Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość AGr
Jeżeli IgM jest dodatni to powinnaś się udać szybko do lekarza chorób zakaźnych. Badania trzeba powtórzyć i sprawdzić awidność. Na pocieszenie powiem Ci, że mi w 7 tygodniu ciąży wyszło IgM dodatnie (czyli świeże zakażenie), ale powtórne badania 4 dni później wykluczyły świeże (czyli groźne ) zakażenie. IgM wyszło ujemne a awidność wysoka. Z rozmowy z lekarzem wywnioskowałam, że źle oznaczone IgM to nie rzadkość, dlatego te badania lepiej wykonać w laboratorium przy specjalistycznej przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pełni podpisuje się pod tym co napisała AGr. Sprawę trzeba wyjąsnić. to może być błąd laboratorium - nie należą one do rzadjkości. Ale może też oznaczać świeże lub niedawno przebyte zakażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem w 24 tyg. ciąży i nie miałam robionych badań na toxo bo mój lekarz stwierdził za pierwszym razem na początku ciąży stwierdził że to nie ma sensu bo jak wyjdzie dodatni wynik to będę się denerwować! Za drugim razem też nie bo nawet jakby się okazało że jestem zarażona i dziecko ma jakieś wady to będę musiała wyrazić zgodę na usunięcie ciąży!!Gnojek.Jutro idę do niego jeszcze raz poproszę o skierowanie na badania a jak odmówi to zmieniam lekarza! Zobaczymy co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubika----> "Stłucz pan termometr - nie będziesz pan miał gorączki!" Te słowa mojego ulubionego (z racji słownych wyczynów) prezydenta przypomniłay mi sie gdy czytałem Twoj post. :o KONIECZNIE zmień lekarza na takiego ktory powaznie traktuje swoją pracę. Bo jeśli ten w podobny sposob podchodzi też do innych potencjalnych zagrożeń ciąży..... strach nawet kończyć to zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba zbyt humorystycznie potraktowalem post Rubiki a sprawa jest poważna. W Polsce corocznie odnotowuje się 200-400 przypadków toksoplazmozy wrodzonej u dzieci. Ile jest poronień spowodowanych infekcją piewotniaka - nie wiadomo bo zwłaszcza prz pierwszym poronieniu na ogól nikt ni eszuka jego przyczyny. Trzeba uczciwie powiedziec że wszystkich przypadkow uniknąć sie nie da. Przy szczególnie niekorzystnym zbiegu okoliczności sa one nieuniknione. Nie mniej można znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo infekcji dziecka w fazie życia płodowego. Taki jest sens i cel badań profilaktycznych. Spora więc część liczby przypadków toxo wrodzoenej którą podałem wyżej jest "zasługą" takich "specjalistow" jak lekarz Rubiki - olewaczy lub ignorantów. Takie posty są dla mnie z jednej strony przygnębiające ale z drugiej utwierdzają mnie w przekonaniu że ten topik jest niezwykle potrzebny na forum na ktorym sporą część uczestniczek stanowią kobiety w stanie blogosławionym lub planujące potomstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno, nie na temat toxo ale też ważne: "...jakby się okazało że jestem zarażona i dziecko ma jakieś wady to BĘDĘ MUSIALA wyrazić zgodę na usunięcie ciąży!! [podkreślenie moje - b1] Polskie prawo DOPUSZCZA wykonanie aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu ale w żadnym wypadku NIE OBLIGUJE do niej!! Decyzja w takiej sytuacji należy tylko i wylacznie do rodziców i w żadna miarą nie może byc wymuszana przez lekarzy ani kogokolwiek innego. Straszenie że pacjentka "będzie musiała" wyrazic zgodę jest wg mnie naruszeniem zasad etyki lekarskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z innego topiku: 26.10.2009] 14:25 xxxwiolciaxx (xxxwiolcia20xx@wp.pl) witam mam takie pytanie jestem w 27tyg ciazy w szpitalu mialam zrobione badanie na toksoplazmoze i wyszlo ze IgA-dodatni-2.1 IgM-dodatni-0.81 i IgG-dodatni-48 UI/ml chcialabym sie dowiedziec co oznaczaja te wyniki i czy w tym tygodniu ciazy bardzo to moze zaszkodzic dziecku i jakie moga byc skutki tego zakazenia.Dziekuje z gory za odpowiedz Nie podajeszz norm laboratorium ktore robilo badania . Ale wygląda na to że norma IgM jest przekroczona niezanacznie co wskazywaloby na to że zakażenie mialo miejsce juz jakiś czas temu. Czy to były pierwsze badania na toxo podczas ciązy?? Sprawę trzeba wyjasnć do końca. Pokaż wyniki lekarzowu prowadzącemu ciążę. Być moze wskazane bedzie zrobienie badań awodności IgG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
