Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Annna18

Zdrowe i skuteczne odchudzanie! - prosze o pomoc!!!

Polecane posty

Gość Annna18

Witam wszystkich:) Mam 18 lat, chcialabym bardzo schudnac, na poczatek około 6 kg?? (ważę około 70 kg, może mniej, może więcej, nie wiem dokładnie bo się nie ważyłam dawno.. wzrost to 168 cm) Nie chce się katować jakimiś dietami, gdzie sie szybko chudnie a jeszcze szybciej tyje:( czyli tzw. efekt JOJO :( Chce zdrowo schudnąć przy pomocy diety i ćwiczeń! Zdrowo To chyba jakieś 1 kg tygodniowo???? Tak mi sie przynajmniej wydaje:) Mój plan to śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja:) Chodzi mi o to by jeść mało ale często czyli 5 małych posiłków w ciągu dnia:) Najlepiej jakiś jadłospis bardzo bym prosiła ! (wykluczam szpinak, i gotowanie jakiś befsztyków, jeśli chodzi o mięso;) poprostu nie mam talentu do gotowania takich rzeczy:P Natomiast ryby oraz drób przyrządzić potrafię.. :) a po za obiadem mogę jeść dużo warzyw i owoców. oczywiście ostatni posiłek przed 18 !:) 1000 kcal i butelkę wody mineralnej niegazowanej dziennie! No i ćwieczenia:) taki mój plan:) i chciałabym usłyszeć waszej rady na ten temat, jakiś może wskazówek i rad by było łatwiej i skuteczniej:) no to tyle:) ) Dziekuje z góry za pomoc:) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staraj sie codziennie uprawiac jakis sport, chocby 10 minut (troche rozciagania, brzuszki, nozyce itp) a potem np bieganie (tez nie musi byc dlugo, zwlaszcza na poczatku gdy nie masz kondycji). Nie katuj sie, bo wtedy nie bedzie Ci sie chcialo cwiczyc, cwicz dla swojej wlasnej przyjemnosci i zdrowia. To samo z dieta. Nie chodz glodna, ale nie przejadaj sie, jedz do momentu, w ktorym juz nie jestes glodna. Staraj sie jesc zdrowo, ale gdy masz wielka ochote na czekolade, to zjedz kawalek, inaczej bedziesz ciagle o niej myslala, a w koncu pozresz cala tabliczke. Pij duzo wody mineralnej i przede wszystkim nie mysl, ze jestes na diecie, raczej mysl, ze zdrowo zyjesz, bedziesz miala lepsze samopoczucie i latwiej Ci sie bedzie pilnowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, z gory narzucone jadlospisy raczej nie dzialaja na dluzsza mete, bo mozesz miec ochote na calkiem cos innego. Lepiej sluchaj sie swojego organizmu, zlota zasada: NIE PRZEJDAC SIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja np wolę
gotowce,wtedy tylko się dostosowuję ,nie muszę wymyslac co danego dnia ugotowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annna18
Cześć Nad niemnem:) Z tymi ćwiczeniai to właśnie taki mam zamiar. w ciagu dnia jakieś brzuszki, rozciąganie itp.. a wieczorem bieganko w parku;) Jeśli chodzi o słodycze to potrafie się opanować, a wiem że 1 kostka czekolady jest zdrowa:) oczywiście zjem ją jak bedę miala już straszna ochotę na coś słodkiego.. Mam zamiar nie jesć pieczywa.. ostatecznie ten ciemny,razowy z jakimiś ziarnami, i pieczywo chrupkie wasa albo sucharki bądź jeszcze wafle ryżowe na przemian, żeby mi się nie znudziło:) Bo po jakimś czasie jak jesz ciągle to samo to aż zygac sie chce :( A jeśli chodzi o jadłospis to prosilabym o przykłady, co z czym komponować, czego unikać, z czym łączyć itp:) no i przykładowe obiady!!! bo reszte jakoś wymyśle:) Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annna18
