Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość matka komunistki

czy rodzice kupują na komunię dziecka prezent?

Polecane posty

Gość matka komunistki

moja córcia idzie w tym roku do komunii. Razem z mężem postnowiliśmy kupić jej jakiś prezent, ale moja mama twierdzi, że rodzice nie kupują prezentu dzieciom bo przygotowują całą uroczystość. Ja nie rozumiem dlaczego mam nie kupić jej prezentu skoro mam na to pieniądze i chcę? Jak to było u was i czy myślicie że to zły pomysł żeby rodzice dali dziecku prazent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie trzeba kupować, ale, owszem - jeśli chcesz, może być to jakiś łańcuszek złoty lub srebrnym, medalik, zegarek.. tomik poezji.. tylko nie jakaś mp3 ;/ rodzice przede wszystkim muszą pamiętać, że to jest komunia, a nie urodziny, czy jakas impreza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama - gapa
E, ja tam nie kupuję, bo w końcu sie okaże, że dziecko bogatsze ode mnie. Ja nie mam laptopa, tylko stary komputer, nie mam aparatu cyfrowego ani bajeranckiej komórki...Pieniędzy też mało...A dzieciak nadostaje wszystkiego. Ale jeżeli ty masz dużo dóbr materialnych, to nie widzę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka komunistki
to nie chodzi o jakiś laptop czy inny bajer, chodzi raczej o pamięć, o chęć sprawienia przyjemności, o coś symbolicznego. Ja robie raczej skromną komunię, taką oddającą klimat tego święta, więc dziecko nie dostanie drogich prezentów ani kupy kasy, dlatego sądzę, że miło by było gdyby coś dostało od rodziców. Ale moja mama twierdziże to nie wypada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypada, co nie wypada. Każdy postępuje według swoich przekonań, jeśli uważasz, że jest ok - kup dziecku prezent i z głowy. Po co robić z tego problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pewna mama S
Ja mam podobny problem co do prezentu, wiem że raczej rodzice nie kupują prezentów, ja jednak chciałabym to zrobić i chodzi o jakieś drogie czy "modne" prezenty tylko co w rodzaju pamiątki. U mnie problem nie polega na tym czy kupić prezent tylko co kupić aby było to pamiątką na całe życie i nalepiej aby było oryginalne - tylko brak mi pomysłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pewna mama S
"i chodzi o jakieś drogie czy "modne" prezenty" - oczywiście chciłam napisać że nie chodzi o jakieś drogie czy "modne" prezenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NYC
Ja z mężem postanowiłam kupić córce fajny rower. Owszem cała organizacja Komunii jest bardzo dużym finansowym obciążeniem jednakże to będzie jendyny drogi prezent ponieważ reszta gości została poproszona o bardzo skromne upominki dla córki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×