Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Pikspip, KasiulkaPb uważajcie na siebie! Kurcze dziewczyny wszystkie powinnysmy na prawde uważac - bo człowiek nie zdaje sobie sprawy, że cos się moze podziać dopóki sie nie stanie... No która z reka na sercu powie - ze sie nie stresuje, nie pracuje, nie sprząta i nie dźwiga siatek - czyli nie działa na pełnych obrotach? A nie powinnyśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za wsparcie w mojej ksiazce do 7 miesiaca dziecko jest odwrocone przewaznie posladkowo wiec lekarz na tej postawie nie powienien dawac juz rokowac co do porodu .czyli tak jak ci dziewczyny mowia ze to jest za wczesnie i moze sie obrocic. dziewczyny czy wy zastanawialyscie sie juz jak chcecie rodzic? ja czytam plusy i minusy porodu cc i naturalnego i sama nie wiem.chyba najlepiej naturalnie jak dziecko bedzie dobrze ulozone i nie wieksze niz 4 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie kuircze trzeba na siebie uwazac jak nie wiem ja jestem na l-4 ale zaupy robie bo trzeba ;-) stram sie duzo odpoczywac choc ostatnio tylko ciatam i ciatam gdzies zreszta tak mi puchna stopy ze jak gdzies wyrusze to ledwo wracam bo tak mnie juz bola stopy szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszla mamo jestem za naturalnym bo szybciej sie wstaje i wychodzi do domku ze szpitala ale strasznie sie boje normalnie ze nie dam rady ;-) po cesarce dluzej trzymaja w szpitalu i dluzej dochodzi sie do siebie i nie mozn dzwigac a jak tu synusia nie nosic ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akie są zalety porodu naturalnego? Poród naturalny, jak sama nazwa wskazuje, zaplanowała matka natura. Jeśli zdecydujesz się na poród siłami natury, będziesz aktywnie i świadomie uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń życiu. Do większości kobiet, za porodem naturalnym, najbardziej przemawia to, że od razu po porodzie dostają swoje dziecko w ramiona, dzięki czemu nawiązują z nim jedyną i niepowtarzalną więź. Po porodzie naturalnym bardzo szybko „dojdziesz do siebie” i po obowiązkowej 2 godzinnej obserwacji poporodowej, będziesz mogła zajmować i cieszyć się swoim dzieckiem. Twojego brzucha nie będzie „zdobić” blizna, a co się z tym wiąże – nie zostanie przerwana ciągłość twojej macicy. Jeśli chodzi o bliznę po ewentualnym nacięciu krocza, jeśli zastosujesz się do wskazówek położnej i odpowiednio zadbasz o krocze, blizna będzie prawie niewyczuwalna. Ta droga przyjścia na świat ma również pozytywne znaczenie dla rodzącego się dziecka. Dziecko rodzi się wtedy, kiedy jest na to gotowe – wysyła dla organizmu matki sygnały o swojej gotowości przyjścia na świat. W trakcie porodu naturalnego, w chwili w której rodzi się główka, klatka piersiowa dziecka znajduje się w obrębie miednicy mamy i jest uciskana przez mięśnie krocza. Dlatego w momencie urodzenia się główki dochodzi do wypchnięcia na zewnątrz z płuc wód płodowych, a dziecko ma sposobność zaczerpnięcia pierwszego oddechu. Jakie są wady porodu naturalnego? „Nie znasz dnia ani godziny”, to jest istotne dla kobiet ceniących porządek w życiu. Poród naturalny trwa od kilku do kilkunastu godzin i jest ciężką, fizyczną pracą. Skurcze są bolesne. Istnieje możliwość uszkodzenia tkanek pochwy i krocza, co może mieć różne konsekwencje np. nietrzymanie moczu w starszym wieku. Jak się przygotować do porodu siłami natury? * -wybierz lekarza i położną na okres ciąży. Porozmawiaj z nimi na temat przebiegu porodu, metod znieczulenia. Dowiedz się, kiedy powinnaś udać do szpitala i czy możesz do niech dzwonić w razie wątpliwości. * zapisz się do szkoły rodzenia –instruktorzy powiedzą, czego możesz się spodziewać podczas porodu i jak wziąć w nim aktywnie udział. Uczą również pomocnych technik oddychania