Żyjcie coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, masz zdrowe podejscie do spraw zwiazanych z odchudzaniem, zalozenia ktore tutaj prtzedtswilas są poprawne, wymagania wzgledem diety - realne. Osobiscie uwazam nawet ze dieta jest zbyt malokaloryczna (1000kcal to za malo na mlodą dziewczynę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę menu diety
Jadłospis 1 Śniadanie: kromka chleba razowego (40g), 1 jajko, twarożek (30g) łyżka, szczypiorek albo świeże zioła np. tymianek, bazylia ilość wedle uznania, kawa. (ok. 250) Obiad: pomidorowa czysta (250 ml), ryba pieczona np. dorsz (100g), buraczki puree (100g) szklanka, surówka z kapusty kiszonej (100g) szklanka; woda mineralna Podwieczorek: jogurt naturalny 150 g z otrębami (3 łyżki) Kolacja: chleb razowy.(40g), 1 parówka cienka, ser biały (30g), 1 jabłko, herbata (250) Wartość odżywcza: białko-71,3, tłuszcze-33,8, węglowodany-110, błonnik-33, kaloryczność-926,5 kcal Jadłospis 2 Śniadanie: kromka chleba razowego.(40g), wędlina drobiowa (30g) w zależności od wielkości 3-4 plastry, twarożek z otrębami (czubata łyżka twarożku 30g i otrąb), kawa.(250 ml) Obiad: zupa koperkowa czysta inaczej bulion z koperkiem (250 ml), mięso drobiowe lub wołowe gotowane z zupy(100g), włoszczyzna gotowana ok. szklanki mrożonej (100g), kalafior z wody(100g), to jest ok. ½ małego kalafiora Podwieczorek: mały banan Kolacja: kromka chleba razowego (40g), sałatka jarzynowa (inaczej polska z majonezem lihgt (150g ok. 2/3 szklanki), plaster drobiowej wędliny (20g), herbata (250) Wart. Odżywcza: białko- 70,2, tłuszcze- 33, węglowodany-113,2, błonnik-33, kaloryczność- 927,6 kcal Jadłospis 3 Śniadanie: kromka chleba razowego (40g), 3-4 plastry polędwicy (30g), pomidor, łyżka twarożku z otrębami (30g), kawa ml. (250) Obiad: szparagowa czysta (250), drób gotowany np. z zupy (100g), marchew z groszkiem gotowana (100g), surówka selerowo-jabłkowa(100g) (po szklance) Podwieczorek: gruszka Kolacja: kromka chleba razowego (40g), pasztet drobiowy(30g), plaster sera żółtego light z zieleniną (30g), 1 jabłko, herbata(250) Wart. Odż.: białko-71, tłuszcze-32,2, węglowodany- 110,9, błonnik- 32,8, kaloryczność- 915,7 kcal Jadłospis 4 Śniadanie: kromka chleba razowego (40g), plaster łososia (30g), pomidor (30g), twarożek z zieleniną (łyżka ok. 30g), kawa (250 ml) Obiad: wywar z jarzyn (250), polędwica (100g), brokuły z wody(100g), surówka z marchwi z chrzanem(100g) po szklance Podwieczorek: 1 jabłko Kolacja: kromka chleba razowego (40g), 1 parówka cienka, ser żółty lihgt (plaster 30g), chrzan(20g), herbata( 250) Wart. Odż: białko-70,9, tłuszcze-31, węglowodany-108, błonnik-32, kaloryczność-985,2 kcal, Jadłospis 5 Śniadanie: kromka chleba razowego (40g), 3-4 plastry pieczonego schabu (ok. 30g), pomidor (30g), twarożek z otrębami (czubata łyżka 30g), kawa z mlekiem (250 ml) Obiad: wywar z jarzyn (250 ml), upieczone bez skóry udko (ok. 120g), kalafior z wody (100g), surówka z marchwi z chrzanem(100g) po szklance Podwieczorek: 2 kiwi Kolacja: kromka chleba razowego (40g), tuńczyk w sosie własnym.