Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

była dziś u nas położna, ale bardzo niezadowolona z jej wizyty jestem. pierwsze co mnie wkurzyło to to że nie umyła rąk jak przyszła tylko od razu złapała malucha. dodam że miała opryszczkę na ustach :O nie wyjaśniła mi praktycznie nic. nie odpowiedziała na pytania tylko jakimiś utartymi sloganami na temat szczepień rzucała. ech. powiedzcie mi proszę jak to jest z kontrolą wagi maluszków??? czy ja mam chodzić do przychodni go warzyć? jak często??? ona tylko o szczepieniu za 6 tyg powiedziała o niczym innym. odnośnie oczek to mamy po receptę na antybiotyk pojechać do ośrodka. ale ja nie chcę dawać małemu antybiotyków! z tym że ona nie dała praktycznie zadnej alternatywy. na razie przemywamy rumiankiem jak do jutra nie będzie choć troszkę lepiej to chyba będzie trzeba jej posłuchać. czy położna jak do was przyszła to sprawdzała jak goi się rana????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Doradzcie dziewczyny, mała ma taka łuszczącą się skórę , coś jakby ciemieniucha na brwiach, smaruje to oliwką, ale bez rezyltatu. Wczoraj przesadziłam z nabiałem i małej wyskoczyły krosteczki na policzku, biedna drapie je. Oby to nie była skaza białkowa:( Odstawiam nabiał. Kacper mi choruje i boję się, żeby na małą nie przeszło. U nas kupa jest bardzo rzadka. Na sucha skóre polecam kąpiele w oilatów, Karolince pomogły. Całisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika spróbuj maścią Bepanthen, ale maścią nie kremem. Agatka a ropiejące oczka przemywaj sola fizjologiczną- do kupienia w aptece w takich ampułkach, rumianek może uczulać. Mi położna doradziła sól fiz w razie gdyby ropiały. Moja malutka sobie grzecznie śpi po spacerku, trzeba ja zaraz obudzić bo potem w nocy mi za długo wojaży- do pólnocy nie śpi i musimy co chwila wsawać bo jej smok wypada i się złości. Ale najgorzej jest przy kapieli- tak strasznie wrzeszczy- o mało się nie zaniesie. Wody gorącej nie mam, pokój nagrzany to zimno jej nie jest a ona krzyczy przeraźliwie. Mówiłam położnej i powiedziała że najprawdopodobniej w szpitalu ja wykapali w gorącej wodzie i to dlatego. A wasze maluchy jak? Tez tak krzyczą w kąpieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny masakrę miałam nad ranem. Nakarmiłam małego o 5 ( wstaje tylko dwa razy :D), położyłam się do łóżka, a tam dreszcze jak cholera, gorączka 40,3 stopnia, myślałam, że wysiądę. Na szczęście dostałam antybiotyk i już lepiej ze mną, tylko cały dzień boli mnie głowa. Najgorsze jest to, że zanika mi pokarm, wczoraj ściągnęłam małemu na noc dwie porcje po 90 ml, a dzisiaj w południe jedna 90, druga 80 a teraz z obu piersi tylko 80, czyli 40+ 40 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika1 to moze byc faktycznie skaza bialkowa u mnie wlasnie sie tak zaczynalo!!musisz odstawic najlepiej nabial!i zabaczyc po jakims czasie czy sie to znika!bo jesli nie zniknie to moga byc potowki!pamietaj ze nabial jest nawet w buleczkach mleko w proszku dodaja:(u mnie po odtstawieniu nabialu malu ma buzie sliczniutka i gladziutka!!a zobacz za uszami czy nie ma suchej i takiej chropowatej skory to tez moze byc oznaka skazy! u mnie tez maly robi zadka kope:( pingusia_22 moj maly tez strasznie plakal przy kapieli dopiero wczoraj pierwszy raz nie plakal tylko sie rozgladal ale musi mnie i meza trzymac za palce u reki i moj maz caly czas musi mu powtarzac ze jest suuper i ze go mocno trzyma i nie pusci:) Anabelkaaa no to ladnie ci temp. skoczyla ja najwiecej przy tych cyckach nieszczesnych mialam 39:) Ja laktatorem tez mniej sciagam ale zato dzidek inaczej ssie!moj najada sie ladnie i przybywa na wadze tez ladnie wiec nie ma sie czym martwic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczelam malego przystawiac, ale wiecej memle niz je :/ dokarmiam go Nan poczatkowym, ale musze zmienic, bo nie toleruje tego mleka :(. Agniesza ja narzekam, ze nie wszystko moge jesc, ale w porownaniu do Ciebie to mam urozmaicony jadlospis. wspolczuje :( ale czego sie nie robi dla maluszka. Agatka