Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość na czym to polega....

PRACA PILOTA WYCIECZEK

Polecane posty

Gość na czym to polega....

Takie głupie pytanko, z ciekawości :) oprowadza się wycieczki po różnych miastach, wiadomo, ale jak to wygląda w praktyce? gdzie się pracuje? trzeba wiedzieć wszystko o wszystkich krajach, czy jak? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tirowka
nie jestem pilotem wiec dokladnie Ci nie powiem ale wyglada to mniej wiecej tak: robisz kurs pilota potem masz egzamin. jak zdasz to masz licencje i mozesz oprowadzac grupy. z tego co sie orientuje to jak np jedziesz do krakowa to oczywiscie wczesniej wszystko sobie przygotowujesz i musisz byc obryty bo zawsze ktos moze Cie o cos spytac. ale wiedzy z zakresu weszystkich krajow nie musisz miec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na czym to polega....
dziękuję za odpowiedź :) tak się właśnie zastanawiam nad takim kursem i analizuję, czy mam predyspozycje i odpowiednią wiedzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie... Tirowka, a zdaje sie ze Turystyke skonczylas? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na czym to polega....
no to faktycznie coś pokręciłam :D przepraszam a można mieć uprawnienia przewodnika po różnych miejscach? bo ja bym chciała jeździć z wycieczkami po różnych krajach i opowiadać ludziom o zwiedzanych miejscach, ale załatwianie za ludzi formalności, itd. nie bardzo mi się uśmiecha :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sobie podniosę ........
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na czym to polega....
to by i tak była tylko dodatkowa fucha, tak dla przyjemności :) kusi mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewna, ale np. zeby byc pilotem wycieczki do Francji trzeba po prostu znac jezyk no i miec licencje. Podobno ciezko znalezc prace jako pilot wycieczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na czym to polega....
znam języki, nawet kilka, kocham podróże, nawijać mogę bez końca, tylko załatwianie formalności i jakieś funkcje opiekuńcze napawają mnie wstrętem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na czym to polega....
ciężko? hmmm... tzn. jest już tyle osób w tym zawodzie, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na czym to polega....
no ale jako przewodnik nie mogę jeździć po całym świecie, nie? :( wybacz moją upierdliwość, ale już się pogubiłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na czym to polega....
bo robić uprawnienia na każdy kraj? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, jest bardzo duzo pilotow wycieczek juz. A jakie jezyki znasz? Zeby miec licencje trzeba zdac rowniez egzamin panstwowy z jezyka obcego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na czym to polega....
znam niemiecki, angielski, rosyjski, włoski i francuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRZECENIASZ ..
PILOT MUSI UMIEC ODNALEZC GRIOGE I POKIEROWAC KIEROWCE ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I rozumiem, ze znasz je wszystkie na tyle dobrze, zeby zalatwic wszytskie formalnosci w tym jezyku w hotelu, na przejsciu granicznym, w razie np wypadku drogowego, a rowniez klocic sie z kims, kto nie wywiazal sie z warunkow umowy? a nawet zlozyc wyjasnienia na policji w wypadku np kradziezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na czym to polega....
tak, znam te języki na tyle dobrze ... ale właśnie takich formalności nie chcę załatwiać, marzy mi się jedynie pokazywanie ludziom pięknych miejsc i opowiadanie o nich :) czyli praca bardziej jako przewodnik, jak już tu się dowiedziałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo, no to podziwiam :) Gdzie sie nauczylas tych wszystkich jezykow? I ile? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na czym to polega....
Turquoise - dziękuję :) uczę się języków od dziecka, zawsze mnie to pociągało :) trochę w szkole, klasa dwujęzyczna, potem studia lingwistyczne, różne kursy plus mnóstwo samodzielnej nauki w domu :) Kuraiko - dziękuję za linki, już czytam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam na kurs pilota wycieczek organizowany przez biuro ATAS, które działa na rynku od 25 lat. Kandydaci, którzy ukończą kurs będą w przyszłości pracować jako piloci na wycieczkach i obozach językowych w Londynie. Szczegóły: http://www.atas.pl/praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, chciałabym zostać pilotem wycieczek, mam pewne praktyczne pytanie. Czy piloci chętnie korzystają z elektronicznych systemów takich jak ten http://systemtourguide.com/portfolio-item/systemy-dla-przewodnikow/ ? Czy jest opór wsród turystów? Czy piloci korzystają z tego sprzętu za pośrednictwem biur podróży czy warto samemu zainwestować w taki sprzęt? Byłabym wdzięczna za odpowiedź, ponieważ chciałabym sobie naświetlić jak mniej więcej w praktyce wygląda taka praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bucea
Ostatnio na wycieczce w Grecji przewodniczka korzystała z podobnego sprzętu ale nie wiem czy był to http://www.systemtourguide.pl/systemy-audioguide Sprawdzało się to dobrze, każdy mógł poruszać się we własnym tempie. Myślę, że dla większych grup to mus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym roku ur*******my kolejny nabór na szkolenie pilockie. Kurs na pilotów dostępny jest dla kandydatów z całej Polski. Składa się z zajęć teoretycznych w formie webinarium oraz praktycznej cześci - wyjazdu do Londynu. Szczegóły i zapisy: https://kontakt.atas.pl/piloci-wycieczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też korzystam z system Tourguide i bardzo go polecam, bo jest nowoczesny, a przy tym prosty w obsłudze. Poza tym ma wydajną baterię a jakość przekazu jest naprawdę wysoka, właściwe nie ma żadnych zakłóceń. Ja tego typu sprzęt kupowałam w dobrej cenie przez firmę AZ Studio https://www.azstudio.com.pl która specjalizuje się w systemach łączności radiowej dla różnych branż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jan

Jeżeli chcecie zrobić  takie uprawnienia jak licencja pilota samolotu to polecam  wybrać się do Bielska do szkoły ATO-123 AP-Aviation, która znajduję się  na Cieszyńskiej 321 i moim zdaniem zapoznać z ich ofertą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×