(50g), ogórek kwaszony, herbata (250ml) Wart. Odż: białko-70,2, tłuszcze- 30,8, węglowodany-106, błonnik-32,9, kaloryczność-883,8 kcal Jadłospis 6 Śniadanie: kromka chleba razowego (40g),2-3 plastry kiełbasy lisieckiej (30g), pomidor (30g), twarożek z zieleniną (30g), kawa (250 ml) Obiad: barszcz czerwony czysty (250 ml), dzwonko łososia ugotowanego w warzywach ( ok. szklanki włoszczyzny mrożonej), surówka z kapusty kiszonej(100g) ok. szklanki Podwieczorek: jogurt light z 3 łyżkami otrąb Kolacja: kromka chleba razowego (40g), wędlina drobiowa (plaster 20g), plaster sera żółtego, pomidor, ogórek konserwowy, herbata (250 ml) Jadłospis 7 Śniadanie: kromka chleba razowego (40 g), jajko ugotowane na twardo lub miękko, plaster białego chudego sera (ok. 30 g) ze szczypiorkiem i 2 rzodkiewkami, kawa (ok. 250 ml) Obiad czysta zupa szczawiowa (ok. 250 ml), kotlet mielony (ok. 100 g = 3 czubate łyżki mięsa drobiowego lub cielęciny, wymieszane z łyżeczką bułki tartej, ½ jajka, przyprawami), buraczki na ciepło ok. 100 g i szklanka kapusty kwaszonej Podwieczorek: szklanka truskawek Kolacja: kromka razowego chleba (ok. 40 g), tymbalik drobiowy (galaretka drobiowa) ok. 150 g, chrzan, pomidor albo korniszon, herbata bez cukru (ok. 250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annna18
Fit 26 A ile twoim zdaniem powinnam kcal powinnam przyjmować? jak nie 1000 kcal??? Chce schudnąć trwale i skutecznie i bez efektu jojo:( kiedyś jak sie odchudzałam na kopenhaskiej przytyłam to co schudłam i jeszcze trochę:( po odchudzaniu ważyłam jakieś 62 kg.. to było 2 lata temu i nigdy nie powtórzę tego błędu:( agentka_do_zadań_specjalnych dziękuje za wspacie:)):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wartobyloby obliczyc dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, odjac od tego z 200 -300kcal na poczatek i to co zostanie rozlozyc na 4 - 5 posilkow. Co do skladu jakosciowego diety, to nieznacznie bym go poprawil (np eliminujac parowki). Podwieczorek miejscami moglby zostac poddany malemu faceliftingowi (sam owoc to za malo, za to trzy lyzki otrebow to zbyt wiele), kolacja rowniez migalby ulec modyfikacji (wyeliminowalbym owoce, dalbym wiecej warzyw, zastanowil sie nad udzialem pieczywa w tym posilku (nie wiem ile przed snem ją jesz i jaką aktywnosc masz wieczorem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podpowiadajac - nie wierze by Twoje zapotrzebwanie wynosilo mniej niz 2000kcal... osobiscie jeszcze chyba nikomu nie zalecilem diety ktora dostarcza mniej niz 1500kcal. zbyt mocne obcinanie kalorii powoduje spowolnienie matebolizmu. jesli jestes po kilku rygorystycznych/niskokalorycznych dietach - mozliwe ze Twoja przemiana materii jest wolniejsza, ale i tak 1000kcal to jest ilosc niewielka. ile kalorii dostarczalas zazwyczaj w ciagu dnia - nie bedac na diecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Fit
na 2000 kalorii moja waga by nie drgnęła nawet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli Twojedz dzienne zapotrzebowanie kaloryczne to 2000kcal - to by nie drgnela, ale przy 1800 juz by drgnela. POdobnie gdyby Twoje zapotrzebowanie wynosilo 2500kcal - przy 2000kcal waga by ruszyla w dol. Jest to sposob o tyle wygodny, ze z czasem, mozna odejmowac coraz wiecej kalorii (np po 100kcal na tydzien) i mimo ze organizm stara sie dostosowac do sytuacji spowlaniajac metabolizm - Ty jestes caly czas o krok do przodu. Po jakims czasie (4 - 6 