Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lamia 2

jak samodzielnie podłączyć żyrandol

Polecane posty

vvvvv :) no tez prawda. No to dziekuje Ci ide podlaczac ten zyrandol. Nie rozumiem do konca tylko tego, ze jeden kabel nie ma pradu i uziemienie tez nie ma, jesli nie maja one kolorow, to jak rozpoznam tego bez pradu od tego z uziemieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvv
brązowy jest tylko jeden?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzies na forum jeszcze przeczytalam, ale tam to czarna magia, ze wylaczenie korkow w domu wcale nie oznacza, ze nie ma pradu w tych kablach. Jejku teraz to juz nie wiem, nie chcialabym sobie zrobic krzywdy grr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvv
jak bezpieczniki są wyłączone to prąd nie płynie. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no jedno jest pewne, jak podlacze tą bestie zyrandol do sufitu, to facet mi juz bedzie potrzebny tylko i wylacznie do przyjemnosci. Dobrze, dziekuje za rady, ide podłączać. Jak do jutra tu nie napisze, to znaczy, ze mialam darmowe elektrowstrzasy ;) wiii napisz jak Tobie poszlo :) To narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoskasamoooska
Podnoszę, baardzo potrzebuję profesjonalnej porady:) Mam do podłączenia żyrandol: ma 3 żarówki ale włącznik w ścianie ma jedną klapkę a ja chcę żeby wszystkie trzy się włączały razem bo to do kuchni i ma być jasno. Z sufitu wiszą 3 kabelki: czarny, niebieski, żółtozielony Żyrandol ma 3 kabelki: brązowy, niebieski, żółtozielony Połączyłam najpierw: -niebieski z niebieskim -czarny z brązowym, -żółty z żółtym Wynik: świecą tylko 2 żarówki Później spróbowałam tak: -czarny z brązowym j.w. -niebieski z żółtym -żółty z niebieskim Wynik: nadal świecą dwie te same żarówki Później tak: -niebieski z niebieskim -żółty z czarnym -czarny z żółtym Wynik: nic nie świeci Nie wiem co mam robić 3 kabelki ż żyrandola, 3 kabelki z sufitu, w kolorach niby się wszystko zgadza a jedna i ta sama żarówka w ogóle nie chce zaświecić. A może to wina przełącznika że jest na jedną klapkę? Matko nie znam się na tym ani trochę, specjalnie kupiłam ten śrubokręcik z diodą, mam już dość, szyja mnie boli a efekt do d.:-( Ktoś pomoże??? Z góry DZIĘKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoskasamoooska
HELP ME!:) Panowie ratujcie, czy naprawdę wszyscy szykujecie kolacyjki swoim dziewczynom /rodzinom???;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajjasas
ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale cham !
ja wiem, Ale to chodzi o kabelki zyrandola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale cham !
zoskasamoooska podlacz tak, jak za pierwszym razem. niebieski-niebieski czarny- brazowy zoltozielony-zoltozielony Jak zaswieca sie dwie zarowki, to te zarowke ktora nie swieci wykrec i wkrec inna. Albo dla proby zamien ja miejscami z jedna z zarowek swiecacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoskasamoskaa
Dzięki za odpowiedź!:) Wkręcałam tam już chyba wszystkie możliwe żarówki, te które świecą obok, po wkręceniu na to miejsce ani myślą świecić. Może coś tam w tym gwincie nie tak, może masz rację i nie styka, myślę sobie, że może blaszka która jest na dole za mocno jest dogięta i nie dosięga żarówki? Ten żyrandol kupiłam używany więc moze jest popsuty chociaż nie wiem co się może popsuć w czymś takim. Mam nadzieję że nie styka ale żeby to sprawdzić muszę znowu zdjąć majdan i odkręcić korpus od klosza (dośc skomplikowane) bo inaczej nie zajrzę do oprawki, nie ma jak tam się dostać kiedy wisi w całości. echh... nie miała baba kłopotu:-P O widzę napisałeś znowu! Więc zrobiłąm już wcześniej tak jak sugerujesz, kable są połączone kolorami, żarówek dziesięć wkręcałam-bez zmian. Jutro za dnia go odkręcę i rozkręcę może się uda, stawiam na tą blaszkę co jest pod żarówką w oprawce na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoskasamoskaa
ale cham! DZIĘKI!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s89
brązowy łączysz z czarnym (to masa) a reszta obojętnie, nie dziękuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale cham !
zoskasamoskaa Napisz po podlaczeniu jaki byl efekt. Chce byc pewny, ze jeszcze zyjesz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhajowy wizgun