i sposobów radzenia sobie z bólem. * jeśli chcesz rodzić z osobą towarzyszącą, zawczasu porozmawiaj o tym z tą osobą, * zdecyduj, gdzie chcesz urodzić i dowiedz się o warunkach panujących w wybranej palcówce * nacięcie krocza jest po to, żeby pomóc tobie i dziecku. Lepiej jest wykonać nacięcie niż pozwolić na niekontrolowane pęknięcia krocza, które trudno się goją i niosą powikłania. * spakuj rzeczy potrzebne tobie i dziecku. Nie zapomnij o dokumentach, wynikach badań oraz karcie przebiegu ciąży. * możesz ogolić sobie w domu krocze – to ułatwi higienę po porodzie. Cięcie cesarskie to zabieg chirurgiczny polegający na rozcięciu powłok brzusznych i mięśnia macicy w celu wydobycia z niej dziecka. Najpierw anestezjolog musi cię znieczulić (dolędźwiowo lub ogólnie – głównie w zależności od tego czy zabieg jest planowany czy nagły). Następnie założą cewnik do pęcherza moczowego w celu odprowadzania moczu (usuną po około 24 godzinach, kiedy będziesz mogła wstać) – cewnik jest zakładany po zadziałaniu znieczulenia i nie boli (po usunięciu jego możesz przez kilka dni odczuwać pieczenie przy oddawaniu moczu). Następnie twój brzuch, jako pole operacyjne, zostanie zdezynfekowany i przygotowany do wykonania operacji. Niewiele powyżej spojenia łonowego chirurg przecina brzuch na długości do 15 cm, dochodzi do jamy otrzewnej, przecina macicę i wydobywa dziecko, a następnie łożysko oraz błony płodowe. Całość trwa krótko, niecałą godzinę, przy czym od znieczulenia do wydobycia dziecka nie mija więcej niż 15 min. Następnie cię zeszyją, w odwrotnej kolejności do wykonywanych nacięć (macica, otrzewna, skóra). Jeśli cięcie cesarskie będzie wykonywane w znieczuleniu dolędźwiowym, od razu zobaczysz swoje dziecko. Potem dziecko jest standardowo mierzone i badane przez lekarza pediatrę. Po około 2 godz. pobytu na sali pooperacyjnej, zostaniesz przewieziona na oddział położniczy, gdzie będziesz mogła znowu zobaczyć swoje maleństwo, a jeśli będziesz się czuła na siłach – spróbować przystawić do piersi. Jakie są zalety cięcia cesarskiego? Jeśli jest to zabieg planowany, znasz dokładną datę przyjścia dziecka na świat, co więcej – w pewnych granicach możesz sama zadecydować, kiedy to się stanie. Cięcie cesarskie jest zabiegiem rutynowym, zaplanowanym, czego nie da się powiedzieć o porodzie naturalnym. Nie ma obawy, że nie starczy ci sił, że przestaniesz kontrolować swoje zachowanie. Nie będziesz zmęczona długo trwającymi skurczami i parciem. Twoja pochwa i krocze pozostaną w stanie „nienaruszonym”, co nie zmniejszy twojej atrakcyjności seksualnej. Również dziecko nie będzie zmęczone i będzie miało „normalny” kształt główki. Pomija się ryzyko zakażenia dziecka florą bakteryjną pochwy. Jakie są wady cięcia cesarskiego? Cięcie cesarskie to operacja, i jak każda niesie ze sobą ryzyko powikłań pooperacyjnych (np. zakażenia, krwotoku). Po cięciu cesarskim na zawsze pozostanie blizna, zarówno na skórze jak i na macicy (blizna na macicy zwiększa ryzyko wrośnięcia łożyska w następnej ciąży oraz pęknięcia macicy). Okres rekonwalescencji jest znacznie dłuższy niż po porodzie naturalnym. Bolesność rany utrudnia karmienie piersią i opiekę nad dzieckiem. Dziecko rodząc się przez cięcie cesarskie, nie ma czasu na przygotowanie się do zmiany środowiska, nie ma miejsca wyżej wymieniony mechanizm wypchnięcia wód płodowych z dróg oddechowych dziecka, w związku z czym muszą one zostać odessane mechanicznie. Kiedy nie masz wyboru, czyli „cięcie cesarskie ze wskazań”. W pewnych okolicznościach, ze względu na bezpieczeństwo matki i dziecka, lekarz podejmuje decyzje o konieczności zakończenia ciąży cięciem cesarskim. Bezwzględnymi wskazaniami do wykonania cięcia cesarskiego są: * łożysko przodujące i/lub łożysko odklejające