tygodni) robimy male podkrecenie matabolizmu wiekszajac ilosc kalorii, a nastepnie jesli potrzeba - dalej prowadzimy redukcje. Ustawienie jednego jadlospisu o stalej kalorycznosc zaplanowanego na okres - przykladowo - 5 tydgoni sprawi, ze przez pierwszy tydzien - dwa waga bedzie leciec szybko, pozniej proces znacznie sie spowolni. Zauwaz ze są na kafeterii dziewczyny kltore jedza mniej niz 700kcal na dobe - i nie chudną. Ich metabolizm jest tak spowolniony, ze organizmowi wystarcza 700kcal do normalnego funcjonowania, na biezace potrzeby energetyczne... Nie chce Cie zrazac, czy sugerowac ze Twoja droga jestzla - bo nie jest. Patrzac na podejscie wielu ludzi z tego forum (nikogo nie obrazajac) - Twoje podejscie jest bardzo rozsadne i swiedczy nie tylko o rozsadku, ale takze pewnej wiedzy - i rowniez - co bardzo wazne - pokorze wzgledem ludzkich mozliwosci. Ja sugeruje tylko mozliwosc ulepszenia praktyki ktorej chcesz sie podjac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annna18
fit16 hmmm.. 2000 kcal wydaje mi się że waga raczej by ie drgnęła.. ale nie wiem ile na codzien spożywam kcal :( czasami zdarzy sie dzien ze zjem bardzo mało.. np. sam obiad (to zazwyczaj w niedziele, bo późno wstaje.. a obiad jest koło 15 i fest się najem ze potem nie jestem cały dzien głodna) a innym razem zjem na sniadanie 2 kromki chlepa z serem,szynka i ogórkiem potem jakis obiad, kolacja, jakis słodycz.. itp.. proponuje 1200 kcal? moja wiedza na temat odchudzania jest spora, bo duzo się naczytalam.. i moim zdaniem głupi jest ktoś kto mysli ze jak zrobi sobie głodowke to mu to wyjdzie na dobre! bo schudnie szybko a potem przytyje.. albo z tymi dietami cud w 2 tygodnie 14 kg:/ efekt jojo gwarantowany!!! a ja poprostu chce zdrowo schudnąć i zmienic nawyki żywieniowe.. zeby nie przytyć już!! i utrzymać wagę! chciałabym ważyć 58 kg... oczywiscie nie odrazu ale to jest moje marzenie:) i jak przyspieszyc przemiane materii?? mówisz ze zbyt mozne obcinanie kalorii spowalnia metabolizm ? to co zrobic zeby go przyspieszyc a nie spowolnic jeszcze? a jak mam obliczyc zapotrzebowanie kalorii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annna18
Mój problem jest po prostu taki, że nie jestem jakimś nie wiadomo głodomorem, nie obżeram się na noc, nie wpieprzam słodyczy do póki mnie brzuch nie zacznie boleć... tylko często jem mało, tylko że kalorycznie, albo często jakieś fast foody, bo nie mam czasu zrobić sobie zdrowego obiadu, tylko idę na łatwiznę i kupuje te świństwa.. a wiadomo że każdy je lubi:( albo w szkole jestem głodna, to nie kupie sobie owocu, bo nie ma jak, tylko jest sklepik z bułkami słodkimi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie przy 2000tys kcal nie upieram, bedzisz jadla ile uwazasz za sluszne i nie mam zamiaru sie targowac o ilosc kalorii ;) co do przyspieszenia przemiany materii to najlepszymi sposobami są: - zwiekszenie ilosci kalorii - zwiekszenie czestotliwosci spozywania posilkow - ziwkeszenie ilosci bialka w Diecie - zwiekszenie aktywnosci fizycznej, korzystnie - treing silowy. - pomocne moga byc niektore suplementy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annna18 - w takim razie wiesz na czym poelga Twoj problem. Diagnoza i rozpoznanie juz jest - czas na srodki zaradcze. Skoro jeszcz nieraz byle co - bierz jedzenie ze sobą z domu>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annna18
