Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lamia 2

jak samodzielnie podłączyć żyrandol

Polecane posty

Albo zejde z tego swiata, albo go podłącze, jedno z dwojga. Pomóżcie żeby ten drugi wariant wyszedl ;) Mam zyrandol na 3 zarowki no i w suficie jakies 3 kable. Jak to sie ludziki podłącza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvv
najpierw wykręć korki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie jedna zwyczajna
tylko najpierw wypytaj sie tu wszystko co chcesz, bo jak korki wykrecisz to netu nie bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weź niebieski kabelek i podłąc
do głównego źrodła, a reszta jak popadnie. Pamiętaj to masz połączyć razem, ale nie nitką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvv
Przełacz je, żeby prąd nie dochodził. Masz przy żyrandolu albo przy kablach w suficie taką małą białą kostkę z otworami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a umiesz włączyć korki
?? bo jak nie to wtedy lipa i już na necie się nie wypytasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tez prawda, dlatego prosze Was o pomoc, bo ciagle mieszkam z zarowka jak jakis czlowiek perwotny, a zyrandol zdobi tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jest kostka i do tej kostki wsadzic troche kabla z sufitu i troche z zyrandola, dobrze zrozumialam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"weź niebieski kabelek i podłąc do głównego źrodła, a reszta jak popadnie." ale gdzie jest to główne żródło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to widzę że nie tylko ja dziś planuje pozbawić światła pól miasta podłączając żyrandol :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvv
masz podwójny przełącznik światła czy pojedynczy? Ile kabli jest w suficie a ile w żyrandolu? Jakby co łączysz fazę i zostawiasz uziemienie. Powinny być literki przy kablach L-faza N-neutralny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przełącznik podwójny z zyrandola 3 kable, z sufitu w sumie jeszcze nie wiem, bo jest podlaczona żarówka i poki co boje sie tam przy pradzie manipulowac, bo i tak bede musiala stac na krzesle i taborecie. O ja dziekuje, ciezko to widze :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvv
a jakie kolory? najczęściej czarny lub brązowy to faza, niebieski zero, a żółty zielony uziemienie. Faza do fazy, zero do zera i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jakby co łączysz fazę i zostawiasz uziemienie" na faze bede sie skladac po dwa kable? [2 z zyrandola i dwa z sufitu?] ale co to znaczy zostawic uziemienie? nie podlaczac go? zostawic taki wiszacy kabel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvvvv acha juz rozumiem, tylko jeszcze sprawa tego uziemienia, gdzie ten kabel ma byc i czy koncowke musze jakos zabezpieczyc zeby sie z niczym nie stykala? I nie wiem tez czy w suficie sa tez kolorowe kable. No ale dobrze co sie stanie, jak podlacze źle i wlacze prad??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że nie umiem i co lepsze boję się dotykać tych wszystkich kabelków itp... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja tez sie boje, musze przed tym wszystkim poszukac jakis gumowych kapci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak najszybciej ...
:-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnim ra\zem jak kombinowałam przy żyrandolu pozbawiłam z hukiem i efektami świetlnymi prądu cały dom i przy okazji lekko mnie "popieściło" :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvv
jeśli w suficie nie ma kolorowych kabli to musisz próbnikiem sprawdzić w których jest prąd. Podłączasz wtedy brązowe do tych z prądem a niebieski do tego bez prądu. Uziemieniem się nie przejmuj, niech sobie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak najszybciej ... nie smiej sie tylko cos doradz. Posluchajcie na stronie budowlanej znalazlam opis, ze podstawowym narzedziem do tego jest świetlówka, bez świetlówki sie nie da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvvvv czyli chyba juz wszystko zrozumialam. Jeszcze jedna taka mala sprawa. Tylko sie prosze nie smiac :) czy jak bede podlaczac te kable ze soba, to mam ten zyrandol trzymac w rece, czy najpierw go powiesic na tym haku, bo obawiam sie, ze jak go powiesze, to nie bede miala dostepu do tych kabli, a z drugiej strony jak go bede trzymac w rece, to spadne z tych dwoch krzesel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvv
powies na haku, będziesz potrzebowac obu rąk żeby połączyć kabelki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×