Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plama po burakach

został mi rok a ja nie wiem...

Polecane posty

:o jest wiele zawodów w których nie masz stałego wynagrodzenia, pensja często zależy od wyników pracy (np w większości firm handlowych zarobek jest procentem od sprzedanego towaru)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobobobo
ja mam zamiar zdawać na maturze biologie i chemie ,a szczerze to nie wiem co chce potem robic-kiedys chciałam isć na cos z medycyną ,ale trzeba zdawać maturę z fizy wiec chyba podziekuję i nie wiem co chce robic ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaco
a trzeba byc dobrym humanista zeby isc na dziennikarstwo?Bo mnie bardzo ineteresuja te studia,ale jestem raczej dobra z przedmiotów ścisłych niz z humana,bo u mnie polak to o zgrozo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plama po burakach
pójde albo na dziennikarstwo albo na fotografie, bo innego pomyusłu na siebie nie mam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dziennikarstwie dużo dużo piszesz, dużo dużo mówisz, jest sporo historii, ogromna ilość nauk o polityce i społeczeństwie, a co do j. polskiego to wypadałoby znać frazeologizmy, jako tako kojarzyć lektury, być oczytanym i porządnie się wysławiać (jakieś zwroty typu "poszłem" "włanczanie się" itp odpadają...) generalnie jest dużo pamięciowej roboty (wkuwanie przepisów prawnych itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaco
z historia to nie ma problemu,bo historie lubie najbardziej ale najgorszy ten polak ,bo mam problemy z pisanie,co do mowienia typu poszlem to tez nie mam z tym problemu,ale chodzi o pisanie jakis prac np eseje,rozprawki to mnie szlag trafia jak mam to pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plama po burakach
realizacja obrazu telewizyjnego?? a co to takiego?:D:D:D serio, pierwszy raz o tym słysze:P ja z pisaniem własnie nie mam problemów, ale z mówieniem, czesto ciezko mi sie jest wysłowić...to tez moze byc problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozprawki itp to jest liceum :P z takich prac jedynie zostają referaty na konkretny temat na niektórych zajęciach... ale od notatek prasowych, felietonów, komentarzy, reportaży, sprawozdań, wzmianek, kronik, przeglądów, newsów, wywiadów, zapowiedzi, esejów, artykułów publicystycznych itp itd się nie opędzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plama po burakach
Brunette - a Ty jesteś zadowolona z dziennikarstwa? Podoba Ci sie ten kierunek? W skali 1-10 jak oceniasz trudność? I zamierzasz w przyszłości być dziennikarką czy czymś innym sie zajmować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na moim kroku na palcach mogę policzyć osoby, które z rozwagą wybrały ten kierunek studiów.. niektórzy myśleli że będzie cud, miód i orzeszki i swoją karierę zakończyli jeszcze przed pierwszą sesją. teraz jestem na trzecim roku, uczę się dużo, momentami nawet bardzo dużo, nawet udało mi się załapać na stypendium naukowe... ale są tez osoby, które uczą się na kompletne minimum tego co jest wymagane i ciągną wiecznie na poprawkach, egzaminach warunkowych i komisyjnych... więc myślę że poziom trudności jest dla każdego inny...nie żałuję że wybrałam ten kierunek, byłam na praktykach w gazecie, teraz mam praktyki w telewizji i bardzo mi się to podoba.. a co do przyszłości.. na pewno zrobię sobie jakieś studia podyplomowe jako zabezpieczenie ale jeśli dostanę dobrą pracę w zawodzie to jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plama po burakach
hmmm...jest duża różnica między tym co piszesz Ty, a między tym co pisała jakaś dziewczyna (only imprezy, zabawa itp)... dziekuje za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nike Fission

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeeee... taki życie studenta.. każdy porządny student pije, baluje i czasem przychodzi na zajęcia prosto z imprezy.. ale niestety studia mają dwie strony.. jedna z nich jest bardziej przyjemna po prostu np politechnika śląska... niby bardzo szanowana, o wysokim prestiżu itp itd.. niech się ktoś przejdzie na kampus akademicki... zdarza się że idziesz po schodach i na każdym piętrze musisz kieliszek wypić żeby Cię przepuścili dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nike Fission
Ja sie zdecydowałam na socjologi: specjalizacja socjologia reklamy i komunikacji społecznej. Przeglądałam przedmioty i są socjologiczno-psychologiczno-ekonomiczne czyli mysle ze to bedą ciekawe studia ;] dla tych co nie kojarza socjologia zajmuje sie społeczenstwem psychologia - jednostka ekonomia - chyba nie trzeba tlumaczyc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś jest tu kto studiuje na Uniwersytecie Śląskim socjologie? A czy ktos zaocznie ten kierunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brunette_in_the_bath - - - > a jaka specjalizacje i na jakiej uczelni? Teraz mnie zmartwilas, bo ja juz sie zapisalam i w sumie nie wiem co innego bym miala studiowac, co ci sie tam nie podobalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na politechnice śląskiej, a specjalność: socjologia regionów przemysłowych i nie podobało mi się wszystko od A-Z... może na USiu byłoby lepiej, ale na polibudzie totalna lipa, a na zajęciach z socjologii naprawdę chciało mi się spać... może innym się to podoba, ale ja czasami na zajęciach miałam ochotę się pochlastać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, bo ja ide na socjologie reklamy i komunikacji miedzyludzkiej, to wydaje sie bardziej ciekawe niz socjologia regionow przemyslowych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×