dopiero doczytalam Twoja historie. Ale mialas przezycia... Wracaj szybko do zdrowka ;* Moj maluszek ma juz 9 dni, nie wyobrazam sobie zycia bez niego. I ciesze sie, ze mam mile wspomienia z porodu i kolejny mnie nie przeraza, bo moze w przyszlosci, za kilka latek postaramy sie o siostrzyczke dla Jasia :D jak tak sobie czytam, to widze, ze kazda z nas miala jakies przezycia, a to chora, a to cos innego. Beatka ja wiem, ze maly slyszy, bo jak tylko spi a ja cos glosniej zrobie, to juz sie budzi. ta lekarz po prostu bez sumienia i bez serca, zeby mowic, ze NIE SłYSZY. dopiero w necie doczytalam o co dokladnie kaman z tym badaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patuniaaa co do twardego brzuszka to ja klade malego na brzuszku i on sie wyciaga i zaraz mu mija. tak mi pielegniarka doradzila w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! widzę że jak na razie to ja mam najwięcej czasu na siedzenie na neciku :P ale to przez moją nogę. nic nie mogę zrobić, ani posprzątać ani ugotować. jedyne do czego sie nadaje to karmienie maluszka. choć nie powiem i z tym ciężko bo mam strasznie popękane brodawki i coraz trudniej jest karmić. wczoraj wieczorem podałam modyfikowane bo już nie mogłam wytrzymać. a stwierdzilam że jak mam karmić płakać przy tym i się denerwować to nic dobrego z tego nie wyniknie. dziś już karmię normalnie, ale przez nakładkę. zobaczymy jak bedzie. powiedzcie mi tylko jak urzywać tej soli do oczek??? to się przemywa tak jak rumiankiem, czy zakrapla czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Agatko wielkie gratulacje synka zwłaszcza po tym wszystkim co przeszłaś. Solą fizjologiczną przemywa się oczka od zewnątrz w kierunku noska kilka razy dziennie. Powinno pomóc ale jeśli po kilku dniach nie przejdzie powinnaś iść do lekarza żeby infekcja się nie wdała. U nas wszystko ok. Mały rośnie coraz mniej spi w dzień, robi się coraz słodszy. W nocy budzi się raz albo dwa, gazów ma mniej odkąd ograniczyłam nabiał i przestałam pić mleko. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na odparzenia
sudocrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odparzenia
Sudokrem jest ponoć bardzo dobry, ale nam nie pomógł. Położna poradziła stary jak świat Tormentiol (2 razy dziennie rano i wieczorem) i pudrowanie mąką ziemniaczaną. Zeszło wciągu jednego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) nic nie czytalam , mala wisi mi na rekach ciagle jak ja odkladam do lozeczka to sie budzi i placze przylepa mala jesli chodzi o sudocrem tem trzeba dokladnie osuszyc pupe i nalozyc cienka warstwe powinno byc dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam🌻 buuuuu mam dosc rosolu!!:(i zup na rosole ale damy rade wlasnie gotuje kolejny rosol ale tym razem postanowilam ugniesc sobie swojskie kluseczki!! chudne w oczach prawie juz wchodze w spodnie sprzed ciazy:(brakuje mi 2cm tylko:(w ciazy przytylam 30kg a teraz juz mniej mam 18kg bez sensu a tak chcialam zeby mi zostalo co nieco a tu widze lipa bedzie!! ale nic dzidek najwazniejszy moze jeszcze kiedys przytyje:) moj klusek robi zadka kope ale to po tej zawiesinie najprawdopodobniej bylam wczoraj u lekarza ale maly przybiera na wadze doktorka mowi ze widziala duzo gorsze!!jesli nie przejdzie mu do poniedzialku jade do pediatry!! ile wasze maluuchy robia kopy w ciagu 12h bo moj 7-8?powinien teraz robic chyba duzo mnie!!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) -daje malemu debridat, daje sie go przed czy po posilku? dalej mi sie prezy bo znow zaczelam mu podawac nieszczesny sab simplex i to chyba od tego, no albo od debridatu albo od nowego mleka dla alergikow.prezy sie po kazdym posilku,placze,nie moze zasnac,wybudza sie jak juz zasnie,jest niespokojny i ulewa,poprostu masakra, jak sie biedny meczy:( - kapiel-ja kapie sama, dodaje to oilatum ale smaruje jeszcze oliwka malego, bo ma dalej sucha skore -mi polozna tez rane ogladala to na razie tyle,lece do malego. aha zamowilam mu fajna chuste na allegro, nie ta wiazana ale taka jakby torebke,ciekawe czy