Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość i kropka razy dwa

sucha skorupa na twarzy, pomocy!!!!!!!

Polecane posty

Gość i kropka razy dwa

witam, niegdys mialam skore gladka, nawilzona, bez pryszczy, oczywiscie mowie o skorze twarzy. teraz nie wiem z jakiego powody stala sie strasznie sucha, niemal jak skorupa jakas, nie moge sie pomalowac, bo od razu widac ta sucha skore. okropnie to wyglada!!!!! juz mam tego serdecznie dosyc. pomozcie mi co mam zrobic, nawilzam skore 2-3 razy dziennie, ale to nic nie pomaga. dodam ze jestem alergikiem, uczulona jestem na skore i wzystkie metale. ale na pylki czy cos takiego nigdy uczulona nie bylam, no chyba ze do teraz. pomozcie mi, jakies "domowe" sposoby czy cokolwiek. smaruje kremem to skora piecze. nie smaruje jest czerwona jak burak, zreszta od kilku dni caly czas taka jest. serdecznie dziekuje za wszystkie rady i sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamparam
ja tez tak kiedys mialam i ciagle mi to sie powtarzalo az cala twarz mnie bolala i piekla i znalazlam taki krem Ireny Eris ratunek dla skóry suchej czy jakos tak w bialym opakowaniu z zielonymi napisami i od razu mi pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez to mialam po jednym leku na tradzik-masakra :O Mialam jakas pomaranczowa skore ktora sie łuszczyla jak u weza :/ Pilam mnostwo wody-nawet na sile,smarowalam roznymi kremami i nic.... Pojechalam do dermatolog i dala mi krem Pimafucort.Ja dostalam go od niej w prezencie,bo akurat miala w gabinecie,a bylam u niej dzien predzej i przepisala mi cos innego no i nie chciala zebym wydawala tyle kasy na marne,bo musialam dzien predzej wykupic tamten lek no i dwa razy jechac,a mam niestety do niej kawalek drogi bo 28 km. A krem ten to PIMAFUCORT.Przysiegam,ze juz na drugi dzien widac bylo poprawe.Tylko ze on jest na recepte... Ale popytaj w aptekach.Czasami farmaceuci troche pomarudza,ale dadza bez recepty.Sprobowac mozesz-to nie kosztuje.A za masc zaplacisz jakies 10 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merciii
Ja niedawno wypróbowałam polecany w jednym z wątków krem dardia, szybko mi pomógł na suchą skórę, nie powodował żadnego uczulenia czy pieczenia i myślę że można go stosować bez obaw przy wrażliwej skórze i nawet przy problemach z alergią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bramka _nand
gdzie można ewentualnie kupić tą dardie? W drogerii czy w aptece?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merciii
Ja kupowałam w aptece internetowej, w drogeriach mówiąc szczerze nie spotkałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna32tbow
Ja mogę sprzedać clomid jak któraś potrzebuje 24tab. 50zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrajka
Też tak miałam po kremie na trądzik :/ Tragedia! Jak na razie żaden krem nie pomaga... :( Może trzeba przeczekać? Swoją drogą też jestem uczulona na metale - dlatego ZAWSZE trzeba sprawdzać, czy w składzie kremu nie ma aluminium (a niestety jest w większości kremów, nawet tych drogich :( ), bo można sobie takim kremem jeszcze bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrajka
Ok, może komuś się przyda - okazuje się, że bardzo pomaga mi zwykły olej z pestek winogron (do kupienia za 11 zł w każdym markecie) <3 Doczytałam się, że używa się go w kremach i balsamach na poparzenia słoneczne, no i faktycznie musi tak być, bo moja skóra trochę się uspokoiła, już tak nie piecze, zmniejszyło się zaczerwienienie, zmniejszyły się suche skórki. Ale to dopiero pierwszy dzień, gdy go stosuję, więc pewnie jeszcze będę musiała poczekać na lepsze efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może najlepiej idź do dermatologa, on coś poradzi i dobierze odpowiednio do Twojej cery... Ja zawsze staram się patrzeć na skład kosmetyków, wybieram te bardziej naturalne, bo niestety też mam wrażliwą i alergiczną skórę. A teraz do kosmetyków dodają bardzo dużo syfów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie na przesuszona skóre twarzy pomaga krem do twarzy Latopic, nie tylko nawilża i natłuszcza skóre, chroniąc przed utrata wody ale tez regeneruje płaszcz hydrolipidowy naskórka. Dostepny tylko w aptekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku tak dużego przesuszenia trzeba zadziałać szybko i skutecznie. Ważne, by nawilżenie dotarło nawet do tkanki podskórnej. W tym celu polecam krem oparty na beta-glukanie. Składnik ten doskonale nawilża oraz utrzymuje wodę w naskórku. Smaruj buzię kremem Beta-Skin Natural Active Cream (https://sklep.betaskin.pl/Beta-Skin-Natural-Active-Cream-150-ml/102), tak często, aż zauważysz widoczną poprawę. Następnie stosuj krem profilaktycznie dwa razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj kremu Dermaveel. Nadaje się on do skór atopowych, z łuszczycą i innymi dermatozami. Podejrzewam, że sprawdzi się on o stokroć lepiej niż kremy drogeryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ewidentnie potrzebujesz naturalnych kosmetyków. Próbowałaś olejków np. arganowego? : ) Ważne jest też to, co używasz do mycia, niektóre żele strasznie wysuszają skórę. Polecałabym Ci też zaopatrzyć się w jakiś dobry krem nawilżający np. Sevolium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maść witaminowa grubo na to plastry na noc. Rano piling i do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga

Najlepiej udać się do jakieś klinki/salonu urody na zabiegi nawilżające. Ja też miałam podobny problem. Jeszcze jak chodziłam bez makijażu, to jako tako, ale jak się popudrowalam - tragedia, bardzo bylo widac suchą skórę. Znalazłam w internecie Spa La Guel i zapisalałam się na Hydra Facial. Konsultację miałam za darmo, dużo się dowiedziałąm na temat odpowiedniej pielęgnacji, Pani kosmetyczka była bardzo miła. Naprawdę, bardzo to pomaga. Efekt zauważyłam od razu. Wszelkie maseczki, kremy itp to sciema. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juliaś

Tsaaa ściema. Jak zawsze ściema wtedy jak chce sie przygarnąć ludzi na zabiegi, gdzie zapłacą strasznie dużo monet.. Wiadomo niektóre kremy które działają są droższe a niektóre nawet są dość tanie. Trzeba sprawdzac składy i tyle. U mnie też był niesmak po tym jak miałam wysuszoną skórę po roacutan i akurat sevolium u mnie się mega sprawdza bo w sumie rano sie posmaruje i nosza pod makijażem nawet - nic sie złego nie dzieje a nawilża fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×