Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lovela

Jak czesto karmic szczeniaka?????

Polecane posty

Gość basiekkk
Nie mogę czytać tych głupot!!!Specjaliści od zwierząt radzą-sami byście lepiej poczytali trochę książek!Wstydu nie macie! Szczeniak i wie to każdy posiadacz psa załatwia się zazwyczaj po posiłku-można bardzo łatwo przewidzieć kiedy się wypróżni. Wyprowadzaj go więc zawsze po posiłku i kiedy zobaczysz ,że pije. Na początku będzie to kilka razy dziennie-ale pamiętaj, że ten ciężki okres minie. Wodę oczywiście musi mieć zawsze-w nocy też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno ludzie nie czytają zbyt wielu książek na temat psów, wiec ja w zasadzie się nie dziwię, że to tak właśnie wygląda. Z tego co wiem, to niektórzy nawet nie wiedzą jaką karmą karmić swojego psa, dają jaka w sklepie w łapy wpadnie. Jest naprawdę spory wybór dobrych karm, wystarczy wejść na stronę jakiegoś sklepu z akcesoriami dla zwierząt np e-karma.pl - znalazłam mnóstwo dobrych karm. Jakby się przynajmniej opis przy każdym, opakowaniu przeczytało, to miałoby się wiedzą, na temat tego co dawać psu do jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jamala, widzę, że kupujemy w tym samym sklepie :) Mój kot bardzo przepada za taką karmą. Ostatnio namówiłam mamę, żeby zaczęła zamawiać dla swojego psa karmę właśnie tam. A wracając do tematu, to moim zdaniem nie ma nic gorszego niż przekarmianie psów, albo karmienie ich byle czym. Zanim się weźmie psa, czy jakiekolwiek inne zwierzę pod opiekę, to trzeba się do tego trochę przygotować, choćby w teorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selinka
PSIAKOM WOGÓLE NIE POWINNO ODCINAĆ SIĘ DOSTĘPU DO WODY!!!PIES MUSI MIEC WODE 24h/dobe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem jeśli ma się pierwszy raz pieska to najlepiej jest się spytać weterynarza jak często i jaką karmę podawać pieskowi. Z tego co wiem w Psychodni w Warszawie można udać się do specjalisty, który dobierze odpowiednio dietę do potrzeb szczeniaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omg to nei wiedziałaś , że szczeniaki często obsikują!!! kup podkłądy specjalne! wyłóż nimi miejsce gdzie on przebuwa najcześciej i neich na nie sika stawiaj go tam jak zobaczysz, że popuszcza! co pare dni ujmuj jeden podkład! stopniowo zrozumie, że w domu nei ma miejsca do sikania! wyprowadzaj go bardzo często, nawet 7razy na dobę! wody nie odbieraj :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest stary temat ludzie :o ale jak widzę rady w stylu, że ma tolerować sikanie psa gdzie popadnie to mi ręce opadają. Podkłady i inne bzdury. Najbardziej denerwujące jest kiedy potem się ludzie żalą że to niby pies głupi skoro sika w domu całe życie. Rada dla wszystkich - zanim się zdecydujecie na psa zaczerpnijcie sporo wiedzy z różnych źródeł, a najlepiej od hodowców. Pies powinien być karmiony w stałych porach każdego dnia. Dwa lub trzy razy w ciągu dnia, szczeniak cztery czy pięć w mniejszych porcjach. Dzięki temu właściciel mniej więcej ''ustawi'' psa na spacery o pewnych godzinach. Jeżeli dasz psu pełną michę jedzenia i michę wody to w ciągu najbliższej godziny czy dwóch będzie musiał wyjśc, w zależności od wieku. Można więc pod to ustawić pory karmienia. Szczeniaka na noc nie zostawia się bez wody ale jest pewna ważna zasada - pies NIGDY nie narobi pod siebie - z wyjątkiem kiedy jest bardzo chory. Dlatego aby nauczyć go czystości na noc wkładaj go do jakiegoś wysokiego koszyka, czy samoręcznie zbudowanej konstrukcji która posłuży mu jako posłanie - wyściel tam jakiś gruby kocyk. Ścianki muszą być tak wysokie aby pies nie miał możliwości wyjścia z ''legowiska'' a miejsca tylko tyle aby mógł się wygodnie położyć, nie więcej. Pies nei zrobi pod siebie więc jak będzie czuł potrzebę zacznie popiskiwać, szczekać. Wtedy wstajesz i zabierasz go na zewnątrz, na dwór. Jak się załatwi chwalisz. Prosta sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość student-wet
szczeniaka powinno się karmić 12 razy dziennie co 2h, bo tyle samo szczeniak ssie na dobę w naturalnych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam teraz malego szczeniaka prawie 3 .miesiace karmie ja 3-4,razy dziennie . Wzielam ja ze schroniska i jak by mogla to By konia z kopytami zjadla :) ale tyle wystarczy i po kazdym posilku wychodzi na kuokee:)robila na gazety ale juz na zewnatrz ,chociaz powiem ze zdarza jej sie nieraz zwlaszcza na dywan ;) no ale jak sie chce pieska to trzeba byc cierpliwym. NO i moja Choca ma wode caly czas tego sie nie Zabiera pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam dwa małe szczeniaczki i to są prawdziwe łakomczuchy. Byłem u weta www.weterynarz-gorzow.pl i doradził, aby karmić 2 razy dziennie minimum, ewentualnie 3 raz, ale to jak pies będzie głodny, na siłę nie podstawiać. Dieta? Najlepiej karmić gotowanym na parze kurczakiem i warzywami, np. marchewką. Z radością obserwuję, jak moje psiaki rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rettka
