Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość fiona35

Drogie mamy czy każecie swoim synom zakładac rajstopy/getry pod spodnie?

Polecane posty

Gość Kacper

Chodzę do 7 klasy. Nie mam wyboru. Zakładam rajstopy, czy to ze stopą czy bez. W szkole nie mam problemu. W tamtym roku w zimę mnie zobaczyli chyba w październikuvw rajstopach. Od tamtej pary prawie każdy coś zakładał pod spodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bo to o to

chodzi, żeby coś założyć pod spodnie jak już tego wymaga pogoda, czy ogólnie temperatura na dworze. Może to być bielizna termo, a mogą to być też getry, albo nawet rajstopy, jak np. u mojego syna. Generalnie moim zdaniem w pewnym wieku chłopca już się nie powinno zmuszać do rajstop, jeżeli czuje się przez nie skrępowany, albo obawia się reakcji rówieśników w razie "wpadki"; ale jeżeli nadal chce je ubierać jako alternatywną formę ocieplacza np. zamiast kaleson, to dlaczego robić z tego szum i raban? Po drugie bielizna termo mimo, że bardzo wygodna i elastyczna to niestety wciąż jeszcze kosztuje swoje i rzadko kogo stać żeby chłopcu w okresie największego wzrastania kupić takową, jeżeli wystarcza ona na jeden sezon. Dla porównania bawełniane getry, czy rajstopy są sporo tańsze, a tak samo wygodne, czy rozciągliwe, i chronią przed zimnem tak samo. Ja mojego syna postawiłam przed wyborem czy chce jeszcze nosić rajtuzy na początku szkoły. Z resztą już kiedyś o tym wspominałam. Wybrał getry, ale kilka par swoich rajstop też postanowił zostawić i jakoś tak zostało do teraz, z tym że już mu w między czasie kilka znowu dokupiłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Ja mojemu synowi zakładam rajstopy a jak jest bardziej zimniej to ubieram mu legginsy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek

U mnie obowiązuje specjalna tabelka w której w zależności od temperatury i miesiąca mam założyć odpowiedni "ocieplacz". Uważam że to rozsądne rozwiązanie, jeśli obie strony je zaakceptują to nie ma wtedy żadnych zbędnych dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A  jak  ta  tabelka wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacper
1 godzinę temu, Gość Ewa napisał:

Ja mojemu synowi zakładam rajstopy a jak jest bardziej zimniej to ubieram mu legginsy 

W jakim wieku jest syn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek
54 minuty temu, Gość gość napisał:

A  jak  ta  tabelka wygląda ?

Są kolumnach są miesiące, w wierszach temperatury, a w komórkach ubrania które trzeba zakładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnej tabelki nie używam ubieram rajtki wtedy kiedy jest poniżej 10°C ( tak jak dziś w Krakowie gdzie mieszkam od 57 lat) ,a ubieranie legginsów pod rajtki to raczej w bardzo mroźne dni ja ubieram wtedy rajtki z mikrofibry 40- den i na nie bawełniane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Świetny pomysł z tą tabelką.. brak zbędnych dyskusji, zwłaszcza w okresie kwiecień / maj kiedy przygrzeje słońce i mój syn toczy największe batalie o rajstopy. A tak to tylko patrzymy na termometr, do tabelki i koniec rozmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa
3 godziny temu, Gość Kacper napisał:

W jakim wieku jest syn?

14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba

Co mam pwiedzieć mamie nie chce chodzić w rajstopach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina
6 godzin temu, Gość Kuba napisał:

Co mam pwiedzieć mamie nie chce chodzić w rajstopach 

Powiedz że chcesz dostać lanie żeby zmądrzeć i chcieć je nosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19 godzin temu, Gość Kuba napisał:

