Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maturas

Filologia angielska,kto z was studiuje?

Polecane posty

Gość maturas

Powiedzcie mi co mnie czeka w październiku?CZY TEN KIERUNEK NAPRAWDĘ TAKI TRUDNY?Czego się spodziewać?Może studenci tego kierunku(lub absolwenci)podzielą się swoimi doświadczeniami.....Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdsgdbukshfd
Ja studiuję. Właśnie skończyłam licencjat, a od paź. magisterka. Studia łatwe, spodziewaj się dużej ilości języka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdsgdbukshfd
w Bydgoszczy a co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha. dobrze znalas jezyk zanim poszłas na studia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdsgdbukshfd
Dobrze. Uczyłam się od 5 klasy podstawówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodziłas na korki skpeakingi? jeździłaś na obozy jezykowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdsgdbukshfd
nie. do czego zmierzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy po prostu miałas dobrze wszystko opanowane czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdsgdbukshfd
no to mówię, że tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy od tego,gdzie będziesz te studia robiła. do wypowiedzi wyżej: w Bydgoszczy kończyłaś? :D to nic dziwnego,że łatwe... Do autorki topiku Masz do wyboru dwa wyjścia:albo kolegium nauczycielskie,po którym masz licencjat i idziesz na uzupelniające mgr,albo od razu na 5letnie.Ja kończyłam Uniwerek Gdański 5 letnie i wcale nie były to łatwe studia(dla mnie tak,bo kocham ten język i z przyjemnością wszystkiego się uczyłam i od zawsze chciałam na takie studia iść),ale nie dla tych,którzy poszli bo"myśleli,że sobie poradzą. Wszystkie zajęcia po angielsku.Poziom proficiency,zaczynając od 1szego roku.Dużo ludzi zrezygnowało już po pierwszym semestrze,bo sobie nie radzili. Mnóstwo wykładów o historii języka i Ameryki,bądź Wielkiej Brytanii,dużo czytania,bo są też zajęcia z literatury itd. Moja rada: jeżeli nie jesteś pasjonatką tego języka,to wybierz coś innego. Idąc na takie studia musisz mieć angielski w małym palcu.To nie jest kurs.To jest wgłębianie się w język,który już się zna,jego historię i wszystko co z nim związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdsgdbukshfd
Gdyby trzeba było mieć angielski w małym palcu przed rozpoczęciem taich studiów, to chyba byłyby zbędne przedmioty takie jak gramatyka, słuchanie, pisanie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zartujesz chyba? na pierwszym roku musi byc podsumownie tego,czego czlowiek nauczyl sie wczesniej.Nie kazdy przychodzi ze znajomoscia jezyka na wysokim poziomie,dlatego takie zajecia sa koniecznoscia. simple as that:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdsgdbukshfd
Sam sobie zaprzeczasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady z tym, że anglistyka jest taka trudna. Jak się jest inteligentnym to w zasadzie bardzo prosta nawet. Wiem, bo skończyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maturas
Dzięki ,no toście mnie"pocieszyli"już robię w gacie.....;)A na poważnie,trzeba strasznie zakuwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maturas
Ja aż takim orłem nie jestem z rozszerzonej matury z angola miałem 85 i 78%.To strach się bać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jdsgdbukshfd : ja jestem kobietą,wiec dlaczego piszesz o mnie per \"On\" :D chyba u Ciebie słabo ze znajomością języka,skoro nie rozumiesz stopki;) Nie zaprzeczam sobie.Nie doczytałaś.Mówię,że idąc na takie studia nie można nie znać języka.Zajęcia z gramatyki,słuchania i ogólnie \"praktyczna nauka języka\" służy rozwijaniu tego,co już sie wie. Ja tam obstaję przy swoim,że pasjonatowi danego języka na studiach filologicznych jest zdecydowanie łatwiej,niż osobie,która idzie,bo myśli,że sobie poradzi. miłego wieczoru 🖐️ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Issus99
Niestety różnice między uczelniami są kolosalne - tylko od poziomu Twojej będzie zależało ile trzeba będzie się uczyć. Ja przez pierwsze 2 lata praktycznie nie miałam czasu na nic. Zgadzam się z Sykstinajn - to studia wyłącznie dla pasjonatów (w nagrodę bardzo satysfakcjonujące :) ). Nie przerażaj się jednak, wydaje mi się, że jeśli ktoś jest zawzięty i systematyczny to poradzi sobie nawet z ewentualnymi zaległościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maturas
A które przedmioty sprawiły Wam najwięcej problemów?Ijeszcze,jak jest z odbywaniem praktyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinkaaa88
Hej! Mam do Was prosbe o przetlumaczenie kilku zdan,bardzo prosze. 1.Ile kosztuje zmiana rezerwacji biletu,ile musze doplacic? 2.Nie dostalam pieniedzy za kilka przepracowanych godzin. z gory wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sykstinajn> dlaczego nie bierzesz pod uwagę, ze ktos podobnie jak ty kochal ten język i studia dla niego byly z tego wględu dosyć łatwe? :) nie wazne gdzie ktos je konczyl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maturas
Sweet a Ty też po filologii jesteś?Czym bliżej października,tym bardziej spietrany jestem.....bo pasjonatem angielskiego to na pewno nie można mnie nazwać.Radzę sobie ,ale nie mam wielkiego zasobu wiedzy,że o pasji nie wspomnę!To może powinienem zmienić kierunek i odpuścić sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maturas
O wyborze przezemnie tego kierunku zdecydowała łatwość z jaką uczę się języków wogóle,znam też nieźle rosyjski i francuski.Jeszcze niedawno byłem pewien trafności swego wyboru,a teraz zonk.....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×