Łata-agata i to jest dobra rada - najlepiej iść na taki kurs zanim kupimy sobie psa i zrobimy mu krzywdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łata_agata
Tam mają też inne kursy, warto się im przyjrzeć i zostać świadomym hodowcą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okikaaa
Weźcie. Normalnie ludzie to czasem straszni są. Moja koleżanka ma małego szczeniaka i ona nawet nie wiedziała, że są specjalne karmy suche i mokre dla szczeniąt – masakra normalnie. Pokazałam jej taką: petstation.pl/psy/psy-karma/psy-karmy-suche/dla-szczeniat – to jest właśnie taka bezzbożowa dla piesków do 15 kilogramów. Jak się tym pieska karmi, będzie zdrowy. Niestety właśnie ludzie nawet nie przeczytają jednej książki o karmieniu piesków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jejku nie rozumiem ludzi którzy tak łatwo krytykują innych, czy wy we wszystkim tacy idealni jesteście. Najlepiej oddać psa. A co jeśli ja nie mając nigdy w życiu psa wzięłam do siebie szczeniaka ratując go przed utopieniem. Gdzie mu lepiej w domu gdzie jest kochany mimo że nie znamy się na wychowaniu psa czy w worku w rzece. A wszystkiego można się nauczyć, po to chyba powstają takie fora. Nasz psiak już w wieku 6 miesięcy zaczął kontrolować załatwianie się (a z początku budził mnie nawet z 4 razy w nocy) a teraz już praktycznie załatwienie w domu mu się nie zdarza, a noce prawie całe przesypia, także trochę cierpliwości i będzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wazne jest zeby dobra karme dawac, pelna wartosci odzywczych, ja mojemy zamawiam z internetu od Doctor Dog jest naturalna, bez sztucznych skladnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swojego terrierka (3 miesiące) karmię bardzo często, jeśli widze, że ma ochotę na jedzonko to zaraz podsypuję mu troszke suchej karmy peddigi junior a po jedzonku zaraz daję mu kostke dentistik, bardzo ją lubi, a tym bardziej że idą jej ząbki, to i od razu łagodzi swędzenie a i higiena nowych ząbków jest dla nas bardzo ważna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margo903
To raczej nie jest dobra metoda karmienia. Możesz łatwo spowodować u pieska nadwagę, a to może z kolei prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Tutaj http://royalcanin.pl/pies/rasy-psow/yorkshire-terrier masz przydatny artykuł o tym jak yorkshire terrier powinien być żywiony. Porozmawiaj na ten temat z weterynarzem, niech Ci podpowie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haj mam 4 miesiecznego psa (Golden retrivar) i tez mialam problemy z kupa i sikami.Jak wstawalam to rozpoczynalam dzien od sprzatania po nej.Daje Lunie(tak sie nazywa) 3 razy dziennie jesc rano tj.o 7 00,po poludniu 14 00 i wieczorem o 19 00 i teraz nie mam problemu .W czesniej ostatni posilek dostawala o 16 00 i zawsze w nocy robila kupke .Przesunelam jej o 3 godziny pokorm i teraz robi jak wstaje o 6 00 na dworze Jak narazie jest super i mam nadzieje ze tak zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A niech psy zdechną .... Minister Środowiska interpretacja : Czy sprzedając karmę dla zwierząt sprzedawaną luzem, która jest pakowana w bardzo lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego (o grubości materiału poniżej 15 mikrometrów) muszę pobierać opłatę recyklingowa? Tak. Ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2017 r. poz. 149, z późn. zm.) w definicji "żywności" odwołuje się do art. 2 rozporządzenia (WE) nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady ustanawiającego ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołującego Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiającego procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności. Zgodnie z powyższym rozporządzeniem definicja "żywności" (środek spożywczy) nie obejmuje m.in. pasz, którą zgodnie z definicją są substancje lub produkty, w tym dodatki, przetworzone, częściowo przetworzone lub nieprzetworzone, przeznaczone do karmienia zwierząt. W związku z powyższym torby, w których sprzedawana jest karma i przysmaki dla zwierząt, nie spełniają definicji bardzo lekkiej torby na zakupy z tworzywa sztucznego, w związku z czym podlegają opłacie recyklingowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pieski małe dwa

Ale niektóre odpowiedzi są chamskie! Po to jest forum , żeby pomagać a nie krytykować. Jak ktoś ma szczeniaka znajdę to jak ma być przygotowany? To oczywiste że w dobie 21 wieku , pierwsze co robi to wchodzi w google i nie ma w tym nic złego . Przygotować to się może matka do narodzin i pielęgnacji dziecka. A ja sama weszłam tu po to, aby się właśnie dowiedzieć jakich błędów żywieniowych u szczeniaka nie popełniać , mimo iż to mój drugi kundel. Wszystko to z racji tego, iż pierwszy piesek był zupełnie inny. Wiem na pewno, że i geny mają znaczenie ... Pierwszy był wychowywany bez zasad i jest kochanym psiakiem a już widzę , że z drugim jest zupełnie inaczej. Fajnie , że są takie fora na których ludzie z kulturą pomagają. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×