Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość joanna_sokolinska

Gdzie w Krakowie wybrać się na zakupy... sukni slubnej? Pomozcie

Polecane posty

Gość joanna_sokolinska

Pytanie jak w temacie. Slub za kilka miesiecy i przyszedl czas na zakup sukni i dodatkow.. 1. Gdzie w Krk kupowalyscie swoje sukienki? (gdzie isc, a gdzie nie) 2. Czy wraz z sunknia kupowałyscie w jednym miejscu rowniez i buty, dodatki? 3. Czy jest tak, ze spodobała Wam sie jakas suknia i z miejsca sie kupuje? Czy ew. trzeba czekac na jakies korekty, zmiany? Przepraszam za dosc tendencyjne pytania, ale nie mam w ogole o tym pojecia. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jam jest sama
na Długiej i na Filipa.Tyko tam polecam.Floriańska jest droga...A tak już w szczególności to na Filipa jest taki jeden z pozoru nieciekawy salonik ale jak tam weszłam to żadna sukienka sie z innego salonu nie powtórzyła i zrobią Ci z sukienką jakie tylko chcesz przeróbki.Pozdrawiam i udanych zakupów życzę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiec tak
Na Filipa i na Długiej są najładniejsze kiecoszki....i nawet w umiarkowanych cenach od 1600 do max 2700. Możesz zazwyczaj w salonach zakupić wszystkie dodatki tzn welon, stroik na głowę czy szyję, podwiązki czy nawet rękawiczki-to jest standard w każdym salonie. Jeśli o buty natomiast chodzi o zazwyczaj mają w salonach ale nie w każdym ale to nie problem bo można się zawsze np do ryłko czy gdziekolwiek indziej wybrać i zawsze coś kupisz...Jeśli chodzi o sukienki to powinnaś zacząć chodzić po salonach i mierzyć już jakieś 4 miechy przed ślubem bo niestety czeka sie na sukienkę ok 3 mies...sklep ją zamawia.Natomiast w salonach są sukienki zazwyczaj w rozmiarze 36 lub 38 po jednym egzemplarzu z każdego modelu, który tam masz tylko do przymiarki.Jak jest za duża to Ce ściskają sznurowaniem z tyłu czy szpilkami przypinają i zawsze sporo widać w jakim modelu jest Ci dobrze.Pierwsze pytanie jakie padnie od pań w salonie będzie kiedy masz ślub i czy już wcześniej coś mierzyłaś ...no i np spodoba Ci się jakiś model to prosisz o wycenę ze wszystkimi dodatkami itp i kontakt na salon i jeśli nie jesteś w 100% zdecydowana idziesz mierzyć dalej!!!!!Powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna_sokolinska
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi. Na zakupy wybieram sie pod podane przez Was adresy w pierwszy kwietniowy weekend, w tym tygodniu juz robie nauki weekendowe w kosciele, wiec niestety ten week odpada. Zanotowalam wszystkie Wasze adresy i z checia tam troche pobuszuje. Wiem, ze nie moge liczyc na jakies atrakcyjne ceny, gdyz jak stwierdziłyscie najlepsze wyprzedaze sa kiedyindziej. Za to musze sie troszeczke pospieszyc, poniewaz slub w sierpniu.. wiec niewiele czasu zostalo. Celowo czekalam do wiosny z wyborem sukni, gdyz mialam nadzieje, ze zrobi sie troche cieplej i nie bede musiala gimastykowac sie ze sciaganiem mnostwa ubran z siebie chcac cos przymierzyc. Ale jak widac za oknem wiosna przekorna cos sie zrobila i nadejsc nie chce... Trudno :) Mam jeszcze kilka pytan: 1. Z kim wybieralyscie sie na przymierzanie sukni? Ja chyba pojde z mama... Czy faktycznie przyszly maz nie moze widziec sukni do konca, czy to przesad, ktorym sie nie przejmujecie? 2. Jak sie najlepiej ubrac na przymairke? Tj. macie jakies rady w tym zakresie. 3. Czy Panie obsługujace salon mierza Was? Czy mowicie same, ze przewaznie nosicie rozmiar np. 38 i takie suknie chcecie przymierzac? 