Co mam pwiedzieć mamie nie chce chodzić w rajstopach 

Spróbuj po prostu mamę przekonać, że w rajstopach czujesz się źle, że obawiasz się reakcji rówieśników gdyby to wyszło na jaw i że zamiast rajstop wolisz nosić jakiś inny ocieplacz. Doskonale zdaję sobie sprawę, że u nas nie każdy jeszcze traktuje bawełniane rajstopy jako coś dedykowanego zarówno chłopcu, jak i dziewczynie, tak  jak ma to miejsce u niejednego naszego sąsiada.  Mój nastoletni syn wprawdzie dalej swoje ( właśnie takie typowo dziecięce, bawełniane)  nosi bez oporów i bez nalegań z mojej strony, ale gdyby tylko mi zasygnalizował, że nie chce już rajstop nosić, to bym Mu je po prostu kazała spakować i kupiła w zamian coś innego, bo po co wywoływać nimi traumę.  Z resztą podejrzewam, że i tak najpóźniej za rok, kiedy skończy podstawówkę to sam z nich zrezygnuje, albo po prostu z nich wyrośnie. A tego, że jak już napisałam wyżej rajstopy są rzeczywiście dedykowane dzieciom obojga płci i to w dodatku również tym starszym, nastoletnim najlepiej dowodzi fakt, że są one produkowane z myślą także o chłopcach. Np. ostatnio w jednej sieci marketów były dostępne rajstopy narciarskie, a to, że prócz tych w deseniu szaro-czerwonym były też szaro-niebieskim i w rozmiarach do 152 nasuwa wniosek, że bez problemu może je ubrać nastoletni chłopiec. Podobnie ma się rzecz z asortymentem co najmniej trzech znanych  firm produkujących odzież sportową ( o trzech wiem) . Tam też są w ofercie sezonowej rajstopy w dużej gamie rozmiarów,, nawet do 170, a w opisie produktu jest jasno zaznaczone, że są one dedykowane chłopcu. Ale wracając do Ciebie, spróbuj po prostu wytłumaczyć mamie, że nosząc rajstopy czujesz skrępowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Do gość  Tomek  a jak  jest w tabelce jakie   ubiory są  przypisane  do tych temperatur : np  przy  - 20 stopniach  , jak jest  0 stopni  + 5 stopni 10 stopni  czy np 20 stopni ciepła  wtedy już chyba nie ma potrzeby  ani kaleson ani  rajstop .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Do gość  Tomek  a jak  jest w tabelce jakie   ubiory są  przypisane  do tych temperatur : np  przy  - 20 stopniach  , jak jest  0 stopni  + 5 stopni 10 stopni  czy np 20 stopni ciepła  wtedy już chyba nie ma potrzeby  ani kaleson ani  rajstop .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Do gość  Tomek  a jak  jest w tabelce jakie   ubiory są  przypisane  do tych temperatur : np  przy  - 20 stopniach  , jak jest  0 stopni  + 5 stopni 10 stopni  czy np 20 stopni ciepła  wtedy już chyba nie ma potrzeby  ani kaleson ani  rajstop .Pozdrawiam

To też zależy od miesiąca. Bo są miesiące gdzie rajstopy są obowiązkowe niezaleznie od temperatury, wiec nawet jak będzie 30 stopni to trzeba je zakładać, ale na przykład w lipcu czy sierpniu przy 20 stopniach już nie muszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia

Mój syn chce abym go traktowała jak dziecko zakładam jeju pampersy body rajstopy karmie go kaszkami i mlekiem z butelki dla nniemowląt chodzi z smoczkiem kupiłam  łużeczku dla bobasów wuzek dziecięcy . Syn na 9 lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do gościa Asia 

Nie rozumiem zachowania Twojego syna może jakby miał z 5 lat i mlodsze rodzeństwo i był zazdrosny że on/ ona zalatwia się do pampersa to bym jeszcze zrozumiał ( sąsiadki syn jeszcze w wieku 5 lat chodził z pieluchą) ,ale 9 latek ..... chce być traktowany jak niemowlę jakiś skandal chyba jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina
Dnia 10.11.2019 o 23:12, Gość Sabina napisał:

Powiedz że chcesz dostać lanie żeby zmądrzeć i chcieć je nosić

Znowu się podszywasz?

 

Wracając do tematu, tabelka bardzo dobre rozwiązanie, sama też kiedyś taką wymyśliłam. Zwłaszcza poparta doświadczeniem znakomicie się sprawdza, tylko że ja to ją mam w głowie a nie wydrukowaną. Widać Tomek, że Twoi rodzice wychowują Cię odpowiedzialnie i im zależy na Twoim zdrowiu, a i Ciebie pochwalam za wytrwałość w noszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A czy ta  tabelka  obowiązuje w   Maju  czy czerwcu jak jest  20 stopni ciepła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek
19 godzin temu, Gość Sabina napisał:

Wracając do tematu, tabelka bardzo dobre rozwiązanie, sama też kiedyś taką wymyśliłam. Zwłaszcza poparta doświadczeniem znakomicie się sprawdza, tylko że ja to ją mam w głowie a nie wydrukowaną. Widać Tomek, że Twoi rodzice wychowują Cię odpowiedzialnie i im zależy na Twoim zdrowiu, a i Ciebie pochwalam za wytrwałość w noszeniu.

U mnie wszystko zostało zapisane i wydaje mi się że tak jest rozsądnie i sprawiedliwie. Wiem, że nie mam prawa protestować gdy według tabelki powinienem ubrać rajstopy a uważam że jest ciepło i są mi zbędne. Z drugiej strony nie grozi mi noszenie rajstop gdy jest lipiec i 30 stopni (tzn zdarzało się ale tylko w ramach kary).