się, gdzie skurcze macicy mogą doprowadzić do obfitego krwotoku; * wypadnięcie pępowiny – pępowina wraz ze strumieniem odpływających wód płodowych zostaje „wypłukana” do szyjki macicy i pochwy, gdzie jest uciskana. To prowadzi do niedotlenienia płodu. * czynne zakażenie wirusem opryszczki narządów rodnych (Herpes genitalia) u ciężarnej * zatrucie ciążowe matki przebiegające z wysokim ciśnieniem tętniczym; * poprzeczne położenie płodu; * stwierdzone przez lekarza specjalistę schorzenia ciężarnej uniemożliwiające poród siłami natury. Czasami w przebiegu porodu naturalnego dochodzi do stanów zagrażających matce i dziecku i cięcie cesarskie również staje się konieczne. Wskazaniami nagłymi są: * zatrzymanie akcji porodowej * zaburzenia akcji serca płodu * pęknięcie macicy (najczęściej zdarza się u kobiet, który poprzedni poród zakończył się cięciem cesarskim) * czas który upłynął od odejścia wód płodowych przekracza 18 godzin * niewspółmierność porodowa (dysproporcja między główką dziecka a miednicą matki). Jak się przygotować do porodu cięciem cesarskim? * dowiedz się jak przebiega operacja, gdzie zabierają dziecko po wydobyciu, będziesz spokojniejsza wiedząc, co się z tobą i dzieckiem dzieje * jeśli chcesz rodzić z osobą towarzyszącą, zapytaj w wybranym przez siebie szpitalu czy jest taka możliwość. Jeśli nie, poproś kogoś z personelu sali operacyjnej o wykonanie dziecku tuż po porodzie pamiątkowych zdjęć * zorganizuj dodatkową pomoc po porodzie ze strony bliskich. Pomoc ta będzie ci niezbędna, gdyż po operacji będziesz osłabiona i obolała * zapytaj ginekologa, czy twoje wskazania do cięcia cesarskiego pozwalają na poczekanie do czasu samoistnego rozpoczęcia akcji porodowej (jest to sygnał, że dziecko jest dojrzałe do porodu oraz daje korzyści dla ciebie * nawet minimalne rozwarcie szyjki macicy znaczenie usprawnia przebieg połogu). * spakuj rzeczy potrzebne tobie i dziecku. Nie zapomnij o dokumentach, wynikach badań oraz karcie przebiegu ciąży. * również możesz ogolić sobie w domu krocze – to ułatwi higienę po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie nie wyobrażam rodzić naturalnie.Po prostu jestem straszną panikarą i jak troszkę coś boli, to już umieram.Położne na bank doprowadzę do szału :) Niby mogę mieć zaświadczenie,aby była cesarka, ale to dopiero w styczniu muszę wybrać się do okulisty i zobaczę co powie.Staram się jednak nastawić,że bęzie poród siłami natury...o Boże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c) Poród w wodzie – Zalety: Podczas porodu woda daje poczucie rozluźnienia, poród w wodzie przebiega szybciej, a działanie wody można porównać do środków przeciwbólowych. Tkanki krocza stają się bardziej rozluźnione i podatne na rozciąganie. Rzadziej konieczne jest wykonanie nacięcia krocza. Woda w znakomity sposób relaksuje rodzącą kobietę, eliminując stres związany z porodem. Dziecko urodzone w wodzie nie odczuwa raptownej zmiany środowiska, gdyż po porodzie może jeszcze przez chwilę znajdować się w wodzie. Do momentu porodu maluszek przebywał w środowisku wodnym (wody płodowe) i w przypadku rodzenia w wannie dziecko przechodzi z wody do wody. Dopiero następnym etapem jest złapanie pierwszego oddechu. – Wady: Bezwzględne przeciwwskazania do porodu w wodzie to: ciąża zagrożona, poród przedwczesny, duże dziecko, wady wrodzone u dziecka, choroby matki, takie jak choroby układu krążenia, nadciśnienie i niedociśnienie, choroby naczyń, ciężka niedokrwistość, choroby skóry, choroby infekcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolek to moze naturalny ze znieczuleniem lub w wodzie.ja tez moge miec cesarke niby mozna na zyczenie ale jak to wygloada w praktyce to nie wiem.ja sie nastawiam na porod naturalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz,ja