4. I czy ew. mozna dostac do domu jakies katalogi kolekcji, aby jeszcze raz spokojnie sie zastanowic? (choc wiem, ze na internecie prawie wszystkie kolekcje sie znajdzie) 5. I ostatnie pytanie: czy ktoras z Was weszla do sklepu zobaczyla sukienke, przymierzyla i ja po prostu kupila? (wiem, ze jest czas oczekiwania na dany model, ale chodzi mi czy jest zdarzaja sie takie sytuacje: "Z miejsca kupuje", czy to raczej dlugotrwały proces.... ) Aaaa i ile sukien mniej wiecej przymierzylyscie zanim sie zdecydowalyscie? :))) Jak widzicie, grunt to przygotowac sie psychicznie. Wiec kazda rada na wage zlota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja odpowiem: wszystkie babki w salonie powiedzą Ci, że jesli masz slub w sierpniu TO JUŻ NIE MASZ CZASU DZIEWCZYNO!!! ja byłam w lutym i już rozkładały ręce. Nie wiem, czy uda Ci się coś zamówić tak, żeby zdąrzyć, ale oczywiście zyczę powodzenia :) ad.1 Ja byłam zdecydowanie z Mamą, samej nie traktują poważnie, a Mama zawsze doradzi i powie w czym najlepiej nie robiąc zbędnego zamieszania. Przyszły mąz i tak cię będzie widzial w sukni już w domu i jest to raczej rpzesąd, ale chyba czar sukni pryska, jak się ją kupuje czy wybiera razem z narzeczonym... 2. najlepiej ubrac biały biustonosz a dół obojętnie, chociaż ja ubrałam grube rajstopy, żeby mi majtki nie prześwitywały, bo jednak kurtyna, za która się przebierasz jest bardzo 'ruchliwa' i troche glupio świecić dupą przed wszystkimi bo nawet czekając na następne suknie do przymiarki stoi się tam w samej bieliźnie i tak łyso trochę... 3. panie w salonie podaja Ci do przymiarki te suknie, które są 'na salonie' ) po 1 egzemplarzu przewaznie wszystkie mają bardzo duże rozmiary, 40 zazwyczaj, zeby dziewczyny o róznych rozmiarach mogly przymierzyć każdą suknię, jesli sukienka jest na ciebie za duza to pani ją spina szpilkami, zebys mogla sobie wyobrazic jak ona na tobie wygląda w rozmiarze wlasciwym. dopiero, jesli si deczdujesy ju ostatecynie na jakas suknie to pani cie mierzy i wplacasz zaliczke i suknia jest twoja, pani zamawia taka o twoich rozmiarach 4. Raczej zadnego katalogu nie dostajesz. Możesz sobie na miejscu oglądnąć i Ew. zamówić taką, co jest w katalogu, ja się nie spotkalam z tkaim salonem, żeby rozdawal komukolwiek dodatkowe katalogi. 5. z miejsca no to możesz kupić używaną…ale raczej wątpię,żeby przymierzyć 1 i się na nią zdecydowac…trzeba przymierzyć każdą, wąską, szeroką, bezę, koronkową, białą, ecru, i wtedy się przekonasz w czym naprawdę jest Ci ładnie. Ja idąc do sklepu nastawialam się na biała ‘księzniczkowatą’ a ubrałam prostą ecru i było mi milion razy lepiej….w końcu jednak wybrałam delikatnie białą pół-rybkę, o której tez bym w domu siedząc na necie nawet nie spojrzała. Jesczez jedna rada- dziewczyno, szukanie po Internecie jest bez sensu. Idż, poprzymierzaj wszytsko co mają i coś wybierz bo suknie na zywo wyglądają po stokroć lepiej niż na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna_sokolinska
Hej Sekata, dokladnie taak zrobie :) Dzieki za odpowiedz... Mam nadzieje, ze zdaze jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna_sokolinska
....kupic :) Jeszcze raz dziekuje. pozdrawiam przyszle mezatki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dobra888888888888888888
a tak z ciekawości skoro się tyle czeka na suknię to jak kupują te laski które np. organizują wesele w ciągu 2 miesięcy bo wpadły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna_sokolinska
Chyba kupuja co jest lub to, co zostalo po prostu... A im wczesniej, tym masz jeszcze mozliwosc wyboru i kupienia sukni, o jakiej marzylas np. :) Choc dla mnie... to troche dziwne kupowanie sukienki np. rok przed... No, ale ok :) Chyba zadna skarajnosc w tym wypadku dobra nie jest - ani zbyt wczesnie, ani zbyt pozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiadek
Czyli najlepiej na Długą i na Filipa sie wybrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna_sokolinska
