Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawska 7

Czy ktoś pracował Jysk-u?

Polecane posty

Gość kulawymaniek
Plan urlopów ze Związkami , z pracownikami był ustalany?! NiE! Ktoś z mądrali w Gdańsku wymyślił sobie ,że będą nas jak im pasuje wyganiali na urlopy. Śmiech na sali. W razie problemów zgłaszajcie to na serio do Związków. Nikt nie ma prawa sam decydowac , wpusywac Ci urlopu bez twojej wiedzy bez twojego wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikj;ljljlklll
A czy chęć skorzystania z toalety też mamy zgłaszać do związków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,,gamoń"
Panie przewodniczący, dlaczego zakładasz brak porozumienia z pracodawcą w sprawie funduszu? Czy kiedyś nie otrzymaliśmy pieniędzy na święta z zfśc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czegoś nie rozumiem :(
Na stronie związków jest pismo wysłane do pracodawcy w sprawie natychmiastowego ustalenia preliminarza dotyczącego wydatków z funduszu, dlaczego zostało wysłane dopiero 6 marca a nie wcześniej? Wtedy nie było by problemu z terminem 30 dni przed świętami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielkie bongo
do Czegoś tu nie rozumiem Chłopie jeśli Ty nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać informacji pisanej, to zapewniam że tutaj na pewno nikt Ci tego nie wytłumaczy. Z tym trzeba cofnąć się do szkoły podstawowej. PS obejmujesz jakieś stanowisko kierownicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgkhkhjkhjkhkh
Może, tak jak pan K. przewodniczący ;P on tez był kierownikiem czyż nie.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 007007007
Trzeba powiedzieć ,że wśród nas są jednak jednostki którym zależy na ukazaniu związków zawodowych jako debili , nierobów i ludzi tylko po to tam działającym by się "nachapać". Podsycają niechęć , niezdecydowanie innych , niedźwiedzią przysługę oddając pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjhjhjhjhkjkjkjlkl
ojojojjjjj jakie nerwy :P proponuje związkowcom ze składek wizytę u psychoanalityka sobie zafundować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alfabet213124
a tobie proponuje udać się do psychologa bo widać masz jakieś problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie czy ktos z was korzystal z jednorazowej bezwrotnej zapomogi finansowe??? w senie zla sytuacja w rodzinie, niskie zarobki i wychodzi po odliczeniu oplat za mieskzanie prad i wode np 300 zl na jedna osobe, to czy mozna sie starac o taka zapomoge?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GąskaJyskowa
mozna, ja dostalam wlasnie z takich powodow, choc dochod wynosil wiecej niz u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brudny Hary
Prawda w oczy kole p. M.....k ? Kto miał przeczytać ,moją wypowiedz ten przeczytał. Mam nadzieję , że usunięcie mojego wpisu na Kafeterii dało Pani satysfakcję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan K. Przewodniczący
Temat preliminarza i wydatkowania podnosiliśmy już wcześniej do pracodawcy. Wybacz, że maile które wysyłane były do pracodawcy z załączonymi pismami nie były załączane tobie do wiadomości. Jeśli chodzi o sprawę przepływu informacji to zainteresowani bardziej niż TY tu na tym forum dzwonili i zostali poinformowani co się dzieje z ZFŚS. Dzięki bogu jest marzec a preliminarza jak nie było tak nie ma. Ja wiem że nie którzy z Was lubią wylewnie pisac na temat problemów które dotykają pracowników nie tylko na sklepach ale dlaczego uważacie że związek solidarnośc działa na Waszą nie korzyśc. Jeżeli jesteście naprawdę do tego przekonani że działamy na niekorzyśc pracowników zgłoście to jeden z drugim do prokuratury z domniemaniem popełnienia przestępstwa wynikającego z naruszeń Ustawy o związkach zawodowych. Daję sobię rękę uciąć że niejeden z Was wogóle Ustawy o związkach zawodowych nie czytał. I jest to przykre. Tym bardziej że atakujecie ludzi z którymi tak naprawdę nigdy nie rozmawialiście. Jak mam w zwyczaju zachęcam do rozmowy chociażby telefonicznej aby wyjaśnic Wasze wszelkie watpliwości czy odpowiedzieć na wasze pytania. Pozdrawiam P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witryna Britney