na życzenie się nie zdecyduję.Jeśli okulista uzna,że cesarka jest wskazana, to dostanę zaświadczenie i myślę,że z cc nie będzie problemu.Ze znieczuleniem podobno jest problem, bo teoretycznie dają, a w praktyce już nie.Chyba,że płaci się ciężkie pieniądze.No zobaczymy, jak trzeba będzie to urodzę "normalnie"... chyba...W końcu nie ja pierwsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie szykuje na naturalny porod wolalabym oczywiscie bardziej od cesarki choc sie bardzo boje juz teraz hiiihihih Przyszla mamo ja wlansie jem malo soli wrecz unikam jej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbina płaci się jeżeli chcesz na własne życzenie, bo jak jest wskazanie to nie. Pytanie jeszcze czy przypadkiem nie musisz zapłacić za anestezjologa, który da Ci to znieczulenie? Może jest to wliczone w cenę zanieczulenia? Ja się dowiem w szkole rodzenia jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dziękuję Wam za miłe słowa i oczywiście za wsparcie przed. Dużo mi to dało. Uciec sprzed ołtarza nie dałam rady bo mnie ze strachu sparaliżowało hihi. Mój meżulek był najlepszy obudził się w niedzielę rano i stwierdził, że go dopadła rzeczywistość. Ale już jest lepiej i naprawdę się stara. A brzusia faktycznie nie było widać, miałam super krawcową. Poproszę miśka, żeby mi zrobił kilka fotek i pokarzę moją dumę, czyli brzusio. Od soboty urósł mi o 3 cm i zaczyna mi być po mału ciężko. Dzisiaj leżałam sobie rano po przebudzeniu u boku męża i poczuła w końcu wyraźne kopnięcia. Trzepotała się mała na całego. Niesamowite uczucie. Miśkowi o tym powiedziałam to mu oczy zrobiły się jak 5 złoty, myślę że mi zazdrościł. Ja tez czuję jak mi się brzusio trzęsie i wiem, ze to mała baraszkuje :). I wczoraj jak mi chyba siadła na pęcherz to co chwilke czułam parcie i dyskomfort. Oj te nasze małe pociechy. Pozdrowionka kochane i jeszcze raz dzięki za wsparcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam ze sklepu zaraz sobie cos zjem balbina tu masz stronke dawaj jak najczesniej nogi do gory to pomaga jak puchna http://wiadomosci.wp.pl/title,Porod-moze-nie-bolec-ale-NFZ-za-to-nie-zaplaci,wid,10411862,wiadomosc_prasa.html?ticaid=16d46&_ticrsn=3 niestety w polsce trzeba placic ja slyszalam o 700 zl bo w tym jest wliczony anestezjolog tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......25......25.01.09.. ..... +6/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie...25.. 31.01-04.02.09..+6/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......26....01.02.09.. .........+4,5/Pola piksip...........29....śląskie.........25.....01.02. 09..........+4/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09....+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........21.....02 .02.09.......... +2kg...? gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta.........33....podlaskie.........25.....02.02.09 ....babsztylek *iwonka*......28....lubelskie..........23.....02.02.09.. ....+4..córeczka Monia...........22....lubelskie.........25.....04.02.09. .......+6...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie.........25.....05.02.09. .....+3/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....22.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ..........synek Szklana Głowa.27...mazowieck.......24..... 07.02.09.....+9/ córeczka katia-84........24....małopolskie/Krk..23....08.02 .09........+2/córcia malinova73....35....śląskie............24......09.02.09 ........+7 córcia? Mia 82..........26....podkarpackie....25..... 09.02.09......+5,5/ córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..25...09.02.09....... +6/synek Andzia1234...31....warszawa........21.....09.02.09..... .+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys......24.....10.02.09 ......