Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

woda-mineralna

Tani aparat stały ortodontyczny?

Polecane posty

Witam serdecznie. Mam 17 lat i strasznie krzywe zęby na górnej szczęce. Niestety moi rodzice nie chcą się zgodzić na leczenie ortodontyczne, poniewaz uwazają, ze to zwykły kaprys < a mamy na to pieniądze, ale kochany tatus stwierdzil, ze w zyciu nie wyda 5000 ty za moje proste zęby> . Znalezli za to jakąs panią protetyk na emeryturze, która stwierdziła, ze zrobi mi za 200zł aparat ruchomy i napewno wszystkkie zęby mi się wyprostują, a mój chciwy ojciec oczywiscie na to poleciał i co z tego, ze 3 ortodontki mowily mu, ze ruchomy aparat przy mojej wadzie nic nie da. Dlatego chciałąbym spytac Was moje drogie, gdzie w Polsce jak najtaniej załozyc aparat stały na górną szczeke? tak w cenie 700-800zł, bo wiem, ze i w takich cenach niektórzy zakłądają? Moja babcia zgodziłą sie wziac kredyt na moj aparat, wiec ja chciałąbym to zrobić jak najmniejszym kosztem. Błagam, pomocy nawet nie moge sie usmiechac Nie dosc, ze mam wystające kly, przez co nawet nie moge sie usmiechac, to jeszcze jedną czwórke mam na podniebienieu, co wyglada tak, jakbym nie miała zeba. prawa dwójka schowana za jedynką. Cała prawa strona w górnej szczece, czyli zeby 4,5,6 są jakby cofnięte do tyłu, co z wystającym kłem wygląda popsrostu strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też szukam ortodonty, ale mi na to nie skąpią ^^. 5 tysięcy to jakaś przesada! A na ruchomy nie daj się namówić! Ja nosiłam, strasznie obcierał i daje gorsze efekty, niż stały. Bo przecież nie nosi się go do szkoły, bo mówienie ograniczone jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocham cie jusstysia
hej:) trudna sprawa. U mnie też miał byc aparat stały ale w ostateczności założyli mi ruchomy(sama chciałam) kosztował on 450zł. każda wizyta była 30zł. i jedna 50zł. więc jak widzisz to są koszty ale u mnie jest kasa i w każdej chwili mama założyła by mi stały;) a w przypadku stałego to koszty są większe 1200zł. za jedna szczenke pani powiedziała mi że nie da sie zrobić tylko na jadną szczękę dała przykład jak sie na jedno oko nie widz to nie można założyc okularów na jedno tylko na 2 oczy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocham cie jusstysia
na jedną szczękę się nie da!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dentysta
W Twoim wieku aparat zdejmowany nie ma sensu. To prawda że z krzywymi zębami mozna żyć , ale np bez rąk tez mozna. Nie zastanawiej się ile kosztuje aparat tylko który ortodonta jest skuteczny tzn wyleczy Twoja wade w optymalnym czasie Wtedy zreszta pewnie wyjdzie najtaniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że da się na jedną szczękę, tylko trzeba się uprzeć, wiem bo moja koleżanka miała założone tylko na jedną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanka90859
Ja aparat zakładałam w Corten Medic i powiem Ci, że wyszło mnie to dość tanio. Ceny już dokładnie nie pamiętam, ale powiem Ci że to kwestia indywidualna, bo zależy jaki chcesz ten aparat. Ale możesz spokojnie do nich się zgłosić, mają kilka placówek w Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam tak jak Ty, że niektóre zęby były "wyżej" - to może być zbyt wąska szczęka i tutaj ruchomym aparatem nic nie zrobisz... Nieraz się zakłada specjalny aparat na poszerzenie szczęki lub nawet robi specjalny zabieg. Na pewno warto wybrać dobrego ortodontę, który się na tym zna, a nie jakiegoś wybranego przez pryzmat ceny, który Ci np. każe pousuwać kilka zdrowych zębów... A co ważne, leczenie to nie tylko aparat ale i comiesięczne wizyty. Ze swojej strony polecam dr Teodorczyk z kliniki Rock Your Smile (Warszawa), gdzie się leczę, leczenie możesz rozłożyć na raty. Sama z tego korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×