bedzie w niej siedzial ahahah:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesza26 moj maly robi 1,2 kupy no ale on na modyfikowanym jest,wiec niestety nie pomoge, ale ta ilosc jest chyba w normie co? aha i co ty biedna wogole mozesz jesc na tej diecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesza co do rosołu ja też wszystko na nim jem ale cóż. Wiem na pewno że po pomidorówce młody nie ma uczulenia :) jak tak chudniesz to może powinnaś więcej jeść? Albo jak dojdziesz do siebie zajść w kolejną ciążę co ty na to ? :D :D :D Mój też robi rzadkie ale bez przesady nie jest to sama woda. Czasem się zdarzy że kupka jest nieco gęściejsza ale też jak dla mnie rzadka :) A w ciągu dnia ok 5 razy się załatwia :) Dziś już 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie green bo mi się tylko zapytała czy krwawienie mocne i tyle. jak jej powiedziałam że bardzo mnie boli to stwierdziła że tak może być i nic więcej. zobaczyć nie chciała :( co do kupek to mały robi praktycznie po każdym jedzeniu, czyli co chwilkę, nawet nie wiem co ile i ile razy bo nie jestem w stanie zliczyć. no ale moje malutkie dopiero 9 dni ma więc jeszcze malutki jest. za to dziś strasznie mi ulewa :( już zaczynam sie denerwować czy wszystko jest ok. wygląda to tak, że je i w trakcie jedzenia ulew, potem je dalej, po jedzeniu znów ulewa i to leci mu buźką i noskiem :( mam tylko nadzieję ze jakby coś było nie tak to by płakał a on jest spokojniutki i sobie śpi. dziękuję za odpowiedź w sprawie soli fizjologicznej :) teraz będę was zadręczać pytaniami, w końcu macie starsze pociechy niż ja :P taki przywilej młodej mamusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Byłam dziś z moim starszakiem u lekarza i lekarka dała mi dla małej masć, raz posmarowałam i super schodzi. Pingusia- nasza Karolina uwielbia się kąpać, nawet jak płacze, a ja ją rozbieram, to w momencie się uspokaja jak Karol wkłada ją do wody. I kąpać mogłaby się cały czas, ma to po mamie:P Faktycznie pewnie twoją małą zniechęcili do kąpieli w szpitalu. Napewno z czasem się przyzwyczai. Anabelka-Zdrówka, wiem jak to jest z taka goraczką, brrr. A zmniejszającym mlekiem się nie martw, ja laktatorem ściągnęłabym miknimalnie, za to jak przystawie mała, to pokarm tryska na wszystkie strony:D Agnieszka- odstwiłam calutki nabiał i dziś te krosteczki się zmniejszyły, więc pewnie to to:( Czyli co, teraz nawet kawki z mlekiem nie wolno?? No trudno, dla dzidka wszystko. U nas kupa jest bardzo rzadka, a robi ją raz dziennie, rano. mała agatko-ja tez przemywam solą oczka. Karola ja stosowałam sudokrem, bepatnhen i mąkę ziemniaczaną i dużo razy w ciągu dnia wietrzyłam pupę. Green-daj znać jak dojdzie ta chusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powoli zaczynamy przygotowania do chrzcin. Bedziemy mieć ponad 20 osób, a TO TYLKO SAMA najbliższa rodzina:( W tym tygodniu musze umyć okna. W następnym jesteśmy umówieni z księdxzem i na zakupy. Jak sobie pomyślę, jakie ilości jedzenia muszę zrobić, to wymiękam. Dobrze, ż placki upiecze mój maż, bo sama z wszystkim nie dałabym rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdybyśmy my robili chrzciny to aż strach się bać ile osób trzeba by było zapraszać... 3 babcie wójków - 10 cioć - 9 rodzeństwa ciotecznego -26 no i rodzone rodzeństwo z rodziną to w sumie 6 :( i trzeba wszystkich zaprosić bo jak nie to jedno się obrazi i taka fala hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej moj maly prawie wcale nie robi kupki o to chodzi-prezy sie jakby chcial a nie mogl wiec mu pomagamy dajac czopka i wtedy szybciutko idzie albo masujemy brzunio.dzwonilam do poloznej w tej sparwie m.in.i powiedziala,ze niektore dzieciaczki tak maja,ze prawie wcale nie robia kupki ale z tego wyrastaja i nie ma sie czym martwic.w razie marudzenia mam go przepajac herbatka koperkowa. jutro ide na kontrole do gina-od momentu zszycia nikt mnie TAM nie ogladal :/ agniesza-jak czytalam swoje zaleglosci z mojego pobytu w szpitalu to widzialam,ze tez tam dosc dlugo bylas i maly mial spora