+3,5/córcia Olka_..........28......kuj-pom..........24......10.02.09 ...........+5,5 /? adulka.........31....podkarpackie.....22......11.02.09.. ...........+7 / ? asia 26 łódzkie..26...łódzkie...........22.....11.02.09.....+3/córe czka Ewi785.........30....Lubuskie..........15...... 6-12.02.09................? lamamma......30....Pomorskie.........19......12.02.09... ...Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29.....Rosja.............24......14.02.09 ........+9/córcia julka2384.....24.....lubuskie..........23.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25......wielkopolskie...17....15.02.09.. ............+3...? Nadia277.......27.....śląskie...........20....15.02.09 ..........+3/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........23.....16.02.09..........+4/M aja PrzyszlaMama23de...MannheimDE...24...16.02.09...+5/Niesp odzianka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..24....18.02.09... .+2/coreczka balbiina ........23 ....Częstochowa......23....19.02.09......+1/Kacper kasia130285...24....małopolskie........22.....21.02.09.. ...+2/?????? kamasutra......21.... wielkopolskie.....22....23.02.09.......+9/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........17.....25.02.09. ..........+3...? Zabajona.......31..... warm.-maz.......21.....26.02.09..........+5 konwalia9......28..... Dublin.............20.....26.02.09........+3...... monis30........29.....Warszawa........20......24.02.09.. ....+6/córcia myszkinson.....26....Gdańsk.........20.....28.02.2009... .+4/Kazik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawowym czynnikiem, który od lat decyduje o tym, czy Polka będzie rodzić bez bólu, jest zasobność jej portfela – przyznaje profesor Ewa Mayzner-Zawadzka, były konsultant krajowy w dziedzinie anestezjologii, która dwa lata temu wysłała do ponad 400 polskich szpitali ankiety z pytaniem o to, czy stosują znieczulenie przy porodzie. Pieniądze to nie wszystko Co zatem może w Polsce przyszła matka, która nie chciałaby cierpieć, bo tak akurat zechciała natura? Właściwie wyjścia ma tylko dwa: albo liczyć na litość lekarza, albo płacić. Choć przepisy i Ministerstwo Zdrowia nie pozwalają na pobieranie przy porodzie opłat za znieczulenie, szpitale za tę usługę żądają nawet 700 złotych. Ale pieniądze to i tak nie wszystko. Trzeba jeszcze mieć szczęście żyć w dużym mieście, bo na prowincji znieczulenie to już absolutna rzadkość. – Z Polski wyjechało kilka tysięcy anestezjologów. Po prostu brakuje nam w szpitalach fachowców, którzy mogliby znieczulać kobiety – wyjaśnia doktor Krzysztof Kamiński z Kliniki Położnictwa i Perinatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, jeden z niewielu położników, który uważa, że kobiecie, gdy ją boli, trzeba starać się ulżyć. – Rodzenie bez znieczulenia może się źle skończyć. Na przykład depresją poporodową albo stresem pourazowym, w wyniku którego matka w ogóle może nie zaakceptować swojego dziecka – dodaje socjolog rodziny Beata Banasiak‑Parzych zajmująca się problemami kobiet po porodzie. Zdaniem wielu ekspertów bólu kobiet nie należy lekceważyć, tak jak przecież nie lekceważy się ewentualnych cierpień mężczyzny, który rodzi... kamień, gdy pojawi się w jego nerkach. I którego to mężczyzny przy tej okazji nikt nie pyta o to, czy chce znieczulenie. Bez problemów je po prostu dostaje. – Może gdyby kilku mężczyzn urodziło taki kamień na żywca, zmieniliby zdanie o tym, co należy się w szpitalu przyszłej matce – zastanawia się Wanda Nowicka z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh a ja odkrylam, ze jak leze na plecach to tak mi maly pecherz gniecie, ze moglabym sikac co chwile a jak siedze to jest lepiej i raz na 2-3 godzinki moge isc. Jejku a co