Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

naucze malego polskiego zeby wiedzial gdzie jego korzenie. a wogole to same plusy jak jest sie dwujezycznym - podobno mozg sie szybciej rozwija. zreszta na drugie dalam mu Andrzej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki.. ja jak zwykle malo czasu wiec na kafe wpadam raz na dzien.. no ale coz ! Z tymi jezykami za granica tak to jest : lepiej mowic do dziecka w jezyku polskim, innego i tak sie nauczy w szkole!! Moj brat urodzil sie tutaj, mama zawsze do niego mowila po polsku a jak poszedl do szkoly w wieku 3 lat to w miesiac nauczyl sie wszystkiego po francusku!! Ja mam meza polaka ale nam latwiej niestety juz mowic po francusku (mieszkamy tutaj od wieku 8 lat dla mnie, 6 lat dla niego).. ale odkad jest Damianek probujemy mowic po Polsku, no i jakos takos nam sie udaje ;) A ja mam w niedziele urodziny mojej starszej chrzesnicy, konczy juz 9 lat... no i co jej kupic!!! Moze podpowiecie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj R. jest brytyjczykiem, no i cala jego rodzina wiec maly ma podwojne obywatelstwo - angielskiego sie musi nauczyc przede wszystkim zeby sie z tatusiem dogadac:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami --> super, tez bym chciala zeby moj maly takie cos dostal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny gdzie sie podziewacie? :) a ja mam jeszcze jedna wizyte domowa poporodowa za tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My bylismy na spacerku, potem mały spał a zaraz jedziemy do babci. Polecam wam fajna aptekę internetową, w której dużo rzeczy jest taniej. Np. normalnie za cerazette placiłam 39 zł a tu jest po 32 zł. www.doz.pl Wlaśnie zamówiłam też tam alantan bo jest o 1/3 tańszy. Tez oilatum jest tansze, ale niektóre trzeba sprawdzać, bo różnie to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka właśnie ja z czapką mam problemy bo kupiłam na oko i jest za duża i w tą zimę to młody jej chyba nie założy:P wiecie zastanawiałam się jak tam u artigiany juz tyle czasu jej nie ma... może jej napisze eskę to się dowiemy a ha która chce cerazette ?? mam nowe opakowanie , nie odpakowane a zdecydowałam że nie będę brać jednak bo za dużo się nie seksimy. poczekam aż skończę karmić i założę antenkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aeriss
Hej! Piszecie o tabletkach - ja mam na razie wykupione, bo jeszcze nie biorę Azalię. Czy któraś z Was to bierze? I jak jest tolerowana? Pisałam wczoraj, że Mały dostał maść na krostki (alergia na mleko), wykupiliśmy i okazał się,że jest to bardzo silny steryd. W ulotce jest napisane, że u dzieci poniżej roku stosować tylko wtedy, kiedy słabsze nie działają. Oczywiście nie smarujemy..i chyba zmienimy pediatrę.Zasypuję to pudrem Mustela i jest lepiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny , dawno mnie nie było , jestem już po przeprowadzce i w końcu mam internet czytam powoli zaległosci , ale chyba tak szybko nie nadrobie wszystkiego . Tak po krótce to we wtorek miałam 2 szczepienie moja Marcelinka waży 4600 troche mało , przy wszych dzieciakach , ale lekarka stwierdziła , że jest ok ma 55 cm taka kruszyna mała . Karmie piersią w dzień co 2 godziny , a w nocy wcale , mała jak zasypia po kąpieli o 20 to wstaje o 7-8 rano, złote dziecko , ody tak dalej z zasypianiem też nie mam kłopotów kapie , karmie , kłade do łózeczka mówie dobranoc i wychodze i sama śpi bez żadnego problemu . No to na tyle postaram sie nadrobic zaległości w czytaniu w najbliższym czasie . Całuje was wszystkie mocno .Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa - ja biorę cerazette, ale mam zapas, więc nie potrzebuje teraz. Zreszta z receptami tez u mnie nie kłopot:) My tez sie duzo nie seksimy ale ja to jestem taka boidupa i wolę sie zabezpieczać:P Też myślałam ostatnio co u Artigiany. falsa - wiem że rozbój ale co zrobić:D Aeris - od razu tak dawać dziecku sterydy? Poradźcie się innego lekarza, będziecie mieć zawsze pewność. Viola - a;e dawno cię nie było! Gratuluje przeprowadzki:) Faktycznie twoja to kruszynka:) Ale na pewno nadrobi prędzej czy później:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
Viola to teraz już są 2 kruszynki:) moja Marysia 4800 jak miała dokładnie 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pażdziernikowa mama -Twoja kruszynka z tego co pamiętam tez urodziła sie taka malutka jak moja , Marcelina miała 2480 g po urodzeniu , ale urosną w swoim czasie najwazniejsze , zeby były zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