Fit26 Co mam zrozumieć jak mówisz : zwiekszenie ilosci kalorii ? np. jak zaczynam od 1000 w swojej diecie to zwiekszajac 100 kcal tygodniowo ? a z tym zabieraniem ze sobą to dobry pomysl:) najlepiej jakiś jogurcik i owoc do szkoly :) ale jeszcze 2 tygodnie do wakacji więc bede miała z głowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podalem sposoby na zwiekszenie szybkosci przemiany materii. Zwiekszanie liczby spozywanych kalorii podczas redukcji raczej odpada, ale mozna dbac by nie obnizac ich ilosci zbyt gwaltowanie, a po pewnym okresie odchudzania - dorzucic chwilowo troche kalorii, co moze przyspieszyc metabolizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annna18
Fit26 aha rozumiem:)) i dziękuje bardzo za rady i wskazówki napewno mi pomogą:)) od jutra zaczynam:) zobaczymy jak to będzie :) Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fit oceń
Poniedziałek I śniad. ½ szkl. kawy z ½ szkl. mleka ( 0,5 % tł.); kromka grahama, 2 plasterki polędwicy drobiowej; liść sałaty; II śn.: duże jabłko, mały jogurt naturalny; Obiad: pierś kurczaka usmażona na łyżce oliwy, ugotowany ziemniak, sałatka z 3 pomidorów, ½ cebuli, i plasterka chudego białego sera; szkl. soku z pomarańczy; Kolacja: sałatka z 250 g ( pół paczki) podgotowanej włoszczyzny, ½ szkl. gotowanego ryżu, dużego plastra sera gouda; Wtorek I sń. : ½ szkl. kawy z ½ szkl. mleka ( 0,5 % tł.); kromka grahama; łyżka twarożku ziołowego; II śn.: gruszka i mały jogurt naturalny; Obiad: 2 kostki morszczuka skropione sokiem z cytryny i usmażone na łyżce oliwy; ugotowany ziemniak; surówka ze szkl. białej kapusty, cebuli, marchewki, ½ selera, natki pietruszki, +sok z cytryny; szkl. soku jabłkowego; Kolacja: sałatka z 250 g ( pół paczki) podgotowanych brokułów, plastra chudej szynki, z sosem z 3 łyżek jogurtu z musztardą; Środa I śn.: ½ szkl. kawy z ½ szkl. mleka ( 0,5 % tł.); kromka grahama, mały plaster sera gouda; IIśn. ½ grejpfruta i mały jogurt Obiad: plaster pręgi wołowej przyprawiony oregano, podsmażony na łyżce oliwy, i duszony z ½ cebuli i marchewką; ugotowany ziemniak, 2 ugotowane pory, szkl. soku z czarnych porzeczek Kolacja: sałatka z tuńczyka w sosie własnym, 2 łyżki groszku, 2 łyżki kukurydzy, ½ szkl. Ugotowanego ryżu, pomidor, cebula, + sok z cytryny Czwartek I śniad. ½ szkl. kawy z ½ szkl. mleka ( 0,5 % tł.); kromka grahama, 2 plasterki polędwicy drobiowej, kawałek papryki; II n. : szl. mleka zmiksowana ze szkl. mrożonki owocowej Obiad: kotlet z piersi indyka przyprawiony bazylią i usmażony na łyżce oliwy, 250 g podgotowanej mrożonki warzywnej, ugotowany ziemniak; Kolacja: sałatka ze szkl. ugotowanego kalafiora, gruszki, plastra sera gouda, łyżeczki otrąb + cytryna i szczypta cynamonu; Piątek I sń. : ½ szkl. kawy z ½ szkl. mleka ( 0,5 % tł.); kromka grahama; łyżka twarożku; II śn.: 2 mandarynki mały jogurt; Obiad: jajko sadzone, ugotowany ziemniak, pół paczki mrożonki marchewki z groszkiem, szkl. Soku z pomarańczy Kolacja: sałatka z 100 g piersi wędzonego kurczaka, ½ szkl. kaszy jęczmiennej, 2 łyżek kukurydzy, i papryki, + sok z cytryny + curry; Sobota I śn.: ½ szkl. kawy z ½ szkl. mleka ( 0,5 % tł.); kromka