odebralam wyniki toxoplazmozy nie umiem ich zinterpretowac bardzoooo sie martwie ... moze jest ktos w stanie mi pomoc......... nie wiem co mam robic Toxoplazmoza IgG 483,5 reaktywne Toxoplazmoza IgM 0,381 niereaktywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erwinka
moje wyniki na toksoplazmozę : IgM ujemny IgG 381,9 IU/ml ujemny 30 No więc z tego co czytałam to poprostu musiałam to świństwo wcześniej przechodzić, ale mam inne pytanie... Mianowicie czy po ilości IgG można określić w przybliżeniu kiedy miało miejsce zarażenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znów przytrafila mi sie kilkudniowa nieobecność :(. przepraszam. malutka i erwinka ----> w obu wypadkach wyniki wskazuja na przebyte stare zakazenie. Po wysokości IgG nie da sie powiedzieć jak dawno temu to bylo . Ujemne IgM wskazuje że co najmniej 4 miesiace tamu. Jeśłi obecne jesteście na początku lub w srodku ciąży to wszystko jest wporządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem w 9 tygodniu ciąży i dziś odebrałam wyniki na toxoplazmozę, proszę o podpowiedź jak je zinterpretować. Toxoplazma IgG ilościowo >250 IU/ml / do 6,5(wartości referencyjne) Toxoplazma IgM jakościowo DODATNI / ujemny (wartości referencyjne) Jutro wybieram się na kolejne badania aby określenie IgM wyrażone było w liczbach. Bardzo się denerwuję, czy wszystko jest o.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wynik IgG jest zrozumiały natomiast IgM w tym zapisie po prostu nie ma! Bo co to znaczy dodatni ujemny ??? Albo jest dodatni albo ujemny. Może jeszcze pośrodku byc wątpliwy.. Trzeba to wyjasnić.Bo tak niewiele da sie powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za szybką odpowiedź. Wynik IgM jest dodatni bez dodatkowych wartości liczbowych a wartością referencyjną jest ujemny. Czy to dobrze? Czy nadal nic nie wiadomo. Lekarz prowadzący prosił o zrobienie jeszcze raz badań z tym, że obie wyniki muszą wyć wyrażone w liczbach. Więc dziś byłam w szpitalu Matki Polki i zrobiłam kolejne badania. Niestety na wynik będę czekać do wtorku. Lekarz nie kazał się na zapas denerwować. A wynik IgG na razie nie jest nam potrzebny. Czy to prawda i czy rzeczywiście nie warto na razie się denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syla1983
Witam, powyższy temat dotyczy także i mnie... Jestem w 9/10 tygodniu ciąży i niedawno dowiedziałam się, iż mam toksoplazmozę, moje wyniki: IgG 537 (dodatni powyżej 30) IgM 2,94 (dodatni powyżej 1) po dwóch tygodniach miałam powtórzone badania i wyszły podobnie (trochę niższe). Dziś odebrałam awidność i wyszła niestety niska. Pani doktor z poradni chorób zakaźnych przepisała mi rovemecynę i mam brać 3 tygodnie a później 2 tygodnie przerwy i tak do porodu... Stąd moje pytanie czy tak samo brałyście antybiotyk? Myślałam także o konsultacji z prof. Dziubkiem, znalazłam, iż przyjmuje prywatnie w Wawie w LUX Medzie jednak termin wolny to dopiero 24 luty. Orientujecie się może czy przyjmuje gdzieś indziej? lub może jesteście wstanie mi kogoś innego polecić? proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia36
