Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Lou**

Pytania techniczne dot. spraw podczas ceremonii koscielnej

Polecane posty

1. Mam pytanie dot. wyjscia pary mlodej tuż po zakonczeniu ceremonii slubnej -> kto powinien wyjsc pierwszy para młoda, podczas gdy goscie stoja w lawkach, czy tez moze goscie, podczas gdy młodzi jeszcze dziękują w kosciele za nowy sakrament? Pytam, poniewaz bedziemy wypuszczali gołąbki - no i chciałabym, aby wszyscy juz byli na zewnatrz, kiedy to bedzie miało miejsce... 2. Jak sie załatwia organiste na slub. Robi sie to przez ksiedza, czy osobno jakos szuka sie organisty i z nim sie juz umawia wszystko. 3. Kiedy nalezy \"zaplacic\" za slub . Mamy juz spisany protokol małzenski, jestesmy umowieni na jeszcze jedno spotkanie z ksiedzem przed slubem i wtedy to ma miejsce? I ile sie powinni dac? Ile laska ( ile to jest?) 4. Można z ksiedzem ustalic ze nie zbieramy juz podczas mszy na tace, tylko juz z gory to zaplacic? 5. I ostatnie juz: czy jest cos takiego jak czerwony dywan - wyciagany na specjalne okazje w kosciele, np. sluby? Jesli tak, czy jest za niego dodatkowa oplata?? Dziękuje, dziekuje.... slub coraz blizej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kuzynka bierze slub w sierpniu. Zarowno ona jak i chlopak sa studentami wiec im sie nie przelewa. Dali ksiedzu ,, co laska,, 100 zl to sie ich zapytal na co to jest. Powiedzial,ze ludzie daja 500zl. A i przy okazji wyslal moja kuzynke do ginekologa, aby sprawdzic czy na pewno moze miec dzieci. Zeby pozniej nie chcieli uniewazniac malzenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaha2345
księdzu nie powinno sie dawać nic! z jakiej racji? przecież to jego obowiązek że udzieli \"sakramentu\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze juz dobrze, ale odpowiedzcie mi na pozostale pytania, jak wiecie moze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaha2345
spytaj znajomych , którzy mieli w tym samym kosciele lub mieli slub koscielny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imbirowa
raczej para młoda pierwsza wychodzi a za nimi goście :) reszta, nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! 1.Myśmy wychodzili ostatni, wszyscy gości już czekali na zewn. 2.Nam wszystkie namiary podał ksiądz!Dostaliśmy od niego kartkę przy zamawianiu terminu.Było tam napisane wszystko jakie dokumenty mamy mieć , gdzie załatwić nauki itd. 3.Myśmy płacili w dzień ślubu po mszy.Poszedł tam świadek z kopertą.Daliśmy 200zł. i nic na zapowiedzi itp. Co do 4 i 5 pytania się nie wypowiadam bo nie wiem!U nas w parafii czerwony dywan jest zawsze na śluby!Pozdrawiam i mam nadzieję, że Ci się przyda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za wszystkie podpowiedzi! Wszystkie okazały sie bardzo pomocne i rozjasniły sprawe :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×