bedzie za miesiac, lazienka stanie sie poniekad moja kuchnia i sypialnia w jednym;) Ostatnio czuje sie mniej sprawna, ciezej jest siadac, wstawac, oddychac. Maly ulozony byl na ostatniej wizycie glowka w dol, pupa w prawo a nozkami w lewo. Kopie strasznie, czasami to nawet w nocy kiedy ja chce spac to on baraszkuje. Niedlugo to bedziemy uspokajac te nasze maluchy i zacznie sie nasze wiercenie w celu obrania wygodnej pozycji:) U nas caly czas pada i caly dzionek spedzam na leniuchowaniu i odpoczynku. Kurcze nawet wzrok pogorszyl mi sie, pisze i nie widze tych malych liter;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginekolodzy apelują do Ministerstwa Zdrowia o zniesienie opłat za znieczulenia pacjentek podczas porodów. Zdaniem lekarzy kobieta ma prawo do znieczulenia dlatego, że boi się bólu - pisze "Metro". Dzisiaj NFZ płaci za znieczulenie pacjentek tylko wtedy, gdy wymagają tego względy medyczne. Inaczej kobiety muszą zapłacić. W warszawskich szpitalach znieczulenie kosztuje od 400 do 700 zł. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zapowiada apel do ministra zdrowia, by zawsze płacił NFZ. O tym, że szpitale opłaty za znieczulenia pobierają nielegalnie, mówił dwa lata temu były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha (PiS) i zapowiadał, że resort je zlikwiduje. Z zapowiedzi nic nie wyszło. Szpitali, w których za znieczulenie nie trzeba płacić, jest niewiele. Znieczuleniami zajmować się będzie zespół ekspertów przy ministrze zdrowia. Dopiero kiedy Ministerstwo Zdrowia przyjmie nowe standardy, jakie miałyby obowiązywać na polskich porodówkach, wtedy NFZ dostosuje do nich system rozliczania ze szpitalami. Na razie obowiązuje taki system rozliczania porodów, w którym decyzję o znieczuleniu podejmuje lekarz - mówi Edyta Grabowska-Woźniak, rzecznik prasowy NFZ. Do nowych rozwiązań sceptycznie odnosi się Anna Otffinowska, prezes fundacji Rodzić po Ludzku. - Z raportów opracowywanych przez Fundację wynika, że bardziej niż na znieczuleniu kobietom zależy na poszanowaniu godności, obecności bliskiej osoby i intymnej atmosferze porodu - mówi Otffinowska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jesli natura pozwoli bede rodzic naturalnie, na bol jestem odporna i potrafie sobie radzic, gorzej ze strachem czy aby nie uciekne jak przyjdzie co do czego:) Zobaczymy jak bedzie w praktyce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, oglądacie może Rozmowy w toku? Kurcze, ja oglądam i jak sobie pomyślę, że to moje kochane, cudowne dzieciątko, które mam w brzuchu, może sprawić mi za parenaście lat kłopoty i doprowadzić do takiej determinacji, że az do TV trzeba iść to az mi się wierzyć nie chce :) Przeciez dzieci sa takie słodkie.... Ciekawe jakim mój synuś będzie nastolatkiem ;) Choiaż akurat ta pierwsza dziewczyna - Klaudia - całkiem sympatyczna była. Problem tkwi chyba bardziej w jej matce.... Ni nic, idę dalej oglądać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolku mi tez sie podobalo to czasopismo.Fakt kupilam tylko dwa numery ale przeczytalam mod deski do deski.Wkoncu musialam lezec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe mamusie!! Życzę szybkiego "rozpakowania się" i zdrowych dzidziolków. Ja mam termin na 4.12 (OM) 12.12 (USG) To moja pierwsza dzidzia.... Zuzia. Przy okazji zapraszam na moje aukcje allegro!!! Mam do sprzedania koszule do karmienia, staniki do karmienia, szlafroki i inne... Jakość bardzo dobra, ceny konkurencyjne! http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php ?uid=2609733

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE POWIEDZCIE MI JESTEM 26 TYG CIOZY LEKARZ PRZEPISAL MI ACARD ZA BARDZO NIE WIEM CZEMU MA TO SLUZYC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala Z

×