Witam, dawno się nie pojawiałam, ale końcówka ciąży ..... czekam już na poród i później się rozpiszę :) Syla 1983 - ja cała ciążę przechodzę z tokso. Z prof. Dziubkiem jest tak - przyjmuje w Lux Medzie na Racławickiej, zawsze terminy są bardzo odległe, ale On nigdy nie odmawia przyjęcia kobiety w ciąży z wynikami wskazującymi na toksoplazmozę, więc musisz tam pojechać - on chyba w środy przyjmuje od rana, i w rejestracji powiedzieć że jesteś w ciąży, masz toksoplazmozę i prosisz aby zapytali się czy Dziubek Cię przyjmie, z doświadczenia wiem, że nigdy nie odmawia. Drugim świetnym lekarzem w Warszawie jest dr Kajfasz - przyjmuje w Lim-ie, myślę że możesz tam zrobić tak samo - oni wiedzą że to bardzo ważne dla ciężarnej i dzidziusia i nie odmawiają przyjęcia. Nie wiem jak masz zleconą rovamycynę, ale ja zaczynałam brać w podobnym czasie jak Ty, i trzeba ją brać bez przerwy, do końca ciąży. Jeżeli będziesz chciała, miała jakieś pytania to napisz do mnie na maila, odpiszę ... no chyba że wyląduję w szpitalu na porodówce :) Myślę że na pierwszą wizytę lepszy będzie dr Kajfasz. Pozdrawiam, Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia z ---- Postępowanie lekarza jest prawidlowe. Martwić się na zapas nie należy bo cześto zdaraz się że niekorzystne wyniki są bledne i wtedynalezy je powtorzyć w dobrym, najlepiej przyszpitalnym laboratorium. Jełibu dodatnie IgM się potwierdzilo trzeba zrobic jeszcze awidność IgG i na tek\jpodstawie lekarz podejmie decyzję o ew. kuracji. syla ----- równiez postępowanie lekarza jest prawidlowe. wyniki nie pozwalaja wykuczyć świzerzej infekcji więc zastosowanie rovamycyny jest zasadne. Popieram Sylwie i doradzam wizytęu dr Kajfasza. Prof Dziubek to wspanialy czloweik i wybitny lekarz i naukowiec ale jest juz po 80-tce i zdarzają mu się gorsze dni. Sylwia ----> po raz kolejny dziękuję Ci za wsparcie w prowadzeniu tego topku 🌻 Liczę że pozostaniesz z nami po nardzinach. Twoje doświadczenie jest bezcenne dla innych mających podbne problemy. Trzyma kciugi żeby wszystko gladko poszlo a Twoja dzidzia okzala sie zdrowa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam PILNIE POTRZEBUJE PORADY: pisałam już miesiąc wczesniej że zrobiłam badania na Toxo, ale powtórze: I badanie 7 października Igg 414,8 ; >3 reaktywne IGM 1,27 coi ; >1 reaktywne bez awidnosi badanie powtórzyłam 5 listpada wszpitału chorób zakażnych IGG 257 >8 dodatni IGM = 1,15 : i0,65 dodatnie awidnosc 0,452 ; >0,300 wysoka poszłam do specjalisty w Poznaniu , powiedziałam że chciałabym sie starac o dziecko , powiedział że przy tych wynikach nie widzi przeciwskazan , oczywiscie przy częstych kontrolach w czasie ciązy poprosił żebyum zrobiłą jeszcze cytomegalie i bdadanie dna oka u okulisty; I zrobiłam dzis cytomegalia IGG ujemne (mam nadzieje że to wystarczy , i nie musze robic igm?) u okulisty wyszło że nie mam żadnych zmian na oku. pan Profesor powiedział żebym przyszła jak zrobie badania , że on poprowadzi ciąze , (wszystko prywatnie) i napisze w karcie że moge zachodzic w ciaże ale teraz mam wątpliwośc czy musze do niego isc jeszcze przed ciążą, płaciic grube pieniadze tylko dlatego że on mi wpisze że mogę zajsc w ciąe? prosze op porade isc , czy porostu próbować zajsc? z góry bardzo dziekuje za odpowiedz pozdrowienia dla Bywalca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bywalec1
Klaro! Światem (także medycznym ) rządzi pieniądz! Taka jest smutna prawda.Twoje wyniki wskazuja że infekcję toksoplazmozą przeszłaś co najmniej 3 m-ce temu. Z czystym sumieniem i za darmo ;) mogę więć Ci powiedzieć że jeśli chodzi o toxo i cyto mozesz spokojnie starać się o dzidzię! Życze owocnych starań! :) PS. Nie mów Profesorowi o tym co Ci napisałem bo zacznie mnie zwalczać jako niebezpieczną konkurencję. Tak to już jest - ta ktora daje za darmo zawsze bedzie konkurencją dla zawodowej prostytutki. Przepraszam za to niestosowne porownanie ale nie potrafilem sie tym razem oprzeć pokusie! Pozdrawiam! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam synka ma już 9mc na szczęście on miał też robione badania na toksoplazmozę.A ja miałam też w ciąży a dodatkowo na awidność i tylko to badanie wykaże czy się miało toksoplazmozę kiedyś, czy w ciąży się ma albo czy wogle.brałam tabletki by jego uchronić bo mi wyszło że kiedyś miałam albo i nie.I mój ginekolog wolał uchronić moje dziecko niż żeby później chorowało.A opryszczka też niesie duże ryzyko w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie, moje pytanie dotyczy wyniku toxoplasmy: toxoplasma IgM wynik 0,454 przedzial : ujemny < 0,8 watpliwy 0,8-1,0 dodatni > 1,0 toxoplasma IgG wynik 1720 IU/ml przedzial : ujemny 3,0 prosze o interpretacje tego wyniku, z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie, moje pytanie dotyczy wyniku toxoplasmy: toxoplasma IgM wynik 0,454 przedzial : ujemny < 0,8 watpliwy 0,8-1,0 dodatni > 1,0 toxoplasma IgG wynik 1720 IU/ml przedzial : ujemny < 1,0 watpliwy 1,0-3,0 dodatni >3,0 prosze o interpretacje tego wyniku, z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie, moje pytanie dotyczy wyniku toxoplasmy: toxoplasma IgM wynik 0,454 przedzial : ujemny < 0,8 watpliwy 0,8-1,0 dodatni > 1,0 toxoplasma IgG wynik 1720 IU/ml przedzial : ujemny < 1,0 watpliwy 1,0-3,0 dodatni >3,0 prosze o interpretacje tego wyniku, z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie, moje pytanie dotyczy wyniku toxoplasmy: toxoplasma IgM wynik 0,454 przedzial : ujemny < 0,8 watpliwy 0,8-1,0 dodatni > 1,0 toxoplasma IgG wynik 1720 IU/ml przedzial : ujemny 3,0 prosze o interpretacje tego wyniku, z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, właśnie odebrałam wyniki na toxo i wyszły następująco: IgG DODATNI 213 UI/ml IgM UJEMNY 0,20 zakres referencyjny Metodą ELFA: UJEMNY indeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś nie chce mi pisać w całości.Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. wyniki: IgG Dodatni 213 UI/mL IgM Ujemny 0,20 Awidność IgG Wysoka 0,457 Uwagi: Wykluczenie zarażenia nabytego w obecnej ciąży. Wartości referencyjne ujemny: index

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej chcialam sie dopytac madrzejszych, jestem w 23 tc. We wtorek robilam badanie na taxo Igg wyszedl mniej niz 3 - ujemmy, przedzial do 7,2 ujemny, 7,2-8,8 watpliwy.. IgM 10,4 wychodzi dodatni, przedzial wiekszy lub rowny 10 daje wynik na plus Czy jest sens zrobionia powtornego badania po niecalym tygodniu od pierwszego badania? Czy jest sens zrobienia awidnosci? Jak na razie dostalam skierowanie do poradni chorob zakaznych. Mala jest ruchliwa i na usg jest niby dobrze. Nie wiem jakby moglo dojsc do zakazenia, bo kurcze tak czlowiek uwaza a tu taki wynik..Po wynikach to raczej jest swieze zakazenie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niespokojna----> ujemne IgM wskazuje że obecnie nie ma i w ostatnich 4 m-cach nie bylo infekcji. O anormalnie wysokim IgG podczas ciązy pisalem obszernie na str. 35 naszego topiku. Większość lekarzy nie widzi w tym zagrożenia. misia_z ----> "Uwagi: Wykluczenie zarażenia nabytego w obecnej ciąży." To zdanei mówe wszystko. Mogę tylko potwierdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eluśka85 -----> Literalnie wyniki rzeczywiściw wskazują na świeża ingekcje. Jednak może to być też błąd laboratorium - nie należy to do rzadkości. Sprawę trzeba koniecznie wyjaśnić dlatego lekarz slusznie skierował Cię do przychodni chorob zakaźnych. Badania traeba powtórzyć w wiarygodnym (najlepij przyszpitalnym) laboratorium. Jeśli istotnie infekcja jest - dobrze że została wykryta na samym początku. Miejmy nadzieje ze jednak to był bląd i je nie ma. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta 2009
Witam jestem w 9 tygodniu ciąży i ostatnio dostałam skierowanie na wyniki , miedzy innymi na toxoplazmoze igg igm .W jakim celu ją się wykonuje ? . Przy pierwszej ciąży nie miałam tego robione ....czy to żłe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×