Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
munnecabrava

Witamina b6

Polecane posty

Witam czy mogła by któraś z pań powiedzieć mi czy stosowanie witaminy b6 w takich proporcjach nie przyczyni isę do jej przedawkowania? Przez przypadek kupiłsam magnez z witaminą b6 a biore dodatkowo inne witaminy również z B6 to tak w tym magnezie jest w jednej tabletce 5mg (2 tabletki na dzień ) a w dodatkowych witaminach 1.44 mg (i tam jest napisne że stanowi to 72 % dziennego zapotrzebowania) z óry dziekuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamina B6 ułatwia wchłanianie magnezu, ot cała tajemnica Witamina B6 jest toksyczna; nadmiar powoduje zaburzenia układu nerwowego: brak koordynacji mięśni, zwyrodnienia tkanki nerwowej, słabość mięśni, niepewny chód, uczucie mrowienia, a także wpływa niekorzystnie na obecność aminokwasów we krwi. Zmiany te ustępują wraz z zaprzestaniem nadmiernej suplementacji witaminą B6. Należy podkreślić, że podobnych skutków ubocznych nie zaobserwowano przy pozyskiwaniu witaminy B6 z pokarmu Maksymalna dawka dzienna dla osób dorosłych, która została uznana za bezpieczną, wynosi 100 mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak w jednej 5 mg i to trzeba pomnożyć razy 2 :D co daje 10 + 1.5 czyli w sumie to bedzie 11.5 ;) Przesadziłam z tymi 25 mg ;) Czyli 11.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie kombinowała. Albo Magne B6 albo jakies tam witaminki :) Wiadomo że wszytsko w nadmiarze szkodzi. A w razie wątpliwości skontaktuj się z farmaceutą :) Na serio:) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok dzięki najwyzej sobie zrobie przerwe w innych witaminach ;) Dziękuje bardzo za informację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalety leczenia terapią hipertermii onkologicznej ogólnoustrojowej: 1. Zwiększa skuteczność chemioterapii i radioterapii. 2. Redukuje negatywne skutki chemioterapii i radioterapii. 3. Systematycznie uszkadza białka i nici DNA nowotworu. 4. Aktywuje układ immunologiczny do walki z rakiem. 5. Oddziałuje na guz pierwotny oraz ogniska przerzutów nowotworowych. 6. Działa przeciwbólowo. 7. Jest nietoksyczna, nieinwazyjna, bezbolesna. 8. Podnosi jakość życia chorego. 9. Obniża ryzyko powstawania przerzutów. www.BialaOnkologia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chcecie sięgnąć po naprawdę odpowiednie suplementy, takie w 100% naturalne to mogę polecić Wam tą stronę http://www.czystesuplementy.pl/ Znajdziecie tutaj na pewno właściwe suplementy, które pozwolą nam na bezpieczne przyjmowanie właściwych dla nas suplementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenaa

Przedawkowałam witaminę b6 biorąc dawki zawarte w magnezie przez długi okres.Badanie wykazało ponad normę,miałam bardzo nieprzyjemne objawy,bardzo.Odstawiłam witaminę b6  minęło 3 miesiące,jest o wiele,wiele lepiej,ale jeszcze trzeba czekać.Proszę poczytać o toksyczności witaminy B6 i nie pisać głupot,że 100 mg nikomu nie zaszkodzi.Owszem przez krótki okres może nie zaszkodzić.Jednak gdy się bierze magnez właściwie bez przerwy z witaminą B6 lepiej co jakiś czas zbadać poziom witaminy,bo jak już się zaczną objawy toksyczności,może być trochę za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość witamina

A jakie miałaś objawy nadmiaru B6? Mi w badaniu krwi wit B6 wyszła ponad normę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam suplementację z wit b6 i wszystko było w porządku (kapsułki 18mg, myvita), ale miałam to ustalone z lekarzem i tak wydaje mi się trzeba jednak robić, żeby nie przedobrzyć. W każdym razie wyniki mi się poprawiły i nie mam już takich strasznych skurczów w łydkach, jak wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×