Panowie i Panie! Spokojnie!(choc wiem ,ze spokojnie nie da się)! Wyluzujmy. Po obserwacji forum widzę,że na pewne wypowiedzi, posty wyskakuja z odpowiedziami dziwni osobnicy - ich nicki to przypadkowy ciąg liter czy cyfr.Rzucaja oni hasła nawiązujace do fragmentu wypowiedzi czy wręcz do zdania wyrwanego z kontekstu i chcą ,aby wątek forum pobiegł gdzieś w bok ,na mało istotne tematy.NIE DAJMY sie wrobić tym ciulom! To forum jest czytane przez masę jyskowców.I jak myśle w bardzo znacznym stopniu przez "górę".Zauważyliście ,że jak wyśmialismy "wielką trójcę " to prawie ich na forum jysknet nie widać? - chłopaki jednak w miarę łebskie są i wyciszyli swoje trójboskie wytyczne!Brawo!Czyli nadajecie się na swoje fuchy ,bo wiecie kiedy przestać.Może i inni poszliby w wasze ślady? Info było ,że wypłaty zostały przelane na konta.Zajrzałem ,choc bałem się.Pani Teresko , jeśli pani uważa,że 1031 zl za prawie codzienny(w tym weekendy) zapierd...l w pracy jest wypłatą to co pani o tym myśli?Osobiście?Wiem,że pani mi nie odpisze,ale w myślach , w swoim rachunku sumienia jak pani to widzi?Jeśli jest pani wierząca jak pani przez Bogiem za to odpowie?Czy pani naliczając taka "zapomogę" dla ojca rodziny ma pani świadomość co to naprawdę znaczy?Nie potępiam pani ,bo pani tylko nalicza to co naliczyc pani musi ,wiem ,że kazdy z nas jest dla pani numerkiem ,ale czy chociarz raz pani pomyslała "Boże jak on/ona z tego wyżyje?"Chociarz to nie powinno byc pytanie do Pani .Za pensje i ich wysokość odpowiada pan dyrektor.Choc on zawsze chętnie odpowie "to wy sami wyrabiacie swój obrót".Czy pana pensja tez jest naliczana w ten sposób? Panie Dyrektorze generalny - jak pan by na to pytanie odpowiedział?-może powtórzę "dzisiaj za pracę na 3/4 statu (w pracy jestem tak jak byłem do tej pory- codziennie, z tymże średnio 6 godzin- zrobić muszę to co robiłem dotychczas w 8;nie wyrabiam) otrzymałem1031 zl .Nie pytam jak ma sie to do pana pensji ,bo się nie ma.Jak by pan przeżył? Jak ja mam sprzedawać z usmiechem na twarzy najdroższe materace?Jak ja mam reprezentować wartośći jysk values?Czy pan wie jak ja sie czuję jako czlowiek?A może w kolejnym biuletynie odnajde odpowiedż na nurtujące mnie pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy w tym roku dostaniemy dodatek świąteczny tak jak to było w ubiegłych latach? Ciekawy jestem czy będzie to wyższa kwota bo przecież jeszcze coś zostało z zeszłego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jyskowiec
A czy pieniązki za konkurs materacy gold były wliczone do wypłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witryna britney
Dobre pytanie!!! Po wydrukowaniu odcinka płacowego rzeczywiscie nic nie ma o kasie za konkurs gold.Jak to wogole jest ?Konkurs byl w styczniu ,a kasy w marcu nie widac?Ciągle jest liczona? Kurna chata! - ten kto za to odpowiada moze powinien zostać za to rozliczony?Może komus ten kilka złotych by zbawiło widmo odsetek/kary bankowj ? Wzywam do tych rozliczeń ,ale uważam ,że skoro JA stojąc na kasie,liczac towar , wciskając debilny impuls(plus artykul dodatkowy),chwytając okiem kazdego,aby powiedzieć"Dzień dobry" robię błąd i mam kasę w plecy z mojej zasra...j pensji to dygnitarze podejmujący BŁĘDNE decyzje też powinni bulić!Czyz nie tak?-ja kasę muszę mieć jasna każdego dnia,a elity "pracujące" poniedziałek - piątek mogą swoje decyzje i błędy ciagnąć miesiącami? No i ten zasr..y impuls - może i regionalni maja z tego kasę,ale ja nie (infantylizmy typu"indeks ilości śmiecia na paragon" nie ruszaja mnie) - dawajcie jakies nagrody(ochlłapy) za ten impuls to może sie ruszy... A może tak wogole moj drogi regionalny popracuje w weekend na sklepie,postoji na kasie i zobaczymy jaki indeks wypracuje????(decyzje istotne niech może przeduskutuje ze sprzedawcą , odkręcanie głupot regionalnwgo to kosztowna sprawa...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taira