Mogę zapytać jak to u Ciebie wyglądało? Przy jakich temperaturach i w jakich miesiącach kazałaś zakładać rajstopy, jakie grubości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek
20 godzin temu, Gość gość napisał:

A czy ta  tabelka  obowiązuje w   Maju  czy czerwcu jak jest  20 stopni ciepła ?

W czerwcu już nie. W maju tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina
6 godzin temu, Gość Tomek napisał:

Mogę zapytać jak to u Ciebie wyglądało? Przy jakich temperaturach i w jakich miesiącach kazałaś zakładać rajstopy, jakie grubości?

Ja córce każę nosić rajstopy okrągły rok szkolny. Sezon rajstopowy rozpoczyna się we wrześniu, a kończy w czerwcu. We wrześniu czy czerwcu głównie cienkie rajstopy, rzadko się zdarza by ubrać w tym okresie powyżej 20 den, w tych miesiącach również zdarzają się wyjątki od noszenia rajstop pod spodnie gdy na dworze świeci słońce i nie ma wiatru, a temperatura przekracza 20 stopni. W pozostałych miesiącach każę córce nosić rajstopy regularnie. A tabelę mam bardziej temperaturową niż miesiącami, bo staram się dostosowywać grubość rajstop do warunków pogodowych (czasami wygrywa wariant cieńszych, a czasami grubszych).

+20-15 stopni - cienkie 15-20 den

15-10 stopni - średnio-cienkie 40 den

5-10 stopni - średnie 60 den (takie teraz każe córce zakładać bo ostatnio u mnie ciągle po 7 stopni)

0-5 stopni - średnio-grube 80 den

0 i poniżej - grube 100 den

Tych rajstop córka ma najwięcej. Ogólnie się staram utrzymywać by córka miała po 7-10 par tych grubości. Grubsze rajstopy to już pojedyncze pary typu 200 den, z polarkiem w środku itp., na specjalne okazje jak np. trzeba założyć spódnicę, a jest zimno (czasami córce każe zakładać zwykłe 60 den i na to te z polarkiem gdy musi założyć spódnice). 

Nosisz rajstopy również "po domu"? Pod strój domowy, jeżeli taki masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do gościa Sabina 

Super że Twoja córka chodzi w rajtkach cały rok szkolny i nie tylko tak trzymać teraz to rzadko spotkać młode dziewczyny chodzące w rajtkach.

A co do chodzenia " po domu" to ja chodzę w samych rajtkach i  cienkiej bluzie dresowej może to dziwne ,ale jestem facetem 50+ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina

Też się cieszę, że udało mi się tak wychować córkę, grzeczną, posłuszną i odpowiedzialną. Woli zakładać niż kombinować, bo i tak by to wyszło szybko na jaw, że nie założyła. A jeszcze sobie wyobraź, że jej rówieśniczki potrafią się śmiać z noszenia rajstop pod spodnie, to dopiero masakra. Na szczęście ma normalnych przyjaciół a takimi rzeczami się nie przejmuje, bo wie że na tym dobrze wyjdzie. U nas za chłodno w mieszkaniu na same R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Sabina 

Ja noszę rajtki od zawsze tj od przedszkola z przerwą na wojsko i w sumie nie miałem z tego powodu problemu ,a jak ktoś się naśmiewał cóż jego sprawa zdrowie jest najważniejsze  noszę rajtki od października do marca akurat tu to decyduje pogoda .A ile córka ma lat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Pani  Sabino  a czy ta  tabelka  temperatury ma dotyczyć także  chłopców ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek
15 godzin temu, Gość Sabina napisał:

Ja córce każę nosić rajstopy okrągły rok szkolny. Sezon rajstopowy rozpoczyna się we wrześniu, a kończy w czerwcu. We wrześniu czy czerwcu głównie cienkie rajstopy, rzadko się zdarza by ubrać w tym okresie powyżej 20 den, w tych miesiącach również zdarzają się wyjątki od noszenia rajstop pod spodnie gdy na dworze świeci słońce i nie ma wiatru, a temperatura przekracza 20 stopni. W pozostałych miesiącach każę córce nosić rajstopy regularnie. A tabelę mam bardziej temperaturową niż miesiącami, bo staram się dostosowywać grubość rajstop do warunków pogodowych (czasami wygrywa wariant cieńszych, a czasami grubszych).

