Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Asia po prostu

Ogłaszam casting na danie z parówek!!!

Polecane posty

Gość Asia po prostu

Kochane mam opakowanie parówek 1kg i nie mam pomysłu co z nimi zrobić.Dajcie jakieś ciekawe pomysły bo fasolka bo bretońsku już mi się znudziła a parówek w cieście drożdżowym nie chce mi się robić...Jak wykorzystam ;-) przepis od as to zaraz napiszę co wyszło z góry dziękuję za odzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia po prostu
dzięki nawet ostatnio myślałam nad naleśnikami zrobię więcej to będzie na słodko i na słono ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfasd
a dla mnie najlepsze3 sa na zimno z bulka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę parówki, rozkrajam je wzdłuż nie do końca, ser żółty kroję w wąskie paski 'słupki' i napycham w rozcięcie w parówce a potem całość owijam spiralnie długim i cienkim paskiem boczku wędzonego i spinam wykałaczkami. Następnie smażę na oleju az się ser stopi a boczek zrumieni (niezbyt mocny ogień). Do tego musztarda, chlebek i schłodzone piwo jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werdena argua
dziewczyny, z całym szacunkiem :) ale po co wy jecie parówki?? przeciez tam jest sam tłuszcz i najgorsze mięso...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robimy gęste ciasto nalesnikowe paróweczki na pół w poprzek i na pół wzdłuż ser żółty w plasterki wielkości parówki nabijamy na widelec parówkę i ser, zanurzamy w cieście i smazymy na złoto. pycha z ketchupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już to gdzieś tu pisałam ale jeszcze raz: Parówki kroisz na 3-4 cm kawałki, te kawałki następnie nacinasz w odstępach pól cm. Na odrobinie olej podsmażasz pieczarki z cebulą. Dodajesz do parówek, do tego kukurydza z puszki i keczup (tyle żeby zrobiło się coś w rodzaju sosu). Pdgrzewasz wszystko razem (te nacięte kawałki parówek się otworzą jak wachlarze pod wpływem temperatury) i podajesz z pieczywem. Robi się expresowo a jest naprawdę przepyszne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proponuje tak parówki podsmażyć ,cebulke zarumienic,ugotować makaron,kawałek białego serka i tak ; kładziemy makaron na talerz posypujemy białym serkiem!potem paróweczki i cebulka z odrobina oleju ;)mniam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parówki w kostkę cebula też trochę papryki też w kostkę podsmażamy na patelni, dodajemy przecier pomidorowy, doprawiamy ziołami, sola, pieprzem, można dodać chili dla zaostrzenia smaku albo śmietany dla złagodzenia opcjonalnie wrzucamy trochę kukurydzy albo groszku z puszki i błyskawiczny sos do makaronu gotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj sosob na parowki jest taki, kroimy je w talarki podsamzamy na oliwie z wczesniej usamzaona cebulka, przyprawiamy papryka slodka ostra, sol pieprz, troche kurkumy, cury, chilli, dodajemy koncentratu pomidorowego, tylko trzeba go poslodzic zeby nie bylo za kwasne, mozna dorzucic jeszcze kukurydze w puszcze, do tego gotujemy ryż i niby leczo ala sensymilia jest juz zrobione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może carbonara
parówki w talarki, smazysz z cebulką, sos Carbonara Knorra ( też w proszku) mieszasz z woda i łaczysz z parówkami. DO tego makaron. Pycha! Albo zapiekanki - bardzo dobre na kolację - bułki smarujesz małsem, kładziesz pokrojone wzdłuz parówkin na to ser i zapiekasz w piekarniku. Pycha z ketchupem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parówki pffee
Skład parówek: resztki i odpady różnych zwierząt rzeźnych (świńskie ryje,kurze pazury, kopyta, wymiona) mięso, a raczej mało wartosciowe resztki miesne np. skóra wieprzowa lub drobiowa tłuszcz 35% woda 30% przyprawy smakowe, emulgatory), sól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez.
jeden z zabawniejszych tematow :D CASTING :D :D :D dzienko, zanim zaczniesz uzywac zagramanicznych slow, to sprawdz, co one oznaczja :P nie mowiac o tej CARBONARZE powyzej ... i chca sie takie zascianki pchac do europy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaass
przeciez parowki to sam syf nie ma w nich nic wartosciowego to po co je jesc lepiej pol kg jakiejs dobrek kielbasy albo mniej niz kg parowek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a terrazz jjaaa
Krokiety : Potrzebne są: -naleśniki -parówki- pokrojone wzdłuż i w połowie -ogórki korniszony- w plastrach -papryka konserwowa- paski -cebulka- drobno pokrojona i podsmażona -plastry sera żółtego- podłużne -przyprawy *sól *pieprz czarny mielony *i/lub pieprz biały mielony i/lub ziołowy sos: -keczup albo sos czosnkowy itd panierka -jajko roztrzepane + przyprawy też np. te wyżej lub zioła prowansalskie itd + bułka tarta W naleśniki wkłada się przekrojone parówki, plastry ogórka, paski papryki, kładzie cebulkę i posypuje przyprawami i na to ser, zawija i się smaży na patelni. A potem polewa sosem, przepyszne!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Parówki ;)
Ja robię parówki zawijane w cieście naleśnikowym i serem żółtym w środku. Można dodać tyle różnych przypraw (zależy od gustu) Ja daję szczyptę pieprzu Cayen , sól . POLECAM , SMACZNEGO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmm ...
Sos pomidorowy, meksykański(jaki lubimy) , makaron (dowolny) , i parówki. Parówki kroimy w plastry (jaką grubość chcemy) , dodajemy do sosu , całość podgrzewamy . Gotujemy makaron. lubię to danie , bo jest proste , szybkie i przede wszystkim smaczne. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×