grahama, mały plaster sera gouda; II śn. duze jabłko, mały jogurt naturalny Obiad: bity zraz usmażony na łyżce oliwy, 250 g ugotowanego paprykarza, ugotowany ziemniak, szkl. soku z czarnych porzeczek; Kolacja: sałatka z tuńczyka w sosie własnym, 3 liści sałaty, 2 pomidorów, ½ cebuli, i czerwonej papryki, + sok z cytryny; Niedziela I śn.: ½ szkl. kawy z ½ szkl. mleka ( 0,5 % tł.); kromka grahama, plaster białego chudego sera, łyżeczka dżemu; II śn. : II śn. : szl. mleka zmiksowana ze szkl. mrożonki owocowej ( np.: czarna porzeczka); Obiad: pierś kurczaka, ugotowany ziemniak, 250 g ugotowanych brokułów; szkl. soku warzywnego, Kolacja: sałatka z ugotowanego kalafiora, plaster chudej szynki i gruszki, + łyżka majonezu i curry;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fit oceń
Poniedziałek I śniad. ½ szkl. kawy z ½ szkl. mleka ( 0,5 % tł.); kromka grahama, 2 plasterki polędwicy drobiowej; ogórek kiszony II śn.: gruszka, mały jogurt naturalny; Obiad: 2 kostki morszczuka skropione sokiem z cytryny i usmażone na łyżce oliwy; ugotowany ziemniak; pól paczki mrożonki szpinaku z ugotowanym jakiem Kolacja: sałatka z ½ szklanki ugotowanego ryżu, plastra goudy, 2 pomidorów, papryki, ½ cebuli, + sok z cytryny Wtorek I sń. : ½ szkl. kawy z ½ szkl. mleka ( 0,5 % tł.); kromka grahama; łyżka twarożku ziołowego; II śn.: kiwi i mały jogurt naturalny; Obiad: bity zraz wołowy usmażony na łyżce oliwy, ugotowany ziemniak, surówka z marchewki, ½ selera, pietruszki i jabłka, + sok z cytryny Kolacja: sałatka z 3 pomidorów, ½ cebuli, 3 liści sałaty, 3 plasterków chudego białego sera Środa I sń. : ½ szkl. kawy z ½ szkl. mleka ( 0,5 % tł.); kromka grahama; łyżka twarożku; II n. : szl. mleka zmiksowana ze szklanką truskawek Obiad: 2 kostki morszczuka skropione sokiem z cytryny i usmażone na łyżce oliwy; ugotowany ziemniak; surówka ze szkl. białej kapusty, cebuli, marchewki, natki pietruszki, +sok z cytryny; szkl. soku jabłkowego; Kolacja: sałatka z ½ szklanki ugotowanego makaronu, szklanki ugotowanego kalafiora, plastra chudej szynki, + sos z 3 łyżek jogurtu i łyzki musztardy Czwartek I śn.: ½ szkl. kawy z ½ szkl. mleka ( 0,5 % tł.); kromka grahama, plasterek chudego białego sera IIśn. Średnia pomarańcza i mały jogurt Obiad: plaster pręgi wołowej przyprawiony oregano, podsmażony na łyżce oliwy, 250 g podduszonego paprykarza z łyżką koncentratu pomidorowego + gałka muszkatołowa , szklanka soku jabłkowego; Kolacja: sałatka z tuńczyka w sosie własnym, 2 łyżki Ugotowanego ryżu groszku, 3 liście sałaty, 2 pomidory, ½ cebula, + sok z cytryny Piątek I sń. : ½ szkl. kawy z ½ szkl. mleka ( 0,5 % tł.); kromka grahama; łyżka twarożku ziołowego; II śn. duze jabłko, mały jogurt naturalny Obiad: 2 jajka sadzone, ugotowany ziemniak, surówka z białej kapusty, ½ pomarańczy, marchewki, ½ selera, szklanka soku pomidorowego Kolacja: sałatka z 5 pieczarek podduszonych z małą cebulą , 2 łyżki groszku, 2 łyżki kukurydzy, łyżka natki pietruszki, jeden plaster gouda Sobota I sń. : ½ szkl. kawy z ½ szkl. mleka ( 0,5 % tł.); kromka grahama; łyżka twarożku; II śn. : szl. mleka zmiksowana ze szkl. mrożonki owocowej ( np.: czarna porzeczka); Obiad: 2 kostki morszczuka skropione sokiem z cytryny i usmażone na łyżce oliwy; ugotowany ziemniak, 250 g ( pół