w suficie podłączasz normalnie, a w przełączniku dajesz dwa przewody do jednego wejścia, oczywiście te prądowe, a najlepiej do takich prac to trzeba mieć probówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale cham !
zoskasamoskaa Jak to jest uzywany zyrandol, to moze blaszka nie stykac, ale tez moze byc tak, ze kabelek jest przepalony. Albo trzeba podlaczyc dwa kabelki do fazy. Trudno jest to tak na odleglosc wytlumaczyc, bez sprawdzenia polaczen kabli w tym zyrandolku. Ale pomysle jeszcze nad tym twoim problemem. Czy jestes pewna, ze przy wszystkich kombinacjach podlaczenia caly czas nie swieci ta sama zarowka? mialas ja zaznaczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy autorka tematu ...
jeszcze zyje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy autorka tematu ...
bo po tym jak napisala ze idzie podlaczac zyrandol , juz wiecej nie napisala ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoskasamoskaa
s89 -jestb tak jak mówisz i nic, nie dziękuję:) hala halo tu żywa zoska!:-D Nic juz z nim nie robię bo noc, dwie zarówki świecą cały czas, dwa neibieskie razem, dwa żółte razem, brązowy i czarny razem połączone w kostce buhajowy wizgun, nie kumam jak to dwa do jednego wejścia? tzn. kumam ale tego nie widzę, jutro rozkręcę włącznik po południu to zobaczę co się tam dzieje. probówkę posiadam, coś nie chciała świecić:) ale cham! -Spróbuję dwa kabelki do fazy, też tak mi tłumaczył sprzedawca w elektrycznym dzisiaj ale o tym zapomniałam i nie sprawdziłam czy działa. Cały czas nei świeci ta sama, na 100 Czy autorka żyje... może i żyje tylko prundu nie ma i komp nie działa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhajowy wizgun
rozkręć przełącznik i zobacz jak tam jest podłączone, tam musisz mieć 3 kabelki i pewnie jeden jest niepodłączony, i tam musisz dać dwa kabelki w to samo wejście, jeden z nich ma w sobie prąd a dwa są bez prądu i te bez prądu podłączasz razem, bo jak złączysz fazowy z bezfazowym to na stałe będzie Ci się świecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhajowy wizgun
albo na suficie musisz podłączyć dwa kabelki zyrandolowe w jeden i też w wejście z kabelkiem fazowym, ale musisz sprawdzić w których kabelkach jest prąd a w których nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoskasamoskaa
buhajowy wizgun -fajnie to napisałeś, jutro już wiem co mam robić, odezwę się jutro co i jak, uda się mam nadzieję zacznę od żyrandola, później ew. włącznik NIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM za pomoc:) Można tu jednak jeszcze otrzymać pomoc👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhajowy wizgun
lepiej wyłącznik, bo jak kupisz sobie podwójny to tylko przełącznik podepniesz i będzie git, a tak to będziesz musiała ponownie w żyrandolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale cham !
zoskasamoooska To jutro zrob taka probe: polacz czarny sufitowy z niebieskim od zyrandola i niebieski sufitowy z zoltym od zyrandola. Jak zaswieci sie jedna zarowka, to by znaczylo, ze musisz podlaczyc w nastepujacy sposob: czarny sufitowy polacz z brazowym i niebieskim od zyrandola niebieski sufitowy polacz z zoltym od zyrandola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoskasamoskaa
ale cham! jeśli Twoje przypuszczenia się sprawdzą to wtedy zółtozielony sufitowy będzie bez podłączenia. Tak miałam w starym żyrandolu, zółty sufitowy byl wolny bo lampa byłą na 1żarówkę a kostka na 2 wejścia Szkoda, że po ciemaku się nie da, już mam ochotę gmerać w tych kabelkach:) DZIĘKI wielkie! Dzięki Wam czuję się już jak młodszy elektryk:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możliwe, że żyrandol jest dwubiegowy. Spróbuj podłączyć czarny/brązowy i żółtozielony z żyrandola, do czarnego z sufitu. NIEBIESKI ZAWSZE ŁĄCZYSZ Z NIEBIESKIM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoskasamoskaa
Dzięki Lomu, spróbuję i tak ale wszystko jutro po południu. Lomu, czy Ty tak sobie SAM podóżujesz i sypiasz w takich zwariowanych miejscach??! Nie ma to jak kołderka puchowa i dwie podusie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nigdy nie spałaś pod rozgwieżdżonym niebem w letnią noc :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoskasamoskaa
Idę spać. Dobre chłopaki z Was, życzę miłych snów wszystkim pomagaczom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×