do Kami > Ta mikstura to woda+ pól cytryny + 2 lyżki syropu Klonowego + szczypta pieprzu Cayenne. To razem wymieszać i pić kilka razy dziennie a do tego tylko woda i zielone herbatki. Dzisiaj zaczynam 5 dzień i mam juz -3kg! Uważam ,że nieżle. do Violi79> cześć Jestem nowa, ale moja też jest kruszynką dzisiaj kończy 3 m-ce i waży 5kg, a przy porodzie miala 3130g. pozdrawiam wszystkie kończę bo moje maleństwo wlaśnie się budzi i zaczyna gadać. a spała calą noc z przerwą o 7,30 na mleczko. A co do prezentu dla chrzestnicy to mam 8 letnią corkę i bardzo lubi wszystko co związane z filmem "HIgh school Musical", może jakieś ciuszki czy przybory bo robią z nimi już wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka goa29 widze że jesteśmy w tym samym wieku:) i dzieci też mamy w podobnym:) ja mam syna który w kwietniu skonczy 10 lat i oczywiście maluszka. moze opowiesz jakw yglądał twój poród po tylu latach bo mnie powiedzieli że u mnie to wygladało jak u pierworódki.... a z high school musical to chyba wszystkie dzieciaki w tym wieku mają na tym punckie fioła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goa29--> i tylko pijesz to miksturę i do tego woda i herbatki przez cały dzień?? kurcze ja nie mam silnej woli i lubię zawsze coś pochrupać ;) ale muszę się wsiąść za siebie, więc może z tydzień mi się uda wytrwać ;) a ja dalej przeziębiona! mam okropny katar i troszkę gardełko mnie boli! Misi narazie nic nie jest i mam nadzieję, że nie zarażę mojego szkrabka! a ja jutro jadę do salonu przymierzać suknię ślubną :) wybieram się z moja przyjaciółką, która będzie moją świadkową no i oczywiście z moją ukochaną siostrą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie,dawno mnie tu nie bylo,bede musiala nadrobic zaleglosci w czytaniu, bo jak na razie to wiem o was z naszej klasy :) pozdrawiam wszytskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Wpadłam się tylko przywitać i za chwilę zmykam do lekarza na szczęście tylko ze mną bo wczoraj całą noc i dzień walczyłam ze zbiciem temp i dopiero tej nocy coś się ruszyło ale teraz już znowu temp mi krąży w stanie podgorączkowym ale na szczęście na dziś miałam wizytę w sprawie mojego kręgosłupa to załatwię to za jedną jazdą :) Mam nadzieję, że mały mi się tylko nie zarazi ale ja to chyba mam tylko oskrzela więc raczej jest bezpieczny bo to nie jest zaraźliwe Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aeriss
Zaprosiłyście - to się dopisałam :) Dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka2_2
Witam mamusie i dzidziusie Pisałam kiedyś(jeszcze na początku jak pojawiły się dwie kreseczki)ale później było parę komplikacji i musiałam niestety przerwać. Moja córcia przyszła na świat 7 października.Ważyła 3300 i mierzyła 52cm.Teraz to już kawał baby.Wczoraj byłyśmy na drugim szczepieniu i waży już 5600 i 62 długa.Jest już co nosić!!! czytam Was na bieżąco także wiem co się u każdej dzieje.U mnie podobne problemy.Albo je za dużo albo nie je wcale, jedna kupka na dwa dni źle a jak zrobi 4 dziennie to też źle bo zaraz myślę że coś się dzieje.Ostatnio zrobiła się bardzo marudna, jak nie śpi to płacze(ogólnie to bardzo mało śpi od urodzenia tak ma)do tego jeszcze wymiotuje i przez to właśnie nie szczepili jej wczoraj szkoda żeby szczepionka za 330 zł(szczepie na rota wirusy i to miała być druga dawka) się zmarnowała.Mam ją obserwować i jak nic się nie będzie działo to we wtorek najprawdopodobniej zaszczepią.Objawy jak na ząbkowanie ale pediatra jeszcze nic tam nie widziała ale ponoć tak może być że zanim ząbek wyjdzie to objawy mogą dokuczać już dużo prędzej Na razie to tyle muszę uciekać bo Zuźka się obudziła;-)pozdrawiam Do klasy dopisałam się jako gość i teraz nie potrafię się przepisać;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka2_2
zapomniałam zapytać czy przyjmiecie mnie z powrotem do swojego grona? pozdrawiamy już się przepisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisienka2_2 witamy z powrotem :) a wysyłam Wam kiedyś na kafe linki sukienek, które mi się podobają i teraz je poszukuję! trochę tych stron jest! ;) viola--> super, że już po przeprowadzce i jesteś z nami. Ciekawe jak tam Artigiana...pewnie urządza swoje nowe królestwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, my po kontroli u lekarza, wszystko ok, jeszcze trochę kaszle, ale to końcówka.... za to ja jestem chora:( pewnie przez tą fridę się zaraziłam. Najgorsze, że jeszcze niedawno Franek lubił Fridę, a teraz mi z rąk wyrywa. Jestem umęczona tym tygodniem. Uważajcie na swoje dzieciaczki po szczepieniach, bo to straszne widzieć jak się maleństwo męczy kaszląc, kichając i smarkając jednocześnie. jeśli chodzi o jego postępy, to tak się wycwaniakował, że kiedy leży na macie i nie może sięgnąć jakiejś zabawki, to podaje sobie nogami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wisienka witamy na nwoo:) Kami - to gdzien było chyba na poczatku, bo pamiętam ten link. paula - a twój Franek to tak na szczepionkę zareagował? I długo po szczepieniu mu wwyszło to przeziębienie? Moj misiek padł, bo go wymęczyłam na maxa:P Mam nadzieję, ze z godzinkę pośpi, bo sama z nim jestem cały dzień, tatuś w pracy i już czuję zmęczenie. Kurde właśnie coś mruczy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie wlasnie przestarszylam, bo mi niedobrze dzis, mam nadzieje, ze to od jazdy samochodem bo zdjecia jednoczesnie ogladalam ale mnie trzyma tak jakos mdlawo od godziny nadal. dziewczyny wy tu piszecie ze nie chce sie wam bzykac, a mnie to normlanie energia rozpiera i czasem musze swojego gwalcic (i pewnie z tego dzieci kiedys beda znow..). a wogole mam takie pytanie, czy macie juz plany kiedy bedziecie odstawiac od cycka? bo moje zalozenie to 6 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×