Problem polega na tym, że to nie kierownicy kombinują z urlopami, tylko ktoś wpadł na pomysł, że w danym miesiącu ma być tyle a tyle godzin urlopu. Takie wytyczne dostajemy od DM i tego mamy się trzymać. A jak nie to godziny tłumaczenia, że pracownicy nie chcą urlopów. A i tak nie zawsze dociera. Czy wyobrażacie sobie, że nagle wszyscy kierownicy wpadli na pomysł żeby dawać urlopy tam gdzie się nam podoba? Ludzie ruszcie głowami, chociaż od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOKŁADNY
Policzcie dokładnie jaka była Wasza wypłata... Może też odnajdziecie różnicę, która nie jest opisana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 007007007
Co do urlopów drodzy kierownicy to miejcie jaja i nię trzęscie wiecznie dupami przed DM. Dla nieuswiadomionych -urlopu nikt bez naszej wiedzy i zgody nam wciskał nie bedzie. Ja skladam wniosek , ja go podpisuje - i ja decyduje. Dobrze iwcie ,że to niezgodne z prawem - i w razie konfliktu ,że komus wpierdolicie urlop bez jego wiedzy utarczki z pip-em wy bedziecie miec a nie regionalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedzielny robol
Dokładny przekazuje coś w stylu przekazu podprogowego. Premia za goldy "czytaj" zasiłek żebraczy zastała wliczona do premii za luty i nie jest wyszczególniona. A zważywszy na fakt, że jest to na ogół 20-50 zł to można nie zauważyć. Ciekaw jestem czy pan Dyrektor Generalny zważyłby 20 zł więcej na swoim koncie i czy byłby z tego powodu zadowolony ??? Skoro myśli, że pracownicy mają się z tego powodu cieszyć> Vide poprzedni biuletyn informacyjny... A poza tym gratulacje dla cenzora, który tak skrupulatnie moje posty usuwa. Powinien gąskę za to dostać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po ponad trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia z dniem 29.02.2012 przestałem być pracownikiem Jysk, a wraz ze mną drugi kolega ze sklepu, który również ma dwójkę małych dzieci. Czytam wasze wpisy i bardzo się cieszę, że mam święty spokój. Teraz czekam na wyznaczenie terminu pierwszej rozprawy sądowej. Pozew złożony w listopadzie. Kiedyś obiecałem Wam skany z odpowiedzią PIP-u w mojej skardzę przeciw pani kierownik p253 i skandalicznym warunkom pracy. Oto one. https://picasaweb.google.com/107845372068059783551/PIP Oczywiście obecnie warunki na magazynie sie zmieniły, został dostawiony dodatkowy kontener na towar. A wystarczyło jedno pismo do PIP-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urlopy Pracodawca ma prawo przydzielić Ci urlop w terminie dla niego dogodnym. Kodeks Pracy: Art. 163. 1. Urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. 1.1. Pracodawca nie ustala planu urlopów, jeżeli zakładowa organizacja związkowa wyraziła na to zgodę; dotyczy to także pracodawcy, u którego nie działa zakładowa organizacja związkowa. W takich przypadkach pracodawca ustala termin urlopu po porozumieniu z pracownikiem. Przepis 1 zdanie drugie i trzecie stosuje się odpowiednio. 2. Plan urlopów podaje się do wiadomości pracowników w sposób przyjęty u danego pracodawcy. Jest jeszcze coś takiego: Art. 152. 1. Pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego, zwanego dalej "urlopem". 2. Pracownik nie może zrzec się prawa do urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 007007007
W terminie dla niego dogodnym czy nie - nie pracodawca wyznacza kiedy ja mam isc na urlop. Ja pisze wniosek i jest on odrzucany lub przyjmowany. Nie ma czegos takiego ,że narzuci mi się ze wtedy i wtedy to ja mam isc na urlop bo ktos z gdanska tak wymyslil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×