Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
marceliona

jakie ubrania,buty,zabrac w góry

Polecane posty

na 5 dni jade.napewno jakies wygodne buciory do lazenia,taka peleryna przeciwdeszczowa.......co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polar koszulki bawelniane wygodne spodnie, krotkie spodenki cos na glowe- chustka, czapka okulary przeciwsloneczne plus pamietaj o kremie z wysokim filtrem i plecaku na piesze wedrowki a i bielizne tez wygodna.. koronki sa raczej srednim pomyslem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jeszcze sobie pomyslalam; moja wersja jest oczywiscie na wyjazd w gory w celu chodzenia po nich... jak sie wybierasz do Zakopca, lansowac sie na krupowkach garderoba powinna wygladac inaczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jade pierwszy raz,polazic po gorach w celach turystycznych :) wiec w zasadzie ubrabnie wygodne musi byc.....niby tam pogoda sie zmienia szybko dlatego mam maly problem jak to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to tak jak napisalam w pierwszym poscie powinno byc ok. staraj sie wziac ubrania wygodne i z naturalnych materialow. pogoda moze sie zmieniac, plus zmiany temeratury wraz ze zmianami wysokosci, dlatego radze polar- lekki i cieply pamietaj tez ze na odslonietych szlakach slonce szaleje, stad koniecznosc pozadnego zabezpieczenia- glowa, oczy i skora! buty najlepiej za kostke- najlepsze sa te typowo gorskie ale zwykle traperki tez beda ok.. raczej nie adidasy- maja sliskie podeszwy no i napewno nie zadne klapki (ale to chyba oczywiste) a tak w ogole, to w jakie gory sie wybierasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzium-jade do zakopanego.zawsze mam problem z doborem rzeczy jak wyjezdzam.moj facet sie wkurza bo dla niego spakowac sie to mala chwilka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jednak :) skoro do zakopanego to mozesz tez potrzebowac jakich bardziej okazalych ciuchow.. oczywiscie bez przesady, ale jakies sandalki i letnia sukienka tez sie moga przydac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzium-dziekuje bardzo za rady :) jakos nad morze latwiej jest sie spakowac-przynajmniej dla mnie.ostatnimi czay udalo mi sie ograniczyc bardzo kosmetyki,bo pamietam ze cala torbe zabieralam,a terraz tylko podst.rzeczy i duzo takich w jednorazowych malych saszetkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i bardzo dobrze, grunt to unikac nadbagazu ;) poza tym zakopane to nie wioska na koncu swiata.. jak cos bedziesz potrzebowala, to kupisz na miejscu. udanej wyprawy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weź ze sobą
ciepły sweter polar buty za kostkę dobrze trzymające skarpety (źle dobrane też obetrą nogi) szczoteczkę do zębów i pastę, szampon do włosów, mydło i inne takie gumkę do związania włosów, bo w rozpuszczonych niewygodnie jak wiatr wieje okulary przeciwsłoneczne krem z filtrem t-shirty bawełnianą bieliznę krótkie spodenki ciepłą piżamę tabletki (smectę, wodę utlenioną itp. zestaw podstawowy) tampony lekką kurtkę przeciwdeszczową plastry tabliczkę czekolady, gdy będziesz szła na szlak mały poręczny plecaczek i kartę kredytową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a np zamiast kurtki taki bezrekawnik jak kurtka?bo normalnie wstyd przyznac ale kurtki nie mam zadnej co by sie nadawala.a pod ten bezrekawnik ewentualnie ciepla bluza?jakies portki musze kupic,bo dzinsowe raczej odpadaja,mam dresiki jeszcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weź ze sobą
dżinsy mogą być. bezrękawnik bardzo dobra rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zależy od pogody.
ja bym wybrała dżinsy. jeśli jesteś tęższa, to wygodniej ci będzie w dresie (tylko uważaj na zacierki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no własnie staniki
kurtka przeciwdeszczowa to podstawa w górach Goretex najlepszy i na lata Ci wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W gory to ani dzinsy ani dres.. lepsze sa sztruksy albo turystyczne spodnie ze specjalnych materialow. Generalnie nie bez przyczyny nawymyslali tyle tych ciuchow specjalnych do turystyki pieszej- inna sprawa, ze skompletowanie wszystkiego to spory koszt. Dobrym wyjsciem jest wybranie sie do Decathlonu- kupisz, co potrzebujesz w rozsadnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zróbcie mi kawy
Ja proponuje bojówki z odpinanymi nogawkami. Stylowe to nie jest, ale wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonyszczypiorek
dużo zależy od tego, o jakiej porze roku, ale góry mają to do siebie, że bywają zmienne, no i zależy jakie góry?? Ale fakt najważniejsze są buty, takie, żeby były wyżej kostki, miały dobrą podeszwę. No odzież, żeby po pierwsze grzała, a po drugie oddychała, ja się przymierzam do kupienia odzieży tej firmy http://woolpowerpl.pl/?Do=main lubię góry, ale też i na narty mogą być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninaaaa33
HollyFire zgadzam się z tobą, w sumie nie tylko w góry biorę bieliznę termoaktywną, na jakiś biwak również, ale zawsze staram się mieć chociaż 2 koszulki termoaktywne, lubuję się w bieliźnie tervela tu ostatnio robiłam zakupy http://skimarket.pl mają całkiem dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Falkon
Ninna tutaj akurat pełna zgoda, na takie wyprawy zdecydowanie odzież sportowa, najlepiej termoaktywna, bo przy załamaniu pogody czy też większym wysiłku jesteśmy wstanie to wszystko jakoś ogarnąć w takiej odzieży. Ogólnie bardzo dużo recenzji takiej odzieży można znaleźć na blogu http://blog.mikesport.pl/. Zawsze przed zakupem staram się właśnie w takich miejscach szukać jakiś recenzji z tego względu, że możlwiości na rynku jest cała masa w chwili obecnej a dzięki temu łatwiej podjąć decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy gdzie i kiedy jedziecie. Lato i niższe góry wystarczą lekkie trekkingowe. Ważne by były trochę już wypróbowane. Nie będę wymieniał marek bo jest tego sporo wszędzie. Góry średnie np. Tatry to już trzeba bardziej zadbać, polecam z podeszwą vibram i już troszkę bardziej markowe. Alpy to już inna bajka (nie mówię w ogóle o lodowcach) tam z tej najwyższej półki jakościowej : np. Meindl, La Sportiva, ale warto poczytać na specjalistycznych forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, pogoda w górach potrafi być nieprzewidywalna. Ja swoje ubrania w góry kupiłam w tym roku w sklepie sportowym - www.dbsport.pl/category/pl/odziez?horizontal tu możesz sobie zobaczyć fajną odzież sportową mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosodrzewina90
A jakie macie spodnie w góry? Buty sobie kupiłam,ale spodnie nowe by sie przydały.Myślałam o takich z odpinanymi nogawkami - myślicie że to będzie przydatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żanettka
Wydaje mi sie że wystarczą takie z podpinanymi. Sama widziałam ostatnio fajne spodnie z Bushmana i sie nad nimi zastanawiam, bo w góry byłyby idealne http://bushmanwear.com/pl/kobiety/spodnie-i-szorty/trousers-bushman-devona-2215.html?___SID=U Skracają sie do 3/4, sa z 100% bawełny ale bardzo mocne- jakiś specjalny ścieg i wzmacnianie szwy. Więc powinny wytrzymac niejeden sezon. Do tego specjalnie profilowane kolana że jest w nich bardzo wygodnie, nic nie krępuje ruchów. A to w górach ważne. I mega dużo kieszeni- takich że nic nie wyleci. No i też fajnie wyglądają na sylwetce- nie sa jak zwykłe bojówki jakieś szerokie i niezgrabne a wlasnie takie "kobiece" :) W końcu w górach tez trzeba być kobietą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RóżaP
Wszystko zalezne jest od tego w jaką cześć gór się wybierasz i na jak długo. Na pewno potrzebna będzie Ci dobra odzież sportowa i wygodne buty oraz solidny plecak. Jak sie nie myle to tutaj http://www.landersen.pl/ widziałąm, dobry jakościowo sprzęt a nie jest az tak drogi jak mogło by sie wydawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy na jak długi wypad, bo jeśli jednodniowy, to warto wziąć jedynie skarpety i koszulkę na zmianę, bo będą przepocone. Na kilka dni, to już trzeba wziąć więcej ubrań, dobrze też mieć jakieś termoaktywne, dużo lepiej się w nich chodzi, wiem z doświadczenia. No i buty oczywiście - na jednorazowy wypad to wystarczą jakieś adidasy, inwestycja opłaca się jedynie, gdy w góry chodzi sie regularnie kilka razy w roku. Ja mam buty magnum, taktyczne obuwie, dałem za nie 3 stówy na bron.pl i chodzę już trzeci rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak z ciekawości zajrzałam bo nie znałam marki ale bardzo fajne ubrania ma ten BUSHMAN i dodatki też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również jestem zwolenniczką zabrania odzieży termoaktywnej w góry. Jak dla mnie, koszulka to podstawa. Z tej jestem mega zadowolona: http://www.militaria.pl/upload/wysiwyg/rest/1/products/31370/big_koszulka-akka-t-shirt-women-1383131054.jpg, choć mój facet zdecydowanie woli Tervel'a... Macie jakieś zdanie, która z firm jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×