+20-15 stopni - cienkie 15-20 den

15-10 stopni - średnio-cienkie 40 den

5-10 stopni - średnie 60 den (takie teraz każe córce zakładać bo ostatnio u mnie ciągle po 7 stopni)

0-5 stopni - średnio-grube 80 den

0 i poniżej - grube 100 den

Tych rajstop córka ma najwięcej. Ogólnie się staram utrzymywać by córka miała po 7-10 par tych grubości. Grubsze rajstopy to już pojedyncze pary typu 200 den, z polarkiem w środku itp., na specjalne okazje jak np. trzeba założyć spódnicę, a jest zimno (czasami córce każe zakładać zwykłe 60 den i na to te z polarkiem gdy musi założyć spódnice). 

Nosisz rajstopy również "po domu"? Pod strój domowy, jeżeli taki masz?

Rozsądne podejście. U mnie wygląda to podobnie, choć rygor jest trochę większy, oprócz rajstop są też inne obowiązkowe elementy ubioru. Za to przy wyższych temperaturach zamiast rajstop mogę zakładać legginsy, co jest akurat dla mnie plusem

U mnie jest zasada taka, że temperatura jest sprawdzana rano, a strój obowiązuje przez cały dzień. Nie jest to akurat do końca sprawiedliwe bo rano może być np.10-15 stopni (i ubieram grubsze rajstopy zgodnie z tabelką), w dzień robi się 20-25 a ja do końca dnia i tak muszę mieć je na sobie. 

Nie mam czegoś takiego jak strój domowy, jednak ubrania z tabelki obowiązują również "po domu". Czyli po powrocie do domu mogę np. zmienić jeansy na dresy, ale pod spodem zostają rajstopy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina
3 godziny temu, Gość gość napisał:

Pani  Sabino  a czy ta  tabelka  temperatury ma dotyczyć także  chłopców ?

Przy codziennym noszeniu tak. Ale jak ktoś nosi rzadko i nie jest przyzwyczajony do ciepełka to może być ciutke za ciepło. Tak to nie widzę różnicy dlaczego by się miała różnić. 

1 godzinę temu, Gość Tomek napisał:

Rozsądne podejście. U mnie wygląda to podobnie, choć rygor jest trochę większy, oprócz rajstop są też inne obowiązkowe elementy ubioru. Za to przy wyższych temperaturach zamiast rajstop mogę zakładać legginsy, co jest akurat dla mnie plusem

U mnie jest zasada taka, że temperatura jest sprawdzana rano, a strój obowiązuje przez cały dzień. Nie jest to akurat do końca sprawiedliwe bo rano może być np.10-15 stopni (i ubieram grubsze rajstopy zgodnie z tabelką), w dzień robi się 20-25 a ja do końca dnia i tak muszę mieć je na sobie. 

Nie mam czegoś takiego jak strój domowy, jednak ubrania z tabelki obowiązują również "po domu". Czyli po powrocie do domu mogę np. zmienić jeansy na dresy, ale pod spodem zostają rajstopy 

No ja też nie tylko rajstopy każe, ale ich temat dotyczy. Oprócz rajstop pod spodnie, to jeszcze podkoszulka lub body i na to bluza, sweter. Jak będzie zimniej to będę kazała córce się cieplej ubierać na górze. Do tego wiadomo, cienkie rękawiczki, coś pod szyję. 

Moja jak rano założy rajstopy to już w nich zostaje do wieczora, po przyjściu ze szkoły przebiera się w strój domowy, a jak temperatura by wzrosła to jedynie zmiana ubrań, a nie bielizny, a do niej zaliczamy rajstopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek
Dnia 14.11.2019 o 12:04, Gość Sabina napisał:

Przy codziennym noszeniu tak. Ale jak ktoś nosi rzadko i nie jest przyzwyczajony do ciepełka to może być ciutke za ciepło. Tak to nie widzę różnicy dlaczego by się miała różnić. 

No ja też nie tylko rajstopy każe, ale ich temat dotyczy. Oprócz rajstop pod spodnie, to jeszcze podkoszulka lub body i na to bluza, sweter. Jak będzie zimniej to będę kazała córce się cieplej ubierać na górze. Do tego wiadomo, cienkie rękawiczki, coś pod szyję. 

Moja jak rano założy rajstopy to już w nich zostaje do wieczora, po przyjściu ze szkoły przebiera się w strój domowy, a jak temperatura by wzrosła to jedynie zmiana ubrań, a nie bielizny, a do niej zaliczamy rajstopy.

Pocieszające że nie tylko ja tak mam. Rozumiem że Twoja córka gdy rano z uwagi na niską temperaturę założy rajstopy, a w dzień zrobi się bardzo ciepło, to i tak musi w nich zostać do wieczora? Ma wyznaczoną jakąś godzinę o której może je zdjąć? Stosujesz jakieś metody uniemożliwiające samowolne zdjęcie rajstop czy córka jest już na tyle wychowana że bez Twojej zgody na pewno sama tego nie zrobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×