Ok. W piatek wybieram sie na przymiarke sukni :) W koncu.... Mam nadzieje, ze znajde cos dla siebie :) trzymajcie kciuki!!!! A tak przy okazji... Mam juz ustawiona fryzjerke, nie mam jeszcze osoby, ktora wykonałaby mi makijaz. Znacie moze jakas sprawdzona osobe z Krakowa? Gdzie wy robicie makijaz na ten specjalny dzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka9
Czy któras z Was zakupiła albo zna jakaś osobe, ktora poszłą do ślubu w sukience marki Pronovias model Daifa??? poszukuje wszelkich informacji na ten temat, a dokladnie chodzi mi o rto jak sukienka prezentuje sie "na zywo", w tancu i czy jest wygodan, nie krepujaca ruchów?? Zastanawiam sie wlasnie nad tym modelem i nie wiem co zrobic. Jest prosa w fasonie co mi odpowada tylko ma troche asymetryczny tył i nie wiem jak to wyglada podczas chodzenia czy w tancu, a wiadomo ze w salonie nie bardzo mozna sie przemieszczac BARDZOprosze o odpiwiedz jesli ktos cos na ten temat wie:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_tomaszewska
Witam Ja miałam ślub w maju 2008 w sukience firmy Pronovias model Daifa. Prezentuje się pięknie. Tren należy po bokach jeszcze podpiąć i jest super. Jest on inny niż przy większości sukienek co daje niepowtarzalności. Chętnie odsprzedam po atrakcyjnej cenie i doradzę. Zainteresowane osoby proszę o kontakt mailowy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam w madonnie, mialam duzo problemow z suknia, bo najpierw kupilam uzywana, a potem mi sie odwidziala, trafila mi sie dziewczyna, ktora chciala kupic i ja sprzedalam. 5 maja polecialam na salony do krakowa i szukalam sukienek, ale sie umeczylam ;) weszla z glupia do madonny i kupilam suknie :) bez zadnego umawiania etc. polecam takze salon \"Karolina\" ale 3 meisiace przed juz mi powiedzialy, ze nici z uszycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wredniak- no ja kupilam suknie w Karolinie, w lutym a na pierwsza przymiarkę jadę dopiero 1 lipca, wiec dlugo sie czeka w sumie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooo świetny topik
dzięki dziewczyny. pojadę do krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna_sokolinska moja koleżanka ładnie maluje studiuje na kosmetologi i będzie malować moja siostrę do ślubu i nas robi tez tipsy bardzo ładnie wiec jak coś to na meila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m4gd4l3n4
Ja mam slub w sierpniu, wybieram sie do pani Małgorzaty Obajtek na Filipa 13 do "maji" Mierzyłam tam kiecki i byłam zachwycona nimi i obsługą. Moja kolezanka tez tam szyla rok temu i byla zadowolona... a ja w przyszlym tygodniu ide do przymiarki..zauwazylam mnostwo zlych opini na temat tej krawcowej.....czy ktos mi powie o co chodzi???????? ceny w innych salonach zwalały z nóg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a masz poczytaj sobie teraz
się przeniosła na Filipa. http://forum.gazeta.pl/forum/w,619,69423556,77522258,Re_Malgorzata_Obajtek_suknie_slune_kasztanowa.html http://antymaja.prv.pl/ http://forum.we-dwoje.pl/topics10/opinie-na-temat-krakowskich-salonow-slubnych-vt2122,30.htm http://forum.gazeta.pl/forum/w,619,81528142,0,Malgorzata_Obajtek_salon_sukien_Maja_Krakow_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m4gd4l3n4
Dzięki za linki, w głowie mi się to wszystko nie mieści, wolę nie ryzykować i nie psuć sobie tego jedynego dnia w życiu. Nie rozumiem jak taka kobieta utrzymuje się w centrum Krakowa i oszukuje dziewczyny. Dobrze że ja się w porę obudziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p20pppp
W Olkuszu tez mozesz kupic fajne sukienki , lub zamowic na miare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m4gd4l3n4
