Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pechowa 20dziecha

Ukąszenie kleszcza

Polecane posty

Gość Pechowa 20dziecha

Użarł mnie skurczybyk. Wrociłam z dzialki o 19 a dopieor przed chwila zobaczyłam to dziadostwo! Chwycilam peseta przy ciele i mocno pociagnelam - niestety szczypce zostaly... Wydziubałam je igła. Co dalej? Do lekarza? Na badania? Zrobic morfologie? Wpadlam w panike :| Troche mi glupio taka stara a do lekarza z glupim kleszczem lata. To co moze badanie krwi?? Tyle czy oby nie przesadzam?? Tragedia ze mna juz wyobrazam sobie ten cały rumien mimo ze nic a nic tam nie ma! Co robic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie przelewki
jedz do szpitala, trzeba cie operowac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak go już wyrwałaś, to pozostaje zdezynfekować i obserwować. Jeśli się pojawi opuchlizna czy mocne zaczerwienienie, gorączka itp do idź do lekarza. Niestety, jeśli miał jakiś wirus we krwi, to mógł Cię zarazić. Powinno się go wykręcić. (ja miałam kleszcze ok 14 godz i żyję :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nla
idz do lekarza albo pielegniarki (moze byc w osrodku, szpitalu). powiedz, ze sama wyciagnelas kleszcza ale zostaly szczypce i zeby sprawdzili czy usunelas je cale bo nie jestes pewna. sprawdza, w razie potrzeby usuna resztki i po bolu. ja bym radzila isc koniecznie bo jesli kleszcz nie jest usuniety do konca to z nim cos tam sie robi i mozna miec zapalenie opon mozgowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pechowa 20dziecha
jutro niedziela to gdzie ja pojde! na pogotowiu mnie wysmieja :| wyciagnelam go calegoa tylko szczypczyki zostaly, glowka wyrwala sie za 1 podejsciem. szczypczyki wydlubalam igla i ranka wydaje sie byc czysta, nie boli nie piecze nie swedzi nic! wstydze sie troche bo jest w takim miejscu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w jakim jest miejscu
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pechowa 20dziecha
koło grażyny..... musiałabym sciagac majty dlatego wstydze sie isc na pogotowie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to z gola dupa
biegalas po dzialce?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi sie wpierdolił w głowe :/ i wyczulam cos we wlosach i nie iwedziałam co to a bylam poza domem i zaczelam to drapac itd itp :/ przyszłam do domu wyciagnelam penseta i sobaczylam ze to kleszcz byl , ale jakis taki płaski i wydawał sie wyschnięty :/ i chyba sie nie wyrwał cały :/ pozniej tata mi to troche woda utleniona zdezynfekował no i obserwuje to i nie ma zadnej opuchlizny ani nie jest czerwone.... nie swedzi nic... ehh nie wiem bede obserwowac dalej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pechowa 20dziecha
no wlasnie nie - nawet nie wystawialam dupy w krzaki zeby sie odlac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pogotowiu cie nie wysmieja.... bakteryjne zapalenie opon mozgowych to powazna sprawa. ale nie ma co panikowac :) jak sie zaczerwieni, bedziesz miec goraczke , albo bedzie ci niedobrze to marsz do lekarza. a tak bedziesz zyla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pechowa 20dziecha
No i mineły te 24h a moja "kleszczowa malinka": - wyglada normalnie, ani zaczerwienienia, ani nic, - goraczki i innych objawow przeziebienia nie mam, - z moim zoladkiem tez wszystko ok! W takim wypadku lekarz chyba jest zbędny?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pogotowiu wysmieja
wiem cos o tym... Ale sie nie przejmuj. Jest akcja medialna, ze kleszcze sa niebezpieczne itp... A lekarze leja na to cieplym moczem :O Mozesz isc do rodzinnego, powinna przepisac Ci antybiotyk - najlepiej Debecyline (czy Doksycyline - juz zapomnialam jak mowila :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
