące kulturę, centrum filmowe itd.) Coś musi być na rzeczy, bo nie wierzę, że nasza sytuacja finansowa wygląda kiepsko. Karola --> A co Ty taki zapierdziel masz? Jakiś sezon wirusowy, czy co? U nas znowu żywioł szaleje - wczoraj cały dzień taki upał, że mała się męczyła potwornie (my też), a potem nagle wichura, burza, brak prądu. A ja coś mam problemy z zawrotami głowy - tracę równowagę czasem :( mam nadzieję że to od ciśnienia. Za półtora tyg. wyjazd, a ja nie mam siły po sklepach latać - trzeba trochę rzeczy kupić przed. Haris --> Jest upał, więc może waga Ci przybywa w ramach magazynowania wody? Na pocieszenie powiem, że moja koleżanka w ciąży przytyła ponad 30kg i pół roku po porodzie (cc) ważyła mniej niż przed ciążą, a teraz wygląda jak anorektyczka, tak ją młody wyssał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka zgadzam się z Tobą żeby później Nat nie fundować stresu związanego z przeprowadzką jak będzie już miała koleżanki i kolegów, ale ja mysle, że spokojnie można poczekać kilka lat zanim nasze maluchy pójdą do szkoły bo bycie w szkole nowym jest ciężkie (zaprzyjaźniłam sie w podstawówce z koleżanką która przyszła do nas dopiero w 5-tej klasie). My tez chcemy pomysleć o zmianie naszego mieskania bo 2 pokoje to troche ciasno, a gdyby jeszcze udało się z drugim dzidziusiem:-) ale dajemy sobie kilka lat, jak sytuacja sie rozwiąże, czy uda mi się znaleźć lepszą prace, drugie bobo, czy mąż, który dopiero zaczyna nową prace zagrzeje w niej miejsce na dłużej, pożyjemy, zobaczymy:-) Dziewczyny a tak przy okazji to orentujecie się czy Nasze maluchy będą szły do szkoły jako 6-latki czy 7-latki jak dotychczas? Weszła ta ustawa? Wg mnie to szkoda dzieciom skracac dzieciństwo, jeszcze sie nasiedzą w ławce szkolnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika wielkie dzieki:):) prawie trzydziecha na karku hehe:):) Dostaliśmy kredyt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie wiem z czego tu się cieszyć no ale w końcu będziemy na swoim ( za 30 lat):):) Haris wydaje mi się, że nie przytyjesz tyle bo Wojtek ci nie da:)) Ja teraz ważę 6 kilo mniej niż przed ciążą czyli 44 kilo, troche za mało, ale robię dziennie tyle skłonów, przysiadów i innych,że nie ma szans na przytycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna macie jakieś fatum kredytowe, nie kumam dlaczego nie możecie dostać przy 3 mieszkaniach i wkładzie własnym. A próbowaliście w PKO BP???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:D, Kareczka---> wszystkiego co najlepsze!!!! 🌻 🌻 🌻, no faktycznie z tymi kredytami to masakra, my chcemy dom kupić, kredyt na 280 tys. to wychodzi do spłaty....840 tys!! 😡, też ciasno się robi, niby 3 pokoje ale mieszkanie w sumie ma 45 m, więc każdy pokój to miniaturka, a za jakiś roczek a moze i wcześniej o drugim maluszku zaczniemy myśleć, a raczej działać:) co do jazdy amochodem to my miesiąc temu byliśmy z Olą nad morzem, a od nas to ok. 700 km a jechaliśmy prawie 12h, bo ze 2 razy takie dłuższe postoje robiliśmy i jakoś nie było większych problemów z małą. Za 2 tyg mamy urlop i się zastanawiamy czy do Chorwacji się nie przejechać z Ola le to jeszcze pomyślimy:), dobra wracam do pracy, miłego dzionka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie widziałyście jakie nawałnice przeszły przez nasze województwo masakra trawało to kilka minut dosłowie wszytsko pięknie ładnie nagle dzwoni mama 17km od nas że drzewa gną się w połowie żebyśmy okna pozamykali. Pobiegłam szybko do sklepu po chleb jak wracałam to takie zawirowania były powietrze musiałam wstrzymywać bo nie było czym oddychać bo piachu wszędzie było dużo w powietrzu. Wiecie myślałam że to koniec świata tak strasznie to wyglądało :( Legnica u nas najgorzej wygląda bo tam się wszystko jakoś chyba zaczęło. Mojej mamy kadrową drzwi od stosoły powaliły i w szpitalu jest. A u moich rodziców w bloku gąsiorów brakuje i jak będzie padać to ich zaleje Przywiozła mi mięso do zamrażarki bo 3 dni prądu ma nie być. Miałam wymrażanie 3 lata przed ciążą i wszytsko u mnie ok. Ponoć blizna po zamrazaniu jest elastyczna a przy wypalaniu nie. Nasze dzieci pojda już do szkoły. Pani w przedszkolu mówiła mi zę za 3 lata już nie będzie 6 latków i beda miejsca dla naszych dzieci w przedszkolach. Dziewczyny z wrocka meldujcie sie jak macie juz prąd i neta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie najgorsze to, to że nie było ostrzeżeń że coś takiego będzie ponoć ktoś to zaniedbał bo info o nawałnicy meteorolodzy przekazali do władz za to odpowiedzialnych. Być moze przez nich ludzie niektórzy zginęli. Kobieta w ciąży i z dwójką dzieci na ulicy- ona zmarła dzieci w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×