paczki) podgotowanych brokułów Kolacja: sałatka z 100 g piersi wędzonego kurczaka, ½ szkl. ugotowanego makaronu, łyżki rodzynek, szklanki ugotowanego kalfiora, łyżki groszku, + sok z cytryny + curry; Niedziela I śn.: ½ szkl. kawy z ½ szkl. mleka ( 0,5 % tł.); kromka grahama, mały plaster sera gouda; II śn.: gruszka, mały jogurt; Obiad: bity zraz wołowy usmażony na łyżce oliwy, ugotowany ziemniak, 250 g ( pół paczki) podgotowanej włoszczyzny, ; szkl. soku jabłkowego Kolacja: sałatka z tuńczyka w sosie własnym, 2 łyżek ugotowanego ryżu, 2 łyżek kukurydzy ½ cebuli, i czerwonej papryki, + sok z cytryny;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu - przeczytałam, że nie masz czasu na robienie obiadów i przez to często jesz fast foody. Nawet nie wiesz jak szybko można przygotować zdrowy dietetyczny obiad :) Wystarczy ugotować/upiec/ usmazyc na malej ilosci oleju kawalek piersi z kurczaka (bez skóry) i zrobic do tego zdrowa surowke - biala kapusta, marchewka, ogorek ,paprka, feta z odrobina sosu jogurtowego (jogurt nat, z czosnkiem i przyprawami) :) Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annna18
agentka_do_zadań_specjalnych dobry pomysł z tym obiadkiem:) może masz jeszcze jakieś pomysły na urozmaicenie obiadu ? :) coś łatwego i smacznego :D (jeśli chodzi o mięso jem tylko drób i ryby) Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fit oceń - nie moge ocenic walorow ilosciowych diety, bo nie znam Twojego zapotrzebowania kalorycznego, moge sie odniesc do jego walorow jakosciowych - te są OK. Moje zastrzezenia budzi fakt, ze dwa pierwsze posilki odstają troche od dwoch ostatnich. Sniadanie i drugie sniadanie są po prostu slabsze. Jesli wieksza aktywnosc fizyczna towarzyszy Ci w drugiej polowie dnia - moze tak być, ale jesli wiecej zajec masz do 15, to postaralbym sie o zrownowazenie dysproporcji. Jestem zwolennikiem konkretnego sniadania.uwazam tez, ze piec posilkow jest roziwazaniem lepszym niz 4, ale nie bede sie upieral. Jak juz wspomnialem - nie wypowiadam sie o sumarycznej kalorycznosci bo nie znam kontekstu. Widac ze jadlospis ulozony z rozmyslem jesli chodzi o samą kompozycje posilkow (pomijajac wspomnianą dysproporcje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fit dzięki za ocenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annna18 - proponuje pyszną i dietetyczną zapiekankę warzywno-mięsną :) Brokuły , kalafiora i fasolke szparagową gotujemy na parze. Po ugotowaniu rozdrabniamy na mniejsze kawalki i ukladamy w malym naczyniu zaroodpornym. Dodajemy do tego male kawalki chudego ugotowane miesa. Ukladamy kolejna warstwę warzyw. Na wiechu kladziemy plasterek zoltego sera o obnizonej zaw. tluszczu i zalewamy masą jajeczną (2 bialka i 1 zoltko) wstawiamy do piekarnika i pieczemy w 160 stopniach przez ok 20 min. Mozemy zjesc zapiekanke razem z sosem (jogurt nat. pieprz, ziola czosnek i przyprawy). Jest to obiad dla kilku osob lub dla 1 w zaleznosci od ilosci wykorzystanych produktow. Naprawde polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentko a dysponujesz
jakimś spr jadlospisem diety 1000 kcal i mogłabys tu wpisać,zeskanowac,takim na 7 dni? thx:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uopssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×