istnieje ryzyko zakażenia boreliozą, która w pierwszym stadium przebiega bezobjawowo, idż do lekarza i niech Ci zapisze dwie serie antybiotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pogotowiu teraz ludzie z ukaszeniami kleszczy to normalka i pewnie codziennie maja pare takich przypadkow. mojego faceta tez ukasil, poszlismy na oddzial ratunkowy, za nami w kolejce bylo jeszcze dwoch gosci, tez z kleszczami. lepiej tego nie bagatelizuj, bo kleszcze przenosza borelioze, na pogotowiu dostaniesz prawdopodobnie recepte na antybiotyk, profilaktycznie, bo tuz po ukaszeniu jeszcze nie da sie stwierdzic zakazenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresowany_tematem
A skąd wiadomo że kleszcz nas ukąsił, że jeszcze jest przyssany ? Jakie to uczucie, jak to poznać ? Jest jakieś swędzenie czy coś podobnego ? Czy tylko można go znaleźć \"wizualnie\" po dokładnym obejrzeniu się. Tylko że trudno samemu po każdym spacerze w parku oglądać się samemu w całości (plecy, głowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pechowa 20dziecha
No ja go znalazlam jak poszlam pod prysznic. Przyssal sie ale jeszcze nie byl okragly wiec pewnie nie pil. Malenstwo to bylo wiec wczesniej nie zauwazylam. Dzis zostal mi tylko malenki pryszczyk, nie mam zadnych objawow, nic mi nie jest. Nie chce antybiotykow brac bo zle na nie reaguje a w piatek mam egzamin na ktorym musze byc 100% sprawna. Po weekendzie pewnie bede cos kombinowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresowany_tematem
No właśnie czyli jak rozumiem można go znaleźć tylko wizualnie. Czyli co, takiego kleszcza który się przyśsie np. z tyłu głowy pod włosami, albo na plecach spokojnie można przegapić i nie wiedzieć że się wogóle zostało ukąszonym. Czy tak właśnie jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pechowa 20dziecha
no dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaasaa
ja mialam z 4 kleszcze w zyciu. nie ma co szalec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresowany_tematem
Poczytaj o chorobach które mogą być następstwem takiego ukąszenia. To nie są żarty, po większości z tych chorób jeżeli się przeżyje, to nie jest już się takim samym człowiekiem, a może się to skończyć upośledzeniem umysłowym albo można zostać "warzywkiem". Dość przerażająca perspektywa jako "skutek" zwykłego spaceru w parku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bursztynowa Dziewczyna....
heh kleszcza krecisz w lewo i sam wypada skurczy gnat:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pechowa 20dziecha
ok jestem umowiona juz do lekarza ;] lepiej dmuchac na zimne ;p moze uprosze o skierowanie na badanie krwi ;P dzieki za pomoc! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pogotowiu na bank wysmieja.
dwa razy bylam, dwa razy zostalam wysmiana :P Ale wyciagneli... chociaz leb sie urwal i dlubac musieli :/ A po antybiotyk do rodzinnego musialam isc :O Moja mame tez na pogotowiu wysmiali :P Ale nie nalezy sie tym przejmowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pechowa 20dziecha
super maja podejscie nie ma co :| to po co tak trabia o tych chorobach skoro to taki pikus?? oj kleszcze kleszcze małe to a takie wredne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pogotowiu na bank wysmieja.
no i wlasnie to jest taki paradoks... Wielka akcja, w tv naglasniaja. radza, by samemu nie wyrywac itp... A jak ptrzyjdzie co do czego, to jak sie udasz po pomoc (jak sami sugeruja!!) to cie wysmieja, heh... Ale nie ma sie co przejmowac. Musza tego kleszcza wyjac! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelthW4O
bylam kiedys z dzieckiem u lekarza rodzinnego ,kleszcz mu sie wbil w glowe i nie wyrwalam calego :O dostalam skierowanie do chirurga i wyciagna calego :).chirurg byl takim staruszkiem i rece mu sie trzesyly ale jak wział szczypce odrazu mu trzesawka przeszla i za pierwszym razem wyrwal :) podobno najgorsze kleszcze sa na mazurach bo najwiecej tam zarazonych :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pechowa 20dziecha
trza się zaszczepic na te kleszcze nie ma co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×