zoltaczke. Twojemu maluszkowi juz nie wraca?bo moj po kolejnym pobycie w szpitalu na weekend cos mi sie znow zolty wydaje-albo mam juz schizy. Wasze maluszki tez noca dokazuja?bo moj od polnocy do 3 nie chce spac a potem momentalnie usypia,jak w zegarku :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczucha moj mial spora zoltaczke 18,9 ale po naswietleniu spadl;a mu do 11,7 i poszlismy do domu bo norma jest do 12.ostatnio kazali mi zrobic mu ponownie bo troszke jest jeszcze zolty ale spadla mu juz do 7,2 (to bylo 2tyg. temu) czyli juz mu sie nie podnosi! no nie wiem co z ta normalnie kopa nie wiem moze jutro znowu pojade prywatnie sobie!nieraz zrobi wiecej a nieraz tylko kleksik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martus jem ale co z tego jak to wszystko takie dietetyczne mi trzeba jakiegos boczusiu:)pizzy itp. rzeczy:)!!a nie takie postne jak Ja to mowie ale nie ma rady!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamusie! M Agatko-ale przezycia nie dosc ze ciezki porod to jeszcze złamana noga...-współczuje piszecie o kupach,moja mała na poczatku robiła po pare dziennie a ostatno co pare dni,bylismy na kontroli w szpitalu badał ja chirurg-wszystko ok-ten model tak ma robi kue co 4-5dni ,nie jest juz taka płynna o bezwonna,i ilosci tez sa imponujace jak na takiego maucha. Jesli brzuszek jest miekki to nie ma sie co martwic ,dzieci karmione piersia moga robic kupki co pare dni,podobno duze ilosci mleka wchłaniaja w przewodzie pokarmowym-tak mówił lekarz,zalecał mi diete bogata w błonnik,sok z dodatkiem sliwki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff-to co do kupek to sie uspokoilam ;) agniesza-moj mial 16 cos w szpitalu-ponad tydzien go naswietlali i spadlo do 12 i nas wypuscili a po tygodniu wzroslo mu do 15 i znow trafil do szpitala na weekend i wypuscili go ze stezeniem bilirubiny 8.raz mowia mi,ze tak moze wzrastac do 3go m-ca zycia i jak zrobi sie zolty to na 3 dni mam go odstawic od piersi i przejsc na sztuczne mleko a innym razem,ze juz jak spadlo do 8 to nie bedzie tendencji wzrostowej.na tygodniu ma znow przyjsc polozna to go obejrzy bo naprawde nie wiem co z tym moim \"azjata\" ;) ciekawe co z dunia-widac ja tez dlugo trzymaja w tym nieszczesnym szpitalu do ktorego wszystkie 3 trafilysmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) mala agatko- to dziwne, mi sie zdaje,ze powinna cie byla obejrzec, tym bardziej,ze zwrocilas uwage,ze cie boli. ja lezalam po porodzie 10 dni w szpitalu i codzien mnie ogladali a potem jeszcze ta polozna:)ale zawsze mozesz zadzwonic i poprosic o kolejna wizyte, to moze inna ci przysla, i przy okazji poprosisz o obejrzenie krocza. kasika1- nie kupilam tej typowej chusty jakos za skomplikowane wydaje mi sie jej wiazanie, tu prosze masz link, zobacz jaka bede miala, napisali,ze niby pomaga przy kolce:) zobaczymy bo ja juz wariuje z ta kolka,malemu tylko sie odbije i zaczyna koncert i podkurczanie nozek, i to po kazdym posilku, nie wiem juz, czy to wina tego mleka dla alergikow, ale pewnie nie... http://www.allegro.pl/item497446004_miekka_chusta_senda_infant_elastycz_burty_2kolory.html kasika1 a ile sie daje ksiedzu za chrzciny?weim,ze niby co łaska, ale....:) ja nie dalabym rady teraz tego zorganizowac, te kolki mnie przerosly, czuje,ze wkrotce sie poddam i bede go kolysac w wozku.. kaczucha- ja wlasnie zauwazylam,ze jak moj maly ma napad to pomaga picie herbatki, to jest sposob na wyciszenie dziecka?tylko nie daje mu koperkowej bo za ostra dla niego, mam rumiankowa, i kupilam taka na trawienie, mysle tez o uspokajajacej. co do zoltaczki, moj maly mial 16,3 i naswietlalam go az 9 dni i spadlo do 6,3 chyba. Ale schize mialam taka,ze ta zoltaczka wroci (cos tam w wypisie napisali,zeby obserwowac i sie przerazilam)a z nia my do szpitala,ze kupilam wage zeby go wazyc i sprawdzac czy prawidlowo przybiera- wtedy jeszcze karmilam piersia- i go nie wykarmialam:( Agniesza26 ponawiam pytanie o debridat:) dajesz go przed czy po jedzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×