A gdzie można jeszcze kupić/uszyć tanie sukienki w Krakowie poza centrum? Bo chciałaby się zmieścić w 2000 zł. A na Długiej i Filipa to raczej ciężko, nie wspomnę o rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluestarka
gdzie w Olkuszu i w jakich cenach ?? w krakowie na ul filipa znajdziesz takie suknie ponizej 2000zl i w łagiewnikach-dom z wieżą ma niedrogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepolecałabym
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4156464 suknie może i są tanie, ale wykonanie jest fatalne i zrobione szybko jakby przez kogoś, kto w zyciu igly z nitką w ręce nie trzymał, a suknia rozsypuje się już przy pierwszym tańcu, wiem bo moja znajoma tez tam zamówila, niby nie narzekala ale ja widzialam jak jej halka dyndala pourywana od spodu i kieca sie przekręcala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluestarka
na filipa ale nie u obajtek :) jest tam kilka innych salonów, więc unikac wejscia nad ktorym wisi wielki zolty szyld ze kiecki za 900 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elianka....
hejka ja bralam slub w zeszlym roku w sierpniu, mieszkam w krakowie a sukienke zamawialam w wieliczce, obeszlam oczywiscie dluga i florianska to pierwsze co sie robi jak sie szuka sukienek w krakowie:)) ale wizja rozbierania i przymierzania mnie przerazala wiec tylko ogladalam:)) jednak zdecydowalam sie na Wieliczke tam super kobietki uszyly mi sukienke na wymiar, taka jaka chcialam, wprowadzily poprawki zgodnie z moimi wymaganiami, suuknia byla suuperowa i wszystkim sie podobala:) no i cena tez oczywiscie byla prawie o polowe nizsza niz ta z salonow, za calosc dalam 1700zl z welonem- naprawde warto. suknia w miare prosta, z wycietym dekoltem , koronkowymi ramionkami( niechiaialm sukni bez ramion zeby mi "sadełko" góra niewyplywalo i niebylo efektu podnoszenia i opadania), na boku koronki i na dekolcie, reszta gladka- prosta delikatna,elegancka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m4gd4l3n4
Ja dwa razy przeszłam Kraków i właściwie to kiecki w miarę fajne ale nie do końca to jest to albo cena przeraża. Myślałam o szyciu w Hucie, lecz tam nie ma co mierzyć bo wszystko od razu szyją i to mnie przeraża że krawcowa nie do końca mnie zrozumie. A w tej Wieliczce to jest jakiś konkretny salon/krawcowa i jeśli tak to w którym miejscu? Bo zaczynam się zastanawiać nad kupnem poza Krakowem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elianka...
hejka salon w ktorym szylam suknie miesci sie prawie przy rynku w Wieliczce, takze z trafieniem nie powinno byc problemu. Kobietki tam maja komis , wypozyczalnie lub gotowe sukienki do wyboru, takze zawsze cos sie znajdzie. ja pojechalam przymierzylam jedna, wprowadzilam zmiany, poprawki, a panie wziely sie za robote:) suknienka naprawde ładnie wyszla i bylam zadowlona, chco wiadomo byl stres, bo panie znalazlam przez przypadek na targach slubnych i niebylam pewna czy podolaja a nikt ze znajomych niebyl w stanie nic powiedziec, ale dały rade i wszystko wyszlo tak jak chcialam, takze moge polecac spokojnie:)) "salon Jagoda", maja rowniez do wyboru buty i rozengo rodzaju dodatki. choc przyznaje ja buty kupilam na tandecie i tez byly fajne:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m4gd4l3n4
Dzięki za namiary, ale znalazłam fajną kieckę na Filipa oczywiście nie u Obajtek :))) ale w innym. Widać kobiety znają się na rzeczy i również szyją, będę mieć z 2 sukienek jedną. Prawie się już zdecydowałam bo już nie mam siły chodzić i moja mama też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m4gd4l3n4
Właściwie niedrogo, troszkę ponad 2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×